Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zeza me forum, ne mogu da citiram šta hoću :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram danas do dr opste prakse, posto mi  je komisija poslala pismo da zahtevaju dodatnu dokumentaciju, a nista ne pise jesu li mi produzili bolovanje ili ne, a bolovanje isteklo u cetvrtak. Nadam se da se nece sad sta zakomplikovati. Mada sam pricala sa firmom, pa cemo pisati godisnji, ako bas zaskripi sta. Mrzim ove stvari, kad ga zakomplikuju, ko blesavi. A jos sam ja i adresu promenila u medjuvremenu, pa se posta skoro izgubila....sou program ispade. I danas mi je bukvalno zadnji dan da posaljem te dodatne papire. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kiki92 normalno je da u 9mj neke trudnice smrsaju ne brini negdje sam to nasla citajuci o kilazi u trudnoci. Skroz je normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila neceg sa pocetka trudnoce...

Primala sam infuziju jer nista nisam jela par dana,i doca prepisao Bedoxin-vitamin B i vitamin C.I kada se vreca ispraznila,tehnicar,neki klinac,pita me kako to primam lekove u trudnoci.Ja sva zacudjena kazem da su to samo vitamini,a on se spetlja sav i odgpvori da nas je mnogo pa ne moze da se seti sta je kome davao...Od tada je sve bilo i redu,hvala Bogu,ali sm se ja sada setića te price pa ne mogu da se smirim...

Da mi je dao nesto pogresno,pa voselo bi sw vaćjda na ovim silnim uz-ovima,nesto bi se valjda manifestovalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ev i ja da napisem moju kilazu,zatrudnila sam sa 78,9 kg i cijelo vrijeme mi je kilaza varirala 76 do 78,9 danas na vaganju imam 78,2 sa 29 sedmicom..jedem sasvim normalno,bebica je teska 1250 do 1300..Kaze doktor da je sve uredu,citam da ste sve dobile na tezini,sta je sa mnom..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno ne jedes vise nego pre trudnoce, jos ako se dodatno cuvas zbog secera, a beba povuce sve sto ti pojedes! :D AKo beba napreduje i dr kaze da je sve ok, nema sta da brines. 

Ja sam imala probleme do pre mesec dana sa iznenadnim napadima gladi, bukvalno sam morala na svaka 2-3h da pojedem bilo sta, inace pocnem da se tresem, obliva me hladan znoj itd.U prvom trimestru su me privlacile samo pljeskavice, to nije bilo normalno, u drugom trimestru pecivaaaaaaa, slatka, slana... Tako sam i natovarila 13kg, mada tesim se da u grudima imam po 2-3kg! :D Sad se srecom stanje malo umirilo, jedem manje, jer jednostavno nema mesta za hranu,a i sve me nadima, pa se i kilaza stabilizovala, nadam se da ce tako i ostati.

Vuciguraj i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila neceg sa pocetka trudnoce...

Primala sam infuziju jer nista nisam jela par dana,i doca prepisao Bedoxin-vitamin B i vitamin C.I kada se vreca ispraznila,tehnicar,neki klinac,pita me kako to primam lekove u trudnoci.Ja sva zacudjena kazem da su to samo vitamini,a on se spetlja sav i odgpvori da nas je mnogo pa ne moze da se seti sta je kome davao...Od tada je sve bilo i redu,hvala Bogu,ali sm se ja sada setića te price pa ne mogu da se smirim...

Da mi je dao nesto pogresno,pa voselo bi sw vaćjda na ovim silnim uz-ovima,nesto bi se valjda manifestovalo?

Ma naravno, ne brini, svakakve nam stvari padaju na pamet. Da nešto nije u redu videlo bi se, a i čisto sumnjam da neki lek koji je jednom dat može baš takav haos da napravi. Kažem u slučaju da ti je pogrešno dat, što je opet malo verovatno 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila neceg sa pocetka trudnoce...

Primala sam infuziju jer nista nisam jela par dana,i doca prepisao Bedoxin-vitamin B i vitamin C.I kada se vreca ispraznila,tehnicar,neki klinac,pita me kako to primam lekove u trudnoci.Ja sva zacudjena kazem da su to samo vitamini,a on se spetlja sav i odgpvori da nas je mnogo pa ne moze da se seti sta je kome davao...Od tada je sve bilo i redu,hvala Bogu,ali sm se ja sada setića te price pa ne mogu da se smirim...

Da mi je dao nesto pogresno,pa voselo bi sw vaćjda na ovim silnim uz-ovima,nesto bi se valjda manifestovalo?

AKo je klinac, verovatno je bio na praksi ili na pripravnistvu, a veruj mi na rec....jer sam prosla kroz to, medicinari na praksi su totalni haos! Ne znaju oni razliku izmedju vitamina i lekova. Ne mislim da ti je dao greskom neki lek, nego da verovatno misli da su vitamini lek, ili da sve sto dolazi preko infuzije mora iti lek, a jos ako mu je trudnoca totalno stran pojam, onda on veruje da u trudnoci ne smes nista da primas!

Opusti se, do sada bi se pokazalo, da nesto ne daj boze nije kako treba. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila neceg sa pocetka trudnoce...

Primala sam infuziju jer nista nisam jela par dana,i doca prepisao Bedoxin-vitamin B i vitamin C.I kada se vreca ispraznila,tehnicar,neki klinac,pita me kako to primam lekove u trudnoci.Ja sva zacudjena kazem da su to samo vitamini,a on se spetlja sav i odgpvori da nas je mnogo pa ne moze da se seti sta je kome davao...Od tada je sve bilo i redu,hvala Bogu,ali sm se ja sada setića te price pa ne mogu da se smirim...

Da mi je dao nesto pogresno,pa voselo bi sw vaćjda na ovim silnim uz-ovima,nesto bi se valjda manifestovalo?

i ja sam primala infuziju i kroz nju lek klometol, protiv mučnine. ima lekova koji smeju u trudnoći, ne brini. ovo pišem za slučaj da i jesi primila lek kroz infuziju.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno ne jedes vise nego pre trudnoce, jos ako se dodatno cuvas zbog secera, a beba povuce sve sto ti pojedes! :D AKo beba napreduje i dr kaze da je sve ok, nema sta da brines. 

Ja sam imala probleme do pre mesec dana sa iznenadnim napadima gladi, bukvalno sam morala na svaka 2-3h da pojedem bilo sta, inace pocnem da se tresem, obliva me hladan znoj itd.U prvom trimestru su me privlacile samo pljeskavice, to nije bilo normalno, u drugom trimestru pecivaaaaaaa, slatka, slana... Tako sam i natovarila 13kg, mada tesim se da u grudima imam po 2-3kg! :D Sad se srecom stanje malo umirilo, jedem manje, jer jednostavno nema mesta za hranu,a i sve me nadima, pa se i kilaza stabilizovala, nadam se da ce tako i ostati.

Vala jedem ko i prije bar ne stedim se,sto mi se jede pojedem,tako i slatkise,secer mi je uredu..Bebica nek je dobro ja sam zadovoljna..Ionako imam zaliha od prije pocetka trudnoce 10 kg sam nabacila tako da nije mi jos potrebno..A tacno sto kazes dodje tako napadi gladi pa se onda smiri..Ma bitno je da su bebice nam dobro a kilaza manje bitna..

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kilaza ce doci na svoje, kad krenemo da trckamo za njima, kad malo porastu. Samo se nadam da ce ove moje grudi proizvoditi mleko, pa da beba na taj nacin cim vise izvuce, jer su stvarno ogromne. Svi mi kazu da se cini kao da su sve kile otisle tamo. Mada znam dosta primera da zene sa velikim grudima nisu imale mleka. Nadam se da to nece biti slucaj kod mene!

Ella90, Cintia, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kilaza ce doci na svoje, kad krenemo da trckamo za njima, kad malo porastu. Samo se nadam da ce ove moje grudi proizvoditi mleko, pa da beba na taj nacin cim vise izvuce, jer su stvarno ogromne. Svi mi kazu da se cini kao da su sve kile otisle tamo. Mada znam dosta primera da zene sa velikim grudima nisu imale mleka. Nadam se da to nece biti slucaj kod mene!

Ma bice mljekeca ne sikiraj se,nemoj jos i stim da se sad opterecujes,a ako su kilogrami otisle u grudi blago tebi haha..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,nzm sta mi je,nesto sam se istripovala...Proslo je sest meseci od tada,nego eto...

Bepce,ja i inace imam velike grudi,sada su gigantske,bilo je i mleka za jedno telence,a ne za bebu :)

Ali necu da te tesim,od mkeka budu jos vece...

Ella90 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,nzm sta mi je,nesto sam se istripovala...Proslo je sest meseci od tada,nego eto...

Bepce,ja i inace imam velike grudi,sada su gigantske,bilo je i mleka za jedno telence,a ne za bebu :)

Ali necu da te tesim,od mkeka budu jos vece...

Kukuuuuuuuuu meni! Ode kicma u nepovrat, donji deo boli zbog bebe, gornji zbog grudi, a sama pomosao da mogu biti jos vece.....dosta su bile velike i pre trudnoce! Ima li im ikakve pomoci da se ne obese posle trudnoce i dojenja?Imas kakav savet?

Tackicca, Vuciguraj i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mozda 12 kg, nemam pojma, nisam se merila mesec dana. Nikako da kupim bateriju za vagu.

U prvoj trudnoci sam se oko 10 ugojila, i posle 2 nedelje sam bila na manje kg nego pre trudnoce. (sumnjam da ce tako sada ici)

Nocas sam imala neopisiv napad migrene. popila uvece odmah paracetamol (da predupredim) al me oko 2 probudio bol. Celu noc sam setala, pila caj, tusirala se,  masirala sama sebe, stalvjala cak i krompir u maramu..nista nije vredelo. Pritom mi "nemirne noge" nisu dale da lezim jer me sve iritiralo. Doslo mi sama sebi da pucam u glavu. Mm je spavao sa sinom posto me on pipka celu noc i onda tek ne bih mogla spavati-al oko 3 je dosao kod mene pa te momente i sto sam uspevala da zaspim, njegovo pipkanje me je budilo.

Danas je popustilo u toku dana i evo sad hvala Bogu prestaje polako. Sreca mm nije radio danas pa je mogao popodne da animira V. 

Bez brige, mleka cete imati, 99 posto nas ima mleka, samo sto nas okolina natera da pomislimo da nema dovoljno.  

Probelm je sto nije lako u pocetku,  i sto beba zna da bude i po 24h na sisi prvih mesec dana, majka iscrpljena a okolina navali da mleko nije dovoljno jako, da nema dovoljno,  sestre rokaju AD od prvog dana, lekari prepisuju dohranu isto vrlo lako. Iz straha da beba nije gladna, majka preplasena, da  dohranu, mleka se manje proizvodi i ode mast u propast.

Znam da je konkretno ovaj forum mnogim mamama ovde pomogao da budu dosledne u dojenju i da ne odustanu. Ja prva nisam imala pooojma koliko je tesko. 

Ne kazem da je AD veliko zlo, (nisam fanatik), ne osudjujem ko ne zeli ili zaista ne moze da doji, nego prosto mnogo zena zeli da doji ali odustane zbog pogresnih saveta. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mozda 12 kg, nemam pojma, nisam se merila mesec dana. Nikako da kupim bateriju za vagu.

U prvoj trudnoci sam se oko 10 ugojila, i posle 2 nedelje sam bila na manje kg nego pre trudnoce. (sumnjam da ce tako sada ici)

Nocas sam imala neopisiv napad migrene. popila uvece odmah paracetamol (da predupredim) al me oko 2 probudio bol. Celu noc sam setala, pila caj, tusirala se,  masirala sama sebe, stalvjala cak i krompir u maramu..nista nije vredelo. Pritom mi "nemirne noge" nisu dale da lezim jer me sve iritiralo. Doslo mi sama sebi da pucam u glavu. Mm je spavao sa sinom posto me on pipka celu noc i onda tek ne bih mogla spavati-al oko 3 je dosao kod mene pa te momente i sto sam uspevala da zaspim, njegovo pipkanje me je budilo.

Danas je popustilo u toku dana i evo sad hvala Bogu prestaje polako. Sreca mm nije radio danas pa je mogao popodne da animira V. 

Bez brige, mleka cete imati, 99 posto nas ima mleka, samo sto nas okolina natera da pomislimo da nema dovoljno.  

Probelm je sto nije lako u pocetku,  i sto beba zna da bude i po 24h na sisi prvih mesec dana, majka iscrpljena a okolina navali da mleko nije dovoljno jako, da nema dovoljno,  sestre rokaju AD od prvog dana, lekari prepisuju dohranu isto vrlo lako. Iz straha da beba nije gladna, majka preplasena, da  dohranu, mleka se manje proizvodi i ode mast u propast.

Znam da je konkretno ovaj forum mnogim mamama ovde pomogao da budu dosledne u dojenju i da ne odustanu. Ja prva nisam imala pooojma koliko je tesko. 

Ne kazem da je AD veliko zlo, (nisam fanatik), ne osudjujem ko ne zeli ili zaista ne moze da doji, nego prosto mnogo zena zeli da doji ali odustane zbog pogresnih saveta. 

 

Mg, uzimas li dovoljno magnezijuma? Meni je u trecoj trudnoci bas pomogao a i ne znam da li sam se utripovala ili mi je Mg i Fragmin ublazio migrene. Uzasno su me mucile u prve dve trudnoce a sad su bile podnosljive, cak je paracetamol pomagao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se pridružim grupi faličnih trudnjača. Meni je dete donelo stomačni virus. Juče sam ceo dan prespavala. Mali je spavao sa mnom i gledao crtaće, ali on je hvala bogu bolje prošao, par trčkova do wc-a i malo slina. A jaaaaa, i ovako kilava, pa još mukaaa, temperatura, gasovi na sve strane. Celu noć sam se preznojavala. Od jutros mi je samo muka, ali dug je dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja sam kilava. Curi nos, mnogo sekreta i to u boji, bolelo me grlo kad sam se probudila, i oči mi suze. Udesila sam se izgleda, a danas imam mnogo obaveza i neću baš moći da ležim. 

Juče ujutro počelo nevidjeno da mi preskače srce, prvo sam kulirala a posle se u..ala, na kraju otišla u bolnicu, uradili mi ekg, uz, ctg i sve je u redu. Na ekg-u nema preskakanja. Još ispade da sam izmislila. Drago mi je što je sve ok naravno, ali meni srce i dalje preskače, ali danas se trudim da ne obraćam pažnju. Kaže doktorka juče da je sigurno na nervnoj bazi. A ja nisam nešto bila nervozna kad je sve to počelo, bar ne svesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni, uzimam svaki dan onaj od 375mg Mg,

ovo je sad oke s migrenom, poslednji put sam je imala pre oko mesec dana i to ne ovim intenzitetom. 

Zato je u prosloj trudnoci bilo nepodnosljivo. Bukvalno 3-4 dana nedeljno sam lezala jer me glava bolela, od 3. pa sve do 8. meseca sigurno. Isla sma jednom nedeljno na masaze al slabe vajde. Inace imam problem s migrenom i mimo trudnoce ( nakon porodjaja se pogorsale).

Sad nemam taj problem toliko u trudnoci al zato imam nemirne noge, gorusicu, oticanje stopala...nista od toga nisam imala prethodni put.

Je l oticu jos nekom noge, imate li lijeka za to?

(samo me ne terajte da izbacim slano :wacko:)

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ode moj sluzni cep ili bar deo. :D

A kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lek za oticanje nogu je šetnja, i unos što više vode. I naravno noge u vis.

Pa dobro @Milen@ sve ti ide po redu vožnje, pišu po netu da od čepa u narednih desetak dana se porodiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena aj jos malo pa da disemo sa tobom :) 

kikiriki kako si sad jel se smirilo malo?

Mala izbaci so! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a mg (ne MalaGarava nego magnezijum) je za mene pravo otkrovenje. Od kad ga koristim nit imam tahikardije nit osecam kontrakcije a i glabobolje skoro i da nemam. Al ne u vidu donag mg nego uzimam neke kapsule. Jbt ko reklama sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.