Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Koliko su ti Niva ulosci? Gde ih ima? Ja sam kupila 3 pakovanja ovih od po deset komada. Nemam pojma jel dosta. Ako nije donece mi. Tako sam nekako zamislila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih trebalo danas sutra da idem da kupim sve sto mi nedostaje pa izmedju ostalog i mrezaste uloske. Bas cu da pogledam te Niva...ja sam videla neke u DM-u al nemam pojma koji su, znam samo da kostaju 235din 10 kom. Koliko kostaju ti Nivini?

Ja sam mislila da ponesem sa sobom u porodiliste to jedno pakovanje od 10 kom pa ce mi lako doneti jos ako zatreba. Mislite da je to malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi pisite, a ja sam vec uzela papir i olovku i hvatam beleske... :) Taman cu imati kompletan spisak korisnih stvari koje treba uzeti, a ne da uzimam po tamo nekim spiskovima iz domova zdravlja ili odakle vec... Ovako imam informacije iz prve ruke... :)

MamaMima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice moram da izguram do 17. vidis da mi Vuciguraj naredila :) 

A ti neka si odredila i ja sam u prvoj trudnoci zacrtala 37 nedelju i u dan se porodila sa punih 37. 

Inacr mnogo me boli donji stomak i krsta kako god se namestim. Nisu kontrakcije jer ih ctg ne registruje al mnogo boli. Do ponedeljka me nista nije bolelo mogla sam konju rep da iscupam. 

Nira evo napisah gore da me nista nije bolelo al u prvoj trudnoci jeste. Celi trudnocu me je bolelo cas gore cas dole. 

tako je i meni bilo. tacno osecam da gura glavicom pa i meni dr rekao da mirujem da ne krene samo. lezi sad kuci i cekaj. 

za bolnicu ti treba 2-3 pakovanja mrezastih sigurno. ja imam neke iz lilija, boni i venera. sve su oko 120din. isto je to sve.

sutra izlazimo. meni mleko krenulo jos prvo vece. uspesno sikimo vec 3.dan iako mi sestre nisu verovale da imam mleka (valjda ja luda) pa sam morala na svadju da ih nateram da mi donose bebu na podoje jer inace ne bi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera su sad 100din u aksi, a bili su 89 kad sam ja narucivala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice jel mogu se ja prije poroda da ofarbam :D farbala sam se nekad u 5mj i nisam vise...Kontala sam posle poroda ali reko dok se ja snadjem kako sta i dok uhvatim malo vremena, bolje sad da se ofarbam

Tackicca i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da mozes.ali otidji do salona lakse ce ti biti da speres kosu. Ne znam da li se farbas sama ili i inace u salonu.Svakako nece stetiti ni tebi ni bebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nivinih ima po apotekama ali ne znam cenu.

Evo nadjoh na netu neku cenu, 10 kom 130 din, ko zna dal je tacna.

Izmenjeno od strane sakovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za mamu mlekaricu i malenog sisavca :wub:

Je l dolazio V. u posetu?

Boni ulosci su u Aksi 99 dinara,a Vir 80 oko 200.Kazem,po debljini pakovanja Vir su mi najdeblji-a i njih sam stavljala po dva komada,to ide kao alva,pa mi sada skupo da njih uzimam...Inace,sada imamo veca primanja nego u vreme kada mi se cerka rodila ali ja sam postala veca stipsa :D

Idem sada do grada,kupicu klizme,antibakterijski sapun,tecni za ruke,vl.maramice...Onom sjajnom spisku koji je valjda MMara postavljala dodala bih Labelo,usta popucaju jer ne daju vodu,pa je ono spas za posle porodjaja.

 

Melisa,ja ti ne bih preporucila osim ako na glavi imas grivu jer u 90% slucajeva kosa strasno opada posle porodjaja,pa jos i da je goris...Mislim,nije stetno nego meni bi bilo zao da je hemijski tretiram,jer mi je sa cerom u pramenovima ispadala,kao u horor filmovima,zalisci su mi bili celavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona meni isto obe devojcice isu u vrtic, moraju jer ja jos uvek radim. Kad sam rodila mladju ceru stariju sam planirala da  povucem na par nedelja da prihvati bebu, samo sto se to oduzilo na mesec i po dana, jer je dobila boginje cim sam izasla iz porodilista. Posle sam je vratila i isla je redovno, osim sto sam je povlacila kadgod bi nam to odgovaralo, recimo da je isla neka 3 dana nedeljno u proseku na po 6 sati, taman da se izigra sa drustvom. :) Tako da mi je bolovanje sa mladjom devojcicom bio ogroman benefit za stariju. Isto planiram i sada, da ih malo povucem kad beba dodje, da je lepo prihvate, mada stariju ne mogu mnogo jer ide u predskolsko. I opet ce ovo bolovanje lepo da mi legne, taman cu biti kod kuce ceo cerin prvi razred. :)

MamaMima i Simona86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja koristim Beogradski balzam. Proizvodi ga Essenca,ima i Liliju. Labelo vec godinama nisam pipnula pord toga

 

Izmenjeno od strane Tackicca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zamalo da zaboravim da spakujem cetku za kosu i gumicu! Spakovala sam 3 tetre,jednu da stabim ispod bebe lad je kod mene u krevetu,drugu da zamotam i stavimu iza ledja da ga poduprem kad bude sisao (daj boze) i jos jednu da ga brisnem ako bljucka. Nemam pojma jel mi to treba bas sve ali mi zvucalo logicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za porodiliste ce trebati sigurno 3 pakovanja minimum meni su jos i donosili, kuci ce vam trebati jos gomilu jel se krvari dugo pa jos ako obilno a menstrualni ne mogu da se koriste tj ne prijaju nikako. Ja planiram da uzmem 5 paketa po 10 i 3 po 20 komada, sto se marke tice sve je to isto parce vate i mrezica preko. Obavezno uzmite podmetaca i za kuci najvise prija luftiranje tj da se lezi u spavacici bez uloska makar nocu.

Vuciguraj i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kalvoh podmetaca? Za posteljinu jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to ti treba i za porodiliste, sa donje strane je najlon a gde se legne vata i pamucno preko, trebace ti za porodiliste 3-5 komada zavisi koliko ces ostati i toliko za kuci ima u apotekama a videla sam u idei pakovano po 10 komada za presvlacenje beba to je isto mozes i to uzeti jeftinije je ja cu tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi to nisubspominjali. Dokupicu onda. Videla sam i u Aksi te jednokratne,deset komada oko 400 dinara malo vise. Pitacu u apoteci sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doduse u Dr Misovic nisu potrebni ni bade mantil,ni spavacica,bi papuce, oni ti daju pelene za bebu Violeta,ako ne zelis te mozes svoje da.poneses... Mozda imaju i tih podmetaca,pitacu bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS nemaju nista nosis podmetace, pelene i uloske. Pitaj mada svakako kupi da imas kuci pa poneses to nije veliko ni tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da, nezgodno je samo sto.u Misovic ne mogubtorbu da nosim. Samo.jednu kesu u kojoj je sve. I sad je vec krcata haha. Ali zguracu i podmetace ,sto kazes svakako ce trebati. Nije mi palo na pamet da cu krvariti i kod kuce. Mislila sam da to u porodilistu prodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad razmisljam nesto. Nikad nisam.bila u bolnici ,ono da prespavam i tako to. Nikad nista polomila,nikad na operaciji. Ja u stvari pojma nemam xD

MamaMima, Melissa i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, to je odlicno... :-) Ja samo bila dve noci u petom razredu, operisala slepo crevo... Ali  zato je sestra u zadnjih deset godina bila 14puta... Sto se tice toga, mislim da bih i pijana znala u svakom momentu sta treba nekome ko je u bolnici da spakujem, odnesem, kupim... Ali, porodiliste je malo drugacije, zato ovde prikupljam informacije...  :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh krvari se najmanje 2 nedelje pa onda stane krene i tako u krug moze da se oduzi do 6 nedelja. U pocetku ce ti ttrebati raznih krpica,peskirica mleko curi beba bljucka na sve strane posteljina se menja bas cesto a svakako ces stavljati nesto ispod nje na krevetu, ma videces haos vesa na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan savet ako imas slavinu na lavabou tj onu nisku ne visoku iz zida kupi mali lavorcic za pranje guze u pocetku jer je nezgodno 5,6 puta dnevno veliku kadicu koristiti kad se ukaki. I bokal plasticni za polivanje najbolje onaj sa mericom posle ga koristis u kuhinji.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao al ste se raspisale o mojoj omiljenoj temi ;)

 ja se juce brzinski spakovah al moram da reorganizujem torbu.

Svakakk je jedno pakovanje ulozaka malo. Meni to prvo nije ni dan trajalo a nikad.ne znas koliko ces.da krvaris i koje doba dana ces da se porodis.

Labelo da da svakako sam ga juce spakovala. Usta su mi na porodjaju dva ispucala jer nisam smela vodu pa sam ih i grizla. Haos. 

VuciGuraj naruci iz Akse sta ti treba i dosta su jeftiniji na paket preko 2000 postarina besplatna. Ja sam uzela te uloste od 89 i mrezaste gace pet komada dvesta i nesto dinara.

Ladno sam zaboravila cerku za kosu da spakujem 

Mala jao kako je divno sto vec siki! Ti si nam poznata "mlekarica" zelim ti da ga opet imas za doniranje :) javi sutra kako je V reagovao na batu :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sta ste sve ispisale! Pocinjem da hvatam beleske pod odmah. Jeste da imam jos skoro pa 3 meseca, ali vidim da su svi nesto pozurili, pa sto je sigurno, sigurno je :huh:

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.