Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ma idi bre. Poludeh sedim u wcu po 15 minuta,ocu necu ocu necu....

 

Bolje se spremaj , nemoj da te iznenadi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

forum poludeo

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam spremula osim klizmi i gardwrobice za potomka.

 

Kolevkica nam stize danas ili sutra,necu da stavljam ogradicu posto je kolevka mala,mozda ubacim jedno cerino jastuce iznad uzglavlja,cebence imam,da kupim par carsava,podmetac imam i to je to :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a tooorte? Meni se umirila beba skroz,spavala sam ko jagnje nocas. Malo se samo javi i to je to. Izokretao se ko blesav kad sam legla i posle toga bio dobar. Danas cemo na ctg da vidimo sta se desava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Svaka ti ki Njeguševa :D eee

jel z ili ozb mislis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!  Ne pripadam ovoj temi jer sam se porodila pre 7m, ali sam vas čitala tokom trudnoće i sada ne mogu da prestanem :) radujem se za svaku bebu koja je stigla i svima želim lake porodjaje! Sada sam morala da se uključim, čisto da pokušam da pomognem Attinj i olaksam ono sto sledi.... i ja sam bila ista takva, deca me nerviraju, plašim se porodjaja, usvoji u dete bla bla....i onda se desilo, ostala sam trudna-znači MORAM da se porodim....kako se bližio termin, počela sam da spominje doktoru da želim carski ali on nije hteo da čuje o tome, zdrava sam, prava sam, trudnoća je prošla lagano, zašto bih da me seku....termin je stigao i prošao, i sada kada se setim, panicila jesam ali sam znala da moram i kraj....koliko god da boli, značilo mi je sto znam da će bol kad tad prestati, nakon 2-4-7 sati poradjanja....bolovi na 10min su se pojavili u 11 uvece, otišla sam odmah u bolnicu (poranila malo :D), na ctg-u ništa posebno....tek ujutru su kontrakcije počele na 7min, a u 12 na minut-dva....stavili su me na sto, spremali papirologiju itd. Bolelo je, vristala sam,svadjala se, smejala i u 14h rodila dečaka od 4100 i 57cm! Nisam secena, nisam popucala, ma nisam ni osetila kada je izašao nego sam ga videla kada ga je babica izvadila....bez skolice za trudnice, bez knjige, ali naravno uz paniku i strah, proslo je! Bola se ne secam, ne zato sto 'sam ugledala bebu i bla bla' nego zato sto je prošao! Nebitan skroz, iako neophodan! Izvinjavam se na dugom tekstu ali morala sam sve da napišem :) nadam se da ćete sve imati lake porodjaje....pozdrav 

hvala sto si me dopunila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek ne razmisljam o porodjaju... :) Tek sredinom januara cu znati da li cu morati na carski... Epidural bih uzela, ali me strah od toga sto ce mi petljati oko kicme, tako da odustajem... :) Ceo zivot slusam maminu pricu kako se porodila jaaako brzo i jaaako lako i sa sestrom i sa mnom, ostale teske porodjaje ignorisem... :) Svesna sam da boli, da jaaako boli, bar tako kazu, ali sve nesto mislim, prezivele tolike zene, prezivecu i ja... :) Ali, verujem da kad dodje deveti mesec upalice se lampica i pocecu da se plasim, bar malo... :)

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bola se ne secam, ne zato sto 'sam ugledala bebu i bla bla' nego zato sto je prošao! Nebitan skroz, iako neophodan!

E to!! Prosao je! Ključna stvar!!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel z ili ozb mislis

Da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još bih dodala da se čovek za sve bitne stvari u životu pomuči, a dete je najbitnije. Teško je i da se polažu ispiti, pa ih polažemo. Tresemo se a polažemo. A faks traje 4-5 godina, a ovo deset sati...

Nira, Ehinacea i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!  Ne pripadam ovoj temi jer sam se porodila pre 7m, ali sam vas čitala tokom trudnoće i sada ne mogu da prestanem :) radujem se za svaku bebu koja je stigla i svima želim lake porodjaje! Sada sam morala da se uključim, čisto da pokušam da pomognem Attinj i olaksam ono sto sledi.... i ja sam bila ista takva, deca me nerviraju, plašim se porodjaja, usvoji u dete bla bla....i onda se desilo, ostala sam trudna-znači MORAM da se porodim....kako se bližio termin, počela sam da spominje doktoru da želim carski ali on nije hteo da čuje o tome, zdrava sam, prava sam, trudnoća je prošla lagano, zašto bih da me seku....termin je stigao i prošao, i sada kada se setim, panicila jesam ali sam znala da moram i kraj....koliko god da boli, značilo mi je sto znam da će bol kad tad prestati, nakon 2-4-7 sati poradjanja....bolovi na 10min su se pojavili u 11 uvece, otišla sam odmah u bolnicu (poranila malo :D), na ctg-u ništa posebno....tek ujutru su kontrakcije počele na 7min, a u 12 na minut-dva....stavili su me na sto, spremali papirologiju itd. Bolelo je, vristala sam,svadjala se, smejala i u 14h rodila dečaka od 4100 i 57cm! Nisam secena, nisam popucala, ma nisam ni osetila kada je izašao nego sam ga videla kada ga je babica izvadila....bez skolice za trudnice, bez knjige, ali naravno uz paniku i strah, proslo je! Bola se ne secam, ne zato sto 'sam ugledala bebu i bla bla' nego zato sto je prošao! Nebitan skroz, iako neophodan! Izvinjavam se na dugom tekstu ali morala sam sve da napišem :) nadam se da ćete sve imati lake porodjaje....pozdrav 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još bih dodala da se čovek za sve bitne stvari u životu pomuči, a dete je najbitnije. Teško je i da se polažu ispiti, pa ih polažemo. Tresemo se a polažemo. A faks traje 4-5 godina, a ovo deset sati...

Slazem se da se za sve bitne stvari u životu treba pomučiti, ali ne mora da boli nenormalno, ja se bola najviše plašim. A što se ispita tiče, kakvi crni teško, meni je jedino teško na faksu bilo što nije bilo spavanja 5 god zbog gomiletine radova, a ispiti kao ispiti laganica, ne da se nisam tresla nego sam išla na ispite kao na kafu sa drugaricom...a završila sam jedan od najtežih fakulteta. Ih kad bih na porođaju prošla kao na ispitima pa ja bih bila najsrećnija na svetu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne radi ctg u dz. Dobila sam uput za 13.12. U DM. Kod Drage Stevancevic. Pa cemo onda videti sta se desava . Kontrola normalne trudnoce. Bem li ga sta to sve podrazumeva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad cu ja da uletim sa svojim pitanjem totalno nevezanim za sve. Cime planirate pokrivati bebu po noci? tj.sta je bolje? Jorgan ili cebence? temp u spavacoj je oko 20. sestra mikaze da je njoj patronazna prvi dan sklonila jorgan i rekla da je to bzvz za bebu jer s ne prilagodjava bebinom telu. i onda mi je bzvz da trosim ne znam koliko para na komplet za krevetac ako necu koristiti ni jorgan ni jastuk, samim tim ni posteljinu.....

Misljenja i iskustva molim. 

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu koristiti nocu cebence mm-a kad je bio beba,ako se secate onih prepotopskih-divno je,ocuvano i bas mi ima posebnu draz da mu se i sin pokriva njegovim cebetom iz detinjstva,imam i jorgancic,a preko dana cu neki peskiric ili pamucni prekrivac.

Jutros,na puitu ka vrticu,tako mi se lose bebac namestio da sam umirala od bolova i nisam mogla da hodam...Prepala sam se zbog cerke,da se ona ne uplasi,pa sam stisls zube i nastavila...

Posle je sve bilo o.k.

Isla opet u razgledanje stvarcica i opet nista ne nadjoh...Ako mi se nesto i svidi,nema broja itd...

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:Mi smo uz krevetac dobili komplet posteljine. Ukljucujuci jastuk i jorgancic. Pa cemo videti sta cemo. Nije mi palo na pamet da mu nece odgovarati. Me znam ni sta je toplije, uzeli smo dusek sa zimskom i letnjom stranom..kapiram da ce mu mozda sa cebencetom biti mnogo toplo. Vise planiram na cebence da ga stavim kad je kod mene u krevetu kad se mazimo

Vuciguraj i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vec danima boli sve na levoj strani, uopste ne mogu normalno da se krecem. spora sam kao puz, a od te sporosti me zabole ledja. i tako u krug. 

Ja ne mogu da nadjem adekvatno cebence, da mi se cini dovoljno toplo, a da mi se svidja materijal. 

I da li beba po noci mora da ima dvoje duge rukave?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to zanima. Ne mogu po sebi da sudim. Ja spavam u atlet majci a muz u potkosulji i pidzamom sa dugim rukavom.

 

... Jel se to proceni po tome koliko se i da li beba znoji? Da linsu joj hladne rucice?nosic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje, a u cemu je razlika nocu ili danju? Ja sam razumela da u sobi u kojoj je beba treba konstantno da bude 20 stepeni (osim kad se kupa, onda treba 25). Tom logikom cime ga pokrivam danju time i nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice nece bebi biti toplo sa cebencetom, pa sa cime se ti pokrivas nocu? Sigurno ne sa pamucnim tankim pokrivacem. Ne treba ih pretopljavati ali ni ostaviti da se smrznu. Bebce super su oni pokrivaci sto imaju kopcanje na drikere ima jednu stranu pamucnu a drugu plisanu. Ja imam jorgancic od stare posteljine ne znam da li cu koristiti cebenca su mi prakticnija mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se pokrivam sa nekim tankom jorgancicem. Kao sto je ovaj bebeci :\sa cebetom mi bude vruce previse

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pritom s kupila cebemce za iznosenje. Sa ograckom. I cinii se pretanko. Sva ova nova su sad smesne debljine. Kad uporedim sa mojim i mm koje s oprala i spremila. Tri nova nisu ko ovo jedno. A nisam ni rekla da cu da ga pokrivam pamucnom navlakom vec jorgancicem koji mi izgleda kao zlatna sredina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u kuci preko dana nikad ne bude vise od 20 stepeni 18,19 u proseku nocu koji stepen manje ako vam je u stanu,kuci 22,23 stepena dovoljan je bodic bez rukava i zeka dugih ili bodi dugih i zeka bez. Bebe leze svo vreme treba i to uzeti u obzir tako da ipak ih treba pokriti ja i kad gledam tv na kaucu pokrijem se cebencetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba staaalno stuca nekad i po 10 min,dal vase stucaju? Mene nevira jako kad ja stucam neznam dal njoj smeta???

Sta se tice pokrivanja ja sam samo za dekicu ali naravno imace bodic i ono odjelce nadam se da je to dovoljno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da je temp pozeljna preko dana 22-23, tamo gde spava narocito nocu oko 20.kad se kupa 25. ja se isto pokrivam nekim tankim jorganom i spavam u kratkim rukavima zato ne mogu da procenim kao tackicca. 

Muz i ja cebad ne podnosimo i alergicni smo i uf 10001 dilemu imam u glavi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.