Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam koristila posle poroda vir 80 i lola lady one roze ali ti su bili jedni od najjeftinijih, sada imam neke vir 4 paketa i to mi je i dosta za prvu ruku u bolnicu planiram uzet jedan paket jer se tamo dobije a i paket je dosta za celi dan a muz ce mi doci odma posle poroda ( jedino ako bude mogao biti prisutan tokom poroda) ce mi donest mama jos..

Ja sam pogresila prvi puta sta sam spakirala dve torbe pa su mi se smijali u rodilistu znaci pet paketa ulozaka,pelene za bebu vece,tri peskira,cetri spavacice veliku kozmetiku i pola toga sam vec drugi dan vracala doma po muzu jer mi stvarno nije bilo potrebno a bila sam pet dana u bolnici,jos mi je bio i rodendan imala sam puno ljudi u poseti i nosili su mi poklone pa sam bila zatrpana..haos ovog puta cu pametnije mala torba i samo najosnovnije ee da vidla dam u dm kozmetike malih pasta malih cetkica malih samponcica,cene su po 80 centi po komadu a ima za pet pranja sigurno ako ne i vise to cu da kupim ovog puta nema smisla da kupujem sampon od 100 ml za dva pranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremila sam i lavorcic i bokalcic za polivamje. Obavila kupovonu u plastikari. Ma dosta toga sam spremila.. Samo dajte savete !hvala!

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Au ja tek sad vidim koliko nemam pojma, ni ja nikad u zivotu nisam bila u bolnici a ni u porodilistu...nisam imala pojma da se toliko krvari, nista spakovacu 3 pakovanja mrezastih za porodiliste a za kuci ce mi kupiti.

Inace ako nekog zanima, bila sam juce u porodilistu na Zvezdari. Prvi utisak je da stanje uopste nije onako dramaticno kao sto sam citala i kao sto su mi neke od vas rekle. Sobe su trokrevetne i skroz su pristojne. Bacila sam pogled na kupatilo, bilo je cisto, znaci nigde tragova krvi, sloja vode u kabinama, krvavih ulozaka po podu i sl...nije bilo ni hladno unutra. Toliko sam mogla sa vrata da vidim, ali dovoljno. Imaju jedan apartman, sobicak je minijaturan i jedina razlika od standardne sobe je sto ima TV i frizider. E kupatilo je druga prica, novo je, kao kod kuce, tako da cu ja svakako traziti apartman pa ako mi se posreci da je slobodan super a ako ne bude slobodan prezivecu, bitno da ne moram gumene cizme da nosim :lol: Dopalo mi se sto je malo porodiliste, i svi su zaista jako ljubazni i prijatni. E sad ostaje problem sa anesteziolozima, to su nam i tamo rekli. Treba da idem na razgovor sa anesteziologom, ali ostaje prica kao i za apartman, ako mi se posreci da nije na nekoj operaciji mogu da dobijem epidural...mada kontam da nece bas za NG da zakazuju operacije, jedino ako sam bas toliki maler pa da bude neka hitna i ja onda izvisim.

Uglavnom, ok su mi bili utisci juce skroz, jedino me epidural brine. Juce kazem mm ma nema veze, mogu ja i bez toga ako bas moram i mislila sam da zaista tako i mislim....eeeee onda se ispostavilo da nisam spavala celu noc jer sam razmisljala o tome da moram da se porodim bez epidurala i odsekla sam se od straha...jos uvek me to drzi, malo pre sam kao zadremala i krenem da sanjam kako se poradjam i vristim i kukam da mi daju epidural a anesteziologa nema, nemate pojma kako sam skocila iz kreveta i vrisnula, pas mi se isprepadao i pobegao u drugu sobu da se sakrije :(

Izmenjeno od strane Attina
greska u pisanju
Ehinacea, Cintia, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mila, nemoj se cimati oko epidurala toliko. Kako mozes da se plasis kad ne znas koliko boli? Plasis se donosenja deteta na svet! I treba da osetis to, verujem da nije prijatno,ali kad pogledas da zene prodju kroz to jednom,dva puta tri puta! I vise bi da finansije dopustaju,pa znaci nije tako strasno.Mozes ti to,tvoje telo je napravljeno za taj cin i u trudnoci se prilagodjava fizicki da sve prodje kako treba,samo se opusti,i ne gledaj na to tako crno. Sve polazi iz glave. Ja hocu da probam bez,pa cu za drugo da razmislim da li cu epidural. Groznije mi je da trpim neprirodnu neprijatnost trpanja igle u ledja nego da osetim kako malisa dolazi na svet. Ne namecem svoj stav nego vidim da si izbezumljena,probaj da razmislis u drugom smeru. :)

ja imam drugi problem u dr Misovic je epidural obavezan a ja ga necu haha

leni, MarijaMara, Attina i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina misli pozitivno mozda ces imati brz i divan porodjaj. Evo moj prvi porodjaj, pukao vodenjak u ponoc bez bolova nekih pola sata onda krenule kontrakcije ali neprijatne uopste nisu jako bolele, spakovali se otisli u porodiliste pregledali me i u salu tu je vec bilo oko 2 i nesto klistir neprijatan samo nista bolno, setnja e tu su krenule jace kontrakcije ja malo stanem i disem pa setam i dobijem osecaj da cu u wc ali skontam nije to to i zovem sestru imam napone stavili me na sto i iz dva napona ispao seronja mali, ja u soku zar je to to? Veruj kad krene nema mesta panici sve se desava svojim tokom pratis babicu korak po korak i samo mislis o tome kako ces konacno videti i poljubiti bebca, kad se zavrsi sav bol nestaje u sekundi preplave te tako snazna osecanja to je neopisiva sreca taj trenutak ostaje zauvek u secanju kad ti stave bebu na grudi ma videcete jednostavno pozelite sto puta da se poradjate. Razmisljaj o krajnjem cilju o bebici nemoj se opterecivati bez potrebe crnim mislima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Hajde da se menjamo :lol: Sve ovo sto si mi napisala ja u princpu znam, i govorim to sama sebi al ne vredi, ne mogu da se oslobodim straha ocigledno. Pravu si rec upotrebila, jesam izbezumljena i kako se priblizava postaje sve gore. Cak sam pocela da se tripujem da cu da se porodim pre vremena samo zbog tolike kolicine panike i straha. Samo se nadam da nece biti prestrasno jer ne bih volela da se zadrzim na jednom detetu. Znam da zvucim jako sebicno sada, ali i ovo prvo sam zbog straha odlagala i jedva sam sebe ubedila da ce da bude ok, tu je epidural (mada sam prvo htela iskljucivo na carski, al ne bih da me seckaju ako ne moraju) i eto sad ispade da cu mozda bez epidurala. Mm jedino sto ume da mi kaze je ”Nece nista da ti bude, kako sve tako ces i ti”, ne razume da se ja toliko plasim toga da me to uopste ne interesuje kako su druge...mislim da je trebalo da odem na razgovor sa psihijatrom pre trudnoce definitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj da razmisljas samo kontrakcija-bol, nego kontrakcija-disi pravilno. A i koliko s shvatila sam porodjaj ces osetiti jer se epidural smanjinda bi mogla da ucestvujes u porodjaju. Tako da za kontrakcije disanje kako treba je 90% posla.Mozda sam pogresno ukapirala xD

MarijaMara i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 Uh kad bih i ja tako prosla prvi put bilo bi savrseno...ali videcemo uskoro.

Ma ja vucem traumu ceo zivot od kad mi je keva ispricala kako je prosla sa mnom, ja sam joj prvo dete. Ne znam ni sto mi je pricala koji djavo, al uglavnom je provela 24sata na stolu jer se jako sporo otvarala, nisu hteli da joj daju indukciju i tek kad su joj poiskakale kraste oko usta i kad je ona poplavela cela e onda su mene izvlacili vakumom...uzas!!! Al drugo vreme je bilo tada, iskreno se nadam da to danas ne bi tako uradili a i ne znam bas koliko genetika ima veze. Uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke stvari se prosto ne govore,ni lepe ni ruzne :D

Ragdoll85, JovanaKA i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, ne pripadam ovoj temi, ali nisam mogla da ne prokomentarišem traume tvoje mame. Ista priča kod mene, ceo život je meni i sestri mama ponavljala kako je porođaj nešto potpuno i isključivo užasno, kako je to sve kod nje teško išlo, pogotovo drugi put sa mnom i kako ni po koju cenu ne bi više ponovila to iskustvo. Često se pitam kako joj je uopšte ikada palo na pamet da tako zastrašuje sopstvenu žensku decu. Epilog, moja sestra oba puta fantastično prošla na porođaju, ja prvi put sjajno, drugi put još bolje. Znači, od "genetike" tu nije bilo ništa, ali moja mama je panicar teški i jako loše se nosi sa emotivno zahtevnim situacijama, dok sam ja sebe ubedila da sve to mora samo dobro, i nikako drugačije, proći. Moraš misliti pozitivno, samu sebe preteranim strahom sabotiras!

Melissa, Attina i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, razumem te potpuno. Planiram epidural pod obavezno, osim ako moje sunce nr bude tvrdoglavo i ne ostane karlicno, pa budem morala na carski.

Znam da mi je majka pricala (nije bad pojedinosti kao tebi, ali mi je bilo dovoljno) da je samnom imala jaaako tezak i dugacak porodjaj, toliko da je kada je ostala trudna sa bratom kukala i plakala kako ce da umre :o

Cula sam jos mnogo iskustava i pozitivnihi negativnih, ali posto se to nikako ne moze predvideti, vise volim da ne rizikujem. Jeste sve to prirodno i svi prolaze kroz to, ali nekako kapiram da kad vec ne mora da boli nema potrebe da se junacim.

Opet kazem, to sam samo ja, svako ima svoj izbor i vidjenje.

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na podrci. Svesna sam ja da panicim bzvz al ne vredi. I ja sam se uvek pitala kako se moja mama odlucila na drugo dete posle svega sto je prezivela sa mnom.

Iskreno se nadam da ce sve biti ok. Znam da je to sve neki nerealan strah koji sam sebi nabila al tako je od kad znam za sebe, plasim se svih belih mantila i svega vezano za bolnice, domove zdravlja i sl. A nikad nisam bila nesto bolesna, injekcije recimo nisam primala nikad u zivotu, krv su mi prvi put iz vene vadili sad kad sam ostala trudna i naravno da padam u nesvest jer se plasim igle. Odakle mi svi ti strahovi pojma nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim sa sveki koja o porodjaju sve najgore. Pre neki dan sedi i place zato.sto cu ja da se poradjam. I ona i svekar. Ja gledam i ne verujem. Umesto da me bodri ona tako kukuuuuu..

Ali sva sreca mm je panicar ali je sjajan sto se tice reci utehe i razumevanja.

Kad mi je rekao "ma znam ja da ces epidural ti si pi*ka :)"

Ja reko KOOO ? JAAAA? SAD NECU NJEMU ZINAT. Nisam ni htela, ali tad sam tek odlucila. Izmanipulise me za sekund. On je u stvari hteo da se ja suocim sa strahom ako bilo koji postoji,za svaki slucaj. Manipulator jedan.

Mozemo mi do sutra da ti pricamo,ali dzabe dok sama to ne sredis u glavi, probaj da procitas knjigu "Bezbolan porodjaj", mozda ako do detalja ukapiras kako sve funkcionise dobijes drugaciju sliku o tome sta porodjaj jeste

Shvatices zasto boli i kako to mozes sama prirodno da sprecis :) Probaj mozda pomogne

Attina i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 E tako otprilike i ja razmisljam. Zasto da ne olaksam sebi ako vec mogu. 

Samo sto je kod mene sad drugi problem, Front i Visegradska ne dolaze u obzir, za DM nemam vezu a ni mm ne moze da prisustvuje, znaci samo Zvezdara mi ostaje...eee a lepo sam sve ovo vreme odbijala da razmisljam o svemu tome i dobro mi je islo...sad me izgleda sve to stiglo kad je prigustilo

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Hvala na savetu, pokusacu. Svakako sad nema nazad, da se porodim moram. Skoro me drugarica pita dal vih vise volela da se porodim prirodno ili na carski. Ja rekoh, ako vec mogu da biram ja bih najradije da se ne poradjam :lol:

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba ti za DM veza,to.je glupost. Veza moze da ti sredi samo bolju klopu. Tamo ti treba sreca. Nije garancija ni da cu se ja tamo poroditi ali idem pa sta bude. Govorim to jer znam devojke koje su se tamo poradjale a vezu nisu imale :D

 

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra se porodila tamo, ali je cekala do poslednjeg trenutka tako da nisu imali vremena da je salju bilo gde. A ja sam van BG-a tako da ne mogu bas da tempiram, a i ne bih da rizikujem da me odbiju i posalju u Visegradsku. Mada morala bih da izvagam jos dal mi je bitnije da mm prisustvuje porodjaju ili taj glupavi epidural. Eeeeee kakav sam ja kreten, cime se ja bavim umesto da uzivam i spremam stvarcice za bebu, stvarno me treba tuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula sve najbolje o dm. Mislim da si u pravu, vise je u pitanju sreca. Moj muzic se rodio tamo pre skoro 36. Godina, svekrva kaze da su i tad bili najbolji.

Ja sam, licno, izabrala front. Nekako ne mogu da prepustim slucaju (valjda mi tu horoskop radi, pa sve planiram i ne volim preterano iznenadjenja kada su ozbiljne stvari u pitanju, a i profesionalna deformacija - zivim od planiranja :rolleyes:). Sa manjm porodlistima nisam sigurna, te bude mesta, ne bude ansteziloga, a sa visegradskom prvatno imam neko lose isustvo i otpor od ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Hvala na savetu, pokusacu. Svakako sad nema nazad, da se porodim moram. Skoro me drugarica pita dal vih vise volela da se porodim prirodno ili na carski. Ja rekoh, ako vec mogu da biram ja bih najradije da se ne poradjam :lol:

Attina, uzmi obavezno tu knjigu koju pominje Tackica, i pokusaj sa se upises u skolu za trudnice. Strah se pobedjuje tako sto prvo sve naucis o njemu, a onda se i suocis. Mozda bi trebalo da popricas sa nekim u dz, rekla bih da je ovo strah od promene, sakriven u strahu od bola.

Bol je subjektivan osecaj, nekog boli manje, nekog vise. Razlika kod ove vrste bola je u tome sto, za razliku od deugih, on prestaje, i za rezultat ima zivo bice. 

Moja mama je uvek govorila da sam se ja rodila skoro pa u hodniku, i ja sam ocekivala da cu se poroditi za 15 min. Pritom sam i bivsa balerina, ihaaaaj. Nije bilo bas tako ali uopste nije bilo strasno, daleko od americkih filmova i vristanja.

Sinoca sam sa svojim starijim cerkama pricala o porodjaju, nametnulo se tako, i cuh kako njeke drugarice nece da imaju decu jer porodjaj boli. Zamisli od kad ti vuces tu predrasudu! A da je to bilo tako strasno, da se telo raspadalo, nikad se vise tvoja mama ne bi odlucila na jos jedno dete.

Imas toliko mogucnosti da citas, da se upoznas sa tim, da vizualizijes i porodjaj i tebe i bebu...nase mame su imale samo knjigu "Vase dete i vi"... Greota je da ti ovaj najlepsi period prodje u strahu od bola. Bas bzvz.

Zar bismo radjale troje, cetvoro da je taj bol neizdrziv? 

 

Attina, Nira, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@leni Bila sam vec u skolici za trudnice, nije pomoglo ni malo. I juce su u porodilistu sve lepo objasnili, i pricali kako je to sve normalno i nije strasno ali jok, ne pomaze. Ja sam ti jedna od tih devojcica koja od malena prica da nece nikad da ima decu jer ne zeli da se poradja, uvek sam pricala da cu da usvojim dete ako mi bas dodje da ga imam jer inace ne volim decu (surovo zvuci znam). Naravno da cu svoje da volim najvise na svetu, samo nisam onaj tip koji se raspilavi kad vidi malo dete, uglavnom me nerviraju :huh:

Toliko sam bila izricita da necu da radjam da keva jos uvek ne moze da veruje da cu da rodim dete iako sam zagazila u 9ti :lol:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz Lisovica,koji je iza Barajeva,gde ces dalje. A ovde su se 80% zena porodile u DM. Barem u mom okruzenju :D Mora malo da se rizikuje . Vredi

 

Attina i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina drago mi je da su kupatila u boljem stanju nego pre. Mada opet, ti si bila u poseti radnim danom, veruj mi da nije isto! :)

Osoblje jeste super i zato se ja tamo vracam treci put. To mi je najvaznije. Slusaj, moze stvar da se iskomplikuje i sa epiduralom, mojoj drugarici ga nesto nisu dali dobro, na kraju je zavrsila na cr. Hocu ti reci, lepo je ako uspes da ga dobijes, a ako ne, da se preziveti bez njega, evo ja sam dva puta uspela,a drugi me je bolelo katastrofa jer su mi izazvali porodjaj. Razmisljaj da ces sve to zaboraviti kada dobijes svoju bebicu. :wub:

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ovaj put insistirati na epiduralu, prvi put nisam..., a tako bi mi dobro dosao!! U po noci krenuo porođaj, a u Ns nocu nema epidurala, zato sada ne idem pre 6h ujutro :)

Ja sam zaista uplasenija ovaj put, valjda jer znam kako to ide..., al ajde preguracemo i to. Nista lepše u zivotu od tog prvog susreta sa svojom bebom, evo sada bih mogla zaplakati :wub:

Attina, Ehinacea i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Ko reskira profitira :lol: Slazem se, al ja bih ipak da mm prisustvuje porodjaju. 

@Ehinacea Palo mi je bas to na pamet, da je vikendom drugacija situacija a i da su mozda ove zene koje su bile juce tu malo disciplinovanije sto se tice higijene. Svakako mi je bilo bitno sto nije bas takav horor film kakav sam ocekivala. Mislim da sam se odlucila za Zvezdaru pa kako mi bude, sad nema nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@leni Bila sam vec u skolici za trudnice, nije pomoglo ni malo. I juce su u porodilistu sve lepo objasnili, i pricali kako je to sve normalno i nije strasno ali jok, ne pomaze. Ja sam ti jedna od tih devojcica koja od malena prica da nece nikad da ima decu jer ne zeli da se poradja, uvek sam pricala da cu da usvojim dete ako mi bas dodje da ga imam jer inace ne volim decu (surovo zvuci znam). Naravno da cu svoje da volim najvise na svetu, samo nisam onaj tip koji se raspilavi kad vidi malo dete, uglavnom me nerviraju :huh:

Toliko sam bila izricita da necu da radjam da keva jos uvek ne moze da veruje da cu da rodim dete iako sam zagazila u 9ti :lol:

potpuno te razumem. Svaki put kad pomislim na to da imam vec troje dece, bas se iznenadim :D Nisam sebe videla kao majku, a posebno ne kao majku i suprugu. Pa eto, mislim da sam bas dobra u tome :D 

Ma ima to veze sa tim sto nisi sebe videla sa detetom. Najmanje to ima veze sa strahom od bola. Kako ces sad, nema nazad, odgovornost, novi zivot i sl.? A to je takvo gubljenje vremena...ni jedna uloga nam ne pristaje jednostavnije i bolje od ove...

Ja bogami nisam zaboravila na bol, niti sam odlepila od srece kad sam videla bebu. Osetila sam taj cuveni osecaj cim je beka izasla, kao da se nisam minut pre toga bacakala po krevetu, kao da bih sad mogla da ustanem i odem na kafu. I osetila sam ogroman ponos i snagu, bila sam sebi kraljica koja se pridruzila generacijama zena koje su rodile. Ljubav prema bebi je rasla dan za danom i uvecavala se sa svakim sledecim detetom.

Tako da-meditiraj, disi, uci i izbori se. 

Cintia, Attina, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.