Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

E, a ja sam konacno pokupila sve sto mislim od koga da uzmem, sad sam proverila sta mi jos fali, tako da cemo danas u shoping. Sutra idemo da pogledamo jedna polovna kolica, kazu ljudi da su slabo koristena, pa da ocenim kakava su. Tako da polako sam pocela sa opremanjem. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas bila u shoppingu malo :) Sinoc skapirah da za dve nedelje ulazim u 9ti, sve nešto kao imam otprilike, ali ni sa čim nisam bila načisto.. Tako da bili do apoteke, bebi radnjica, pijace.. I onda sam jedva dočekala da dodjem kuci da piškim :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je sinoc uzasno mucila gorusica i podrigivanje non-stop i jos pocelo i grlo da me boli, jedva sam zaspala.

@ Sandra, nama su bas u skolici pricali da kod nekih zena taj prvi tip kontrakcija ne mora biti bolan, ili moze da boli samo donji deo ledja ili krsta. Valjda onda treba pratiti satnicu kontrakcija (stvrdnjavanja stomaka) i koliko traju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo je bre nezgodno sa tim pripremnim kontrakcijama... Nikad ne mozes da budeš sigurna, pogotovo ako osećaš bol. Kad su ono mene uhvatile pre nedelju dana, vala bolela su me i krsta i donji deo stomaka i stezale su me aktvino jedno sat i po vremena i onda odjednom nema više.. Ja sam se baš bila uprpila, sreca pa nisam neka paničarka pa da sam odmah krenula u bolnicu.
Ono što je moj savet je uvek najpre probati sa unosenjem vece količine tečnosti i vece doze Magnezijuma. E da, tuširanje isto moze da ih primiri.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za bolnicu pripremila sve. I neke krupnije stvari za bebu. Ostalo ce mm i njegova mama da kupe dok sam u porodilistu. I da lepo sve spakuju da me saceka... Tako da sad samo uzivam sve je spremno :)

 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A te kontrakcije mima sam i ja osetila pre neki dan. Al mi rano nesto jbt nisam jos deveti. Doduse dr mi i reve da necu docekati ceo termin.Bese bolno i nisam mogla da se maknem. Samo sa ponavljala sebi DISI DISI. Al daj bar jos malo da udjem u deveti. Vise me smara sto me od sinoc stomak probada pa vise ne znam sta me boli da li stomak da li zeludac da li me zbog bebe nesto boli. Danas nije moj dan. Ali desno od pupka me probada najvise....Mali se uglavio skroz sa desne strane. Sa jedne nema nista a on na desnoj skroz. Stomak mi presmesno izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje osjecam malo bol, ali nije to nepodnosljivo, do sad ovako mi nije bilo nikako, ipak sacekacu jos malo ako krene jace idem u bolnicu imam pola sata do nje, ne zelim da dodjem gore i da moram lezati i cekati nekako mi lakse kuci biti. Stomak me uopste ne boli samo ledja donji dio i to osjecaj da je utrnulo od bola i tako i nocas isto i ne prestaje

Cintia i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra tako si izgledale moje kontrakcije, podnosljive a tri prsta otvorena. Ti si pecena :) sad ces ti :)

ja jos nisam nista ppcela da spremam. Sa cerom je sve bilo uveliko spremno mada je sa njom bila visoko rizicna trudoca. Nju sam rodila od sad za 2,5 nedelje. smor mi da spremim i da gledam sve te stvari a osecam da se necu skoro poroditi. Sa njom me je sve bolelo. Sad sve mogu jos uvek niti me ista boli ma samo mi stomak pokazuje da sam trudna. Nit gorusice, mucnine. Ma nista. Al moracu u ponedeljak da narucim iz akse za porodiliste sta mi treba i kozmetiku za bebe i te neke sitnice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MarijaMara Meni je tako bilo u prvoj trudnoci, ništa osetila nisam dok mi nije naprsnuo vodenjak na pijaci :D 

@Tackicca Razumem te skroz, ni ja još nisam u 9tom :) Ispred sam tebe svega par dana.. Ali evo ja vec par dana nemam kontrakcije. Bole me ledja ponekad kad se umorim. Za sad mi još niko nije rekao da necu dočekati termin :)  Joj bre, treba podneti sve ove praznike, sa tonom hrane, tonom kolača.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se. Unistise me slatkisi. Ja nisam uspela samo lanolin iz Akse da narucim jer ga nemaju . Pa sam kupila u apoteci...Gde je 3 puta skuplje al ajd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje osjecam malo bol, ali nije to nepodnosljivo, do sad ovako mi nije bilo nikako, ipak sacekacu jos malo ako krene jace idem u bolnicu imam pola sata do nje, ne zelim da dodjem gore i da moram lezati i cekati nekako mi lakse kuci biti. Stomak me uopste ne boli samo ledja donji dio i to osjecaj da je utrnulo od bola i tako i nocas isto i ne prestaje

Nemoj ti previše da čekaš za svaki slučaj. Ipak si skoro navršila 40 nedelja. Taj bol sigurno ima veze sa otvaranjem. Ako nastavi bolje da odeš i bolje da te vrate nego da se porodis u kolima.

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ništa nisam spremila. Doduše, skoro sve imam ili sam kupila, osim lanolina, bruseva za dojenje, pelena i dve-tri zeke još. Ali ja ništa nisam oprala, ni stvari, ni kolevku gde će u početku spavati beba, ni jastuk za dojenje, ja sve kao ima vremena. Valjda stvarno ima.

MamaMima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa realno ima. Ali menibposto dr rece da pazim mnogo jer necu izgurati ceo deveti. Ja reko daj da se pripremim. Jedno pitanje jel nekoj od vas preporucio neko da ne mazete grudi lanolinom nego svojim mlekom. Posto me sveki ubedjuje da ce mi se odbiti dete od sisanjanker lanolin smrdi. Rekla joj drugarica koja je veterinar. A ja sto imam visu kozmeticku ko mi j. mater ja ne znam sta je lanolin. Pa me interesuje samo posto mleko ne znam kakvo je da li je iko imao iskustva sa tim mazanjem mleka i sta mislite o tome?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa realno ima. Ali menibposto dr rece da pazim mnogo jer necu izgurati ceo deveti. Ja reko daj da se pripremim. Jedno pitanje jel nekoj od vas preporucio neko da ne mazete grudi lanolinom nego svojim mlekom. Posto me sveki ubedjuje da ce mi se odbiti dete od sisanjanker lanolin smrdi. Rekla joj drugarica koja je veterinar. A ja sto imam visu kozmeticku ko mi j. mater ja ne znam sta je lanolin. Pa me interesuje samo posto mleko ne znam kakvo je da li je iko imao iskustva sa tim mazanjem mleka i sta mislite o tome?

 

Nama su u skolici rekli da mazemo ali da kupimo lanolin koji sme beba da "jede" . Rece ima par proizvodjaca taj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u skolici rekli da uzmem lanolin i da pocnem da ga mazem cim udjem u 9ti, a u slucaju da se pojave ragade da mazem svojim mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela neki lanolin iz DM-a, oko 200 dinara je cini mi se. I prosli put sam ga korstilia. ali tad se secam da sam svega nekoliko dana. Mazanje mlekom sam vise praktikovala koliko se secam. 

Moram prociitati bas da l mora da se pere pre podoja (meni se sve cini da sam pre svakog podoja u pocetku prala grudi). 

Juce sam bila ko leptiric, isla do firme, posle bazala po Uscu, predvece isli i u goste..prosto mi cudno bilo kako se dobro osecam. 

Zato danas...nisam ni za sta, jedva se vucem, sve me boli. Jedva cekam vece da zaspim ko covek.

Konacno i ja kupih to prvo odelce za izlazak iz porodilista. Uzela sam u Cartersu velicinu 3 meseca (55-62) al mi tako delkuje veliko naspram ovih stvarcica sto imam 56. mada me je iskustvo naucilo da se taj 56 odmah preraste. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jesu male stvarcice 56 i brzo prerastu, ja sam uzela svega par stvarcica ostalo 62, bodice za ispod imam 62 nema veze ako su malo veci svakako preko ide zeka. Iz mog iskustva isplate se one pantalonice iz h&m-a sto su dvoje u paru za 1190 din imaju siroku traku(umesto gume sto je bolje ne steze) oko struka na preklop pa prvo budu duplo preklopljene i kako raste beba pomera se ne znam koliko sam dobro objasnila haha. Strample ili zeke se jako brzo prerastu malo je bolje sa onima bez stopica. 

Izmenjeno od strane Zoe86
Vuciguraj i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu male stvarcice 56 i brzo prerastu, ja sam uzela svega par stvarcica ostalo 62, bodice za ispod imam 62 nema veze ako su malo veci svakako preko ide zeka. Iz mog iskustva isplate se one pantalonice iz h&m-a sto su dvoje u paru za 1190 din imaju siroku traku(umesto gume sto je bolje ne steze) oko struka na preklop pa prvo budu duplo preklopljene i kako raste beba pomera se ne znam koliko sam dobro objasnila haha. Strample ili zeke se jako brzo prerastu malo je bolje sa onima bez stopica. 

Zoe, ja nisam razumela... je l' mozes da uslikas ili da posaljes link iz HM?

Ti si vec opremljena? Ja bas i nisam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam i ja te bez stopica, mislila sam duze moze da ih nosi (zeke), medjutim ispade mi malo neprakticno. Sinoc posle kupanja obula sam mu carapice (najmanje koje nadjoh su mu prevelike :D) i jutros beba od 2 nedelje koja slabo ili nikako mrda bez carapica?! Kaaakooo :D

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m pogledaj na sajtu h&m ne mogu sa telefona ubaciti link pise 2-pack leggings with feet, dvoje kostaju 1190. Ja sam uzela par stvari nesto imam od pre, kad naletim na snizeno uzmem i tako malo po malo skupi se :). Dala mi drugarica tih mini carapica jao kako je to malo.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, ostala sam u bolnici pa ce veceras i sutra paziti, jer imam poneku kontrakciju i dalje jedan prst otvorena. Cak su me pitali da nemam kamen u bubregu, al' vjerovatno ce mi sutra pregledati bubrege. Za sad i dalje konstantna bol u donjem dijelu ledja. Ako bude novosti javljam vam :)

merima, bepce, Vuciguraj i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala sa ćerkom te pantalonice, super su stvar i baš baš dugo su mi trajale. Moje su bile bez stopala, dole sa širom ranflom, kao trenerkica. Inače, h&m za bebe mi se baš svidja 

MamaMima i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da citiram Zoe, ali ispade ovako, uvek me zeza forum. Uglavnom, pričam o pantalonicama o kojima je pričala Zoe.

Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.