Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Haha, Atina, sjajno! Mislila sam da sam ja jedini "decomrzac" ovde :D

Mislim, daleko od toga, da ne preterujem, ali nikad nisam bila od onih koji se raspilave, vec dete k'o dete. Cak sam, kada sam upoznala muza i kad smo postali obiljni bila jako zahvalna sto on iza sebe ima jedan brak i dete, pa ako se ja nikada ne odlucim bar necu osecati da njemu uskracujem nesto. I onda, vremenom, uz njega koji obozava decu i divan je sa klincima i sa svojim sinom, predomislih se i ja. I ne kajem se, osim sto sam postala placipiiiii i evo i sad se raspekmezih dok kucam ovo. Ah ti hormoni :D

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu al se ovde zahuktaloo.. Sve nas je više u trecem semestru :D Zurka !

Jel to znači da i ja polako da pakujem torbu (kesu).. Nego prvi put čujem za te podmetače. Jed dobra stvar? Ovde u prododilistu na krevetima imaju one mušeme pa onda menjaju čaršave po potrebi.
A uloške.. Ja kupila koje sam našla, u DMu ima izbor od nekoliko vrsta, bar 3, ne secam se tačno..

Ja sam zaista uplasenija ovaj put, valjda jer znam kako to ide..., al ajde preguracemo i to.

...Isto...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Malagarava svaka cast na tako uspesnoj laktaciji :wub:

Sto se tice porodjaja, i meni nije svejedno kad razmisljam o tome, najvise me je strah od nepoznatog u kombinaciji sa strahom od bola i mucenja. I meni je mama pricala kako se tesko sa mnom poradjala i kako su je jako namucili u Frontu, ali ja se protiv straha borim pripremom i tako sto se trudim da budem realna. Meni skolica pomaze, verujem da su tehnike disanja vrlo korisne sto zbog povecane kolicine kiseonika koji se unosi, sto zbog zadrzavanja fokusa. Planiram da procitam tu knjigu o bezbolnom porodjaju kasnije.

Ja licno nisam protiv epidurala i ako budem bila u mogucnosti, uzecu ga, ali se pripremam kao da cu se poradjati bez njega.

Htela sam da pitam iskusnije mame koliko je slojeva odece potrebno novorodjencetu u februaru u stanu u kom nije pretoplo. Da li je dovoljan recimo bodi dugih rukava i preko zeka bez rukava ili bodi dugih rukava i dole pantalonice i carapice. Ne znam sta da dokupim od odece? Za sada ne planiram siroki povoj.

Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pipi bebu oblacis kao sebe ja imam potkosulju tanku majicu dugih rukava i duks tako da bebi treba bodi,pantalonice i nesto preko bodica ili bodi i zeka dugih rukava. Cerka mi je rodjena pocetkom marta i prvih 10 ak dana sam je umotavala u pamucne pokrivace tako cu i sad, posto bebe stalno leze a vecinu vremena spavaju mislim da je bolje da je umotana jer kad je spustim u krevetic vec je ugrejana. Nama u kuci nije pretoplo e sad ne znam kako je po stanovima.

Izmenjeno od strane Zoe86
Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi bebu oblacis kao sebe ja imam potkosulju tanku majicu dugih rukava i duks tako da bebi treba bodi,pantalonice i nesto preko bodica ili bodi i zeka dugih rukava. Cerka mi je rodjena pocetkom marta i prvih 10 ak dana sam je umotavala u pamucne pokrivace tako cu i sad, posto bebe stalno leze a vecinu vremena spavaju mislim da je bolje da je umotana jer kad je spustim u krevetic vec je ugrejana. Nama u kuci nije pretoplo e sad ne znam kako je po stanovima.

Aha, hvala Zoe, tako i ja razmisljam. nego sam dobila i bodice sa kratkim rukavima i bez rukava kao i zeke od velura ali bez rukava, pa gledam kako da iskombinujem to sto imam i sta jos da dokupim i koje velicine, huh.  

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na savetima i na podrsci :wub: Bilo me malo sramota da napisem da sam ”decomrzac” al sad mi je lakse kad vidim da nisam jedina. :lol:

Bilo kako bilo, mogu vam reci da ste me malo smirile, verovatno cu se smejati sebi kad sve prodje. Hvala vam svima jos jednom. :wub:

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice tako imas divno razmisljanje za prvorotku! Svaka ti cast!

Atina a tebi od srca zelim da bude kako si isplanirala i da dobijes epi. Razumem tvoj strah i nadam se da ces imati najlaksi moguci porodjaj!

Nego zenskaci ja radila kks i crp 50! Al me je steglo grlo i imam one bele skrame na korenu jezika koje bas iritiraju pa kasljem kao blesava. Zakazala sam za sutra ujutru kod lekara opste prakse. Makar da uvede neki ab dok se ne porodim. Samo mi jos to sad treba...

bepce i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf... Ja se najviše plašim kako cu ostaviti sina kad budem bila u bolnici.... Dan noć mislim o tome,  nikad se nismo odvajali i očajna sam al ne smem da kukam znam da ima zena koje pola trudnoće prelaze u bolnici ;)

Attina samo hrabro,  sve se to progura i ubrzo napravi drugo dete :P

Melissa, bepce, Ehinacea i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi begaj, iz gusenice postao leptir. Znam kako se oseca jer sam i ja tako na pocetku. Sto je porodjaj blizi sve sam stalozenija i zaokupljena "produktivnim" mislima. Priroda ce da obavi svoje moje je da slusam i pratim svoje telo. Skapirala sam da mi ni jedan lekar nece bog zna kako pomoci. Porodjaj je intiman i cin koji 90% zavisi od mene. I ne zelim da se iskljucim iz njega. Zelim kad izgovorim recenicu "Njega sam ja rodila!" da se tako i osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Tackice!

Atina,zelim ti da se bar malo oslobodis straha i da uzivas u ovih dvadesetak dana sto nam je preostalo :)

Nisu ni mene zanimala deca,ali sam sad takva "keva" da ponekad poverujem da su me klonirali i zamenili vanzemaljci dok prava ja pije koktele i brcka se na Ibici :D

 

 

Melissa, merima, Ehinacea i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam sto cu sad da opletem,ali zar ne razmisljate i stilu da je devet meseci bilo dosta,daj da ga rodim ma kako god,sa epiduralom,bez,na carski,prirodno,kako god,samo daj vise da ga rodim!!!! Meni je jedino vazno da ono bude ok,a koliko ce i koliko dugo mene da boli,prezivecu a u pip mip....ja tako razmisljam,samo mi je ono vazno,a za bol me boli uvo,iskreno.samo da sve bude u redu...i za stvarcice isto,sta zaboravim,pa kupicu,ne zivim u nigeriji pa da nema...mozda zvucim uzasno,ali bre nemojte toliko da razmisljate sta cete,kako cete,bice sve u redu,milioni zena sirom planete se porodilo pa cete i vi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi begaj, iz gusenice postao leptir. Znam kako se oseca jer sam i ja tako na pocetku. Sto je porodjaj blizi sve sam stalozenija i zaokupljena "produktivnim" mislima. Priroda ce da obavi svoje moje je da slusam i pratim svoje telo. Skapirala sam da mi ni jedan lekar nece bog zna kako pomoci. Porodjaj je intiman i cin koji 90% zavisi od mene. I ne zelim da se iskljucim iz njega. Zelim kad izgovorim recenicu "Njega sam ja rodila!" da se tako i osecam.

tako je Tackicce!! I bice sve ok,sto ne bi bilo,tolike zene to preturile preko glave u gorim uslovima,a kamoli danas gde su bolnice i doktori valjda malo opremljeniji nego pre sto godina..

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh vi o porodu :) i ja sam kukala kako sam lose prosla,13 h u bolovima bez epidurala,secena,nisam mogla sedet mesec dana kao joj jadna ja i onda kasije se dogodi mojoj kumi da joj dete popije plodnu vodu i jos sto problema uz to,komplikacija itd... Pa si mislim koji sam ja kreten sta se zalim jer nakraju sam dobila zdravo dete,sve je bilo odlicno s njime,ma prosla bi ponovo sve samo da ishod bude isti a to je zivo i zdravo dete a bolovi hmmm dodu i produ...

Attina, Melissa, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sad uopste ne plasim. Iako sam imala da kazem tezak porodjaj. Samo jedeva cekam da se rodi i da prebrinem to i da sve bude dobro. nisam se ni prvi put plasila porodjaja, samo mi je bilo bitno da ona bude dobro. Al nismo svi isti i ja razumem kad se neko boji. Prezivi se sve to. Nazad nema. Poroditi se sve moramo. Moj savet je da molimo Boga da nam bude sto lakse i pozitivne misli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam da se porodim i oporavim da mogu da se*em ko zena. Te suljevi te cvrst stolica te ovako,te ne mogu da se napnem strah me...Katastrofa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja se izvinjavam sto cu sad da opletem,ali zar ne razmisljate i stilu da je devet meseci bilo dosta,daj da ga rodim ma kako god,sa epiduralom,bez,na carski,prirodno,kako god,samo daj vise da ga rodim!!!! Meni je jedino vazno da ono bude ok,a koliko ce i koliko dugo mene da boli,prezivecu a u pip mip....ja tako razmisljam,samo mi je ono vazno,a za bol me boli uvo,iskreno.samo da sve bude u redu...i za stvarcice isto,sta zaboravim,pa kupicu,ne zivim u nigeriji pa da nema...mozda zvucim uzasno,ali bre nemojte toliko da razmisljate sta cete,kako cete,bice sve u redu,milioni zena sirom planete se porodilo pa cete i vi....

Normalno da je najbitnije na celom svetu da sa detetom sve bude ok i da se rodi zivo i zdravo. To nema nikakve veze sa strahom od porodjaja ili strahom od nepoznatog koji je najnormalnija pojava, samo je kod nekih zena intenzivniji, kod neke manje, a uzroci su razni i skroz je ok i razmisljati i biti pripremljen i reci ja se bojim, kao sto je ok i ne razmisljati i ne biti pripremljen i reci ja se ne bojim.

Izmenjeno od strane pipi duga čarapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi bebu oblacis kao sebe ja imam potkosulju tanku majicu dugih rukava i duks tako da bebi treba bodi,pantalonice i nesto preko bodica ili bodi i zeka dugih rukava. Cerka mi je rodjena pocetkom marta i prvih 10 ak dana sam je umotavala u pamucne pokrivace tako cu i sad, posto bebe stalno leze a vecinu vremena spavaju mislim da je bolje da je umotana jer kad je spustim u krevetic vec je ugrejana. Nama u kuci nije pretoplo e sad ne znam kako je po stanovima.

Zoe, na koji nacin si je umotavala i pamucne prekrivace? Onako kao u porodilistu, kada su bebe upakovane? Ili? U kakve prekrivace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nikome svejedno za porodjaj ali ne treba se previse opterecivati, nek ide sve svojim tokom...Pregurale smo 9mj, treba jos samo da se porodimo, da budemo sa svojim bebicama...Iskreno prije sam se plasila al sad kad sam blizu, nekako ne plasim se samo se molim Bogu da sve prodje dobro da mi bebana bude u redu...Moja zelja velika je prevladala i strah i sve...Kao sto neko napisa milioni zena su to prosle,zasto ne bi mogle i mi...to je jedan samo korak blize nasoj bebani koji treba jedva da cekamo, ne da se bojimo :) teze je bar mislim proci ovih 9mj pogotovo kad se imaju komplikacije i sve onda samo strahujes.

Ehinacea, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad nesto citam kaze 6 hurmi poceti jesti svaki dan od 9mj za laksi porod...znate li vi sta o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!  Ne pripadam ovoj temi jer sam se porodila pre 7m, ali sam vas čitala tokom trudnoće i sada ne mogu da prestanem :) radujem se za svaku bebu koja je stigla i svima želim lake porodjaje! Sada sam morala da se uključim, čisto da pokušam da pomognem Attinj i olaksam ono sto sledi.... i ja sam bila ista takva, deca me nerviraju, plašim se porodjaja, usvoji u dete bla bla....i onda se desilo, ostala sam trudna-znači MORAM da se porodim....kako se bližio termin, počela sam da spominje doktoru da želim carski ali on nije hteo da čuje o tome, zdrava sam, prava sam, trudnoća je prošla lagano, zašto bih da me seku....termin je stigao i prošao, i sada kada se setim, panicila jesam ali sam znala da moram i kraj....koliko god da boli, značilo mi je sto znam da će bol kad tad prestati, nakon 2-4-7 sati poradjanja....bolovi na 10min su se pojavili u 11 uvece, otišla sam odmah u bolnicu (poranila malo :D), na ctg-u ništa posebno....tek ujutru su kontrakcije počele na 7min, a u 12 na minut-dva....stavili su me na sto, spremali papirologiju itd. Bolelo je, vristala sam,svadjala se, smejala i u 14h rodila dečaka od 4100 i 57cm! Nisam secena, nisam popucala, ma nisam ni osetila kada je izašao nego sam ga videla kada ga je babica izvadila....bez skolice za trudnice, bez knjige, ali naravno uz paniku i strah, proslo je! Bola se ne secam, ne zato sto 'sam ugledala bebu i bla bla' nego zato sto je prošao! Nebitan skroz, iako neophodan! Izvinjavam se na dugom tekstu ali morala sam sve da napišem :) nadam se da ćete sve imati lake porodjaje....pozdrav 

Attina, sakovac, ReinaS i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam sto cu sad da opletem,ali zar ne razmisljate i stilu da je devet meseci bilo dosta,daj da ga rodim ma kako god,sa epiduralom,bez,na carski,prirodno,kako god,samo daj vise da ga rodim!!!! Meni je jedino vazno da ono bude ok,a koliko ce i koliko dugo mene da boli,prezivecu a u pip mip....ja tako razmisljam,samo mi je ono vazno,a za bol me boli uvo,iskreno.samo da sve bude u redu...i za stvarcice isto,sta zaboravim,pa kupicu,ne zivim u nigeriji pa da nema...mozda zvucim uzasno,ali bre nemojte toliko da razmisljate sta cete,kako cete,bice sve u redu,milioni zena sirom planete se porodilo pa cete i vi....

 

 

Svaka ti ki Njeguševa :D eee

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m nikakvo posebno umotavanje, bebu na sredinu prepolovljenjog prekrivaca jer je dugacak jako i prebacim jedan kraj na unutra pod bebu drugi spolja prebacim na drugu stranu to su oni obicni pamucni pokrivaci po dva su u paketu sluze za svasta leti za pokrivanje za ispod i eto prvo za umotavanje kad spava svakako preko prebacim cebence. Ruke ostaju slobodne.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,ston'o kazu na Vukajliji-neces je*ati-neces s*ati u nasem slucaju jer ces se posle porodjaja bojati da ne pukne epi :D

Ja nzm gde mi je glava,moram da narucujem torte za rodjos,jos nista nisam kupila za izlazak,ma haos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi bre. Poludeh sedim u wcu po 15 minuta,ocu necu ocu necu....

 

Bolje se spremaj , nemoj da te iznenadi :P

Melissa, Vuciguraj i Sanja83 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi bre. Poludeh sedim u wcu po 15 minuta,ocu necu ocu necu....

 

Bolje se spremaj , nemoj da te iznenadi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.