Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

1172g u 27.nedelji. Beba je duza, bice mali dzin kao mama i tata, i vuce vecu tezinu zbog duzine... vidi se na uz ako je povisena kolicina plodove vode i ako je beba debeljuskasta u stomacicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace sto se tezine bebe tice to je bas individualno, zavisi od bebine gradje i naravno genetike. Pritom uz gresi 10% do 30. nedelje a preko 30.zna da pogresi i 200-500g. To mi je i sam dr rekao kada sam na poslednjem uz bila, beba je bila 2750g u 33.nedelji. Sam dr je bio u soku, i rekao da je nemoguce jer je normalna plodova voda i bebin stomacic je normalan, jedino je beba dosta duza i obim glave samim tim veci, da su parametri za izracunavanje tezine veci i daju malo vecu brojku tezine. Po njegovoj proceni beba nije bila preko 2400g. 

U sustini, kolicina vode i bebine mere su ti merodavnije nego tezina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@malagarava hvala ti. Samo mi jos vreme reci kad saznas. To cu odraditi kad udjem u deveti. 

Uuu vasi bepci su bas veliki, moj je u 32. nedelji imao 1720g. Mada je dr rekla da se nenkrmalno ritao i da mere nece biti bas tacne. Ona sonda se tresla kao luda kolkiko se mrdao.

Pipi, meni je jedan dr (nije endokrinolog) rekao da ako je glukoza nataste niza to znaci da u toku dana bude povisena. E sad dal to vazi samo kod nas koje imamo IR ili inace nisam ga pitala. Meni je ogtt bez insulinemija bio savrsen al odnos glukoze i insulina je pokazao da je IR na granici, ali to je zato sto je glukofaz jos uvek "radio poso". Svakako su mi rekli vise njih da gestacijski dijabetes nemam a IR znas i sama da je za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si rekla da se zove takav bris i jesi li ga uradila?

gbs. streptokoka b. Ako se ne porodim do ponedeljka, uradiću ga tada. Moram da objasnim babici kako da ga uzme, pošto ga ovde nikada nisu uzimali. Pa šaljemo u Bg. U Bgu znam da sigurno rade u Beolabu u Resavskoj i košta oko 750 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace sto se tezine bebe tice to je bas individualno, zavisi od bebine gradje i naravno genetike. Pritom uz gresi 10% do 30. nedelje a preko 30.zna da pogresi i 200-500g. To mi je i sam dr rekao kada sam na poslednjem uz bila, beba je bila 2750g u 33.nedelji. Sam dr je bio u soku, i rekao da je nemoguce jer je normalna plodova voda i bebin stomacic je normalan, jedino je beba dosta duza i obim glave samim tim veci, da su parametri za izracunavanje tezine veci i daju malo vecu brojku tezine. Po njegovoj proceni beba nije bila preko 2400g. 

U sustini, kolicina vode i bebine mere su ti merodavnije nego tezina. 

Dr je rekla da je beba super, tako da pretpostavljam da je ok. Inace i ja i mm smo dosta visoki, mm narocito, tako da verujem da ako povuce na nas bice i visoka i imace velika stopala :D

@malagarava hvala ti. Samo mi jos vreme reci kad saznas. To cu odraditi kad udjem u deveti. 

Uuu vasi bepci su bas veliki, moj je u 32. nedelji imao 1720g. Mada je dr rekla da se nenkrmalno ritao i da mere nece biti bas tacne. Ona sonda se tresla kao luda kolkiko se mrdao.

Pipi, meni je jedan dr (nije endokrinolog) rekao da ako je glukoza nataste niza to znaci da u toku dana bude povisena. E sad dal to vazi samo kod nas koje imamo IR ili inace nisam ga pitala. Meni je ogtt bez insulinemija bio savrsen al odnos glukoze i insulina je pokazao da je IR na granici, ali to je zato sto je glukofaz jos uvek "radio poso". Svakako su mi rekli vise njih da gestacijski dijabetes nemam a IR znas i sama da je za ceo zivot.

I meni je bez insulina ogtt super, odnosno secer se super ponasa, ali insulin nije bio ok, mada opet kaze endokrinolog da je to blaga IR. Jel ti pijes terapiju i dalje, jesi li na dijeti? Endokrinolog mi je ukinula glukofaz u 12. nedelji, ali je rekla da nastavim sa dijetom i da ne jedem slatko, s tim sto se ja ne pridrzavam toga, mada se donekle trudim. Ali nije mi bas jasno da li insulin posle 12. nedelje negativno utice na bebu i kako jer insulin ne prolazi placentu, a glukoza prolazi, pa zato gest. dijabetes nije dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To vam je sasvim ok kilaza, moja cerka je u 28. imala 1300 grama rodjena posle termina tri dana i imala 3700 sasvim fina beba. Ova beba je do sada bila veca u istom periodu trudnoce e sad videcemo. Da znam za slucaj da je uz pogresio citavu kilu meni su predhodna dva puta pogodili kilaze bas su imali koliko sam pretpostavljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, nisam na glukofazu od 16. nedelje. Ne drzim dijetu. Niko mi nije rekao da moram da menjam nacin ishrane. Pojedem slatko kad mi se jede al to cak i nije svaki dan. Popijem slatku kafu eto. Kako sam ja razumela IR je opasna po bebu do drugog trimestra posle se i ukida terapija jer ne utice na bebu. Rekli su mi samo da kad prestanem da dojim opet uvedem glukofaz. Ako ti je ogtt dobar vrv su iskljucili gestacijski dijabetes i to je onda super. Mislim da ne moras da se brines i da nastavis kao do sad. Pazi ja vrv imam IR jos od prosle trudnoce samo sto nisam znala. Niti sam pila ikakve lekove niti je bilo ikakvih problema. Beba je rodjena sa ok kilazom, u 37.  nedelji imala je 3050g. Tako da kod mene IR nije povezan sa gestacijskim dijabetesom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su stigli rezultati urinokulture, imam ešerihiju u koncentraciji većoj od 100000. A prethodno sam je isto imala, upola manje i pila panklav po antibiogramu. Sada je osetljiva samo na neka tri  ab, od kojih samo pipem smem sada, pa njega pijem. Čudi me kako mi je nalaz običnog urina (analiza koja se radi u našoj lab) ok - malo bakterija i 2-3 leukocita, a urinokultura (koja se radi u drugom gradu) pokazuje ovakav nalaz... Smor.

probaj ovo Ilina:

http://www.coolinarika.com/recept/lijek-protiv-bakterija-narocito-protiv-escherichie-coli/

 

Ilina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Odlezala dva dana na patologiji u Betaniji. Gestacijski dijabetes u blazoj formi. Na dijeti sam i imam ponovnu hospitalizaciju 5.12.

Bebac ima 1150 g, sto je ok za 28-mu nedelju i imam malo povisenu kolicinu plodove vode - sto je i tipicno za dijabetes.

I nemojte da mi spominjete nutele i ostale divne stvari bez kojih moram nauciti da zivim :)

Eto, vidis da je to ok :) Kad se skines sa slatkog osecaces se bolje, laganije, zdravije, a kad se porodis bices prava macka :) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u 28 ned beba po uz imala 1270g. Jos dr komentarise "U ovo je mala beba!" Ja se mislim pogle men,imam metar i zelju da porastem. Sta cu sa velikom bebom

MamaMima i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mene opet grudi bole i svrbe. Od 4og meseca nisu. Joj boze ovo je uzasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mene opet grudi bole i svrbe. Od 4og meseca nisu. Joj boze ovo je uzasno

jao secam se ja kako sam se prepala kad su prestale da bole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila presrecna. posto imam velike grudi i onda mi je svaki pokret bio proklet. Bolelo je u piu mau. Sad opet osecam ...Mislila sma da je gotovo sa tim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod endokrinologa, Siofor pijem još 10 dana, a na dijeti do porođaja. Bebac aplikacija kaže još 31 dan :-) Krajem sl.nedelje imam još jedan uz. Da vidimo šta dr ima da kaže na tu karličnu prezentaciju... Ja se i dalje nadam da će se okrenuti kako treba kad se već toliko puta okrenuo.

Popazarila sam šta mi je falilo i mogu torbu da pakujem. Kanda sam nestrpljiva! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nece biti nedelju,dvije videt cemo pa eto upadoh da pozelim kikiriki srecan porod unapred i kad se  vratim ona ce vec biti sa svojim bebicama,naravno srecan porod i vama koje cete uskoro ;)  i bice sve uredu,pozdravvvv :D :baby:

btv.jos nedelju dana i ja sam u trecem jupii :wub:

Ilina, Tackicca, ma.za.m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da vam javim da se Kikiriki porodila, zenske su 2300g i 2380g, 48 i 49cm. Dobro se osecaju. Kikiriki je i dalje na intenzivnoj, tako da sam uspela samo te informacije da izvucem, ali se nadam da ce mi se uskoro javiti sa vise podataka... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Kikiriki!!!! Dobrodošle Ana i Natalija :wub:

Kikiriki i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taman udjem da pitam za kikiriki bas sam brinula jupiiiiiiii:baby:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Kikiriki i brz oporavak,a princezama sretno i bezbrizno djetinstvo..Dobro nam dosle Ana i Natalija :baby::wub:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno!! Lepa kilaza za dve bebice!! Sad da pozelimo brz oporavak pa da brzo dodju svojoj kucici gde prava zurka pocinje:wub:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki caaaaariceeeeee cestitam ti :wub: neka su zive i zdrave,ti da se brzo oporavis,baaas mi je dragooooo!!!!sad pricam muzu,rasplakah se,misa mu 'bem,samo kad je sve ok!!!!ljubim i tebe i principese :babymommy:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam ti Kikiriki! Zelim vam da sto pre odete kuci i da se mazuljkate! Kilazia ko bombonica! jedva cekam tvoj izvestaj ♡

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas udjoh da vidim sta se desava sa Kikiriki! Cestitaaaaaam!

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.