Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moze da ispadne cep, evo Mara je zivi primer. Ja mislim da je ovo sad zatisje pred buru sto bi se reklo. :)

Melissa moze sex u 9-om, ali pazi se infekcije, ona nije bas pozeljna pred porodjaj.

Tackice moj osecaj u stomaku je kao tvoj tiker, kao hobotnicu da nosim. :)

Tackicca i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra imam kontrolu pa cu bas pitati jesam li otvorena ili sta :D 

A za sex, to ja pitam, mm i ne zeli bas konta kad dosm sad nismo imali sto i sad kad je pred porod al et :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje je pilonsluzavo i onako skoro kao ljigavac onaj ako se secate nije bilo ko sekret

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje jel bilo sluzavo kao slina? Ako jeste onda je to to. Hoce da ispadne i deo kao kod mene. Hoce pogotovo posle pregleda da ispadne?

jest, onako blago zuckasto bas kao slina i nekoliko dana, Dr vice normalno je, brisevi cisti. Idem opet da silujem stepenice, mozda preduhitrum konzilijum :)

Ja sutra imam kontrolu pa cu bas pitati jesam li otvorena ili sta :D 

A za sex, to ja pitam, mm i ne zeli bas konta kad dosm sad nismo imali sto i sad kad je pred porod al et :D

samo se pazi infekcija, sto kaze ehinacea :)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a neobicno mi jos sto sam osetila miris kao kad dobijem. A nema krvi. Nista mi nije jasno. Taj miris me zbunio dodatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja osecam taj miris. Jest proslo 9 meseci skoro ali to se ne zaboravlja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moze se pomesati ni da cim drugim. Definitivno. A ne znam sto osecam to. Taman sam uzivala bez te muke :( Sad me podseti na to. Nista mi nije jasno. Samo znam da se nestp desava. A sta, videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li se neka od vas muci sa oteknutim nogama i rukama,meni su prije 2 dana bile oteknute ruke i noge i spao je otok,medjutim sad mi je desna noga otekla bas vise od lijeve i to dole gdje je zglob,vise ko da i nemam zglob hahaha,ne znam sta bi mogla stavit da spadne ta oteklina,ima te li vi kakav savjet:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacckice znaci da ces da se porodis u narednih 10ak dana :P

 

Ella, kikiriki je zbog toga zaglavila u bolnici...posumnjali su na trombozu. Bas je i njoj jedna noga dosta vise od druge. Kakav ti je pritisak trenutno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ella, to ne valja ako otice samo jedna noga koliko ja znam. Ne znam sad koliko ti je otekla. Ali ako je primetno moras do lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobicu od deda mraza bebu :P salu na stranu,ako je na 2500g sad kad odem u ponedeljak u dr Misovic nece mi smetati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,verovatno je deo cepa.

Meni kuce i danas konacno otekose noge,sake su vec neko vreme a stopalca mi ostala koscata...Sada i tu krofne :)

 

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo. Sad sam se vec navikla da budem trudna. Sve razmisljam kako cu opet da se naviknem da ne budem i da mi nesto ne bubnja po stomaku

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su vam poispadali cepovi :) E u meni se danas deo cepa osecao kao kad dobijem. Isti simptomi! bice ovde veselo :)

Ella znam samo da za otok preporilucuju da se legne i da se noge izdignu iznad nivoa tela. E sad to sam i ja cula da ne valja kad samo jedna. Nisam oticala ni u jednoj trudnoci. 

Ella90 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacckice znaci da ces da se porodis u narednih 10ak dana :P

 

Ella, kikiriki je zbog toga zaglavila u bolnici...posumnjali su na trombozu. Bas je i njoj jedna noga dosta vise od druge. Kakav ti je pritisak trenutno?

Kod mene je uvjek pritisak 110/70 ili 110/60,danas mi je bio 100/60 vidjet cu da li ce spast otok dok mirujem ako ne doktoru sta cu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN jesu se kontrakcije definitivno smirile? Pala si mi danas na pamet, najela sam se prebranca (obozavam ga, nemam meru) legla, kad krene stomak po malo da se steze. I to sve deo po deo, stegne se, pa opusti posle mozda minut i tako par puta. Moze biti da ima veze sa pasuljem :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, citam ove vase porukice i hvata me trema... Sad mi se februar cini tako blizuuuu... :) Koliko sam odugovlacila sa kupovinom i spremanjem, mislim da cu u naredna tri dana sve resiti, koliko me uhvatio neki strah da nista necu stici... :) I strah, i trema, ali pozitivna trema, sto bi rekli... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice oticanja obadvije su otknute samo sto je za nijansu malo vise desna gdje je zglob pa sad ne znam da li da dizem paniku ili da jednostavno mirujem,najgore od svega sto sam sama kuci muz mi radi nocnu tako sam ko g...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni maaalo oticu i to uglavnom tabani... A prsti na rukama svaki dan, prstenje odavno poskidala... Koliko su meni rekli, bitno je da ne otice lice, tad bi kao trebalo javiti se doktoru... Naravno, ti najbolje znas koliko su otecene i kako se osecas, koliko ti smeta... Verovatno ces i sama primetiti kad je sve to preslo neku normalnu granicu i javices se dr... 

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako nije velika razlika onda ok. Ali ako ti sa jedne spadne a sa druge ne to je vec problem

 

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, evo mi proslavismo slavu juce i prekjuce, do NG vise ne primam goste, puna mi je kuca vec danima! :)

Novosadjanke bas lepo sto se druzite, ako odete na tu kafu okacite neku slikicu da vas vidimo.  :)

Jaco kako si, javi se...

MissN dobro je da je sve ok, verujem da si se uplasila...

Ragdoll meni je pumpa bila spas oba puta, ali ja sam zaista imala mleka za trojke, a izmuzavanje rucno nije bas lak posao. Da li ce ti pumpica trebati ne mozes da znas dok ti ne krene mleko, mozda nije lose da je pozajmis od nekog ako imas od koga dok ne vidis da li ti treba, posto nije bas jeftina stvarcica.

Jecy pitaj sve sto te zanima o prorodnom karlicnom porodjaju, mada se nadam da ti nece trebati. Iskreno, da mi se bata sada ne okrene ne znam da li bih se usudila opet na tako nesto iz prostog razloga sto sam pre 6 godina bila jaka kao slon, ceo zivot sam igrala balet i folklor i znala sam da imam snagu da izguram bebu, a sad vec nisam sigurna...

Kod nas je novogodisnja euforija, jelka okicena, smizle u vrticu imaju predstave, maskenbal, kod mene na poslu dodelu paketica, iskreno ne mogu da popamtim sve dogadjaje koji nas cekaju. Brzo mi prolazi vreme oko ovih praznika, sto me bas raduje.

Inace bebac mi se vrti i lupka non stop, i kad sedim i kad hodam, i kad legnem. Poceo je i nocu da me budi, imam utisak da pravi salto u stomaku. Pocelo je slatko da mi se jede, a bas sam se pazila do sada da ne preterujem. Kafu pijem, jer imam bas nizak pritisak, tako da mi solja dnevno znaci.

Merima moja dr kaze da je od propolisa veca korist nego steta zbog to malo alkohola i da slobodno uzmem poneki put...

 

odlicno,Ehi,hvala Bogu da cujem.i neko misljenje od doktora,jer sam ja zaboravila svoju da pitam....doduse,grgljala sam ga rastvorenog u vodi,i to samo jednom,i proslo me...vala,i mi do NG bez gostiju,jedva sam docekala da legnem veceras

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako nije velika razlika onda ok. Ali ako ti sa jedne spadne a sa druge ne to je vec problem

 

Nije velika razlika,ne bi da idem sad doktoru i dizem frku,vidjet cu do sutra sta i kako,ako bude bolje super ionako imam kod ginekologa pregled 22-og,ako se ne povuce do sutra oticu doktoru,mada sam svjesna da je to kao normalno da pred kraj trudnoce otice tijelo,al opet covjeku nije svejedno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brigaj,ja sam u prvoj trudnoci kao hobit bila,sa ogromnim stopalima od osmog...Proveravala i proteine,i svasta...Sada opet otekla...Ali ako je otok na jednoj nozi bas upadljivo veci,idi kod lekara.

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kad su pocele oticati noge i to se nije primjetno bilo, doktorica mi je rekla mirovanje jer tad bubrezi rad bolje i izbacuju tecnost. Uz to sam svaki da  pila brusnicu caj i limunadu pravila da se ta tecnost sto vise izbaci, i pomoglo mi je...E sad imam opet problem s tim, mislim da mi noge naticu kad puno hodam ili puno stojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.