Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

kako si ti?jesu poceli antibiotici da deluju?

Pa jesu. Ovako se osecam bolje. Nego kasljem idalje al od silnog naprezanja me boli stomak pa mi je bas mucno da kasljem. Nocas sam povracala koliko sam kasljala. Kako si ti od jutros?

Ragdoll85 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:PDobro jutro! Bravo za urem! Spreeemas see! Ja cu od srede da krenem sa cajem od lista maline! A danas pravimo razmestaj u sobi sve cemo lepo da sredimo za bebuu!

I ja sam kontala taj caj poceti piti, ne moze skoditi jel de? Cula sam da je dobar...koja si ti nedelja?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jesu. Ovako se osecam bolje. Nego kasljem idalje al od silnog naprezanja me boli stomak pa mi je bas mucno da kasljem. Nocas sam povracala koliko sam kasljala. Kako si ti od jutros?

Danas je lep dan,da nam budes bolje :)

Merima,kako si ti?

MarijaMara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jesu. Ovako se osecam bolje. Nego kasljem idalje al od silnog naprezanja me boli stomak pa mi je bas mucno da kasljem. Nocas sam povracala koliko sam kasljala. Kako si ti od jutros?

uh,grlo boli kao da gutam nozeve.posle idem do lekara opste prakse da mi pogleda grlo i poslusa pluca,za svaki slucaj.bas me boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je lep dan,da nam budes bolje :)

Merima,kako si ti?

spavam na stojecki i gutam nozeve <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala gripu i grlo me bolilo...nisam nista pila od tableta...koristila sam sprej za nos, pravila limunadu svaki dan i przila caj od secera i vode.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Melissa u cemu je fora sa urmama? Nisam propratila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Melissa u cemu je fora sa urmama? Nisam propratila.

Meni preporucili a i citala sam na netu, kao kad se udje u 9ti mjesec lijepo je svaki dan pojesti 6 urmi na dan kao za laksi porod..Ukucaj na google vidjet ces ima clanaka o tome pa vrijedi probati a i dobre su za zatvor.

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala gripu i grlo me bolilo...nisam nista pila od tableta...koristila sam sprej za nos, pravila limunadu svaki dan i przila caj od secera i vode.

ma ja ceo zivot kuburim sa grlom,pa samo hocu da poslusa pluca za ne daj boze a posle cu ja opet limunadu,preprzeni secer i cajeve.necu ni ja antibiotike,osim ako ne daj boze poraste temperatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam kontala taj caj poceti piti, ne moze skoditi jel de? Cula sam da je dobar...koja si ti nedelja?

ja sam 36-a . A ako imas normalnu trudnocu mozes od sedmog meseca da pijes solju dnevno. Preporucuje se kad dobijes kontrakcije da popijes litar caja do bolnice. Odlican caj. Zanm zene koje se kunu u njega ne kosta me nista da probam :D Aaaaaa jesi videla sta radi caj od secera i vode za grlo. Zaaaakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam 36-a . A ako imas normalnu trudnocu mozes od sedmog meseca da pijes solju dnevno. Preporucuje se kad dobijes kontrakcije da popijes litar caja do bolnice. Odlican caj. Zanm zene koje se kunu u njega ne kosta me nista da probam :D Aaaaaa jesi videla sta radi caj od secera i vode za grlo. Zaaaakon

Haha caj od secera je zakoon, bas ti hvala puno si mi pomogla :D 

Pa ne znam sta bih ti rekla, ja sam pila i tablete duphaston i tek sad kad sam usla u 9ti prestala piti a s tim da imam iza sebe spontani ne znam smijem li piti...Al sad sam deveti mj.trebalo bi da sad mogu piti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, samo mirno, ako slucajno imas gnojnu anginu (govorim zbog tog jakog bola o kome pričaš; mene je samo jednom tako jako bolelo grlo i imala sam gnojnu anginu) prepisace ti ab, ali nije to ništa strašno, bitno je da ti bude bolje i da ne ode na gore. Samo ti idi kod doktora, on ce ti sve reći šta i kako. Želim ti da što pre ozdravis.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja cu da sacekajm jos koji dan jer sam otvorena vec a tek ulazim u deveti... A dr mi je preporucila jer sam pila utrogestan do sad. Supstance iz tog caja deluju na karlicne misice i njihove kontrakcije. Tako da bi trebalo da ubrza drugu fazu porodjaja poprilicno. Picu solju caja dnevno a kad dpbijem porodjajne kontrakcije litar caja do bolnice

 

I kad odes u dz Merima,skloni se od ostalih i sal preko nosa i usta. Za slucaj da je jaca prehlada da ne pokupis neki virus tamo. Nek ceka muz u cekaonici da te prozovu

Melissa, Attina i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja cu da sacekajm jos koji dan jer sam otvorena vec a tek ulazim u deveti... A dr mi je preporucila jer sam pila utrogestan do sad. Supstance iz tog caja deluju na karlicne misice i njihove kontrakcije. Tako da bi trebalo da ubrza drugu fazu porodjaja poprilicno. Picu solju caja dnevno a kad dpbijem porodjajne kontrakcije litar caja do bolnice.

Znaci caj od lista maline, jel? A gde ga kupujes, u zdravoj hrani ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,danas sam usla u 36 sedmicu jos malo ostalo do kraja abd,brzo mi nekako ovo sve proletilo..Stigle su mi za bebicu stvari sve smo smjestili i sad malo malo gledam u krevetac i otvaram ormar gdje su bebece stvari..Uspila sam sve oprat i  popeglat i slozit malo sam se umorila zato cu jos danas da spremim svoj  kofer nek je sve spremno i da se odmaram i cekam,radujem se da napokon upoznam bebicu abd al me hvata strah i briga da lo ce sve biti kako treba,valjda je tako svima da nisam jedina..Vi koje ste prehladjene brz oporavak,supice i cajeve i vocke i bice sve dobro:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zene bila do dezurnog lekara u dz.blago je crveno grlo,pluca uredna,i dalje sve isto da pijem,jedino ako bas uvece boli grlo da uzmem sinacilin.e sad,misljenja su podeljena,neki se zgrazavaju kad cuju da sam dobila antibiotik,a neki su ga takidje pili u trudnoci i bilo sve ok.malo me to nervira,da ne sme ne bi ga lekar prepisivao,jbg...dobro,pokusacu da ga zaobidjem,ali bolji i on nego visoka temperatura.

inace,temp je od grla,kao sto sam i pretpostavila..

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,kako ste danas? Ozdravite sta pre :) mi smo usli u 30.nedelju jupii..

Nisam cula za caj ali bas ste me zainteresirale,probat cu za 6 nedelja.. Ja sam cula ko ima problema sa suvocom dole da svaki dan potopi kasiku lanenih sjemenka u jogurt ili vodu da puste sluz i to pojest jednu na dan,navodno olaksava prolaz bebca jer je podmazano a time i skracuje zadnji dio poroda tj.izgon, probat cu i to :D e sada da vas pitam,pila sam caj od virka pre nego sam ostala trudna i citala sam da je dobro pit u trecem trimestru pa sam mislila i to uvest.. Sta vi mislite? 

Malo me sram pitat ali moram,sta su to hurme? :D

Melissa i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Serbet sa jabukom i limunooom! I samo cepaj. Grlo ce ko novo da bude !

 

merima i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako da ga napravim? je l' izrendam jabuku,nacedim limuna i dodam dosta secera ili? inace kod mene te prirodne metode bas sporo deluju,to me smara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,kako ste danas? Ozdravite sta pre :) mi smo usli u 30.nedelju jupii..

Nisam cula za caj ali bas ste me zainteresirale,probat cu za 6 nedelja.. Ja sam cula ko ima problema sa suvocom dole da svaki dan potopi kasiku lanenih sjemenka u jogurt ili vodu da puste sluz i to pojest jednu na dan,navodno olaksava prolaz bebca jer je podmazano a time i skracuje zadnji dio poroda tj.izgon, probat cu i to :D e sada da vas pitam,pila sam caj od virka pre nego sam ostala trudna i citala sam da je dobro pit u trecem trimestru pa sam mislila i to uvest.. Sta vi mislite? 

Malo me sram pitat ali moram,sta su to hurme? :D

urme ili datule,valjda su na to mislile,bar ja mislim tako

Melissa i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavi dve kasike secera da se tope u serpicu da dobijes karamel , na to nalijes vode i stavis iseckan limun i jabuke i kuvas dok se jabuke ne skuvaju ,mesaj povremeno da se karamel rastopi sa vodom. Mozes kolko hoces da popijes toga a voce ako mozes pojedi

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima ab u trudnoci nije bauk, ja sam pila u sve tri. Nije to strasno nemoj da panicis normalno da opadne imunitet pa se u trudnoci lakse razbolimo. Pij cajeve jedi supe lezi i proci ce, nemas gnoja sto je vazno to je samo blaza upala nego ne moze da prodje za dan. Imas strepsils za decu uzmi da sisas to meni je pomagalo kada sam izderala grlo od povracanja kiseline. Ja nisam za te sirupe sa secerom jer je secer savrsena podloga za razvoj bakterija to smo bas ucili na mikrobiologiji, kiselo ne vole. 

Izmenjeno od strane Zoe86
merima, Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja tako lan koristim za probavu,isto dejstvo ima i pirincana voda,tj voda u kojoj se pirinac neopran skuva. Samim tim i grickanje pirinca.

 

ja nisam pila taj caj,koleginica ga je pila da bi ostala trudna. Njen muz je protiv tih cajeva i tako u svrhe ostajanjanu drugom stanju.i onda je ona njemu rekla da je to zeleni caj pa je onda i on jteo i pili zajedno. Show xD

Maajaa:) i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ab u trudnoci nije bauk, ja sam pila u sve tri. Nije to strasno nemoj da panicis normalno da opadne imunitet pa se u trudnoci lakse razbolimo. Pij cajeve jedi supe lezi i proci ce, nemas gnoja sto je vazno to je samo blaza upala nego ne moze da prodje za dan. Imas strepsils za decu uzmi da sisas to meni je pomagalo kada sam izderala grlo od povracanja kiseline. Ja nisam za te sirupe sa secerom jer je secer savrsena podloga za razvoj bakterija to smo bas ucili na mikrobiologiji, kiselo ne vole. 

pa znam da nije bauk,uvek se iznenadim kad se neko tako iskolaci kad mu pomenem ab(mislim na moje koleginice sto su me pitale kako sam).jbt kako su ljudi tako ne znam,ne razumem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.