Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

mame koliko su vam bebice bile teske u 6 mesecu?mi smo 0,780  I rekli da je to jako mala kilaza

Koja si nedelja? 6. mesec je jako širok pojam što se kilaže bebe tiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Milen@ pa sama znaš da porođaj ne ide baš kao na filmu za pola sata da je sve gotovo. Samo smisli gde ti hoćeš, i kad krene a ti tamo. Naravno uzmi od svoje dr. uput i to je to. U krajnjem slučaju, ako bude baš gusto, primiće te bilo gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,pre drugog porođaja primila sam greskom neku injekciju i u roku od manje od pola sata bilo je gotovo sve a bila sam kao i sad oko 3 prsta otvorena. Zbog toga mi je i frka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham cekam utorak da vidim hole li taj cikica da ubrza ovaj proces ili ce jos ovako da me drzi...

Kad sam bila u sredu nije mogo bebu lepo da izmeri... Pa sad u utorak opet da me pregleda i da mi zakaze..

Ovako napisao mi bio za pisteljicu 1/2, bebina creva cini mi se 3,pluca 1/2, ja bih rekla da je to dobro e sad mi vi recite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, ne razumem se u te podatke, ali ako će već da ti rade carski rez, ne znam šta više čekaju, dogurala si skoro do termina, može porodjaj svaki čas da krene. A što da prolazis kroz bolove i sve ako već mora carski? 

Milena, ja znam takodje za takve slučajeve, gde su se žene sa trećim detetom maltene u kolima porodile. Ja bih na tvom mestu sve pripremila (upute i slično) za svaki slučaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se to pitam ali se nadam da ce ubrzo, jer su kontrakcije ucestalije ali nije strasno ne boli puno jos uvek...

Ali mozda on kao ceka da beba jos napreduje jer nije imalo nikakvo desavanje na proslom ctg-u bar ja tako mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da beba hoće da bude škorpionče :) na tetku Kikiriki :) pa, utorak je tri dana pred termin, mojoj drugarici su zakazali prijem u bolnicu pet dana pred termin, a cr je rađen dva dana pred termin. Tako da to ti je to.

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a mom dragom 27. rođendan. Zamislite da dobije ćeru na taj dan. :D

Kiki92 i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se carski zakazuje sa 38 nedelja. Valjda neće da rizikuju.

Kikiriki i Kiki92 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce u utorak da zakaze,sredu da idem u bolnicu i cetvrtak da me porodi... Msm ja i moja masta :D

Milen@, Cintia i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene, kako stojite sa emocijama ovih dana? 

Mene unistava plakanje, na svaku glupost, otprilike svaka reklama koja ukljucuje bebe pa do toga da je mm malopre otisao na posao, a ja se rasplakah! Doduse, radi jako puno u zadnje dve nedelje, svaki dan do 8-9, ukljucujuci i danas i sutra....pa sam sama i smorena. 

malagarava i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski se zakazuje zavisno od situacije, ne moze za svaku zenu biti isto. Kiki bolje da sto blize terminu zakazu bebi znaci svaki dan bice spremnija za izlazak. Ako mora carski najbolja opcija bi bila da krene spontano ali u roku od pola sata da ti urade carski ovo kazem jer kad krene porodjaj hormoni salju signal bebi da je vreme tako da se beba pripremi a kod zakazanog carskog 2,3 nedelje pre termina beba bezbrizno pliva i uziva i bez ikakve pripreme je neko izvuce u hladan svet sto je mnogo veci sok i bebe se teze prilagode cesce imaju problem sa disanjem u prvih par dana. Najbolje bi bilo Kiki da te prime u bolnicu u utorak i lepo dok cekas da ti zakazu pukne vodenjak i op za pola sata imas bebu :D ja ti zelim takav scenario, da ne osetis bolove a beba se spremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,kad sam usla u treci svakodnevno sam plakala iz raznoraznih razloga,i opravdanih i neopravdanih...

Ja i dalja nigde ne mogu da nadjem vrecu za bebu,sa rukavima,bila jedna u H&M-u,ali mala,i prodala se,sada nijednu ne mogu da nadjem bukvalno u celom gradu,da ne bude pokrivac koji se zakopcava rajfeslusom,nego bas vreca,sa rukavima...

Mozda ce danas neko da se smiluje da mi pricuva dete,ili da krene sa mnom u kupovinu jer moram ceri neke bluzice da nabavim,pa da gledam jos,bas mi bzv...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci pogledaj u c&a mislim da oni imaju.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P VG ja sam negde čitala da neke bebe mogu da prežive čak i bez te vreće sa rukavima.

Nemoj se nervirati za bezveze, ako nađeš super, ako ne nađeš nije bitno. Uvek možeš bodić sa rukavima i vreću bez.

leni, Sanja83, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

C&a ima vrece sa rukavima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li se tu u Srbiji radi ogtt test? I ako se radi, kada?

U Cg radi svaka trudnica, mislim oko 20. nedelje

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Zoe,bas sam se nameracila da je kupim,sve ostalo imam,samo to i odelce za iznosenje :)

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P VG ja sam negde čitala da neke bebe mogu da prežive čak i bez te vreće sa rukavima.

Nemoj se nervirati za bezveze, ako nađeš super, ako ne nađeš nije bitno. Uvek možeš bodić sa rukavima i vreću bez.

Ma lose si prcitala,laze Internet :D

Ja inace ne zapinjem bas oko materijalnih stvari,sta ima-ima,nego bebac bas sve ima od cerke,nista necemo kupovati,pa sam resila da mu to kupim po svaku cenu :)

 

Nego,opet problem sa hemoroidima...Imam redovnu stolicu,cak i meku,ali suljic opet izasao,cak mi se cini da je neki novi...Mazem Fitorektal,nadam se da ce biti bolje.Tacno je izasao zbog pritiska bebe na tu regiju,sad nije zatvor u pitanju...Volim trudnocu,stvarno,ali ovaj treci ja haos!

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci, slazem se sa tobom sto se tice ovog treceg trimestra.

Mene je hemoroid strefio pre par dana, i srecom kratko je trajao, nisam cak stigla ni da kupim kremu da ga mazem. Isto kao kod tebe, redovna stolica i sve, tako da verujem da ce to da se vrati. 

Posle one ture plakanja jutros kad mi je mm otisao na posao, vratila sam se u krevet, probudih se u 11 preporodjena, krenula sam u spremanje stana i bas sam bila sretna sto me nista ne boli. Medjutim vec posle dnevne sobe i kuhinje me sve strefilo i ledja i stomak.....treba malo odmoriti. A znam, ako legnem, do kraja dana nema sanse ni da ustanem! 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma lose si prcitala,laze Internet :D

Ja inace ne zapinjem bas oko materijalnih stvari,sta ima-ima,nego bebac bas sve ima od cerke,nista necemo kupovati,pa sam resila da mu to kupim po svaku cenu :)

 

Nego,opet problem sa hemoroidima...Imam redovnu stolicu,cak i meku,ali suljic opet izasao,cak mi se cini da je neki novi...Mazem Fitorektal,nadam se da ce biti bolje.Tacno je izasao zbog pritiska bebe na tu regiju,sad nije zatvor u pitanju...Volim trudnocu,stvarno,ali ovaj treci ja haos!

Ja nemam ništa od ćerke, bukvalno tri stvari. Sve moram da kupim. Imam gomilu stvari, ali sve je ili roze ili ženski model. Glupa žena! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski se zakazuje zavisno od situacije, ne moze za svaku zenu biti isto. Kiki bolje da sto blize terminu zakazu bebi znaci svaki dan bice spremnija za izlazak. Ako mora carski najbolja opcija bi bila da krene spontano ali u roku od pola sata da ti urade carski ovo kazem jer kad krene porodjaj hormoni salju signal bebi da je vreme tako da se beba pripremi a kod zakazanog carskog 2,3 nedelje pre termina beba bezbrizno pliva i uziva i bez ikakve pripreme je neko izvuce u hladan svet sto je mnogo veci sok i bebe se teze prilagode cesce imaju problem sa disanjem u prvih par dana. Najbolje bi bilo Kiki da te prime u bolnicu u utorak i lepo dok cekas da ti zakazu pukne vodenjak i op za pola sata imas bebu :D ja ti zelim takav scenario, da ne osetis bolove a beba se spremi.

e bas bi i ja tako volela isto... :wub: ka iskreno sad jedva cekam kad ce da mi zakaze nekako me strah da mi ne pocne prirodno. Ova moja devojka je aktivna bas,bas pa me sve dole zaboli i zigne bas ljucki i zaboli da se uplasim... I samu sebe tesim ma nije to nista strasno bebac ritne i to je to... Necu ja jos dok mi ne zakaze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,ja cu za kucnu varijantu,dok je mali,i u roze da oblacim,a gomila stvari mi je unisex,siva,zelena,zuta,cak i prve cipelice su bile mis boje...Ogradica zelena,koluca teget,maltene nista necu da kupujem...

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki92, koja si nedelja?

Ja sam sa sinom od rodjenja koristila dzakove, u odlicna je stvar. Bez rukava su svi bili :D

jedino sto su po velicinama od 0-6, 6-12 i td. pa ti preporucujem da odmah uzmes 6-12, nije neka razlika u duzini izmedju ove od 0 a trajace ti duze.

 

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po dr sam 38, a po zadnjoj 39 nedelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.