Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj MG, nadam se da si u pravu, jedva čekam da se osećam bolje i poletnije, sad sam užas. Ako je to uopšte zbog anemije.

Inače, meni je gvozdje sasvim ok, cak i mrvicu iznad granice, ali hemoglobin, eritrociti i hematokrit snizeni. Pojma nemam.

Drži se Kikiriki, sve će biti ok. Tebi je kritično vreme za porodjaj već prošlo, ali se svakako nadam da ćeš što dalje dogurati.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad idemo dan po dan. Svaki dan je premija. Ako bog da sutra ulazim u 32gu nedelju, ako gledamo prema aspiraciji. Za nedelju dana ulazim u osmi mesec. Uh, nikad dočekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,javi kad proveris,bas me zanima,meni nikad tako brzo nije otislo navise.

Naravno,mislim na hematokrit i hemoglobin,ne na serumsko gvozdje,njemu rezultati variraju i u toku dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki izguraces ti to, videces, svi ovde navijaju za vas! 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj treci trimestar mi ni malo nije zanimljiv, svaki dan se probudim sa nekim novim bolom! 

Kicma ajde, boli vec neko vreme, i prepone su me bolele pre povremeno-sad ne prestaju, ne mogu da se ispravim k'o covek, bole rebra, a danas je zvanicno pocela i trtica......divnoooooo! :angry: A pocela sam da se susrecem i sa necim sto neki od vas vec duze vreme spominju-nespavanje. Mislim, spavam ja, ali hodajuci do wc-a i nazad......pa ne mogu da se namestim...preko dana mi se cini da bih mogla na stolici da zaspim, kad dodje vece samo se vrtim.....

Malo sam morala da se iskukam, ne radim to cesto, al eto ova kisa pada vec drugi dan, nema nameru da prestane, pa ne mogu ni da izadjem u setnju, da rastresem kosti i da se izmorim ko co'ek!

Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce do jedno 4-5 bila ko leptiric. Isla da kupim neke sitnice, cistila...

e onda me tako smlatilo...nisam mogla ni da lezim, ni sedim, ni stojim..gura, zulja, gorusica i novi hit simptom: mucnina, zapravo nagoni na bljuvanje. Vodila sam sina u igraonicu al sam jedva i sedela onih sat i po sto se igrao tamo.

I tako po ceeeli dan...ne povratim samo imam kontrkacije zeluca i one nagone. 

Vodila sam sina u igraonicu al sam jedva i sedela onih sat i po sto se igrao tamo.

Nije mi prosli put bilo ovako zahebano ko sad. Jaooo, jos 2 meseca :wacko:

bepce, Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricajte mi o tome...I kod mene neko gadjenje,katastrofa,jutros ustanem sva smlacena,samo bih da lezim a nema sanse,dete mi ne ide u vrtic...Jos moram da je vodim kod lekara,za opravdanje,a bukvalno se jedva mrdam...Sto kaze Mg,nesto se ne sacam da je ovako bilo,ja sam radila do ulaska u 9.,a sada kao iscedjena krpa!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i juce a i danas neki buđav dan. Gegam se kao patka kroz kuću a napolje mi se ne izlazi jer vetar duva kao lud a i kisa pada. Na mojih 65 kg,ova mala od preko 3kg u stomaku je previse teska. Celo telo me boli. Sve se nadam krenuće nesto ali nista. A DR prognozirao da neću ni ući u deveti a ja sutra po ciklusu 38 a po UZ preko 39 nedelja. Da mogu da biram, odmah bi se porodila....

Cintia, bepce, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim ja da je nama svima lepo, ali za bebice ćemo i da trpimo i da ćutimo. Kiki kakvo je kod tebe stanje? Ti čekaš utorak i to je to? Milena, i tebi se bogami prubližilo, kao ranije ćeš ranije, a ono cvrc Milojko :) bebać je rekao ja još sedim u mami :)

Ja čekam otpusnu listu...i od uzbuđenja, opet imam kontrakcije, ali one pripremne, tako da nije strašno.

malagarava, Cintia, Milen@ i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,sad guzu parkiraj kući i miruj. Vidis ovu moju smizlu. Zeznu sve doktore. Tako će i tvoje,videćes. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,sad guzu parkiraj kući i miruj. Vidis ovu moju smizlu. Zeznu sve doktore. Tako će i tvoje,videćes. :wub:

Poslala sam ti pp :)

Milen@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je ova trudnoca mnogo laksa od prve. Iako sam ogromna jos uvek bez problemam cucnem ustanem. Mada sam u prvoj strogo mirovala pa sam se valjda ukljestila. Secam se da nisam mogla nogu da podignem da obujem carape ili gace da obucem. Oblacili cu me mama i mm :( 

Samo mi nekako sporije prolaze dani jer smo mahom u kuci. Bile smo bolesne pa ovo bljak vreme. Vetar duva kao lud ovde u Banatu. 

Hoce li se neka poradjati u Zemunu?

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sva iskrivim dok obucem donji deo ili gaće. Obuvanje carapa je prava akrobacija a patike samo navucem na noge jer su skroz raspertlane. Ako stignem,ja ću u Visegradskoj da se porodim ali, Pancevo je realnije jer sam u jednom mestu između BG i PA.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja osetim pripremne s vremena na vreme,ali im je i vreme...Sledece nedelje idem kod drzavnog doce,sa vidimo da li je sve i dalje u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena ja sam sad iza Panceva pa se nadam da cu stici do Zemuna. Ovim novim putem mi treba malo vise od sat vremena a do Panceva pola sata.

Kikiriki ja ti zelim da se curice strpe do tog 30. Pa posle kako bude :)

Od kad sam uvela magnezijum bas retko osetim pripremne kontrakcije primetila sam i da mi srce vise ne preskace i tahikardije su se smanjile. 

Zakazali su mi prvi ctg za 27. sad. Ovde se krece od osmog meseca ne znam sto mi je ranije zakazala. Malo me je iscimala sestra na salteru kao doktorka nije dobra da vodi trudnocu a za ctg je dobra. A UZ im ne radi godinu i po dana. Rekoh joj da je to moje pravo uz dokument o privremenom boravku koji ja imam i da sam privremeno tu a da sam u Bgu prijavljena i tamo su mi svi kartoni. Boze sto su te sestre bahate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li se tu u Srbiji radi ogtt test? I ako se radi, kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se ne bi porodila u pancevackom porodilistu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je frka da me neće primiti u Pancevu ako zagusti jer imam BG osiguranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne pozoves i pitas? KOliko znam dolaze trudnice sa raznih strana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li se tu u Srbiji radi ogtt test? I ako se radi, kada?

Cintia radi se po potrebi. Ukoliko beba zuri za koju nedelju, ako vec postoji kod trudnice dijagnoza IR, ili je bilo u porodici tih problema. Ili jednostavno ako dr smatra da treba da se odradi.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne pozoves i pitas? KOliko znam dolaze trudnice sa raznih strana

Imam neku informaciju da bi prvo morala u hitnu sluzbu pa onda oni da me posalju sa uputom u porodiliste. Ja sam u Glogonju i treba mi oko 20 min do PA a do BG-a bar 45 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia radi se po potrebi. Ukoliko beba zuri za koju nedelju, ako vec postoji kod trudnice dijagnoza IR, ili je bilo u porodici tih problema. Ili jednostavno ako dr smatra da treba da se odradi.

Hvala Coje, tako sam i mislila. Moja sestra se porodila pre 7,5 godina i tada se nije radilo. Ali nisam znala da li se možda nešto promenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ipak u Zemun jer sam se tamo poradjala i bila sam zadovoljna. Vec znam skoro sve lekare i osecam se nekako sigurno. Ali ako bas prigusti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame koliko su vam bebice bile teske u 6 mesecu?mi smo 0,780  I rekli da je to jako mala kilaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.