Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro, ja spavala do 4 nocas i onda se probudila i tek u 7 zaspala a spava mi seeee uh. Kakva kuknjava ja isto kad ustanem sve boli posle par koraka bude super kad se razradim nista ne boli dok ne legnem :lol: ili da lezim 24 h ili da se krecem 24 h hahaha. Ma veselo zenice posle ce da vam nedostaju trudnicke muke, mene tek juce u jednom momentu spucala spoznaja da se moram i poroditi haha pa se setih muka imam jos vremena pa sam opustena jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos dve nedelje bi mi bilo taman :P 

@bepce A da probaš probiotik za te grčeve?

Ne znam vise ni sama, moracu probati nesto.

Mada mislim da je problem u tome sto nemam apetita, ne jede mi se nista, posle svega mi je muka i onda se jako bzvz hranim. A jos cini mi se da osecam da se beba tamo negde namestila i pritiska mi crevo negde tako da ne mogu "stvari" normalno da putuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Sad videh poruku za Paracetamol, jer kazes slaba vajda. Jedan paracetamol teško da će da odradi posao. 

Ja imam hronični sinusitis koji mi je izazivao neverovatne glavobolje u toku trudnoce i pošto mi jedna tableta, kao ni tebi nije pomagala, ja pitala dr da li smem da popijem dve jer i u uputstvu piše da odrasli piju po dve tablete (2x500mg) reče mi da smem slobodno. tako da do 4 na dan, ali mozes dve odjednom.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kako mislis da sam uzela sinacilin ako nije na recept? sigurno ga nisam napamet uzela.sve na bazi penicilina je dozvoljeno.sinacilin,amoksicilin sve je to na bazi penicilina.

Dobro dobro, ako ti je lekar aminovao ok.

A što se ab na recept ahahah pa u zemlji Srbiji je sve moguće. A čim si dovoljno uplašena da si htela da lekovima spuštaš 37.2 iskreno zabrinula sam se da nisi uzela ab na svoju ruku. Super što sam pogrešila.

Vuciguraj, bepce i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dobro, ako ti je lekar aminovao ok.

A što se ab na recept ahahah pa u zemlji Srbiji je sve moguće. A čim si dovoljno uplašena da si htela da lekovima spuštaš 37.2 iskreno zabrinula sam se da nisi uzela ab na svoju ruku.

za temperaturu nisam htela da pici preko 38,zato sam htela na vreme,jer poznavajuci sebe,meni jako brzo krene temp.da raste.a i sama si uzimala antibiotike znas koji su dozvoljeni,a koji ne.recept je ovde obavezan za antibiotike,u apoteci ne daju na slobodno,a cim ga je preporucila,tako ga je i napisala na recept.pricasmo o ab u trudnoci,i Vuci i Zoe i MarijaMara,pa sam mislila da se zna da su ab u trudnoci dozvoljeni.naravno ne neki jaki(tipa tetraciklin,doksiciklin-iako ja te u zivotu nisam videla,a kamoli pila)..po nekoj mojoj logici,mozda gresim,sumanutije mi je bilo prepisivanje Bensedina trudnicama,ali ajd sad-nije moja avlija..

ne samo vi ovde zene na forumu,nego generalno i ljudi su takvi(ne znam zasto) koji pomisle-jao,antibiotik,pa da li smes,da li je rekao lekar?? kao da sam uzela pola litra salitre i popila.takodje,isto kao i vi ostale,i ja volim svoje dete,i ne bih bas bila toliko luda da uzmem nesto na svoju ruku..nijedna od nas ne bi, u to sam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Sad videh poruku za Paracetamol, jer kazes slaba vajda. Jedan paracetamol teško da će da odradi posao. 

Ja imam hronični sinusitis koji mi je izazivao neverovatne glavobolje u toku trudnoce i pošto mi jedna tableta, kao ni tebi nije pomagala, ja pitala dr da li smem da popijem dve jer i u uputstvu piše da odrasli piju po dve tablete (2x500mg) reče mi da smem slobodno. tako da do 4 na dan, ali mozes dve odjednom.

mada,i taj paracetamol,slaba vajda od njega za glavobolju-bar meni nije nikad pomogao...neki drugi lekovi jesu,ali njih ne smem u trudnoci.a posto imam migrene,obicna glavobolja mi dodje kao mala maca,za nju ni inace ne uzimam nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MamaMima kontala sam ja da to nece pomoci, al reko eto malo pokusala sam da zavaram um, al ne mozes ti starog narkomana da prevaris sa paracetamolom. :lol: Ne mogu ja sad da kazem da to mene strasno boli, ali se spojilo nekih 5 dana u paketu, pa me zivcira, jer me boli bukvalno sve od pupka do kolena. Vise sam iznervirana sto ne mogu stvari normalno da obavljam nego sto me bas sve to boli. Danas se probudila jos vise zivcana....ali sve ok, shvatih da sam trudna, pa da mora tako! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji ab u trudnoći smeju ili ne smeju zavisi od grupe ab kojoj pripadaju a ne po jačini. U svakom slučaju dr. to zna.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace @Kikiriki kako decica? Kako ide sa smotuljcima? Ima li guzve? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i doktor to i rekao,tako da...necemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i,ponavljam,mislim da nijedna zena ovde nebi nesto na svoju ruku uradila.zaista bih sve zamolila da me posmatraju kao sebi ravnom.sto ne biste vi uradile,verujte ne bih ni ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MamaMima kontala sam ja da to nece pomoci, al reko eto malo pokusala sam da zavaram um, al ne mozes ti starog narkomana da prevaris sa paracetamolom. :lol: Ne mogu ja sad da kazem da to mene strasno boli, ali se spojilo nekih 5 dana u paketu, pa me zivcira, jer me boli bukvalno sve od pupka do kolena. Vise sam iznervirana sto ne mogu stvari normalno da obavljam nego sto me bas sve to boli. Danas se probudila jos vise zivcana....ali sve ok, shvatih da sam trudna, pa da mora tako! :D

ne znam kako stojite finansijski,ili kako ste podelili poslove,ili sta vec,ali sve sto ne moras nemoj raditi-tipa ciscenje,spremanje...spremi rucak,ali ovo ostalo,ako mozes i ako je izvodljivo,prepusti nekome

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima ne boli mene to samo kad ja nesto radim, nego konstantno. A ja sam tip koji ne zna ni da sedi, ni da lezi, ako nisam 3 dana pred smrt! :lol: A i nemam bas puno pomagaca, a mm na poslu svaki dan do 17-18....

Znam, sve bi se to dalo, al nemam ti ja zivaca za to. Lakse mi je da skocim, odradim sve pa posle da kukam!:baby: Bebi nista ne fali, trudnoca nije rizicna, a ja cu vec nekako preziveti. Ako lezim samo sam jos nervoznija, jer vreme nikud ne ide. 

 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro moje dame, ala ste se raspisale

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/1826/Lijekovi-u-trudnoci.html

Evo linka koji su lekovi bezbedni u trudnoci, mada mislim da sve mi to ovde znamo, ali nije na odmet da se podsetimo :wub:

@Merima, bez brige, smes slobodno taj ab koji ti je dr prepisala, narocito ako ti je bakterijski upaljeno grlo. Ja sam bas sinacilin pila nakon amniocinteze, opusteno.

Inace i ja da se malo pozalim, imam povremeno tahikardiju u kombinaciji sa aritmijom i to narocito nakon obroka. Inace pritisak mi je nizak. Nekad mi tako preskoci srce da se sva stresem, u sredu idem na ctg pa cu pitati svoju dr. Desavalo mi se to bas na pocetku trudnoce i dr je rekao da nije nista alarmantno, ali ako se nastavi da ipak konsultujem kardiologa.

 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene najvise nervira sto ne mogu normalno da se sagnem da recimo dohvatim serpu neko akrobacije raskrecim se pa jedva ustanem sva se zadisem uzas. U subotu u knjizari sela macka na lazybag prvo sto se spljostio sav do poda drugo jedva sam ja ustala hahaha komedija sa mnom. Ja sam sve radila i u predhodne dve do poslednjeg dana nadam se da cu moci i sad. Jos planiram u januaru da nakuvam i zaledim da imam posle porodjaja ruckove za par dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 i kod mene isti slucaj, kazem da mi je da me neko snimi kad sam sama kuci, da mogu posle da vidim te akrobacije, to mislim da bi bio pravi materijal za skrivenu kameru. A sto je najgore imam onaj nizki frizider, pa kad moram jesti, ja na sve 4 pa uzimam sta mi treba. A kad punog stomaka vracam hranu u frizider to je tek haos. 

@Kikiriki Pa kad pre mesec? Mora da su sad vec prava banda!:baby:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vec pitas kako smo:

Ja i dalje muku mucim sa trnjenjem... ruka mi je kao krofnica i ceo dan su mi prsti utrnuti toliko, da me povremeno cak i boli... bojim se da cu uskoro poceti da ispustam stvari iz desne ruke - koliko nemam osecaj u njoj...

Videcu da dodjem do nekog fizijatra da me posavetuje da li postoje neke vezbice...

Pokusaj da drzis ruku podignutu,da ne visi,da se bar malo smanje staticki otoci,,,

Merima,opali ti jedan ses,ima da ti svane:D 

Ja se nameracila na ovog mog,ma kad ga na'vatam,nema mu pomoci ;)

@Zoe86 ,ha,ha,a da vidis mene,ja zbog hemoroida (bolje su,hvala ti Faktu :)) ne mogu ni da cucnem ni da se raskrecim,nego se savijem stojeci na jednoj nozi,a drugu zabacim nazad,kao makazice :DMa sou :lol:

bepce, ma.za.m, JovanaKA i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Pipi,i meni nekad preskace,i meni je internista rekla da je to usled pomeranja dijafragme i pritiska na srce,jer beba raste..naravno,pitaj,i ja cu danas svoju,i meni se to desava ponekad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svog meracim vec neko vreme ali dr zabranio a i neprijatno mu jer mi je veliki stomak i beba. Samo mu kazem da je naj. Kad me prodje rana. A ako ne bide bila strasna ond aga je tek ugasio. Savi je nesto lep i sesi poslednjih dana pogotovo. Mora da me rade hormoni xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj,kad pomenu,da se pohvalim da sam na neki nacin "premrsila" prosle subote.....ali cirkus,ne mozes da se namestis i bog,tako da smo se ukocili zivi a nista ne uradismo,ali bar smo probali,yeeeeee,kao klinci kad isprobavaju prvi put,ono "dobro,popeo sam se na tebe i sta sad" hahahahaha

Vuciguraj, MamaMima i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au zene al ste se raspisale od jutros. Sedim, pijuckam kaficu i citam kako kukate pa htedoh i ja malo da se iskukam al onda skontah da nemam za sta :lol: Ruke su skoro pa skroz prestale da bole, boli me samo negde na polovini leve nadlaktice i to kad se probudim...nemam pojma zasto bas tu, ali podnosljivo je. I da, boli me mali prst na desnoj ruci :lol:

Sto se svega ostalog tice nista strasno. Ok, krecem se otezano i treba mi vremena da se okrenem u krevetu al nista strasno. Zaboli me stomak dole kad se umorim, ledja i prepone isto al ni to nije sad nesto strasno...ispruzim se malo i prodje.

Sinoc sam konacno spakovala sve sto mi treba za porodiliste, samo jos da ubacim u torbu...poslednja tura bebinih stvari se upravo susi, sve ostalo ispeglano i spakovano. Tako da, spremni smo. The show can begin! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svog meracim vec neko vreme ali dr zabranio a i neprijatno mu jer mi je veliki stomak i beba. Samo mu kazem da je naj. Kad me prodje rana. A ako ne bide bila strasna ond aga je tek ugasio. Savi je nesto lep i sesi poslednjih dana pogotovo. Mora da me rade hormoni xD

Hihihi, ovo me podseti na epizodu "Nemoj da zvocas" kad je Sladjana smisljala kako da k...e Mila :D:D:D

P.S. Tackicce nadam se da ce te drzati to raspolozenje i posle porodjaja :D pa da ostvariš pretnje.. 

merima, Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovaj moj mi nesto primamljiv,mada je meni i inace libido visok,nego ova deca mi mrse planove,taman uspavam veliko,malo krene da me tuce :)

Dosla da sredim obrve,kao Jeti sam,ne mogu da verujem koliko sam ih zapustila...

 

Kikiriki, MamaMima, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.