Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja se vec par dana pitam sta je sa Sandrom, nadam se da samo nema vremena da misli na forum.

I ja po kuci nosam grubinove papuce, jer od kad sam ih prvi put obula nisam vise nsta drugo ni kupovala. Kupim ih u prolece, nosim leti gde god idem, kad dodje zima one mi postanu kucne papuce i to je to. Planiram i u porodiliste da ih nosim. I udobne i manje me bole ledja u njima itd. Ja sam pre neka 2 meseca izvrnula nogu na ulici i pala, docekala se na koleno i na dlan. Prvo sam ustala-kao nije mi nista, ali posle kad sam se setila kako sam mogla da padnem, sva sam pocela da se tresem.

Sto se tice trudnica, meni je jos na pocetku trudnoce bilo zanimljivo, na poslu nas je 5 zatrudnelo i to sve u razmaku od 1-2 nedelje. Komedija.

 

Poslodavac je bio odusevljen... :) 

 

 

bepce i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslodavac je bio odusevljen... :) 

 

 

Poslodavac je letos doziveo ispad radne sile! U septembru su zaposlili 11 novih ljudi, jer je nas 5 trudnica brzinom svetlosti otislo na bolovanje-zbog prirode posla (staracki dom), onda su oni ostali bili pod opterecenjem, pa su poceli da daju otkaze...Tako da je poslodavac definitivno bio odusevljen!!!:D:D:D

Od svih trudnica samo smo sefica i ja imale ugovor za stalno, ostalima istice ugovor sad 31.12, i bas su neki dan obavestene da im nece produziti. 

 

Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslodavac je letos doziveo ispad radne sile! U septembru su zaposlili 11 novih ljudi, jer je nas 5 trudnica brzinom svetlosti otislo na bolovanje-zbog prirode posla (staracki dom), onda su oni ostali bili pod opterecenjem, pa su poceli da daju otkaze...Tako da je poslodavac definitivno bio odusevljen!!!:D:D:D

Od svih trudnica samo smo sefica i ja imale ugovor za stalno, ostalima istice ugovor sad 31.12, i bas su neki dan obavestene da im nece produziti. 

 

Koliko znam, ugovor mora da im produzi do kraja porodiljskog... Drugarica je saznala za trudnocu, a bila prijavljena samo na 3meseca... Sve se lepo raspitala, rekli joj da samo odnese potvrdu o trudnoci poslodavcu i da je obavezan da joj produzi ugovor do isteka porodiljskog... I tako je i bilo... 

JovanaKA, bepce i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava cestitke i od mene :wub: da se sto pre oporavis i da uzivas sa svojom bebicom :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@malagarava cestitke i od mene!

I oko mene puno beba u korijes vreme, a neke su i u planu :)  Ali neka, to je lepo..

 

@Tackicca kako si ti? Od sinoc si mi na pameti, ja prosetala juce popodne do mame (ima manje ok 1km) i posle su me celu noc ubijala ledja i kukovi. Sad popusta. Nisam zvala dr, ne znam ni sama sta da radim, kontrakcije nemam. Ali nekako mi se cini da je ili od hladnoce ili je to ipak vec bilo puno za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam, ugovor mora da im produzi do kraja porodiljskog... Drugarica je saznala za trudnocu, a bila prijavljena samo na 3meseca... Sve se lepo raspitala, rekli joj da samo odnese potvrdu o trudnoci poslodavcu i da je obavezan da joj produzi ugovor do isteka porodiljskog... I tako je i bilo... 

Ovde drukciji zakon...imaju neku naknadu od zavoda ako su radile duze od 9 meseci i onda im se za porodiljsko racun prosek primanja u zadnjih godinu dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja resila da malo sredim dlacice, cisto da utvrdim koliko vremena ce mi trebati kad krene porodjaj, ako ne budem spremna-da dovedem stvari u red. Ziva se izlomih, a ni jedan polozaj ne odgovara. Tek sad sam shvatila koliko mi je stomak!

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,ides li ti na ctg?

Ne zanemaruj kontrakcije,javi se dr-u za svaki slzcaj,jes' da su neke zene provele pola trudnoce otvorene,ali ti si se otvorila na ulasku u 9. mesec i imas kontrakcije-ako to nije porodjaj ja ne znam sta jeste...Ne bih da te uspanicim ali sam skapirala da nisi panicar,zato ti ovako i pisem.

Knjiga Bezbolni porodjaj je super,meni nije pomogla ali sam uzivala citajuci je :)

 

 

Kikiriki, bepce, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sutra idem do doma zdravlja. Sad je sve mirno nema kontrakcija niti bolova. Jedino sto me brine... Imam mali stomak pa se beba lepo vidi. Tacno se vidi gde je glava telo sve po redu. E pa glava joj je gore a guzica dole. Ne daj boze ako nesto krene on je karlicno :D nemirkonjesan. Valjda ce se okrenuti jos koji put. A ctg ce prekosutra da mi uradi rece

Ragdoll85 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au bre zene al ste se rashodale,pa gde cete po ovoj hladnoci pobogu!!!ja znam da je zdravo za trudnice da setaju,ali kad je napolju pingvin,bas mi se ne izlazi...jedino do auta ako bas moram negde...inace da pesacim,ne pada mi na pamet,ova mala je nemirn sta god ja da radila,spava samo kad se njo spava,nebitno sta ja radila..i kada duze po kuci hodam ona se razlupa,sve imam osecaj kao da joj smeta..mene jedino malo prepone boluckaju,ali minimalno,pu pu da ne ureknem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava cestitkeee, sve najboljee:wub:

Jeste se raspisale hehe...ja isla na kontrolu, beba se spustila nisko pa sam se jedva gegala koliko me stomak zabolio, ne da ni sjesti ni hodati...Sad sam legla i lakse je...Izgleda potrefila zivac neki.  

Mi smo tacno 36 nedelja, bebica je teska 2800..:D. kontrola je za dvije sedmice i onda ne idemo vise...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, čestitam!!! :wub:

Nadam se da ste dobro!! 

Mi se polako privikavamo na sikenje, još samo da mami nešto krene... Prestao je da bljucka plodovu vodu pa sad smemo, a nakon onog neuspeha smo imali zabranu, pratili bljuckanje i zagrcnjavanje od istog. 

I da - dobro je da sam uzela pelene vel.1 više paketa, i to mu je veliko... I vel.56 će mu spadati :D

bepce, merima, missN i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vec pominjete padove vec sam pominjala da sam krajem 6. meseca pala na ulici, na kolena, ruke i bradu samo da ne bi na stomak. I dr mi je rekao to ti je za bebu ko da si malo jace poskocila.

A to sto mi mislimo da su bebe budne kad god se vrte grdno gresimo. Zalim se ja dr kako je nemirna, a on na Uz kaze spava a ona mene sutira, na to ce dr da bebe spavaju u proseku 20 sati ali sutiraju i u snu.:huh:

Vuciguraj, Melissa, Nira i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad razmislimo i mi se vrtimo u snu logicno da se i one mrdaju. Tackice jos se nije okrenula beba? Meni su se sve tri bebe okrenule u 7. mesecu i tako ostale do porodjaja. Mozda je glava ipak dole slicno je okrugla dzomba i glavica i guzica hehe, svakako ce doktor videti na uz.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenskaci odo ja u porodiliste. Dobila sam bolove jutros u osam i odem na ctg al nema kontrakcija. Bebac se skroz spustio, glavicu mu napipala. Dva prsta sam otvorena. E sad mozda me i vrate al odo za svaki slucaj. Kiss kiss

Kikiriki, Ella90, Cintia i 14 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

javljaj sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veselo je veselo! Mi mislili bice u januaru ludnica, kad ono poceo decembar i krenula ludnica! 

Samo napred @MarijaMara navijamo!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par dana gledam spisak, ja 20. na njemu, dobro je ima jos vremena... :) 

Nije proslo tri dana, vec dve otisle sa spiska, evo ide i treca... Imam osecaj da cu jos tri puta prespavati i ja sledeca... :)

Ella90 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, evo i na ovoj temi da čestitam! Diiivno!

MarijaMara, da sve bude ok i, ako je krenulo, da bude brzo i lako!

Bepce, eto i tebe počela da boli. Ludnica! Kapiram da se to telo priprema.

bepce i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia jutros kad sam napisala taj post otisla da peglam, posle sat vremena stajanja i peglanja nema sta me nije zabolelo, kukovi, prepone, ma sve od pupka na dole i na kraju krenulo da zuga kroz tu stidnu kost. Nisam imala izbora nego se vratila u krevet na sat vremena, ustala pa opet...

 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MMaro,drugarice moja,javljaj se!

Ja Boga mi necu jos,sve se kurazim ima vremena ali me sad hvata frka!

A zakazala detetu rodjendan u igraonici za 17. :)

 

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh, svaki put kad neka od vas dobije bolove, krene otvaranje, ili jednostavno krene frka, ja odem u Spisak trudinca da proverim gde ste u odnosu na mene.. Nemojte to da mi radite :D:D 
Sto je najzesce i meni se čini da necu dočekati termin.. U prvoj trudnoci do naprsnuca vodenjaka nikakve tegobe nisam imala, a sad...

Vuciguraj i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.