Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ljudi pa ja samo prodjem ispred svih ne zanima me. Trudnice imaju prednost i kraj price. Pa nek se guraju samnom ako ih nije sramota :D

Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa normalno, odes prva i uletis odmah sledeca :) kakvo crno cekanje...ne pada mi na pamet da cekam u posti ili gde vec, u laboratoriji sa bolesnima pogotovo :) ceo zivot sam cekala na to, hocu da iskoristim maksimalno haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos naocare nosim izgledam strogo pa onako nadrndana i okrugla kad stanem ispred svih mislim da ih je i strah da se bune

sakovac, Cintia i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam u banci stala prva, odnosno u intesi kad udje trudnica onaj cuvar odmah kaze: trudnica ima prvi slobodan salter. Ja stala na salter i neki covek se nasadi iza mene i krene da gundja kako on ceka vec pola sata i kako sam ja dosla sa muzem pa neka on ceka umesto mene. Ma kako da ne, mrs bre :D obezbedjenje ga je udaljilo od mene, a sluzbenica mu rekla: sram vas bilo, pa i vas je neko rodio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bakute uredno rekle kako i njih bole noge pa nikom nista. Ja reko "Zar stvarno mislite da su  mi vase noge bitnije od mog deteta. Sram vas bilo." I onda ona klasicna prica o kucnom vaspitanju. Jedan deda me kleo kaze dabogda dete bude na mene  jadnicak mislio da me uvredio a ja samo ponavljam DAJ BOZE

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene iznervira omladina u autobusu, nabiju slusalice u usi i bleje kroz prozor, cak i kad vide stomak naprave se blesavi i onda mi tamo neka bakica koja jedva stoji ustane da ja sednem. E onda bi one mlade sve za usi pocupala i pobacala iz busa!

merima, Tackicca i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahah pa ti si luda! Ja to uredno potapsem po ramenu i kazem dizi se!Samo odaberem koje mi mesto odgovara. 

JAKO sam se zinenadila kad me je trudnu jedna zena dizala da ustanem njenoj cerki. Odjebala sam je ko pijanac cedevitu. Mos misliti!?Od celog autobusa ona dize zenu sa stomakom. I jos kaze pa nisi bolesna ako si ttudna. More mars djubre nekulturno. Lepo uci cerku postovanju.

merima, bepce, Ehinacea i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas bez blama podignem klince u busu...Kada sam s detetom,trazim dva mesta,jer ne mogu da je drzim u krilu od stomaka,pa jos i moju torbu,njen ranac i obavezno po koju kesu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ti nadrkani i bezobzirni su mi pravi hit. Njih samo oduvas i cao. Bas cu stajati sa stomakom da me neko prignjeci ili zakoci autobus i poletim, kako da ne. Dizem da ustanu, uletim prva u red, u tempu redovno preskocim celu kolonu onih sto se natrpaju tamo gde trudnice imaju prednost, cao zdravo. Ovo je moje vreme i ne interesuje me, ima da iskoristim sve :)

Vuciguraj, Tackicca, leni i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dz se knjizice za laboratoriju predaju na posebnom salteru mislim trudnice i dobrovoljni davaoci tako da ja uvek udjem u roku od par minuta samo sestra ubaci u sistem moje podatke. U autobusu lepo pise iznad prva dva sedista rezervisano za majke sa decom i trudnice pa ako neko tu sedi ja kazem izvinite ovo je rezervisano kad su  sami bezobrazni bas me briga. U banci me isto obezbedjenje sprovelo preko reda, cak me i u h&m radnica pustila preko reda.

Vuciguraj i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahah pa ti si luda! Ja to uredno potapsem po ramenu i kazem dizi se!Samo odaberem koje mi mesto odgovara. 

JAKO sam se zinenadila kad me je trudnu jedna zena dizala da ustanem njenoj cerki. Odjebala sam je ko pijanac cedevitu. Mos misliti!?Od celog autobusa ona dize zenu sa stomakom. I jos kaze pa nisi bolesna ako si ttudna. More mars djubre nekulturno. Lepo uci cerku postovanju.

ahahahahahahah!!kao pijanac cedevitu zacenuh se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas u dz je posebno za trudnice i decu. Opet se nacekam jer je dece brdo. Ali njih mi nije zao da cekam. Njima je veca trauma nego meni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze gore! @merima

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, evo čitam vas i smejem se. Znam kako je tu, ali ovde nažalost trudnice nemaju nikakvu prednost. Ja moram da čekam u svakom redu, bilo da je u pitanju banka, supermarket, dom zdravlja, nigde ali baš nigde nemam prednost. Majke sa kolicima ili malom decom takodje nemaju nikakve povlastice. Tužno, ali istinito.

Inače, od jutros sam nikakva. Probudila se sa mucninom, povraćanje, proliv, boli me stomak i sva sam užas celokupno. Da li sam pokvarila stomak ili je neki virus, nemam pojma. Ležim i gladna sam, a samo sam jela malo tostiranog hleba i kamilicu, ali ni to mi ne prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to nisu povlastice. U najmanju ruku zdrav razum da imas razumevanja xa zenu u kojoj raste novi zivot.

Pa skuvaj krompir. Meni to uvek prija kad mi je zeludac lose.

Cintia i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naviklo je ovo balkansko drustvo da nema postovanja prema zeni nimalo i ni u kom slucaju.mi malobrojne imamo srecu pa imamo pomoc muzeva(a trebalo bi sve zene tako),ali mnogo puta cujem i procitam kako ih ne stede nimalo,i dodje mi da placem.u redu ako zene osecaju da mogu,ali i tad uz odmaranje i pravljenje pauze,sve ce da saceka,dete je najvaznije..veoma sporo se menja ta svest prema trudnicama,bar jos trideset godina ce proci dok ne odu one starije generacije koje te ne fermaju nimalo,a mozda se ni tad nece nista promeniti,ko to zna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, evo čitam vas i smejem se. Znam kako je tu, ali ovde nažalost trudnice nemaju nikakvu prednost. Ja moram da čekam u svakom redu, bilo da je u pitanju banka, supermarket, dom zdravlja, nigde ali baš nigde nemam prednost. Majke sa kolicima ili malom decom takodje nemaju nikakve povlastice. Tužno, ali istinito.

Inače, od jutros sam nikakva. Probudila se sa mucninom, povraćanje, proliv, boli me stomak i sva sam užas celokupno. Da li sam pokvarila stomak ili je neki virus, nemam pojma. Ležim i gladna sam, a samo sam jela malo tostiranog hleba i kamilicu, ali ni to mi ne prija.

cek,Cintia ti si u Spaniji,ili sam pobrkala?mislila sam da je to samo kod nas tako?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cek,Cintia ti si u Spaniji,ili sam pobrkala?mislila sam da je to samo kod nas tako?!

Bogami Merima, tu je mnogo bolje nego ovde što se poštovanja prema trudnicama tiče. Kao što sam rekla, društvo nema nikakvog obzira prema trudnicama. Nekad se osetiš kao poslednje g___o jer jedva stojiš u nekom redu a nikom ne pada napamet da te propusti. Užas bukvalno.

Što se  tiče muževa, uglavnom imaju obzira. Pogotovo kad se rodi beba, često se vidjaju muškarci sami sa bebama ili decom u šetnji ili po parkovima, čak postoji mogućnost da muževi uzmu porodiljsko (ukoliko žena iz nekog razloga mora da radi), pa oni "odgajaju" dete. Svi menjaju pelene, naravno govorim o relativno novijim generacijama. Matorci su bili užas bukvalno.

Generalno, svest se menja u svetu. Ali treba jos mnogo vremena da to zaista bude to.

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam se odusevila letos u Americi, bukvalno su me dozivali sa sa deugog kraja prostorije, vukli za ruku da prodjem, i obicni ljudi i uniformisani. Nisam bila trudna, ali beba u kolicima u dvoje dece, odmah primete i reaguju. 

inace sam glasnogovornik trudnica, uvek kad vidim glasno pitam "jesi li trudna?", a onda jos glasnije "molim vas da propustite ovu trudnicu" :D Nema nista lepse od onog zahvalnog pogleda :) Uglavnom ih je sramota da se guraju, ali tu je Leni jezicara :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam ja ustala devojci u autobusu sa sve uzvikom" Kako niko ne ustaje.trudnici?!" A ona tuzna spustila bradu i promrljala  "ali ja nisam.trudna.." . E reko bem li ga . Imala sam dobre namere :D

Sandra95, merima, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam ja ustala devojci u autobusu sa sve uzvikom" Kako niko ne ustaje.trudnici?!" A ona tuzna spustila bradu i promrljala  "ali ja nisam.trudna.." . E reko bem li ga . Imala sam dobre namere :D

:D:D:D tako sam se i ja u posti izblamirala, ali je ova moja bila sveza porodilja pa mi nije zamerila :D

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

No koment. otvorim temu za epidural jer Bebac tema nece da s eotvori ni sa jednog uredjaja. Oni mi premeste temu koja NE MOZE DA SE OTVORI. Pocinjembda gubin strpljenje sa.time koliko ovaj forum ne radi 

malagarava, merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad ja htedoh bas da vidim to za epidural,nece ni meni..nekad zabaguje samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati ogtt-a,sa 50g glukoze.

0-4,2

60-8,2

120-6,1

 

Sta mislite?

Ne znam, ovde su drugacije vrednosti. Pa zar ti ne daju neke referentne vrednosti, majku mu?

U svakom slučaju, javiće se sigurno neka članica koja je radila, pa će ti ona reći. Nadam se da je sve ok :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.