Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa i ja sam mislila da obicno CR oko 7 dana pre termina zakazuju. Tebi jos nista ne pominju?

Gde ces se poradjati? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam ja normalna, ubio me Bog. Juce razvijala pite a danas pravila pletenice sa sirom.... :D Kad krene porođaj,ja ću sva brasnjava u bolnicu. Hahahhaha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe a ja na slavlje ,ali sva sreca sto je preko puta moje kuce...u utorak bi trebao da mi kaze tj da zakaze... Ja u Krusevcu...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,meni treba za setanjac,necu da kupujem jaknu,pa zato ssa rukavima...

Ja tek sad obratila paznju na to da nemaam linea negru na stomaku...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,ev da se i ja javim 29 sam sedmica..Vec par dana  imam ziganja vagine,tj stidne kosti pitam se da li je neka od vas to imala?Ne bi da panicim,imam pregled tek za 5 dana..Beba je aktivnija za razliku od prije,naravno da mi je drago,samo mi 1000 stvari prodje kroz glavu,bojim se da se ne otvorim ili da nastane neki problem a da ne prepoznam..

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,ja cu za kucnu varijantu,dok je mali,i u roze da oblacim,a gomila stvari mi je unisex,siva,zelena,zuta,cak i prve cipelice su bile mis boje...Ogradica zelena,koluca teget,maltene nista necu da kupujem...

Ja odeću definitivno moram da kupim, ali posteljina od kolevke mi je neutralnih boja kao i kolevka (to sam koristila sa ćerkom pre kreveca), kolica braon, posteljina za krevetac sivo-bela, to je sve ok. Imam neku da kažem navlaku za kolica, za hladnije vreme, koja je roze, ali je slabo korišćena, ima i pokrivac sa rajsfeslusom, pa sam mislila da to stavim u varikinu da bi postalo belo, ali moram sa nekim strucnijim da se posavetujem da ne napravim haos. Te velike i bitne stvari jesu neutralnih boja, ali odeća mi ni za šta neće služiti, a sve sam čuvala.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, nemoj u varikinu, ako ne znaš da farbaš odeću, nemoj da se upuštaš u to. Ja sam svaki put zeznula kad god sam probala. Bolje daj nekom ko se time bavi, pitaj kod krojačice ( one obično znaju ko to radi). Ili stavljaj roze, i boli te uvo. Veruj mi on to nikad neće saznati :D a ne verujem da ćeš po hladnom vremenu non stop da ga šetaš po pet sati, već samo malo na vazduh i nazad. Ma uostalom koliko u tvom kraju uopšte ima hladnog vremena?

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet,nije mi djavo dao mira pa sam otisla sinoc doktoru..Doktorica mi je rekla da mi je cerviks skracen na 3 cm i da mi je plodova voda blago povisena,naravno sad se brinem jer ja imam taj trudnicki diabetes..Bebica je teska 1350,lijepo je razvijena,ctg je uredu,okrenula se je sad glavom prema lijevom rebru..Rekla mi je da smanjim bilo kakvu aktivnost i da mirujem..Ja termin kod mog ginekologa imam 27-mog,jel neka od vas prosla kroz ovo,plasim se iskreno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella,meni je na poslednjem pregledu grlic bio 3,6 cm,ali doktorka mi nista nije rekla za mirovanje.Da li je mozda uloziv ili otvoren?

 

U svakom slucaju,ako ti je rekla da mirujes-miruj,ali nema razloga da panicis.I ja imam 27. pregled,bas me zanima kakvo ce tada stanje biti.

Inace,doca me nijednom nije pregledao ginekoloski do sada...Kako vas,je l samo uz ili?

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella 3 cm je normalan grlić a ne skraćen. E sad, otvoren je već nešto drugo. Povećana plodova voda zaista sluti na trudnički dijabetes, tako da povedi malo računa o ishrani za svaki slučaj.

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella,meni je na poslednjem pregledu grlic bio 3,6 cm,ali doktorka mi nista nije rekla za mirovanje.Da li je mozda uloziv ili otvoren?

 

U svakom slucaju,ako ti je rekla da mirujes-miruj,ali nema razloga da panicis.I ja imam 27. pregled,bas me zanima kakvo ce tada stanje biti.

Inace,doca me nijednom nije pregledao ginekoloski do sada...Kako vas,je l samo uz ili?

Pitala sam jel otvoren kaze nije samo da je dosao na 3 cm,cekam eto da odem mom ginekologu da vidim sta ce on reci..Sinoc mi je radila uz vaginalno i preko stomaka,i radila mi ctg,i pregledala urin..Nadam se da ce nam biti sve uredu 27-mog..

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je uvek 3cm i nikada mi nisu rekli da je to problem, 3 razlicita doktora....

Ella90 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ell, meni je grlic isto oko 3cm, tako da to definitivno nije razlog za brigu, ali ti ipak malo vise odmaraj sad do 27., pa ces videti sta ce reci tvoj dr.

@Vuciguraj  mene je na prvom pregledu u trudnoci pregledala komplet i vaginalno, uzela bris i ultrazvukom, onda pre dva meseca kad sam bila zbog sekreta opet vaginalno i bris, sad zadnji put opet vaginalno i uz, ali zbog tih nekih tegoba na koje sam se zalila. 

Ja sam primetila u zadnjih par dana, kad se najedem pocne da me boli donji deo stomaka, ne znam kako to da opisem, kao da hrana pritiska na bebu pa se ona pomeri skroz nekako dole. I onda ne mogu vise ni da hodam, ni da sedim, nego direkt lezanje. Taman da se kalorije direkt nalepe! :D Srecom moj porast tezine se usporio, Nadam se da do kraja nece ponovo ubrzati. 

Kako vi stojite sa kilazom? Ja do sada 13kg nabacila.:o

 

 

Vuciguraj i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je grlic bio na poslednjoj kontroli oko 3 cm i omeksao. Rekla mi je da ne nosim cerku ali ne i da mirujem. Meni ga pregledaju s vremena na vreme jer im ja trazim zbog prve trudnoce gde se na samom pocetku sedmog meseca skratio na 1cm. Sad 9. imam kontrolu kod moje dr gde ce mi uraditi pregled i uz vaginalni i preko stomaka. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Kako vi stojite sa kilazom? Ja do sada 13kg nabacila.:o

 

 

Ja sam tu negde oko 7-8kg nabacila a 30 nedelja sam sad. Doca rece da je to ok.

Nego sam pocela da imam neke vrtoglavice ujutru, tj pre podne. Ne kad ustanem odmah, nego recimo ustanem popijem kafu, doruckujem...i kad krenem napolje desi mi se...cesto kad udjem od spolja u prodavnicu npr. Posle podne i uvece mi se to ne desava. Jel se desava jos nekome to?

Izmenjeno od strane Attina
greska u pisanju
Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, nemoj u varikinu, ako ne znaš da farbaš odeću, nemoj da se upuštaš u to. Ja sam svaki put zeznula kad god sam probala. Bolje daj nekom ko se time bavi, pitaj kod krojačice ( one obično znaju ko to radi). Ili stavljaj roze, i boli te uvo. Veruj mi on to nikad neće saznati :D a ne verujem da ćeš po hladnom vremenu non stop da ga šetaš po pet sati, već samo malo na vazduh i nazad. Ma uostalom koliko u tvom kraju uopšte ima hladnog vremena?

U pravu si, pitacu ipak krojacicu ili nekog tako, ali ipak treba to da se ofarba, bas je roze. Pretpostavljam da ću ga dosta koristiti, mada tek od sledeće jeseni-zime jer služi za sedište, ne za onu kolevku koja prvo ide na kolica. 

Kod mene u kraju ima hladnog vremena onako, zavisi sta se smatra hladnim vremenom. Dnevna temperatura zimi je obično od 10 do 14 recimo, i to samo u januaru i februaru (decembar je topao i diiivan), ali kod nas ima mnogo vlage pa je subjektivni osećaj da je hladnije. Inače, M se rodila u decembru i od prvog dana smo svaki dan izlazili, to je ovde normalno, čak sam šetala s njom i kad je kiša jer imam onu navlaku za kišu. Sve u svemu, ne može da se meri sa Srbijom, ovde nisu potrebni ni kapa ni rukavice a ni hulahopke ispod pantalona.

 

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su radili vaginalni pregled samo kad sam ja rekla da mi je čudan sekret, inače ovako ne. Ja ni ne znam kakav mi je grlic ni ništa, meni niko ništa o tome ne govori a nigde ni ne piše. 

Ja sam se ugojila 10 kg od početka i to mi je mnogo. Već nekih dve-tri nedelje sam na nekoj takozvanoj dijeti, odnosno trudim se da unosim manje ugljenih hidrata pogotovo uveče, mada mi ne polazi uvek za rukom jer sam gladna a uh me najbolje zasite. Smanjila sam i slatko na minimum osim u specijalnim situacijama, npr danas je mom mužu rodjendan pa sam pravila njegovu omiljenu tortu, cheesecake, i neću je bas kulirati. Ali inače ili crnu čokoladu uzmem malo, ili neki keks, ili šolju mleka sa malo neskvika. Ali ne ide loše, uspela sam da se održim na ovoj kilazi već duže vremena. Verovatno će to ići na gore, ali se trudim da se ne usvinjim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella 3 cm je normalan grlić a ne skraćen. E sad, otvoren je već nešto drugo. Povećana plodova voda zaista sluti na trudnički dijabetes, tako da povedi malo računa o ishrani za svaki slučaj.

Sad cu se malo smirit i odmarat,ovih dana sam bas radila i preforsirala se sa ciscenjem,krecili smo stan..A i oko ishrane povest racuna,mjerim secer 6 puta na dan prije jela i poslije jela sat vremena,imam 4 -tog kontrolu kod diabetologa..Hvala ti puno.Kako si ti i tvoje curice,vidim ti se boris bas..

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima malo ste me utjesile i smirile,nadam se da ce u buduce biti sve uredu..

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paaaa, skidanje kilaže i rađanje dece mi nikad nije išlo samo od sebe, tako da ja dajem sve od sebe, a dalje kako Bog da.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na 65kg sa mojih 172 cm. :mellow:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia ako nije tajna, u kojoj zemlji si?

I meni je grlic oko 3.5 cini mi se bio na zadnjoj kontroli.

Sledece nedelje imam opet UZ, isto do sada samo obicni UZ radjeni, bez ikakvih vaginalnih pregleda.

Ja sam razmisljala da uzmemo onu ravnu korpu samo za kolica posto imamo AS koje ide na kolica i sama kolica mogu od 0- al kao zbog hladnog vremena. Iako smo V uglavnom setali u AS.

Al sam na kraju odustala, shvativsi da prva 2-3 meseca ionako necemo nesto dugo biti napolju (tesko na 0 stepeni da cemo se setati duze od pola sata) tako da ce nam AS savrseno obavljati posao, a taman na prolece ce i biti malo vece pa mozemo sta hocemo. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na +11,valjda,ne radi mi vaga :) Ali mi je svako kilo kao tona...Imam zapisanu kilazu iz prve trudnoce,mnogo vise u ovom periodu,ali sam lakse podnosila...

Ja nesto i nemam apetit,mislim jedem normalno,ne kao do skoro kada sam imala napade gladi,i trpala slatko u sebe...

A izgkedam smehotresno,nekako mi je ušilken stomak pa spreda ne uzgleda veliki,cak i struk imam,ali kada me pogledate iz profila...Majko moja,kao morz :D Ogroman mi je stomak!

 

bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila 18kg do 8og a sad u devetom smrsala 2kg nzm kako samo tako da sam se ugojila za sad 16kg

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.