Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Neko je bio linkovao divan bebi butik na kojem ima sve i svasta, a ja glupaca nisam pribelezila. Da li neko ima ideju koji je butik bio, nije bio poznat a neko je spominjao povoljne zekice i tako to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalisa.rs

Dosta ima povoljnih bodica i zekica. Ne znam ko je bese pisao ali sam sacuvala jer mi super odgovara online kupovina za ne daj boze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam ja pisala Kalisa je on line radnja ako na tu mislis. Gazica i mrezastih treba bas puno to se trosi naveliko. Meni su recimo zeke bile najprakticnije bodic i preko zeka ali oni sto se otkopcavaju izmedju nogu. Nama u kuci nije jako toplo pa moram bodic i preko jos nesto a zeka je prakticnija od duksica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za info za Kalisa website, stvarčice su baš povoljne, a čini mi se lep pamuk!

Ja sam za sad kupila samo stvarčice koje su mi potrebne za porodiliste. Spisak je spreman za sve ostalo, ali to cu samo nekoga da pošaljem ili dok jos budem u porodilistu ili kad izadjemo.. 
Nego, kakva su vam predjašnja iskustva sa onim sprejem Octenisept?? Ja sam bila oduševljena, čak sam i sebi ranu prskala sa tim, a skoro sam čula da su sad neke patronazne protiv toga jer se kod nekih beba javlja alergija.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas ta! Joj hvala do neba ubih se trazeci :D Nama je pakao u kuci tako da cu da vidim da kombinujem nekako, a bas iz razloga ne daj boze sam i htela da memorisem sajt posto videh da pametnica to nisam uradila :D A i zivim u Barajevu a tamo nije izbor odece nikakav. Pa bolje da mi se nadje pri ruci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovde nema da se odabere velicina na sajtu, zasto pobogu, sad sam zbunjena u potpunosti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da ste vec sve kupile, recite mi koje velicine ste uzimale... :) Ja imam spisak svega sto treba uzeti i svasta smo nesto lepo nasli, ali nikako da pohvatam te velicine, koliko koje uzeti... I onda da lepo sve kupimo... Ove iskusne drugarice sve razlicito govore... :)

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala 62, sobzirom da je moja beba sitna mislim da ce nam potrajati bar 2 meseca, a posle cemo na 68icu koju , kako mi je sestra objasnila cemo najduze nositi. Ona je imala ogromnu bebu (4700 na rodjenju) i dugacku pa su oni odmah 68 nosili. Nisam htela da uzimam previse stvari bas zbog toga sto se nikad ne zna kolika ce beba zaista biti po rodjenju.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala 56 i poneku 62, čak imam i 50 veličinu neke stvarcice. 62 je inače veliko za prvo vreme, ali dobro, neki neće da kupuju manje. Ja npr ne volim da beba pliva u odeći, sve je stvar ukusa.

JovanaKA i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi ne planiramo uzeti puno stvari pre rodjenja, bas zbog toga sto ne znamo kolika ce beba biti... Mada, ja imam osecaj da ce biti baaas velika... :) Stalno govorim kako ce imati preko 4kg na rodjenju, ne znam zasto... :) Mislila sam 56 i 62 za pocetak... Valjda je to ok... 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:mi smo nasledili dosta 56ica. Tako da sam uzela samo za izlazak tu velicinu. Lako cu da dokupim ako su mu velike ove ali ako su male mogu da se slikam... A i jos ne znam koliki ce biti cvrcak kad se rodi. U 36oj nedelji je imao 2100 po uz mrvica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da citam lepe vesti kad dodjem na temu i da su bebice super :wub: @Marijamara, drzi se draga jos malo :wub:

Ja isto nisam pametna sa tim velicinama. Meni je drugarica poslala nesto stvarcica, njena mala je imala 3500 na rodjenju, i ona je koristila prvo 56, pa posle 62, a ja sam samo dokupila par stvarcica na kojima pise od 1-3 mseca, odnosno velicina 56-62, valjda je to nesto izmedju :D.

Moja ce mala izgleda biti dugajlija, na mene :D

MarijaMara i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Ja imam metar i po. Tako da ne moze ni dete da bude dugacko :D Joj boze jedva cekam da se rodi. Od danas 37.nedelja! Juhu!

Melissa, sakovac, ma.za.m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek u 30-oj nedelji, ali nesto me pre desetak dana uhvatilo, jeeedva cekam februar... :) Ne mislim ni o porodjaju, ni o bolu, ni o oporavku, ni o cemu, samo jeeedva cekam da se rodi, da dodjemo kuci i legnemo sa bebicom izmedju nas... Mislim da je to prvo sto cemo uraditi... To mi tako divna slika kad zamislim... Evo rasplakah se... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja non stop zamisljam kako cemo da se mazimo non stop i kako cu da ga njuskam i ljubim u rucice nogice... Dozvolicemo i tati malo... Ajde da ne bude da sam sebicna ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice velicinu napises u napomeni, ako nemaju istu boju ili dezen u zeljenoj velicini slikaju pa posalju preko vibera stvarno moram da ih pohvalim jako su ljubazni i pazljivi. Nira uzmi 56 samo par stvari i 62 isto, pisala sam vec da su super one pantalonice iz h&m dugo se nose zbog sirokog struka, ako cete koristiti siroki povoj bodice 62 jer pelene i svedske zauzmu bas dosta prostora. Najbolji su bodici na preklop za pocetak sto se tice kvaliteta oni te male brojeve obuku par puta. Ja sam uzeli iz kalise bodic na preklop i zeku pamuk je onaj lepi mekan bas sam zadovoljna a bodic na preklop kosta 299 din nigde nisam jeftinije videla zeka je 399 bas povoljno. Od velicine 62 cemo se modirati taman za setnje pa ce i prolece.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.multi-

mam.rs/multi-mam-komprese.html

rivanol je antiseptik i odlican za rane.

a imas temu epiziotomija i kantarionovo ulje

lanolin je preparat koji tibse inace nalazi u pavlovicevoj masti ali je prirodan bez mirisa ukusa i mozes ga mazati na bradavice bez straha da ce se beba otrovati.

cepici diklofena su protiv bolova. Ja sam imala nesnosne menstrualne bolove pa sam kad su mi injekcije dozlogrdile umela njih da koristim. Cula sam da ih zene preporucuju za posle porodjaja pa sam znajuci blagodeti to prigrlila a da nisam trepnula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy, navijam da se seka okrene - znaš i sama koliko sam se jedila zbog ovog mog zvrka koji se do 38.nedelje sto puta okrenuo...

Moj maleni miš je rođen sa 3220g i 49cm i bodice (a i sve ostalo) će još dugo nositi vel.56 i to preko širokog povoja. Pelene vel.1 moram da dokupim, uzeli par malih paketa (Bambo) i još nekoliko vel.2, nećemo skoro na vel.2 preći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Nista ne znas dok se ne rodi. Mozda i moj kad se rodi bude bio mali a debeo :) pa mu bude 56 ok. Posto ne verujem da ce da dodje do tri kilice po uz do termina

 

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako volim kad se pise o spiskovima i planiranju :) jes da sam sve spremila. Sem kolica al volim da citam :)

Ja sam da kucnem u drvo super. Jao kako je tanjir posne supe iz kesice prija posle dana gladovanja :) bebac je mnogo nisko i bas se umirio nesto a imala sam par kontrakcija onako malo su boluckale. mogao bi sad i da se rodi dok me ne snadje neka nova muka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy, navijam da se seka okrene - znaš i sama koliko sam se jedila zbog ovog mog zvrka koji se do 38.nedelje sto puta okrenuo...

Moj maleni miš je rođen sa 3220g i 49cm i bodice (a i sve ostalo) će još dugo nositi vel.56 i to preko širokog povoja. Pelene vel.1 moram da dokupim, uzeli par malih paketa (Bambo) i još nekoliko vel.2, nećemo skoro na vel.2 preći...

kako su ti se pokazale bambo pelenice? Ja sam preko nekog vaucera na popustu kupila jednu malu 2ku, deluju mi pouzdano ali ne znam nikog ko ih koristi :)

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na spiskovima i na objasnjenjima! Ja citav dan u kuhinji, pripreme za slavu, pa ne stizem sve da iscitam, ali mi mnogo znaci da znam.gde imam sve na jednom mestu.

Ova mala se nesto guzica, zulja me po stomaku citav, imam osecaj da se trci i proteze naizmenicno :D

I da, da li je potrebna pumpica za izmazanje? Ili to moze i rucno nekako? Prijateljica mi je skrenula paznju da posebno obratim paznju na to, pogotovo ako bude carski jer valjda kao onda mleko krece kasnije, pa treba pripaziti. Ako sam je dobro razumela...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu to videti iz porodilista da li ce mibtrebati. Mozda se snadjem. Nikad se ne zna.

Coje mislim da je Malagarava pricala a su dobre

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pumpica bas koristila e sad nekome nije potrebna, sve rucne su na isti princip ne mora biti avent ima jeftinijih a sluze jednako. Jelka je okicena nisam mogla od cerke opstati bas je bila dosadna da se danas okiti ja htela sutra posto sam danas spremala kucu pa se umorih.

Ragdoll85 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.