Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

 

Jao Maro veliki decak.:wub:

Ja danas idem na kontrolu a i vadim briseve-nemam pojma za streptokok, da li se radi i kako. Koliko treba da su stari briseve pred polazak u porodiliste? (kontam do mesec dana posto nikad ne znas kad ces u bolnicu  (logicno?!)

Imam i kod interniste pregled, valjda kao priprema za CR-nemam pojma zasto tacno.  

Zašto carski, Mg? Čini mi se da sam odavno čitala kako ideš na cr, al sam propustila razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod mene ginekologinja mi jos nije nikad spomenula taj bris, medjutim trazeci nesto drugo na netu sam nabasala i na taj bris, da se radi po zelji i naravno placa od 30-60 eur. I sad nisam pametna da li da ga radim ili ne.

Pitaj u skolici, tamo će ti tačno reći. Ako traže radiće ti besplatno, a ako ne kapiram da ti ne treba.

Moje mišljenje je da se treba držati onoga kako je u toj zemlji. Ovde je npr dosta toga drugačije nego u Srbiji, pa ne mogu da lupam glavu, šta mi kažu to odradim, a šta nema ovde nema i tačka. Tako sam najmirnija. A tek po pitanju dece, kao da su dve potpuno različite specijalizacije za pedijatra. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sto upadam. MG rezultati za cr ne smeju da budu stariji od 15 dana. Ako se radi o zakazanoj operaciji. Tako je bilo u julu. A kod interniste ides zbog dozvole za anesteziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg kad se raspitas kad se vadi krv za zuticu javi mi jer mi je sad dala da radim to. Mislim da je uput za isto mesto. Sa cerom niko mi to nije dao. Dala mi je sve upute jer vise ne moram da idem kod nje. Krv cu poslednji put da vadim ovde gde zivim jer tu radim i ctg. Samo sto nisam pocela da placem kad smo se oprastale. Mnogo volim moju dr. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi je pritisnut neki netv sa leve strane,nisko,dodje mi da jaucem od bolova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci to je bas nezgodno. Jel te boli u svakom polozaju ili kad dignes nogu npr?

Sa cerom me je bas bolelo kad odignem nogu 10cm od zemlje. Sad nista. Mogu da cucnem, kleknem, savijem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi je pritisnut neki netv sa leve strane,nisko,dodje mi da jaucem od bolova...

znam kako ti je

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom...Legoh sad na desni bok,bolje je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni krcka karlica toliko da imam osećaj da to može da se čuje. Prepone, naročito leva otkidaju. Uz malo sreće sutra ulazim u 35tu nedelju, odnosno 34 pune tako da ozbiljno nameravam da se aktiviram i da malo sređujem po kući, malo šetam i da ove dve šmizle puštam napolje kad im bude srcu drago. 

Tako da Vuciguraj...ćuti i trpi, druge opcije nema...kao što vidiš i ja se vodim tom maksimom.

Cintia i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trpim,trpim...

Inace,bas mi je ogroman stomak,malac akrobatise unutra,skoro me neka zena pitala da li cu se poroditi ovih dana...

Danas imam vise energije nego inace,za divno cudo mi se i ne spava,cak cu i opeglati stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavila laboratoriju danas, a nešto me opet boli donji stomak, kao pred menstruaciju. Treba da opeglam još neke stvari za bebca dok ne dođu seke iz škole i vrtića, a baš mi se ne da. 

Sutra ću dokupiti još šta mi treba za torbu za porodilište, pa da sam mirna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JovanKa, mi smo zakačile neki trimrstar i u prošloj trudnoći. ;) Bravo za četvrto! Kako se organizuješ?

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, devojke, vi mislite da je za tu streptokoku dovoljno što su mi cervikalni i vaginalni brisevi uredni? Da ne jurim ovaj specifičan? 

Stavila sam sinoć jednu vaginaletu protiv gljivica, verovatno imam kandidu koja nije detektovana. Tako kaže dr. Meni nešto definitivno smeta... To je samo jedna vaginaleta. Danas me sve pecka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JovanKa, mi smo zakačile neki trimrstar i u prošloj trudnoći. ;) Bravo za četvrto! Kako se organizuješ?

JovanKa, mi smo zakačile neki trimrstar i u prošloj trudnoći. ;) Bravo za četvrto! Kako se organizuješ?

Ilina, jesmo!!! :) Mislim da sam se ja pre tebe porodila, samo sam se duuugo zadržala u trećem trimestru da pratim i bodrim, tu mi super bilo! :D Ja sam se u avgustu 2014.porodila, a ti?

Prvih par meseci je bilo teško, ali smo se posle super uhodale mi dev9jke :) Sad pojma nemam kako ćemo, Z je mala, a ja neću mnogo pomoći imati osim prvih danam.. Povući ću ih iz vrtića do februara, pa ćemo žurku stalno imati...

Ilina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ako ne opajam ceo klinički centar ništa nisam uradila. Evo me u Urgentnom, čekam vaskularnog hirurga da me pogleda. Jedna noga mi je dosta natečenija od druge, i malo trne. Probala sam da dignem noge gore, ali nije pomoglo. Zvala dr. kaže idi da te vidi vaskularac jer može da bude ozbiljno. Aaaaa brate mili sve neka dramaaaa. Mada kad ovde dođeš i vidiš sve ove ljude polomljene, krvave, polužive, shvatiš da ti je u stvari super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenska javljaj sta su ti rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg kad se raspitas kad se vadi krv za zuticu javi mi jer mi je sad dala da radim to. Mislim da je uput za isto mesto. Sa cerom niko mi to nije dao. Dala mi je sve upute jer vise ne moram da idem kod nje. Krv cu poslednji put da vadim ovde gde zivim jer tu radim i ctg. Samo sto nisam pocela da placem kad smo se oprastale. Mnogo volim moju dr. 

MM sta tacno znaci to vadjenje krvi za zuticu, odnosno koje su to tacno analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ako ne opajam ceo klinički centar ništa nisam uradila. Evo me u Urgentnom, čekam vaskularnog hirurga da me pogleda. Jedna noga mi je dosta natečenija od druge, i malo trne. Probala sam da dignem noge gore, ali nije pomoglo. Zvala dr. kaže idi da te vidi vaskularac jer može da bude ozbiljno. Aaaaa brate mili sve neka dramaaaa. Mada kad ovde dođeš i vidiš sve ove ljude polomljene, krvave, polužive, shvatiš da ti je u stvari super.

opet ja preletac.secam se kad sam bila na urgentnom zbog migrena,da me pogleda neurolog.nije mi jasno sto je ulaz isti i za hitne slucajeve i za preglede!!bas nam treba to sve da gledamo...dobro,nisam ja tu sva kao na note,ali nekome bi recimo pozlilo :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki javi sta su ti rekli! 

Pipi zove se HbsAg, dr mi rece da je to za zuticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,verovatno nije strasno,ali znam da naglo oticanje moze imati veze i sa proteinima,tako da bolje sto si otisla...

Ne secam se kakve veze ima,ali znam da sam radila analize kada sam mnooooogo i vrlo naglo otekla u 9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljaj Kikiriki sta je bilo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz mi je doneo u krevet kanticu eurokrema i kasicicu. Da nisam udata za njega ozenila bih ga sad. I hvala mu sto me je podsetio da disem. Koji napad na jadnu kanticu pola sam otresla ko nista :babycrib: ovaj.. nisam ja bebaaaa jeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas cudno sto se ne javlja. Samo da je sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima neko njen br tel? jel u kontaktu sa njom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.