Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ja tipujem na Sandru. Mada Mg ide na carski i to moze biti brzo,zavisi kad je zakazano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozemo da otvorimo kladionicu: Mg, Sandra ili JovanaKA. Po svemu sto su pisale, ja tipujem da ce prva JovanaKA. :D Ako sam u pravu ocekujem neke virtuelne kolace ovde u caskalistu. :P

Vala bice tesno :)  
Jedino sto Tackicca Kaze, Mg ide na carski.. Pa moze da se desi da je u blagoj prednosti! 

Ehinacea i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja krecem sa pranjem stvarcica od sutra najverovatnije. Ostalo je da kupim samo odelce za izlazak i 3 bodica velicine 56, sve ostalo imam. Bebine stvarcice cu da perem Chicco tecnim deterdzentom, bez omeksivaca bar do 4og meseca i sa dodatnim ispiranjem naravno. Mislim da ce to biti ok.

Izmenjeno od strane Attina
pravopisna greska
Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li se svi znoje ovako kao ja. U kratkom rukavu sam, grejanje iskljucim stvarno se osecam ko ludaca neka.... A napolju minus jedan stepen. Muz u dva duksa sa sve grejanjem kad dodje kuci. Ja ne znam ko je blesav. Doduse ja sam zivela 25 godina sa centralnim grejanjem. A ono nikad nije nesto vau. Mozda je navika u pitanju ali do skora s se smrzavala a sad manja tperatura a ja gorim.

 

Ne znojim se, ali mi je stalno vruce. Pogotovo nocu. M se jadan smrzava pod cebetom, a ja na sam pomen jorgana dobijam toplotni udar. Morali smo razdvojiti pokrivace. A tek sto mi se usta suse nocu... huh!

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se isto suse usta, nocu posebno bas nervira. A pijem vodu kao nenormalna.

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeeeeneeee al ste vredne sto u pisanju sto u spremanju stvari. Krenule ste da se gnezdite :D meni je jos rano , ja cu oko NG poceti.

Ja tipujem na JovanaKA.

Ovo moje dete toliko skace po stomaku, mislim da ce sa porodjajnog stola odsetati u krevetac:P

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00K8U6B2S/ref=mp_s_a_1_780?ie=UTF8&qid=1480720035&sr=1-780&refinements=p_n_size_two_browse-vebin%3A1289782011&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&th=1&psc=1#

Evo naseg odelca za izlazak :wub:

Vuciguraj, Ehinacea i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Staklo je bas ja uzela bodi haljinicu iz h&m-a jos da nadjem imaju baletankice i traka za glavu kao komplet uz haljinicu i pantalonice sa stopalima ispod. Meni je isto prelepo u c&a ima plisani komplet pantalonice nezno roze sa sjajnim kruzicima,duksic je beo sa bambijem i karnericima oko struka. Ako volis mini ima u h&m bas haljinica i hulahopke plus traka za glavu sve crveno crno na fazon mini.

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sat i po vremena sam bila odsutna, a jedva procitah sta je ovde sve napisano!

Sto se tice kladionice za porodjaj, meni nesto mirise da je Sandra to vec obavila....ali videcemo. Sve opcije su moguce. 

Ja perem baby stvari sa istim praskom kao i nas ves, a to je ariel, samo duplo ispiranje i bez omeksivaca. Videcemo hoce li beba biti zadovoljna. :lol:

Sto se vrucina tice, ja non stop goriiiiiiim, meni isto po ceo dan zatvoreni radijatori, gde god odem sedam pored nekog prozora i pitam da li ga smem otvoriti...A o pijenju vode po noci da ne pricamo i susenju usta. Odem piskim, vratim se, popijem vode i legnem i posle pola sata opet wc....

@sakovac i ova moja se nesto uskakala. Ja sve nesto citam kao u ovom periodu se manje oseca jer nema prostora, a meni se cini da je osecam vise nego ikad. Samo nek ona skace!:baby:

 

Ehinacea, sakovac i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj jel sad vreme da počnem da brinem sto je moj bebac i dalje mirniji nego inače? @Vuciguraj kakva je situacija kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj jel sad vreme da počnem da brinem sto je moj bebac i dalje mirniji nego inače? @Vuciguraj kakva je situacija kod tebe?

Mislim da nema potrbe da se sekiras, moja je predva 3 dana bila par dana totalno mirna samo stucanje sam osecala. Juce i danas ravi zur!

MamaMima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Joj jel sad vreme da počnem da brinem sto je moj bebac i dalje mirniji nego inače? @Vuciguraj kakva je situacija kod tebe?

Nadam se da nije jer cu onda da brinem i ja :P

Izmenjeno od strane Ragdoll85
MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je Sandra to već obavila :) Nema je da se javi. Moje kontrakcije nemaju nikakvog ritma ali su dosta jače od noćas. 

Meni je za bebu sve spremno i opeglano, samo još da se tata smiluje da podesi krevetić, ostao nam od seke podešen za velike. Ona od juna spava u svom krevetu kod sestara, a pre toga je više kod nas bila nego u krevetiću.

Jedino ne mogu da nađem pumpicu nigde, malopre se toga setila... Kad dođe moja mama predveče da se malo igra sa devojkama moram da potražim i da joj ostavim da mi prokuva. 

Vuciguraj i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ovde na jugu ne postoji centralno grejanje. Zapravo, u stanovima nema grejanja. Mi inače ne koristimo ništa za spavanje, imamo klimu u dnevnoj koju uključimo po potrebi i zidnu grejalicu za kupatilo. Ali imamo jedan radijator koji smo kupili kad se ćerka rodila (juče joj je bio 4. rodjus) i njega smo koristili u spavaćoj cele zime i te i sledeće. Meni je taj radijator stajao na 1m od kreveca jer nema mesta. Tako da bilo dobro ili ne, nemamo drugog izbora. Bebinu glavu sam stavljala na drugu stranu, ali sve je to nekako bilo blizu. Šta da radim. 

Stvari perem hipoalergenim deterdzentom i imam i neki omeksivac za bebe. Inače, niti ukljucujem dodatno ispiranje, niti koristim 90 stepeni. Tako sam i sa ćerkom, pa se nadam da ni sada neće biti problema.

Ja tipujem na Jovanu, mada je Sandra rekla da će joj danas indukovati porodjaj, tako da je moguće da se već porodila.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca,trazila sam tu rec-morska zvezda! :-D koliko oni imaju energije!!cas je pod jednim rebrom,pa pod drugim,pa se guzi dole,pa se guzi gore...juce me je aknula pod rebro,bas sam povikala,em me iznenadila em me zabolelo!!

odradih i ja taj ogtt,ja mislila to nesto strasno,ono jok,ja popih onu glukozu ono mi taman podize secer jer sam bila gladna,samo me smorilo cekanje..rezultati super,u cetvrtak dajem krv i urin...bezmalo ceo dan mi prosao posle davanja krvi u spavanju..bila kod keve i pojela cak tri jabuke,kao provaljena,samo mi se jabuke jele!!!

@Ragdoll85 dobrodosla,sad jos samo MissN da sacekamo,a i ove jos 'manje' trudnice :-D

Melissa i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ovde na jugu ne postoji centralno grejanje. Zapravo, u stanovima nema grejanja. Mi inače ne koristimo ništa za spavanje, imamo klimu u dnevnoj koju uključimo po potrebi i zidnu grejalicu za kupatilo. Ali imamo jedan radijator koji smo kupili kad se ćerka rodila (juče joj je bio 4. rodjus) i njega smo koristili u spavaćoj cele zime i te i sledeće. Meni je taj radijator stajao na 1m od kreveca jer nema mesta. Tako da bilo dobro ili ne, nemamo drugog izbora. Bebinu glavu sam stavljala na drugu stranu, ali sve je to nekako bilo blizu. Šta da radim. 

Stvari perem hipoalergenim deterdzentom i imam i neki omeksivac za bebe. Inače, niti ukljucujem dodatno ispiranje, niti koristim 90 stepeni. Tako sam i sa ćerkom, pa se nadam da ni sada neće biti problema.

Ja tipujem na Jovanu, mada je Sandra rekla da će joj danas indukovati porodjaj, tako da je moguće da se već porodila.

Cintia, tvoja cerka je rodjena istog dana kad i ja, 4. 12. tako da srecan joj rodjendan :)

Zoe i Sakovac, preslatke su vam stvari za izlazak.

Ja jos nemam nista jos spremno ni kupljeno, mada znam od koga cu sta dobiti, cini mi se da mi je rano.

Jedva cekam petak i UZ, nisam videla bebu bas dugo.

Inace imam problem sa desnima, odnosno otekle su mi desni iznad jedne krunice i jako me bole, samo na tom mestu su otekle iako sam mazala propolisom i ispirala hidrogenom. Sutra idem kod zubara.

sakovac i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se i meni desilo jednom.probaj da cetkicom istrljas to mesto,mozda se zavuklo hrane pa zulja ili se malko upalilo..jeste neprijatno,ali nije strasno.meni je to pomoglo,vec sutradan me je proslo i nije se vise ponovilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto muce desni, naduvaju se i bole ponekad, a i krvare kad perem zube kao da ih perem ziletom. Zubarka mi je dala da uvece posle pranja izmasiram desni Gingivalom a ujutru i u toku dana ispiram zalfijom, i pomaze bas bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima,meni se tek sad gospodin razmrdao,a pae dana mi se samo malo javne,cisto da ne poludim :)

I jaJbrigam ali nemaju oni vise mnogo mesta...

Zoe,Sakovac,preslatka su odelca :wub:

 

Ja jos nista ne kupih za izlazak,vreca mi je kod sveki,jedno vece odelce kod keve,stare stvari nisam oprala,stvarno sam genije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako sam danas napisala da me nista ne boli mene pocelo da boli dole sve. Kicma i donji stomak. Bas me boli. Al nisu kontrakcije jer me konstantno boli.  Legla sam ni jedan polozaj ne odgovara. Izgleda da se malac spustio jer mi se bas bas piski non stop i kako ustanem osetim pritisak. Boga mi sad mi se cini da ce pozuriti kao i seka. Danas lupka kao lud.

Vuciguraj, Melissa i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sto se prebacujem na skroz drugu temu, samo jedno pitanjce... :-) Je l mozda neka Novosadjanka danas krenula u skolicu za trudnice u domu zdravlja? Mozda sam srela neku od vas, pa da znam... :-) 

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.