Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Devojke, hvala na savetima za desni. Ja koristim sensodyne pastu i odlicna je, ali eto sad mi ne pomaze. Ispiram hidrogenom i mazem neki gel za desni od propolisa i bilo je bolje, ali poslednjih dana nista ne pomaze. Izgleda da je problem sa tom krunicom jer su mi samo tu otecene, crvene i bole me. Sutra idem kod zubara, ne vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, mene nesto glava bolucka valjda ce prestati.Juce sam imala grozne bolove spremala po kuci i kad sam sela pocelo da seva preko stomaka i dole kroz onu stvar sve kao nozem da me neko sece, uzas legla sam ali je trajalo jedno 2 sata jedva se smirilo, beba se mrdala pa mi bilo lakse, sad ne boli nista nemam pojma sta to bi. Meni vreme jako brzo prolazi ne mogu da verujem da je sledece nedelje vec sredina decembra joj, danas spremila slatkise klincima za mikulas samo da ociste cizmice jos hehe ali sam maznula malo cokolade i meni i beba je bila dobra zasluzuje i ona. Dobar mi izgovor haha.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto bi bilo dobro kad bi se ona kafa sama skuvala i dosla kod mene u kreveeeeet...bas je bezobrazna...:-D 

@Cintia slusala sam vesti sinoc,bas je zeznuto u Spaniji,ali citam da nisi blizu,dobro je !

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene... Ja ne znam sta je samnom. Celu noc me stomak bolin kao da cu dobiti ibpreseca me na momente jace. Sad mi je jako muka... Idem kod lekara svakako za koji sat pa cu da vidim ali osecam se FUJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bar si se priblizila terminu! ili jednostavno tvoje telo tako reaguje...znam jednu zenu koju su sve vreme trudnoce pratili blazi menstrualni bolovi...ne znam kako nije flipnula od brige...i rodila devojcicu,zdravu pravu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, mene nesto glava bolucka valjda ce prestati.Juce sam imala grozne bolove spremala po kuci i kad sam sela pocelo da seva preko stomaka i dole kroz onu stvar sve kao nozem da me neko sece, uzas legla sam ali je trajalo jedno 2 sata jedva se smirilo, beba se mrdala pa mi bilo lakse, sad ne boli nista nemam pojma sta to bi. Meni vreme jako brzo prolazi ne mogu da verujem da je sledece nedelje vec sredina decembra joj, danas spremila slatkise klincima za mikulas samo da ociste cizmice jos hehe ali sam maznula malo cokolade i meni i beba je bila dobra zasluzuje i ona. Dobar mi izgovor haha.

Zoe,kako se ne prepadnes kad te boli tako???Jos je rano da bi te tako bolelo,ti si pocetak februara,jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos me boli. I sve me kroz krsta probada. Jedva cekam da odem do dr. Nervozna sam vec zbog ovoga,i neispavana sam... Bas sam gundjalo danas haha..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos me boli. I sve me kroz krsta probada. Jedva cekam da odem do dr. Nervozna sam vec zbog ovoga,i neispavana sam... Bas sam gundjalo danas haha..

 

Tackice to mogu biti blage kontrakcije ako su u vidu menstrualnih bolova i probadanja u krstima, tako su nam objasnili u skolici. Odi ti do dr neka proveri na ctg sta se desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, proslo je nisu kontrakcije nemam pojma sta je bilo, uglavnom legnem i ako prodje dobro je beba se mrda ko zna mozda je zalegla na neki zivac ili sam se premorila. Ja sam drugu trudnocu provela u bolovima od 3 meseca do kraja, tackice meni se cini da polako krece ne mora to biti danas ali verovatno se otvaras polako.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos me boli. I sve me kroz krsta probada. Jedva cekam da odem do dr. Nervozna sam vec zbog ovoga,i neispavana sam... Bas sam gundjalo danas haha..

dogurala si bezmalo do termina,bice to dobrooooo...mozda je beban resio da te upozna :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nestrpljivo dete. Videcemo sta ce reci dr... Ako je resio da izlazi uskoro dobrodosao kad god dosao :) Meni je bilo bitno da se on meni javlja i da mrducka

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, mene nesto glava bolucka valjda ce prestati.Juce sam imala grozne bolove spremala po kuci i kad sam sela pocelo da seva preko stomaka i dole kroz onu stvar sve kao nozem da me neko sece, uzas legla sam ali je trajalo jedno 2 sata jedva se smirilo, beba se mrdala pa mi bilo lakse, sad ne boli nista nemam pojma sta to bi. Meni vreme jako brzo prolazi ne mogu da verujem da je sledece nedelje vec sredina decembra joj, danas spremila slatkise klincima za mikulas samo da ociste cizmice jos hehe ali sam maznula malo cokolade i meni i beba je bila dobra zasluzuje i ona. Dobar mi izgovor haha.

Izvini sto sam bezobrazna,mikulas je madjarski praznik,ako se ne varam?to je madjarska verzija Sv.Nikole :))  nama je slava Nikola,a kao profesor znam ponesto o tome,uvek mi je zanimljivo da procitam kako se to slavi u drugim oblastima,da li stavljate poklone u carapice i cizmice kao sto se radi npr.u Nemackoj i Austriji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da katolicki Sveti Nikola 13 dana pre pravoslavnog se obelezava, ako je dete bilo dobro dolazi pomocnik deda mraza ili mikulas i u carape ili mi praktikujemo cizme koje dete samo opere donese slatkise,mandarine i orahe a ako je dete bilo nevaljalo dolazi mu krampus koji ostavi prut i crni luk. Nismo nikad dosli do pruta :lol: ili su mi deca mnogo dobra ili sam mnogo popustljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He,he,kada deca stvarno ne bi dobijala poklone zbog nevaljalstva :)

Cucim u bolnici,dajem briseve i krv,ranije odvela dete u vrtic,i opet nema sanse da sve zavrsim danas,haos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo znam da nikad ne bih volela da me poseti Krampus. To izgleda jezivo.

Popustio me je stomak malo. Ali opet cu reci dr sad kad odem...

Kad smo vec kod obicaja. Moja cela rodbina je iz okoline NS. I tamo u selu samo uvek bila za Bozic zbog korindjanja. Obecala sam sebi da ce mi i dete bitibdeontoga jer su mi to najlepsa secanja vezana za detinjstvo :D

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim pisete o bolovima pa da se i ja pohvalim svojim. Ruke standardno bole, novina je samo sto me probudio nocas bol negde na sredini leve podlaktice i evo ne popusta, levom rukom ne mogu da podignem nista...nadam se da ce da popusti u toku dana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se smirilo dole sve. Trebalo je samo da legnem na desni bok. A ja sve na levi kao bolje je. Al bas je bilo gusto iako nisam neki panicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo imam neke blentave snove....sve cesce sanjam da sam se porodila. Jednom samo samo uspela da sanjam mm kako drzi bebicu i kako se maze. Ovo sve ostalo se ili izgubim ja ili bebica posle porodjaja.....i ne mozemo da se nadjemo ponovo. Jutros sam valjda bila i gladna u snu, pa sam sanjala kako nisam dobila dorucak u bolnici, pa sam isla sama da trazim kantinu i nisam je mogla naci....katastrofaaaaa!!!

Danas me ceka gomila peglanja. Moja torba za porodiliste spremna, fali mi samo jos jedna spavacica i one stvari sto ne mogu da se spakuju do zadnjeg momenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu. Rekla mi je da mirujem i u cetvrtak cemo da radimo ctg kad donesem rezultate krvi i urina. Tad ce da mi da i uput za porodiliste. Kaze nije strasno. Moze da se desi da budem otborena sad a da se ne otvaram na porodjaju. Da ne brinem u principu da mirujem i da uzivam dok jos mogu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ohohohohohoh @Tackicca guras se ti u prve redove! Vidim da je zurka pocela mnogo pre januara. Svi preko reda! 

Kakav je plan za dalje? Ides kuci ili....?

Sta nam je sa ostalima @Sandra95, @@malagarava i @@JovanaKA? Niko se ne javlja. 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cemo da vam skresemo spisak, pa kad vas uhvati panika pitacu vas! Haha salu na stranu, idem kuci sad da legnem. Moram da mirujem jos deset dana tako tece dr. I to mu je to. Pa posle sta bude bice. A ko zna mpzda bude i pre !

Ja sam iznenadjujuce mirna. Valjda zato sto deveti kuca na vrata pa mi nije strasno da se sad porodim kao sto mi je bilo pre mesec i po kad je grlic omeksao. I eto. Dzaba moji utrogestani i lezanje po ceo dan ,resilo dete da upozna porodicu!

bepce, sakovac i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izdrzace valjda jos tih 10 dana, dobro je da si mirovala, samo ti tako nastavi, pa cete jos malo da se mazite i uzivate.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.