Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam pre trudnoce koristila Faktu cepice. A sad untrudnoci nemam problem sa hemoroidima :) Sve naopak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj jesi probala Faktu? Meni pomaze. Doduse, nemam neke velike probleme, s vremena na vreme malo prokrvare, ali su samo spolja i ne bole. Imam taj problem jos iz studentskih dana kada mi se sve poremetilo. Faktu se, bar kod mene, odlicno pokazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Faktu u trudnoci nije preporucljiv...Ali ako se nastavi ovako,uzecu cak i njega,ovo je haos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj ja sam koristila flogocid u trudnoci,spasila me ta krema.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci, a imas li problema i sa venama?

Meni su po malo izasle na desnoj nozi i nigde vise i to u periodu dok je materica jos bila nisko, dok se nije podigla iznad pupka, verovatno je pritiskala nesto. Od tada su ostale tako i ne mrdaju. Nikako da pomenem doktoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JovanaKA pa cestitam ti! Neka je ziv i zdrav! Sad uzivanje a za sikenje pa snacicete se vec ♡ i meni su sa cerom rekli da je nezrela a rodila se sa punih 37 nedelja isve je bilo super. To oni moraji da ti nappomenu. 

Vuci ja sam mazala faktu na svoju ruku al mi nije pomogla. Meni su rekli da moze u trudnoci. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam da se brzo uhodate i oporavite pa kuci kod ostatka bande. Merima zrelost i kilaza su razlicite stvari, nije zreo za rodjenje pluca nisu skroz spremna verovatno se teze prilagodjava. Bice to sve super za nedelju dana.

da,ali to je samo nedelju dana pre termina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad napisah Tackici...

Uzmi malo meda i nacijedi limuna i to izmjesaj i mazi s tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Evo i ja da se javim nisam dugo pisala..Cestitke  JovanaKa i brz oporavak..Ja sam danas bila na pregledu 35+ 2 nedelja,bebica se razvija kako treba sve je ok hvala Bogu,grlic 2,5 cm zatvoren i nije omeksan,na crg vidljive kontrakcije pitali su me da li sam imala bol tokom ctg,nisam imala bolove al se bebica pomjerala pa sad bice da su lazne kontrakcije..Vidim sve ste vec spremile stvari ja jos nisam,sve sam kupila,cekam sutra krevetac i komodu za presvlacenje i ormar za ves da stigne pa da pocnem sa pranjem bebicinog vesa,pa cu svoju torbu da spakujem,radujem se al me hvata i panika..Jel vama tako ili se samo ja tako osjecam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Evo i ja da se javim nisam dugo pisala..Cestitke  JovanaKa i brz oporavak..Ja sam danas bila na pregledu 35+ 2 nedelja,bebica se razvija kako treba sve je ok hvala Bogu,grlic 2,5 cm zatvoren i nije omeksan,na crg vidljive kontrakcije pitali su me da li sam imala bol tokom ctg,nisam imala bolove al se bebica pomjerala pa sad bice da su lazne kontrakcije..Vidim sve ste vec spremile stvari ja jos nisam,sve sam kupila,cekam sutra krevetac i komodu za presvlacenje i ormar za ves da stigne pa da pocnem sa pranjem bebicinog vesa,pa cu svoju torbu da spakujem,radujem se al me hvata i panika..Jel vama tako ili se samo ja tako osjecam :wub:

I ja se radujem puno i jedva cekam a s druge strane me hvata panika i strah...:)

Ella90 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JovanaKa cestitam, veliki momak :wub: brz oporavak ti zelim.

Vuci, ja ponekad namazem uvece faktu, imam kao i ti bas velike probleme sa hemoroidima. Meni je zena koja je stvarno dobar farmaceut i verujem joj rekla da sme faktu mast, da je delovanje lokalno i da ginekolozi cesto preporucuju, mada je ja koristim samo povremeno.

Inace, cesce stavljam supozitorije protiv hemoroida koje mi je bas ta apotekarka preporucila, skroz su na biljnoj bazi i spasile su me, ali samo te proizvodjaca Bilje Borca, probaj da nadjes.

Vuciguraj i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas,prvo cestitam svima novopecenim mamica :) mi smo bili na pregledu pre dve nedelje prosli sedam ginekologa i nakraju nas samo jedan primio ali zbilja je odlican,radili mi i ctg iako sam bila telk 27 nedelja ovde u De je sve drugacije,sve je u redu i curica je 100 % bili smo i u klinici koju vidim iz prozora kuce pa se nemoram zurit :) tamo je prekrasno iako jos uvjek nisam videla sobe i radaone.. Vidim da se ovde izdogadalo mnogo toga kako me nije bilo :) 

uf goruica me ubija vec dva dana :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, ceo dan sam bila zauzeta...

Jovana, čestitam! Uzivaj sa svojim bebcem!

Ja inače i nisam baš ok. Osećam redovno te blage menstrualne bolove, a od juče popodne me boli stidna kost i to bukvalno imam utisak da se deli po sredini na dva dela. Nekad jedva hodam, pogotovo kad je veče i već sam umorna a stomak imam utisak da moram da ga pridrzavam da ne ode dole. Danas su me malčice bolela i krsta, ali ne mnogo. Ne znam da li ovo zahteva pregled kod lekara ili da čekam sledeću nedelju kad imam zakazano? Ne znam da li imam kontrakcije, bolne svakako ne, ali raznorazne neprijatnosti dole da. I dalje sam jako aktivna, možda bi trebalo da se primirim malo.

JovanaKA i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JovanaKA cestitamo! Super je on decko, brzo ce te se vi skapirati oko dojenja, ti kao iskusna mama ima da da ga pretvoris u profi sisaca!!!

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na savetima,idem sutra da obilazim apoteke,moram da sredim ovo pod hitno,ne mogu jos i s njima da se bakcem svaki dan jer mi je stolica o.k.a da izbegavam sedenje ne mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ujutru nam se rodio bata! 3200 i 50cm. Mali garavi dlakavi. ^_^ U ponedeljak ujutru na pregledu mi je dr rekao da ne smemo da cekamo jer pokako krece samo tamo da sam ponedeljak prelezala. 

CR je protekao dobro. dakle prvih 24h nakon carskog u odnosu na prirodni je nebo i zemlja u korist prirodnog..al evo sad je vec mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke @malagarava, da nam se sto pre oporavis. Dobro nam dosao mali garavi!!!!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @JovanaKA cestitke i vama od srca, brz oporavak i da savladate sikenje sto pre. 

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, ceo dan sam bila zauzeta...

Jovana, čestitam! Uzivaj sa svojim bebcem!

Ja inače i nisam baš ok. Osećam redovno te blage menstrualne bolove, a od juče popodne me boli stidna kost i to bukvalno imam utisak da se deli po sredini na dva dela. Nekad jedva hodam, pogotovo kad je veče i već sam umorna a stomak imam utisak da moram da ga pridrzavam da ne ode dole. Danas su me malčice bolela i krsta, ali ne mnogo. Ne znam da li ovo zahteva pregled kod lekara ili da čekam sledeću nedelju kad imam zakazano? Ne znam da li imam kontrakcije, bolne svakako ne, ali raznorazne neprijatnosti dole da. I dalje sam jako aktivna, možda bi trebalo da se primirim malo.

Mi smo tu sto se tice termina, simptomi su nam dosta slicni, samo ja jos ne osecam taj bol u stidnoj kosti, al zato imam kontrakcije i to znaju biti bolne, tako da ako sam u setnji moram da stanem i cekam da prodje, osecam bebu kako pritiska dole na creva, osecam da cu uskoro poceti da se borim sa hemoroidima. Krsta isto bole kad preterujem, ali manje vise po stanu sve normalno obavljam, ali kako negde krenem shvatim da jedva hodam. Ja sam vec ove nedelje uzela malo sporiji tempo....mislim da je vreme da se malo umirimo. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke @malagarava i brz oporavak,a bebac dobro nam dosao:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam da se brzo oporavis pa da bezite kuci da se mazuljate sa batom.  Ja sam se juce bas izmorila isla do firme pa do grada kupovala neke stvari, kupila sam cesalj za bebu u dm-u babylove za 299 din od prirodne dlake a u aksi su 500,600 dinara. U daichmanu uzela pletene cizmice hehe iznutra imaju krzno super su za zimske setnje.

ma.za.m, Cintia i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.