Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja isto imam napade da gorim iznutra od vrucine, svekrva ludi od mene posto je termostat za grejanje kod njih dole ja samo idem i smanjujem grejanje ona samo kuka hladno je. Nadam se da cemo uspeti sl godine da odvojimo grejanje. Ja sam nocas spavala ok uz par budjenja malo prevrtanja jos sam jutros u 6 ustala u wc pila vode pa opet dremnula od 7 do 8. Posle cu sa decom do grada malo u setnju jurim joj jaknu u h&m ali nikad nema broja bas mi zao, svaki dan sad imamo neki program ima vreme da mi proleti samo tako do 15. januara jos mala ide na zimovanje sa skolom od 9-15.1 kad se vrati mogu polako da se spremam i krajem januara da se porodim haha lepo sam ja to isplanirala samo bebu boli uvce za moje planove. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znate li zene da li je efikasniji i bezbedniji u trudnoci polyginax ili macmiror u trudnoci protiv eserichie coli? moja dr mi rece poyginax i nasla sam da je esherichia osetljiva na njega, a za macmiror ne mogu da nadem koje bakterije su osetljive na njega.

K a m, mislim da je polyginax bezbedniji u ranoj trudnoci.. Ne secam se sta rece koja si nedelja. Macmiror pokriva sirok spektar i jači je, njega generalno daju kad nisu sigurni šta je, pa roknu Macmiror da ne cekaju rezultate. Ali ako se dobro secam, nije preporučljiv u ranoj trudnoci. Ja bih poslusala doktorku da sam na tvom mestu.

I mene ubi vrucina.. Ovih dana sam se i nenormalno znojila, sva sam se mokra budila, presvlačila (mozda je i ovaj ludi virus protrčavao kroz mene). Stan provetrim nekoliko puta u toku pre podneva :D 

Uf.. frka od danasnjeg pregleda i uz.. Dr treba opet da prover bebin bubreg. Ako se kojim slučajem pijelon opet povecao, rekao mi je da sutradan idem na indukciju.. Sto ce reci, mozda se sutra i porodim.. :huh:

bepce, Ehinacea i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima,navijam da sve bude u redu...

Moram da pojurim ove moje s posla,da mi overe knjizicu jer istice na Novu.A mozda vec odem u bolnicu u ponedeljak.Mada me niko nece vratiti,ipak bih volela da to zavrsim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slogirano ali lepo sam spavala . Samo sam se dva puta probudila da idem u wc! Kako si ti?

Ja sam dobroo, nekad se osjecam super a nekad jedva hodam...Sutra idem da vidim hocu li ostati da me porode ili ne...I ja imam napade vrucine, nekad gorim i znojim se pa me prodje i sve tako...

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

Jedan dan propustim forum, kad ono nikad ga iscitati :).

Merima, drži se, bitno da si se obratila lekaru, nadam se da će brzo proći. Kako si danas?

Ja uopšte nemam napade vrućine. Mada mi u stanu nemamo grejanje, pa, ako ne treba, ne uključujemo klimu. A kako sam se odvikla od fazona u Srbiji, kad odem kod mojih znojim se i bez stomaka :).

Vidim mnoge od vas govore kao bebac jako udara. Kod mene nije taj slučaj. Ja osećam pokrete ali ne non stop, a nisu ni jaki da me boli. Više su kao neko istezanje i blaži udarci. Da li je to takođe normalno?

 

bepce, Melissa, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Merima bas te svasta snaslo u ovoj trudnoci. Kako si danas?

Kam i ja mislim da je polyginax bezbedniji.

Cintia vazno je da pokrete osecas, neke bebe su prosto jace i nemirnije, pa ih mame vise osecaju, a zavisi i od polozaja bebe i posteljice. Bitno je samo da se ona javlja...

@MamaMima moram da te pitam nesto u vezi sa tim prosirenjem bubrega. Meni je dr na proslom uz videla blago prosirenje desnog bubrega od 3mmm, kaze da je normalno oko 6mm i da ne brinem, da je za sada sve u granicama, ali ona je bas detaljna i ne zeli da joj nesto promakne. Cak sam citala na netu da se kod decaka tolerise i do 1 cm i da se to prosirenje najcesce samo od sebe povuce. I da se cesce javlja kod decaka. Tako da ce mi proveriti na sledecem uz kakvo je stanje. Nije da se brinem, ali prosto mi je u glavi, to cu je prvo pitati na iducoj kontroli. Koliko je kod tvoje bebe i zasto se indukuje porodjaj ako se prosirenje poveca? Mozda zbog mogucnosti od infekcije? Koja si ti sada nedelja?

Tackice svaka cast za rucni rad!

Ja bih se pridruzila klubu volim sex i rado ga se secam. :)

 

Cintia, merima, Tackicca i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

Jedan dan propustim forum, kad ono nikad ga iscitati :).

Merima, drži se, bitno da si se obratila lekaru, nadam se da će brzo proći. Kako si danas?

Ja uopšte nemam napade vrućine. Mada mi u stanu nemamo grejanje, pa, ako ne treba, ne uključujemo klimu. A kako sam se odvikla od fazona u Srbiji, kad odem kod mojih znojim se i bez stomaka :).

Vidim mnoge od vas govore kao bebac jako udara. Kod mene nije taj slučaj. Ja osećam pokrete ali ne non stop, a nisu ni jaki da me boli. Više su kao neko istezanje i blaži udarci. Da li je to takođe normalno?

 

cintia, ja tek usla u sedmi isto tako slabo osecam malenog, kao najblazi i najnezniji dodir... nekad po ceo dan nista, nekad se bas guzi... pre sam se brinula, vise ne... kontam samo da je miran bebac... na uz je sve ok i dobro tako da se utesim time... al se i bas obradujem kad me lupka... al nek je samo dobro... 

Cintia i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas bolje,za sad nemam temp,ali sam slinava sacuvaj Boze i zapusen mi nos.ispiram fizioloskim.

Vuciguraj, Tackicca i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

Jedan dan propustim forum, kad ono nikad ga iscitati :).

Merima, drži se, bitno da si se obratila lekaru, nadam se da će brzo proći. Kako si danas?

Ja uopšte nemam napade vrućine. Mada mi u stanu nemamo grejanje, pa, ako ne treba, ne uključujemo klimu. A kako sam se odvikla od fazona u Srbiji, kad odem kod mojih znojim se i bez stomaka :).

Vidim mnoge od vas govore kao bebac jako udara. Kod mene nije taj slučaj. Ja osećam pokrete ali ne non stop, a nisu ni jaki da me boli. Više su kao neko istezanje i blaži udarci. Da li je to takođe normalno?

 

i mene kako kad,nekad lupa,nekad lupka,nekad se meskolji,nekad kao blago titranje...sve zavisi kako je okrenuta,mislim

Cintia i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ehinacea  Mom bepcu je izmereno najpre izmereno 17mm (ako je normalno oko 6mm onda je ovo proširenje bilo oko 11mm) onda je krenulo da se smanjuje. Moj dr kaze da to moze da bude od pritiska nekog, jer beba nema mesta, nesto mu smeta.  E sad, sva sreca kod njega je to krenulo da se smanjuje, u roku od dva dana smanjeno sa 17mm na 11mm, videcemo danas kako je. 
Meni je preporučio indukciju da ne bi beba trpela i da ne bi došlo do veceg ostecenja bubrega (ili infekcije) ako je to prosirenje ne daj Boze napredovalo.  
U principu kaze da se u tom stadijumu ne moze ništa preduzeti, osim da me porodi. Oni to na porodjaju obavezno napomenu pedijatrima pa pedijatri urade odmah uz i druge analize. I da, kazu da se uglavnom to normalizuje do prve godine. 
Nema potrebe da se brineš oko toga za sad, samo im napomeni svaki put to da provere. 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! :D

Ja ustala u 5 popila caj sa muzicem, on otisao na posao, a ja nazad u krevet i spavala sam sad kao mlatnuta u glavu. 

Juce stigao krevetac,u pola 11 uvece smo ga sastavljali. Sad se pere posteljina,cebenca i jos neke stvarcice sto sam dokupila nove i onda je to to, ja se bar nadam. Stan je spremljen od poda do plafon, mislim da sam se ugnjezdila. :D

Sto se tice vrucine, mislim da ce mi ventil od radijatora ostati u ruci jednom, jer samo idem odvrcem, zavrcem. Kad je mm kod kuce malo se trudim da istrpim, jer je njemu hladno, ali kad udjem negde u prodavnicu-umiremmmmm, juce sam bukvalno mislila da mi koza gori koliko mi je u trenutku postalo vruce. 

Sutra prvi ctg, bas sam uzbudjena. I da moje beba isto se vecinom samo nekako rasteze i guzi, jedino ponekad kad legnem na desni bok, znam u par sekundi da me isuta tako da odmah menjam poziciju. I 99% vremena je osecam pod desnim rebrima. 

 

Melissa, Ella90, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj inace bije kao manijak. Ali ima par dana kad se smiri. Ja se zezam da tad raste :P ali inace se non stop okrece vrti i gura. Zeza me neka baka juce, jao kako ti je nemirna beba (stomak se okrece kao bubanj svibsu me gledali) pa on hoce napolje vidi kako je nervozan. Ja reko i ja bih bako da on izadje napolje!

bepce, Melissa, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce on @Tackicca jos malo, jos par dana. Mm juce nabroja 25 dana do porodjaja, e reko-nece da moze. :D

Kad sam mu rekla i na kalendaru pokazala da ima manje od 20 bio je sav :o

Cintia i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MamaMima hvala ti na odgovoru. Javi kako je bilo na uz, navijamo da se prosirenje smanjilo...

Isto i moj sinak se vrti kao navijen i jak je. Nekad imam utisak da je kao hobotnica, udara sa svih strana. :) Trenutno mi mlati zeludac, pa mi je blago muka. Ali srecna sam svaki put kada ga osetim, samo nek se on vrti.

Inace moja zelja za slatkim je svaki dan sve veca. Ako potraje do porodjaja mislim da cu morati da kupim nov kaput. :)

Cintia, merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice probacu i to. Jel ima u zdravoj hrani? Mislim imam ja jos osam dana to termina al s obzirom da sam ccerku rodila u 37 punih nedelja meni je ovo ko da sam dve nedelje presla termin...

MamaMima zelim ti da sad sve bude dobro! Javi bas sta su to rekli.

Ovaj moj mali je mnogo mirniji od seke sad vec i nema mesta pa se vise rasteze i guzi...

Merima ja sam mnogo nervozna kad mi je zapusen nos i ne mogu da zaspim pa posto fizioloski i marisol ne vrede kod mene ja koristim operil p kapi za nos za decu. 

Cintia i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice probacu i to. Jel ima u zdravoj hrani? Mislim imam ja jos osam dana to termina al s obzirom da sam ccerku rodila u 37 punih nedelja meni je ovo ko da sam dve nedelje presla termin...

MamaMima zelim ti da sad sve bude dobro! Javi bas sta su to rekli.

Ovaj moj mali je mnogo mirniji od seke sad vec i nema mesta pa se vise rasteze i guzi...

Merima ja sam mnogo nervozna kad mi je zapusen nos i ne mogu da zaspim pa posto fizioloski i marisol ne vrede kod mene ja koristim operil p kapi za nos za decu. 

nisam ni ja nocas,te se zapusi te se otpusi.ali mi pomaze fizioloski,bar mogu nekako da disem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, normalno je. Ja za 4 dana ulazim u 8. i beba me gurka, grepka, skakuce, nekad se po 2-3 dana skroz primiri. Nikad nisam osetila neki jak udarac o kakvom devojke pricaju, samo je nekad aktivnija, a nekad mirnija. Ranije sam bas mnogo panicila, sad sam mirnija jer je na svakom uz sve ok, mada moram priznati, da mi ni dan-danas nije svejedno kad se preterano smiri.

Zavisi sve od polozaja posteljice, polozaja bebe itd. Kod mene svi faktori idu u prilog tome da slabije osecam bebu.

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je malo lakse kad vidim da nisam jedina koju muče napadi vrućine. Ja inače savršeno podnosim vrućinu i radije bih da napolju bude +50 nego da je hladno, ali ovo je nešto drugo. Samo me oblije znoj odjednom i čini mi se da sam za 10 sec skroz mokra...haos.:rolleyes:

Inače, upravo smo se vratili od doce, išli na ctg. Bebica je spavala ali je zato bilo kontrakcija, i to jedna baš velika i ostale male ali bilo ih je ako se dobro sećam bar 4-5 za tih 10-15min. Jedino što ja apsolutno ništa nisam osetila, kažu sestre "Blago tebi imaš visok prag bola, pa ti nećeš ni da osetiš porođaj" ...eh kad bi to tako stvarno bilo :D Doca me pogledao onda ginekološki zbog tih kontrakcija, bebica je super nameštena, grlić skroz zatvoren tako da ostaje samo da čekamo. Zakazali mi kontrolu na dan termina.

bepce, Melissa, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovoru. Meni je posteljica ovog puta na zadnjem zidu, po tome sam shvatila da bi trebalo više da osećam bepca nego prošli put kad je bila na prednjem. U svakom slučaju, ja ni u prošloj trudnoći nisam osećala jake udarce o kojima mnoge pričaju  (moja sestra prva), ali sam to povezivala sa tim što je beba manja nego što bi trebalo. Sada nije taj slučaj, sada odgovara terminu. 

Imam prvi ctg tek u utorak pa sam jednostavno htela da čujem vaša mišljenja da znam da li treba da se javim ranije za svaki slučaj. Hvala još jednom. Smirile ste me.

Ragdoll85, bepce, Melissa i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,opet u bolnici,ostavili me a kazu da nije jos za zavrsavanje...  Otvorena sam samo 1 prst a grlic je valjda 0,5cm i tvrd. 

bepce, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,opet u bolnici,ostavili me a kazu da nije jos za zavrsavanje...  Otvorena sam samo 1 prst a grlic je valjda 0,5cm i tvrd. 

Jaco tebi se bas svidja na prvom mestu!:D 

Ja bih na tvom mestu vec bila jako nestrpljiva. Sta kazu za posteljicu, plodovu vodu, bebu....to je sve pretpostavljam u dobrom stanju, ako ne misle jos da te poradjaju?

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja kraljica, nisam odolela juce kad sam pravila tortilje daih malko ne zaljutim, ne mogu da vam opisem kakve grceve i dar-mar imam po stomaku. 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco ostavili su da te posmatraju i da odluce sta ce. Sta su ti rekli, kakav je plan?

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ima u zdravoj hrani ali ne svakoj. Radpitaj se na vise mesta.

A Bepce ja ceku trudnocu jedem ljuto,sta cu kad ne mogu da jedem ako ne ozezi malo :D tako da sam naviknuta. Na pocetku mi je samo smetao paradajz kuvani,gorusice od njega samp takve. A sad sve ok

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.