Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

cestitam Maloj garavoj i malom garavom!

mene ovaj bol ne napusta. Pritom se ilibh pojacavaj ili ovo postaju prave kontrakcije. Kad stojimosecam strasan pritisak dole kao da ce mi ispasti dete . A stojim samo kad idem do wc

pocinjem da verujem da necu izgurati jos deset dana koliko imam za cilj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke Malagarava :-))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam li se ja pohvalila danas kako me ne boli stidna kost!? E pa pocelo je i to. 

@Tackicca ajde stisni jos malo, mozes ti to. Bar jos koji dan, da stignes blize 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JovanaKA, Malagarava :wub::wub::wub::wub::wub::wub:

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam li se ja pohvalila danas kako me ne boli stidna kost!? E pa pocelo je i to. 

@Tackicca ajde stisni jos malo, mozes ti to. Bar jos koji dan, da stignes blize 9.

Sto se tice bola stidne kosti imam i ja,bar svaki dan me po jednom presjece tamo dole,neki dan sam imala bol slican menstrualnom gdje mi je  cak desna noga bila kao oduzeta i bol tamo dole,mogu rec da sam se uplasila al nakon toga skuzila sam da se je beba smjestila lose pa mi nalegla na zivac i kao da cacka tamo dole hahah,vidim ona se vrti reko sve je ok,jucer mi je i doktor to potvrdio da je sve uredu hvala Bogu..Tako da bepce valjda nas ta stidna kost mora bolit i mucit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zavrsila sam knjigu 'Bezbolan porodjaj' i osecam se kao najveca glupaca sto sam se ikad uplasila porodjaja i dozivljavala to kao nesto strasno i bolno. Sta je mozak u stanju da uradi. Hvala na preporuci ReinaS! Preporucujem je svima od srca,pogotovo prvorotkama. Meni je prijala za citanje jer je medicinsko stivo i do detalja je sve objasnjeno. Sam.cin porodjaja. Kada saznas sta ti se desava sa telom u tom trenutku u vidu prostih naucnih cinjenica i samo anatomije i fiziologije tela, ma nemam reci. Ja sam odusevljena!

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce nadam se da ces izdrzat jos par dana pa da udjete u 9ti,ja koliko sam procitala da lazne kontrakcije nisu bolne al mozda mogu da budu bolne jer ko moze da garantuje da ne bole,meni je juce doktor rekao da ako budem imala bolove da dodjem,ma da ionako sad se vidjamo sedmicno zbog ctg-a..Drzim fige da bebica jos malo izdrzi :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Ma meni vise sto sam se otvorila nego te kontrakcije. Kako bude bice svakako, vec sam shvatila da ne mogu mnogo da uticem na to. Sad idem i smirujem ljide po kuci . Mm se uspanicio moram priznati...Drzi mi juce predavanje da ne panicim u vidu monologa od 3 sata. Hahahaha a on uvek tako drobi kad se uprpi. Drago mi je sto sam odlucila da ne prisustvuje porodjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ujutru nam se rodio bata! 3200 i 50cm. Mali garavi dlakavi. ^_^ U ponedeljak ujutru na pregledu mi je dr rekao da ne smemo da cekamo jer pokako krece samo tamo da sam ponedeljak prelezala. 

CR je protekao dobro. dakle prvih 24h nakon carskog u odnosu na prirodni je nebo i zemlja u korist prirodnog..al evo sad je vec mnogo bolje.

Cestitaaaaaammmm... :******

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ste se raspisale! :)

Mi smo se rodili danas u 14:20!!! :wub: Sve je prošlo kako treba, vodenjak pukao na stolu u sali, gužva neviđena danas u Betaniji!!

Ima 3220g i 49cm - a terali me na dijetu da ne bude velika beba... Dr nam sad u ped.viziti kaže da je nezreo, da mu još nije bilo vreme, al' šta da radim kad je hteo napolje :) 

Probali smo i da sikimo, zdravo je smotan.... 

Cestitammmm... :***

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stizu nove bebe... :) Cestitam jos jednom... Uzivajte... 

Meni u poslednjih mesec-dva bar jednom u deset dana jave za novu trudnicu, ovaj deo godine vrlo zanimljiv... :)

Mene sve nesto pocelo da boli, lose spavam, okrenem se sto puta... Ponovo poceo donji deo ledja da boli... Juce sam uspela i da padnem u stanu, premrla sam od straha... Kupila sam neke kucne papuce pre par dana  i odmah primetim da se klizaju po laminatu i plocicama, kaze dragi bacaj odmah, ali ja ne... I juce se okliznem i padnem... Sreca, docekam se na koleno i ruke, stomak zasticen... Ali, kad sam sela i proslo mi kroz glavu kako sam sve mogla pasti, nije mi bilo dobro... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj... Meninje kuma pala niz stepenice u zgradi u devetom mesecu... Hvala bogu sve je bilo u redu ali mora se paziti.

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala garava cestitam i ja, eto juce smo dobili dve bebice :wub::wub:, divnooo!! 

Ja se kanim otici malo u soping, vreme je da počnem kupovati poklone za NG, a budući da se selimo oko 20.necu ni imati vremena posle. Da vlasnik nam je ladno saopštio da on dolazi u ovaj stan, a da mi imamo fore do 15.1.da se iselimo. Poludela sam nacisto trudna, u sred zime u sred praznika, ja umesto da pravim kolače i kitim  jelku pakovacu  stvari i seliti... Ali jbg tako je to kad si podstanar pa nisi ničim zaštićen.. No sreca je da smo nasli ok stan i sada samo jedva cekam da se preselimo. 

JovanaKA i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mala garava!!

I ja saznajem za nove trudnoce evo trudne mi dvije kume vec oko 20 nedelja i jedna poznanica prvo dete dobili vto i mala vec ima tri godine i sad se desilo prirodno,nisu se nadali previse ali eto uspeli su :) sad zezam sestru da ce i ona uskoro a kaze uu ne jos nema sanse ima klinca tri godine zivahan za troje :D

 

sakovac, Nira i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene rodbinski baby boom. Izradjalo se par beba u bas kratkom periodu. A medju prijateljima ja jedina. Ili vec imaju decu, obavili ljudi sve dok sam se ja omisljala, ili imaju poteskoca pa im ne ide. Imam par nekih koji su definitivno odlucili da ne zele decu. Svakako sam po tom pitanju trenutno usamljena, pa mi forum super dobro dodje :rolleyes:

Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Moje dve najbolje drugarice trudne... Kuma trudna... :)  I jos dooosta njih blizih ili manje bliskih... :) 

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JovanaKa i @Malagarava cestitaaaaam!!!!   :wub::wub::wub:

Moje tipovanje se ispostavilo kao tacno, ko mi sad dodje te virtuelne kolace? :P

JovanaKA, Jecy i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ujutru nam se rodio bata! 3200 i 50cm. Mali garavi dlakavi. ^_^ U ponedeljak ujutru na pregledu mi je dr rekao da ne smemo da cekamo jer pokako krece samo tamo da sam ponedeljak prelezala. 

CR je protekao dobro. dakle prvih 24h nakon carskog u odnosu na prirodni je nebo i zemlja u korist prirodnog..al evo sad je vec mnogo bolje.

Malagarava, cestitam od srca:wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad videh, cestitke i JovanKi i njenom decaku:)

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, ja po kuci imam papuce iz daichman-a slicne grubinovim unutrasnji deo je kozni onaj mekani i deci uzimem te podesava se sirina to mi je vazno udobne su skroz plus ih leti nosimo i na bosu nogu, na moru ih unistimo ali super su godinu dana konstantnog nosenja ja zadovoljna. Joj moramo paziti ja na stepenocama par puta zapinjala vec poletim napred ali zid me spasi.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malag, cestitam! dobro nam dosao malagaravcicu. :wub:

cestitke i jovanKi i njenom bepcu!

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hos nam se sandra nije javila ne znamo kad je ona obavila. Trebala je dobiti indukciju u ponedeljak :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se vec par dana pitam sta je sa Sandrom, nadam se da samo nema vremena da misli na forum.

I ja po kuci nosam grubinove papuce, jer od kad sam ih prvi put obula nisam vise nsta drugo ni kupovala. Kupim ih u prolece, nosim leti gde god idem, kad dodje zima one mi postanu kucne papuce i to je to. Planiram i u porodiliste da ih nosim. I udobne i manje me bole ledja u njima itd. Ja sam pre neka 2 meseca izvrnula nogu na ulici i pala, docekala se na koleno i na dlan. Prvo sam ustala-kao nije mi nista, ali posle kad sam se setila kako sam mogla da padnem, sva sam pocela da se tresem.

Sto se tice trudnica, meni je jos na pocetku trudnoce bilo zanimljivo, na poslu nas je 5 zatrudnelo i to sve u razmaku od 1-2 nedelje. Komedija.

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.