Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

MamaMima,imas par stranica unazad sliku vrece koju sam ja kupila u H&M-u,prvo dete sam rodila u januaru i bas cestobizvodila,te imala naprsnuce kljucne kosti,te pupak nije otpao,pa zbog granuloma...Naravno,ne daj Boze da ti izlazis tako cesto iz tih razloga,samo kazem da svasta moze da se desi pa sam se ja ipak opremila za hladnocu :)

 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma Mamamima, ja nemam debeli skafander ali imam neko debelo cebence koje moze da se zakopca pa dodje ko skafander a imam i tanji skafander, pa cu jedno preko drugog, a racunam da necemo nesto ni izlaziti prvih mesec dana. 

Ako ti je bas debelo cebe nije ti nuzan skafander- i zavisi da li ces ici kolima ili peske. 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala istu dilemu vezano za skafander ili vrecu i odlucila sam da nema smisla kupovati to. Iz porodilista cemo odmah u auto u kojem ce biti toplo, a prvih mesec dana sigurno necemo izlaziti osim ako ne bude neophodno a i to ce opet biti autom. Tako da ja sam odlucila da ne kupujem skafander ni vrecu jer ce bebac brzo da preraste to, pa mi se cini kao bacanje para.

Sandra95, MamaMima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odlucila da ipak necu kupovati. Imamo deblju dunjicu koja se kopca i napravi se kao dzak i jos jedno mekano cebence. Ako bas bude prigustilo kupicemo. Mada ako zima bude kao prosle godine trebace celih nedelju dana. 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin pocetak februara, uzela sam cebastu jaknicu tj nesto izmedju jaknice i duksa i pokricu je cebetom u auto sedistu koje mogu da sklonim kad se auto ugreje. Mislim da je prakticnije tako jaknica i cebence jer je cebe lako skloniti ako se udje u neku prostoriju ili kola a jaknicu ce i na prolece nositi u setnju. Ima i kapuljacu pa cu tanju kapicu i kapuljacu koju opet u autu svucem samo. Ima u suknu materijal za one polar cebad 570 dinara je metar sirine metar ipo sasvim dovoljno za malu bebu ima bas lepih dezena ja cu tako pa samo porubim dva kraja posto su dva vec fabricki.

Cintia, missN i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kad se prestaje sa ultrazvukom? Ja sad treba da idem kad budem 34. nedelja tj krajem meseca...jel se i u devetom radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se prestaje kada udjes u 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto se prestaje sa uz? Kako se posle prati kolicina plodove vode, bebin polozaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je radila prosle nedelje, 33. nedelja. Rekla mi je da je to to do kraja. Beba je super, okrenuta je dobro. Tako da sam mirna i vrv ce sledeci biti u porodilistu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim, stavovi i mišljenja su različiti, a ja moram da prelomim :D Hvala puno!!  

Ja se ne secam kako to ide sa ultrazvukom.. Trebalo bi da idem na kontrolu ove ili sledece nedelje, videcemo šta doktor kaže da li ce biti još uz. Mada što kaze cojecoje, kako se prati drugačije plodova voda prevashodno? Mozda tu krenu da rade samo ctg, pa ako nesto ne valja onda opet rade uz. Generalno verovatno zavisi od doktora (i da li hoce sto vise para da ugrabi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potreba da se rade ako je beba okrenuta kako treba i sve je ok, radi se ctg pa ako ima potrebe uz ako plodova voda ne otice nema potrebe, bitno da se beba pomera i cekaju se simptomi porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin pocetak februara, uzela sam cebastu jaknicu tj nesto izmedju jaknice i duksa i pokricu je cebetom u auto sedistu koje mogu da sklonim kad se auto ugreje. Mislim da je prakticnije tako jaknica i cebence jer je cebe lako skloniti ako se udje u neku prostoriju ili kola a jaknicu ce i na prolece nositi u setnju. Ima i kapuljacu pa cu tanju kapicu i kapuljacu koju opet u autu svucem samo. Ima u suknu materijal za one polar cebad 570 dinara je metar sirine metar ipo sasvim dovoljno za malu bebu ima bas lepih dezena ja cu tako pa samo porubim dva kraja posto su dva vec fabricki.

zoe gde si nasla materijal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni uz radi doktorka u Domu Zdravlja. Svakog meseca smo radili samo sam na oa ekpsertska dva isla u Zvezdaru...Ako nista drugo muz prisustvuje bila je i sveki jednom dobijemo slicicu lepo detaljno ona to pogleda. Sad treba da idem na kontrolu posle ovog Utrogestana i da radim uz. Pa reko ne znam kako ide koliko se radi jos

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam najlepsu garderobu videla u onom Mornar butiku i narucila sam za bebca tamo za izlazak sta treba. Posto je termin srpska nova godina MALO mi je falilo ovo da mu uzmem URL] ali obuzdala sam se. Nisam bila previse luda. ZA SAD.20939671646642089326.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss u Suknu, ima u svakom i u centru i na bulevaru ja sam uzela u Kralja Petra I samo sto je cerka maznula sad bebcu moram kupiti :rolleyes:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Objasnila je Zoe,da ne ponavljam...

Dobijes uput za bolnicu,i adio mare :D

Mislim,moze svako da ide privatno ako zeli i kasnije,ali ja nisam u prvoj,a i dr kod koje idem privatno mi je rekla da radimo jedan uz sutra,jedan u 36. i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,meni je cerka rodjena 13. :)

Gledala i ja taj kompletic,divan je,samo sto bi ti trebao jos jedan duksic ili nesto slicno,bodic je na kratke rukave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je nezgodno sa kompleticima ne mozes da iskombinujes kako ti odgovara... Ali posto sam ja frik za zimu novu godinu i tako to, cim sam videla sam pocela da cvilim

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,'velike' trudnice,kad s vama bebaci poceli onako da se bas ritkaju,da to osetite pod rukom?moja od jutros iznad pupka boksuje,sasvim lepo osetim pod rukom,a za tri dana ulazim u 27.nedelju....je l'to bebice tako akrobatisu ili joj nesto smeta?mada ne vidim sta bi joj smetalo,trenutno lezim na boku i citam knjigu,doruckovala sam,znaci nije da reaguje da je gladna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, čestitke!!! Brz oporavak ti želim!!

Nama je danima uzbudljivo - najstarija donela stomačni virus iz škole, pa fasovala i srednja i na kraju juče ja. Mala i tata se drže još uvek. Ala sam peglala, kuku... Toliko sam iscimala batu da je počeo da štuca cim sam se malo smirila - štucanje opet dole, izgleda se opet okrenuo. U 35.se ponovo okrenuo karlično tako da imam u petak još jedan uz da vidimo šta radi i kako ćemo.

Ja sam uzela neki tanji skafander (zapravo više kao debelo odelo), imale su i zimske seke i odlično se pokazao. Nisam uzela 56, več mislim 68, taman da se nosi par meseci - na Gatrijev, u savetovališta, u dvorište, šetnju do bake koja je u istoj ulici. Seke su imale lila sa Hello Kitty, a bata je dobio George na teget i bele pruge, sa Vini puom. ♡ A mi imamo uvek neke prinove u familiji pa imamo kome da prosledimo posle.

Ilina, Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehh, Merima, tek će početi da udara! Uzivaj! 
Evo i ovaj moj se razbacao od jutros, samo je on meni konstantno na desnoj strani. 

Oko 32, 33, nedelje ces opet osetiti promene u pokretima.. kako beba raste i ima sve manje mesta, način na koji osetiš bebu se menja.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehh, Merima, tek će početi da udara! Uzivaj! 
Evo i ovaj moj se razbacao od jutros, samo je on meni konstantno na desnoj strani. 

Oko 32, 33, nedelje ces opet osetiti promene u pokretima.. kako beba raste i ima sve manje mesta, način na koji osetiš bebu se menja.

e,MamaMima,i meni je vecinom na desnoj,danas nesto boksuje na sredini!ne,nisam znala gde tacno treba da se nalazi u ovom periodu,jer sam je konstantno osecala dole,sad je mozda drugi put da je osecam ovako vise,i to se bas razbacala!hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od juce boli oko pupka u odredjenim polozajima. Kao da mi se cepaju trbusnjaci. Koji su tu negde. Valjda. Bili nekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ne moze biti gladna jer crpi tvoje zalihe...Morala bi par dana da gladujes pa da njoj nesto fali...A osecas pokrete na razlicitim mestima jer je veca i zauzima veci prostor.

Ja povratila dusu,pojela sam cips posle dorucka i tako mi i treba kad sam prasac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.