Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdravite Kikiriki puno i da je sto pre puste sa intenzivne! Mada se meni cini da ce je i poroditi uskoro ♡

 

Mala sigurno nisam radila u prosloj trudnoci. Dr mi nije dala taj uput al moguce je da je zaboravila jer jje mama isla kod nje po upute i nosila joj je kks na uvid jeer sam ja strogo mirovala. Mada u Zemunskoj ni ne traze to. Javi mi bas od kad do kad se radi i jel se tu negde u blizini rade brisevi? Bas slabo znam taj deo grada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ljudi ja tad bila student,niti sam znala sto me salju ni nista.uopste nije bilo guzve.usla sam za pet minuta,dr.popricala sa mnom pitala da li neko u porodici ima migrenu,ja rekoh dve tetke i baba,ona zakljucila da je nasledna i to je tooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzzz za Kikiriki, lavica je to, borac, kao i njeni bebci...:angel:

Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenice,sta vi mislite?nasla sam neke lepe vezbice za trudnice,pa cu da pitam doktorku u sredu da li smem da ih radim...ne bi li me manje kuk boleo!!da li vi radite neke vezbice?meni je malo kriva kicma u donjem delu ,verovatno me zato i toliko boli,ali samo kad lezim...kad hodam i krecem se,ne boli,verovatno se razmrdam..cim legnem na 15 min,krece kuk da me boli..a i od silnog lezanja,pretpostavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Odlezala dva dana na patologiji u Betaniji. Gestacijski dijabetes u blazoj formi. Na dijeti sam i imam ponovnu hospitalizaciju 5.12.

Bebac ima 1150 g, sto je ok za 28-mu nedelju i imam malo povisenu kolicinu plodove vode - sto je i tipicno za dijabetes.

I nemojte da mi spominjete nutele i ostale divne stvari bez kojih moram nauciti da zivim :)

Ja sam na dijetu odnosno na zdravoj ishrani jer sam se udebljala 1kg za sedmicu, nemam problema sa secerom ali eto radi toga...tako da smo iste, i ja moram bez svega da zivim sad...samo neki sirevi kuhano povrce i sve sto nema okus i nije slano...

 

Kikiiii uz tebe smooo, ti si prejaka i izdrzat ces i ovo...ljubimo te i grlimo

JovanaKA, Kikiriki, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas pucam od hormona! Mm me juce nesto za bzvz iznervirao i upala sam u neku placljivu  fazu i  nikako iz nje da ispadnem, napolju i kisa lije i ufffffffffffffff. Cini mi se da sam i ljuta i nervozna i placljiva i nesretna sve odjednom. 

Merima sto se tice kicme, ja radim vezbe ali meni ih je fizioterapeutka pokazala, uglavnom su to lagane vezbe koje se vise svode na ucvrscivanje trbusnih misica, ali radim i neke koje sam radila za kicmu pre trudnoce. Generalno mislim da su vezbe jako zdrave i preporucljive i ljudima bez problema, a mi sa krivom kicmom bi trebali ustati iz kreveta i prvo vezbati 15-20min. Kad sam imala tu naviku nekih pola godine idealno sam se osecala. A onda sam se ulenjila  a posle toga zatrudnela.....

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stucaju :) moje dete stuca u poslednje vreme sigurno jednom dnevno, nekad skrooz blago, nekad mi se pomera ceo stomak :)

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stucaju li kod vas bebe?

Ja sam bas prosle nedelje to osetila i  drzalo ju je par dana za redom po vise puta na dan, sad ne osetim vec par dana. Juce me je tako sutnula da sam prebrojala sve zvezde na nebu. Nisam mislila da to moze toliko da te zaboli!

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene beba nekad stalno stuca, nekad par dana nista...meni nekako zao kad stuca, sve mislim da joj to smeta...citala sam na netu da joj ne smeta ali eto....a znaju one sad udariti i to dobroo...Meni nekad stomak rasteze od jedne do druge strane pa boli, a bogami zna lupiti dole nisko da bas bas zaboli..

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, videces kad se beba rodi pa krene da stuca, pa se iznervira, pa place, pa stuca.....meni ih je tada zao. Sad mislim da im ne smeta toliko.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja stuca sad bas cesto,pogotovo navece kao da zna da idem na spavanje i tad je uhvati :D
Danas smo bili na kontroli, ctg dobar, radili su i ultrazvuk i rekli mi neces ti jos i da dodjem za 7 dana, izgleda da je rijesila bas na termin da izadje :D

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su stigli rezultati urinokulture, imam ešerihiju u koncentraciji većoj od 100000. A prethodno sam je isto imala, upola manje i pila panklav po antibiogramu. Sada je osetljiva samo na neka tri  ab, od kojih samo pipem smem sada, pa njega pijem. Čudi me kako mi je nalaz običnog urina (analiza koja se radi u našoj lab) ok - malo bakterija i 2-3 leukocita, a urinokultura (koja se radi u drugom gradu) pokazuje ovakav nalaz... Smor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravite Kikiriki od mene, vazno da je u dobrim rukama, bice to ok. Mozda nam se uskoro javi da nam kaze da su stigle princeze. :wub:

Ja mislim da sve bebe stucaju u stomaku...

Ja sam oba puta radila nalaz da nemam zuticu, radi se u Despota Stefana, secam se da sam isla prepodne, ali proverite od kad do kad uzimaju krv. Tom prilikom uzmu i podatke, prosli put mi je patronazna sestra dosla i pre porodjaja da me obidje...

Ilina sredice to ab, ali razumem da brines...

Ilina i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kikiriki drzim palceve javi se obavezno :babymommy:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako znate kada bebe stucaju? Kako se to oseti?

bepce i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj, primetices :) u jednakim intervalima kao lupkanje se oseti...skroz je zanimljivo

Pa ne znam kad cu primetiti, u 31. sam nedelji, zar još nije počeo da stuca?? Biće da ja to ne umem da prepoznam :)

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oseti se kao da ti kuca srce u stomaku :D

Vuciguraj, bepce, Ella90 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam kad cu primetiti, u 31. sam nedelji, zar još nije počeo da stuca?? Biće da ja to ne umem da prepoznam :)

Ja sam isto 31 nedelja,i mozda zadnju sedmicu da bebica stuca,a citala sam da neke bebice i ne stucaju ili bar to rade neprimjetno,tako nemoj da se brines..Ja sam se uplasila,mislila sam jel moguce da osjetim bebino srce haha,kasnije sam skuzila sta je u  pitanju:)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravite Kikiriki puno i da je sto pre puste sa intenzivne! Mada se meni cini da ce je i poroditi uskoro ♡

 

Mala sigurno nisam radila u prosloj trudnoci. Dr mi nije dala taj uput al moguce je da je zaboravila jer jje mama isla kod nje po upute i nosila joj je kks na uvid jeer sam ja strogo mirovala. Mada u Zemunskoj ni ne traze to. Javi mi bas od kad do kad se radi i jel se tu negde u blizini rade brisevi? Bas slabo znam taj deo grada

E jeste, odmah iza ugla. Brisevi se rade u Palmoticevoj, ja sam prosli put u isti dan isla.

Moj sin je stucao bas cesto u trudnoci, kazu da ta deca i kad se rode stucaju cesto- sad ne znam sta podrazumevaju pod cesto, ali i posle je imao momente stucanja.

Sada bas reeetko bebac stuca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nekog zanima onaj bris koji sam pominjala, danas sam zvala laboratoriju, drugačije se uzima nego običan vaginalni ili cervikalni. Uzme se spolja, od vagine ka rektumu, i može da se desi da streptokoka bude na površini, a ne unutra, a beba svejedno prolazi tim putem.

Nadam se da je Kikiriki ok, i da i ako je nešto ozbiljno, da je zbrinuta i da će sve biti kako treba.

Kako si rekla da se zove takav bris i jesi li ga uradila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravite kikiriki i od mene, verujem da ce sve biti ok.

Da li znate koliko je vasa beba imala po UZ oko 27. nedelje. Moja je kao imala 1150g, normalna kolicina plodove vode, dr nista nije prokomentarisala, a meni se cini da je to malko vise. 

Rekla mi je da ne treba da radim ogtt jer mi je jutarnji secer na donjoj granici, ali sam ja pila glukofaz do 12. nedelje zbog IR, a sad ne pazim na hranu, pa razmisljam da li svejedno da uvedem dijetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.