Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma mene malo strah porodjaja. Nisam kroz to prosla pa ne znam kako je. Ali mi je prijalo da cujem i neko filmsko iskustvo hahh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,ja sam 12h bila na indukciji sa prvim detetom i bilo je jezivo ali ovo je mnogo gore. Kad vraćam film,mislim da sam i venski jos nesto dobila ali, da budem iskrena, moji su se pozvali na babicu koja radi tamo pa su mi mozda i namerno sve to jace dali da se nebi dugo mucila. Jedino e ovo sto sam ja dobila ,dobila jedna cura koju je porađao komsija koji radi tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, ima li nesto novo? ;) 

Neeema, sad je vec staro :D Recimo da sam na prvom mestu Spisak trudnica :D

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku majko, zato se meni nije islo u treci trimestar, jer se tema porodjaja non stop vrti. :lol:

Ja se sve kao ne bojim, gledali mi u srednjoj (medicinska naravno) skoli ceo porodjaj, pa otprilike znam kako se sta odvija. Tri moje sestre se porodile po 2 puta dosta lako pa racunam i ja cu...Al sad kad kazem da je ostalo jos 10 nedelja moram priznati da me lagano hvata frkaaaaaa!!!!

Kikiriki, Vuciguraj i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,ja sam 12h bila na indukciji sa prvim detetom i bilo je jezivo ali ovo je mnogo gore. Kad vraćam film,mislim da sam i venski jos nesto dobila ali, da budem iskrena, moji su se pozvali na babicu koja radi tamo pa su mi mozda i namerno sve to jace dali da se nebi dugo mucila. Jedino e ovo sto sam ja dobila ,dobila jedna cura koju je porađao komsija koji radi tamo.

Tako sam i ja dobila, mislim da je to stimulacija, da se tako zove. Ubrza sve, svaka cast, al oci ispadaju. Prvi put sam imala indukciju, bolelo i trajalo, al ovo je bas bilo eksplozivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Milena!:wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Milena! Cestitam! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena divno :wub:

Ja sam se panucno plasila prvog porodjaja,cak sam i plakala,a sada,iako je boleko kao djavo,uipste se ne plasim,jedva cekam cak!Bojim se za bebu,naravno,ali strah od bola...Ne...Been there,done that :)

 

 

m

Tackicca i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,ja sam 12h bila na indukciji sa prvim detetom i bilo je jezivo ali ovo je mnogo gore. Kad vraćam film,mislim da sam i venski jos nesto dobila ali, da budem iskrena, moji su se pozvali na babicu koja radi tamo pa su mi mozda i namerno sve to jace dali da se nebi dugo mucila. Jedino e ovo sto sam ja dobila ,dobila jedna cura koju je porađao komsija koji radi tamo.

A na indukciji sam bila 20h...maksimalnoj dozi...ali se nisam otvarala. Moj prvi porođaj je bio jako težak, ali sve se preživi, pregura i ostanu samo priče :) ne treba se plašiti, jer od straha nemaš ništa. Udahneš, pa kako bude :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hello,drage Velike trudnice :babymommy: postovala sam nesto u drugom trimestru,ako koju slucajno ne mrzi,nek mi napise svoje misljenje,znate da vas sve veoma cenim,puno ste pomogle,puno sam saznala,mnoge strahove prevazisla uz vas...pa tako,ako zelite :-)

Milen@,evo da ti i ja cestitam,prosto da ne poveruje covek,stvarno je bilo filmski!!uzivaj sa bebinom <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzaba strah :D kada krenu bolovi, samo pratis uputsva, i nekako ide, tece ceo proces ...tada imas samo jednu zelju a to je da sve bude ok ... i  naravno da vidis bebu ... mozes da dozvolis da te strah kontrolise, ili da ga ti kontrolises ... dakle strah (od nepoznatog) je normalan i za ocekivati ... ALI previse straha, previse adrenalina, adrenalin blokira ... tako da hoces da porodjaj traje krace, ucestvuj u njemu, nemoj da se boris protiv njega :) lepota radjanja je zaista jedinstvena <3 i prvi i drugi put mi je totalna magija bila kada izadje beba kako nestanu/prestanu svi bolovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bravo :wub:

Ne znam te nesto sa caskalista a tikere preko moba ne vidim,zato pitam :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da ja ne osecam strah od porodjaja? Jedino brinem zbog bebe da s njim bude sve u najboljem redu.

Ja to objasnjavam time da sam prezivela hitnu operaciju jajnika, planirnu operaciju mioma i sto znam da cu morati na carski (znaci to bi mi bilo trece seckanje, drugo prezivljvanje klistira, ko-zna-koje budjenje iz anestezije i trece prezivljavanje bolova posle seckanja). 

Ako neka od vas ima iskustvo takvo da je imala klasicnu opercaiju mioma ili jajnika i nakon toga carski rez, da li je bol isti? Uporediv? 

Sorry, ako sam smorila... to me kopka vec duze vreme...

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:Dni ja se nisam plasila, ni kad su me zadrzali, ni kad me doktor poslao da me pripreme za pirodjajnu salu, kad mi je prokinut vodenjak... Ni kad sam se poradjala. Valjda sam takva. Bila sam u fazonu stalno- panicicu kad dodje taj dan, al eto ni tad. A kad je dosao porodjaj samo pratila, da vidim sta sad ide, sta je sledece. Nisam znala sta me ceka pa se trudila da isoratim a i imala sam osecaj kao da se to meni ne desaVa i pored bola. Ja kao da sam otisla na projekciju filma. Al 3d

sakovac, ma.za.m, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, bravo, porodjaj za pozeljeti! Takav je bio i moj No2, samo sto sam ja malko pukla. I da, i meni su bili ukljucili tu stimulaciju zbog koje mi je bilo lakse izgurati bebu tada nego na porodjaju No3, kada je trebalo da izguram bepca od preko 4 kila bez ikakve stimulacije(pride nisam imala ni kontrakcije ni napone-totalno cudno iskustvo:-)
Al sve prodje..

ma.za.m i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa neka sam i ovo dozivela! Dusu svoju sam ispovracala! Nisam ovako bacila peglu od ludackih provoda na fakultetu! 

Pojma nemam sta mi bi, da sam popila jogurt za veceru, posle toga vodu i na kraju sok...kuvalo se u meni dugo i dugo sam odbijala da prihvatim neizbezno.....grlo me jos uvek boli. 

Uh, ne mogu ni da zamislim kako je zenama koje ovo trpe celu trudnocu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce meni se cesto desavalo da povratim kad popijem vodu odmah posle jela, posebno posle jogurta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, bravo! Tvoje iskustvo deluje za poželeti. Ja se osećam nelagodno kada razmišljam o porođaju, kapiram da je to strah, ali sve kao neću da mislim, rano je. Uvek postoji opcija da sve bude po planu, da sve krene kod kuće, pa dok se istusiras, krenes, stignes, već pola prošlo. Haha, tako sam se ja nadala i prvi put, ali ništa od toga se nije desilo. Tako da ne vredi razmisljati, biće kako bude, ako krene samo pratiš šta ti govore, a ako je programirano, pripremis se psihički za tad čin. Deluje lako u teoriji, ali... U svakom slučaju, želim nam svima lake i brze porodjaje.

Ma.za.m, ja nisam imala operaciju mioma niti išta slično, ali sam imala carski i, što se bolova tiče, nisu bili jaki, jedino mi je bilo teško da ustanem prvi put. Brzo sam se oporavila, nikad nisam uzimala ništa protiv bolova, odmah krenula napolje u šetnje  (mislim kad sam izašla iz bolnice, šesti dan od porodjaja sam krenula da šetam). Međutim, znam i za drugačija iskustva, sve je individualno. Ma, samo da sve bude ok :).

Vuciguraj, ma.za.m i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros rano imasmo ses,jadan mm se namucio zbog mog stomaka,ali meni odgovara jedino neka iscasena misionarska,nema sanse otpozadi zbog ledja,ubijaju me.

Ma lepo ima da batalim do porodjaja i zdravo :D

 

 

 

malagarava, Cintia i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahha Vuciguraj kraljice. Šta je, dolazite do vučjeg stila. Znaš već kako to ide: Prvi trimestar - misionarska poza Drugi trimestar - kučeća poza Treći trimestar - vučji stil (zavijanje oko rupe)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahha Vuciguraj kraljice. Šta je, dolazite do vučjeg stila. Znaš već kako to ide: Prvi trimestar - misionarska poza Drugi trimestar - kučeća poza Treći trimestar - vučji stil (zavijanje oko rupe)

 

Jooj, Kikiriki kako si me nasmejala!!! :D Mi smo u fazonu: Volim seks i rado ga se secam :)

Cintia, hvala na odgovoru :)

Ehinacea i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je jutros stisnulo dve kontrakcije, mislila sam okice će da mi poispadaju. Stvarno su svakim danom sve jače i jače. Kako li je tamo serklaž, pitam se pitam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E meni bese divno celu noc!3 puta sam povracala, negde oko 4 zadnji put, pa sam odspavala 2h, probudio me onaj grozni kiseli ukus u ustima, suve usne....uzas. znam da ne smem puno vode odjednom, pa sve po male gutljajcice uzimam. Sad me je trefio i proliv.....virus garant, ima ga ovih dana. Bebac je srecom aktivan pa kontam da njemu nista ne fali, to me malo smiruje.

Recite mi samo kako vam se cini ideja da pijem kiselu vodu? Imam ludu zelju za njom a ne znam koliko je to ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.