Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozurila bebica da vas upozna :) bebi kad odluci dzaba sve hehe

Ja imam nekad te menstrualne bolove ali nista strasno....sto se tice bolova, Zoe i ja kad pretjerano setam ili radim pocne me stomak boliti i kao sto ti kazes ko da me ko probode kroz onu stvar...i ja legnem na stranu na koju mi odgvara i smirise..vjerovatno beba se od napora spusti i pritisne neki zivac.

Ne znam za vas ali moja beba se gura sve nisko iako lezim..namjesti se nisko i nece da se pomjeri, juce me dole rukicama udara...ja se borim sa gripom , sutra napokon idem dokt i da vidim bebija,pozelila sam :)

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i svaki dan sam isla u wc, sad tri dana nisam isla, ne znam vise sta je...jel ima jos neko taj problem?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala. Uvece potopi kasiku lanenog semena sa malo vode. Ujutru dodaj u to nesto da lakse pojedes. Ja sam dodavala voce mozes musli jogurt i tako to ako ti bude sa vocem samo gadno. Probaj tako. Meni uvek pomogne

A bas to. Nego vidim da su se svi uprpili u kuci kad sam im rekla sta je dr rekla. A ja samo odem ibpricam 'Molim bez panike'...

Melissa i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su svaki put kad nisam imala stolicu duze od dva dana uhvatili takvi grcevi da sam jedva ziva ostala, a plus lazne kontrakcije, svaki put je bilo panike. I onda sada cim jedan dan ne idem na wc, ja trpam u sebe sve zivo samo da krene. Od Mg donata, do mandarina i mleka sa raznim zitaricama. ALi sam primetila da otkad jedem mandarine svaki dan-problema nema. 

@Tackicca mogu da zamislim frku! Kontam da ce i kod mene tako da bude! Doduse muza sam uspela nekako da umirim, da ne panici. Mada on krene da se zeza, pa ako ja zagrizem prihvatice. Ali samo se nadam da mi svekrva nece biti u blizini kad krene moj porodjaj, ona je teeeeeeeeeeeeeeski panicar. 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva prsta otvorena tesko da ces docekati da prodje deset dana,ali bebica jednostavno resila da dobije poklon od Deda Mraza :)

Ne brigaj,i

 ako bude brzo bice to sve o.k.,sve je sada zrelo i spremno...

Ja najzad krenula da stavljam neke sitnice u torbu,naravno,one nejnepotrebnije :D

 

Zoe86 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opaaa, vidi ti Tackicce, koliko ja vidim  bice to 14.12. a ne 14.01. ;)

@Vuciguraj ne mora da znaci, moja mama je cele dve trudnoce bila otvorena dva prsta. Jednostavno grlic popusti i tu stoji. 

Ja danas nesto nervozna.. Znojim se, cupkam, vrti u stomaku.. Jos neko u zgradi busi vec sat vremena. Joj moram da zaokupim mozak jos ovih mesec dana.. Mrzim čekanje!

Vuciguraj, Tackicca i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto... Ja samo necu da razmisljam o tome. Trudicu se da spavam sto vise haha.

Ali da. Sveki je kod mene vec pocela malo da panici. A kaze kako ne panici

Sad kako cu i sta cu izdrzati pojma nemam. Ona rece mozes sutra a mozes i da preguras termin. Sve zavisi od zene do zene.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pazi kad bude 17.01 posle svih vas hahah

Vuciguraj, bepce i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ajde izdrzi, idemo zajedno 21og, taman prolazis pored mene na putu za porodiliste :D

Izmenjeno od strane cojecoje
sakovac i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa gde si ti? Da znam da mahnem! Valjda ce biti mesta u dr Misovic :\

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u Žarkovu :) ne rizikujem sa Misovicem, mene ostavi u Visegradskoj :D

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da probam. Imam mnogo srece u zivotu,mozda me i tad posluzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde ajde,kakva panika,pa to se jedva doceka da se mazi i ljubi!!! raduj se,bices jos malo sa svojim bebcovom!!!ne znam zasto svi oko trudnice panice,hvala Bogu oko mene nema panicara!! sve je sprembo Tackicce kod tebe i da,uzivaj jos dok mozes! 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da probam. Imam mnogo srece u zivotu,mozda me i tad posluzi

Nista ne gubis da probas, ako te oteraju Visegradska je blizu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,Tackicce,pazi sad kad rodis jednog Jarcova,pa da imas sa kim da se prepires u zivotu :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:bas tako. Verovatno ce tamo i da me deportuju xD Ma moraju da me porode. A ko ce i gde ce nije vazno.

a Merima obecala sam muzu da necu pre nove godine moram da se potrudim. I da urazumim ovo dete hahaha

Joj jos malo pa cu da mu grickam kobasice na butkicama i da mu stipkam obrascice

bepce, Ragdoll85, merima i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene srecno svima, sta drugo da kazem! Sve ce to biti ok.

@Tackicca kao sto Mama rece, ne mora da znaci. Prijateljica je skoro citavu trudnocu bila otvorena 2 prsta, sve proslo ok, porodila se u terminu i izuzetno lako.

Kad smo kod panike, ja za vikend prvi put pocela po malo da razgledam bebece stvari, ako sve bude po planu da iskoristim praznicna snizenje i moram priznati da sam po malo pocela da sizim. Koliko vidim, vecina vas vec ima decicu, a ja prvorotka ne znam kud bijem :D

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikako da napisem Atini,uzmi u mlaku vodu sipaj kasicicu morske soli. I potopi sake i stezi ih lagano . Po pet minuta svaku. Nekoliko puta dnevno. Pomocice ti

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam prvorotka. Svako ima drugacije savete. Sestra mi rekla nista manje od 62 da ne kupujem. Ali njen mali je imao 4200 kad se rodio. A moja mrvica po uz ima 2300g sad mozda. Pa necu da pliva u svim stvarima... Nista nisam pametna

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad, tesko je biti Baba Vanga. Kapiram da je najbolje uzeti samo par stvarcica, onako da se nadje za prvu pomoc, pa otprilike. Lako je kasnije dokupiti.  Ja se za sad zadrzavam na krevecima, dusecima, posteljini... 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meninje samo garderoba ostala. Ali dosta toga ce obaviti moji dok sam u porodilistu. Sve to krupno sam obavila vec. I iznenadila sam se koliki je dusek od 15 cm. Jer sam narucila iz akse. Izgleda kao 20 cm ahah

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prvorotka, vecinom svi govore da se ne kupuje nista manje od 62, jer jako brzo prerastu. Ja sam uzela par bodica 56, i uzecu mozda jos koje one zabice 56,ostalo mi je 62 i vece. Pa sad, ako bas bude trebalo, bice mm kod kuce pa ce da leta po trgovinama. 

Ja sam bas opeglala jednu turu bebecih stvarcica, kako je sve to malooooooo. Ja najvecu frku imam od oblacenja bebe, cini mi se da cu biti smotana ko sajla!!! 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll nesto si pomesala ima nas puno prvorotki. 

I meni je Bepce najveca frka oko oblacenja, ma oko svega u tim prvim danima, sestrinu decu nisam umela ni da uzmem ni da spustim bez njene pomoci:huh:  Al kako svi i mi cemo se nauciti. 

Ragdoll85 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to insekt uradi svoje! Niko se nije naucen rodio. A opet i ja sam mu jedina mama koju ima to mu je sto mu je ne moze da menja i da sam smotana :D

Melissa, bepce, Kikiriki i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cete znati tako sam i ja prvi put ali to je instikt nema greske. Tackice moja je imala 3700 pa je dve nedelje mogla broj 50, 62 je bilo bas veliko, moj savet za izlazak 56 i jos koju stvarcicu ne puno pa 62 to duze nose. Kad je veliko sve im se razdrlji ispada rame siroko na sve stane. Zavisi i da li cete koristiti siroki povoj ili ne. Vidim na spisku iz betanije da pri izlasku bebe ne stavljaju siroki ja svakako necu koristiti.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.