Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

uvek mu dam siku koju je prethodni put zadnju sikio zbog onog zadnjeg mleka. Prexnje mleko je navodno vodenije a zadne to gusce i masnije i onda da ne bi pio samo to prvo- prednje ja mu tako dajem. Tako sam citala, a ne glefam vremenski koliko minuta, dok hoce on sisa, dok ga cujem da lepo guta. I dok mi ne omeksa skroz siku tj. Ne isprazni.

za ugruske ne brini, normalno je to, i meni su ispadali veliki ugrusci, pitala ja u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uvek mu dam siku koju je prethodni put zadnju sikio zbog onog zadnjeg mleka. Prexnje mleko je navodno vodenije a zadne to gusce i masnije i onda da ne bi pio samo to prvo- prednje ja mu tako dajem. Tako sam citala, a ne glefam vremenski koliko minuta, dok hoce on sisa, dok ga cujem da lepo guta. I dok mi ne omeksa skroz siku tj. Ne isprazni.

za ugruske ne brini, normalno je to, i meni su ispadali veliki ugrusci, pitala ja u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa stavili su ti ga odmah onako golog, sa pupcanom vrpcom na tvoja gola prsa, tada se bebi i nudi sika. Beba siki naredna 2h i onda je pregledaju, a ti ides na kupanje. U ta 2h dok se mama i beba maze(beba siki), babice sredjuju pupcanu i posteljicu. Onda poslije ti radis po svom nahodjenju, a ako sta ne znas oni "ocekuju" da ces pitati, ako ne pitas ni oni se ne lome oko informacija i pomoci.

Ja sam sa prvom prespavala u bolnici i od njih sam dobila pomoc samo oko pelene i kako onu ljepljivu, crnu kaku fino oprati. Tu sam ja trazila pomoc jer stvarno nisam znala kako se stavlja pelena i sta se kako radi.

Malena mi je u pelenici spavala sve to vrijeme na golim prsima i uglavnom je sikila.

Sa drugom sam izasla 6h nakon porodjaja kuci i kod kuce sam je kao i stariju stavljala stalno na prsa. Bila je lijena, voljela spavati pa sam je pustala da mi spava satima na prsima i gurala joj siku svako malo.

To 6-7h, pa Boze mili, tom ko je to izvalio treba dati zabranu prilaska zenama u fertilnoj dobi.

Ne mlijeko, nego ona prozirna ili zuckasta(kako kod koga) vodica sto se pojavi u malenim kapljicama kad stisnes bradavicu dosta prije porodjaja. Ucinilo mi se da si ti pisala o tome u drugom trimestru :)

Sto se tebe tice, prva i jedina kontrola(ako je sve u redu, naravno) se vrsi nakon mjesec i po. Tada te babica(ista koja ti je i vodila trudnocu) pregleda dole i tada pricate o kontracepciji. Mozes je dobiti odmah taj dan i to je to.

I mm je isto virnuo dole u trenutku kad je bebica probijala glavom van, kaze zivot mu se zgadio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su bebu stavili preko spavacece onako, da je vidim samo. Ja pitala da mi je stave na gole grudi a one me pogledale ko da sam pala s marsa. Doneli mi je to vece.

Milen@, ReinaS i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hdje su te teme o dojenju ocdje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u temi dete podtema dojenje pa tu imas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas prvi dani dojenja tu, a imas i na facebooku str. O dojenju- kucaj dojenje tereza kis miljkovic tako nekako tu sve imas ili super beba sajt to je isto to

Milen@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, Jedangram, nema sta neko da te pregleda do mesec ipo dana posle porodjaja. Tako je i ovde. 

Jedino sto imamo opciju da nam dolazi sestra da nam pomogne oko bebe i da vezba sa mnom kod kuce. Ali ja to odbijam, posto sve radim sama. Vec mi oni i pokažu drugi dan u porodilištu sve vezbe, ja samo nastavim kod kuce. A pomoć mi ne treba oko bebe. Nije mi trebalo sa prvim a kamoli sad sa trecim :) ne znam sta bi uopste mogla da mi pomogne ili objasni. 

Prvi put nisam osetila uopste grčeve od vracanja materice kada sam dojila jer je to lepa posledica epidurala.Drugi put su mi rekli da im tražim nesto za bolove ako ne mogu da izdrzim, a ja kao sva u cudu, zbog čega? Kada sam ja počela uvece da se savijam dok sam dojila, mislim da sam cak i zaplakala, i onda su mi dali neki lekic, i bilo je lakse.  Nisam imala problema sa bradavicama, i ragadama i tim cudima, hvala Bogu. Možda zato sto su mi bradavice kao cucle :) pa ono, beba vise gura napolje da se ne udavi nego sto sebi vuče , hahahah.., šalim se malo...

Ne znam kako vi, ali ja opet umirem od straha, iako treba treći put da se porodim. Danas sam ceo dan uznemirena. Srce mi lupa fest, a imam povremeno kontrakcije, one prijatne sto mi stvore pritisak na ledja i malo ostanem bez daha. Beba me rastura, pa se malo smiri, pa me opet prebije , i tako. 

Imala sam danas dosta veliku razliku između gornjeg i donjeg pritiska i nemam pojma da li to igra neku ulogu u trudnoći. Znam da je problem kad je inače tako, a za trudnoću nemam blage veze vise sta je normalno. Normalan je meni pritisak nego je razlika između oba bila 59,pa 55,pa 54. A taj pulsni pritisak mi je bas stran za trudnoću i njegovu ulogu u istoj 

zeklica i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala sreću da upoznam Terezu i da ucestvujem u organizaciji skupova na teritoriji Beograda. Ona je vanserijska zena.Ja je obozavam.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih sto ste se raspisale:-)
Ja mislila da se neka poradja a vi o dojenju. Molim vas o tome na odgovarajucoj temi(sad ja izigravam admina hahaha)a sad bez sale,mozda najbolje da se o ovome pise u temi Prvi dani dojenja,steta je da ovako korisne stvari ne procitaju buduce mame.
Jedangram, ove drage zene su ti sve rekle,navijam da izbacite tu dohranu i da uspjesno sikite ubuduce!
Neko je pomenuo Terezu Miljkovic i sajt superbeba.com, i mi u CG smo culi za nju:-) moja sestra ju je cak i kontaktirala valjda preko fb i dobila odlicne savjete. Tako da sve preporuke! I kad vec ne mozemo da dobijemo korisne informacije i savjete koje se ticu dojenja od medicinskog osoblja u porodilistima bar o tome mozemo da naucimo preko interneta,na srecu ili nazalost.

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, koja je sledeca na spisku? Ima li kakvih naznaka da ce neka ubrzo....mislim, ne morate bas sve cekati termin;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, koja je sledeca na spisku? Ima li kakvih naznaka da ce neka ubrzo....mislim, ne morate bas sve cekati termin;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista Snjeguljice, nikakvih naznaka, reklo bi se da ce ovo iscekivanje bas potrajati <_<

Aktivna sam, vozim biciklo, nosim dijete uz i niz stepenice, nosim je cesto u i iz vrtica, najmanje lezim, al on nece pa nece van -_-

Pocetkom prosle sedmice sam imala bolove 3 noci za redom i bas sam mislila da je to to, medjutim umirilo se. Prvu noc sam cak muza natjerala da usisava navecer u 1h, a ja se uhvatila dzogera, rekoh da i to zavrsimo prije nego beba dodje, i evo sad opet treba usisati, a ja muzu ne smijem rijeci rec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snezana,ja beh sada na temi,i obrisano je mnogo stranica,uzas!

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je ovo zatišje??? Niko se ne porađa i odmah ste se ućutale :) ili čekate nas da krenemo seobu u treći trimestar?

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad nas nema mnogo trecetrimestrasica, skoro pa sam sama ostala od nas aktivnih :babycrib: a ovo moje nece u caskaliste, tvrdoglavko maleni <_<

MakiJana i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene. Nesto se bas ne osećam najbolje ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam i ja, stize mi sve preko mejla ali sam preko mobilnog pa nekada nece da otvori.... Jel radili nekoj od osmog meseca ctg msm kad je sve u redu?:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na ctg bila prikacena samo prilikom porodjaja. Tokom trudnoce mi nikad nije radjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham, pa meni ona sestra rekla bila kao sl kontrola kao radimo ctg. Idem sad 2.og da vadim rezultate,pregled i verovatno ctg... Ali znm da u devetom svake nedelje idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Mi smo došli kuži u nedelju, hranimo se, mazimo,uživamo... Inače, ja sam u sredu otišla u bolnicu kako bi mi indukovali porođaj. Uveče sam dobila kontrakcije, ujutru su me pregledalii bila otvorena 3 cm. Radili mi oxi test i u pola 11 spustili u porodilište. Trebalo je u 11h da dođem na red, ali je bila gužva, pa su me tek u 15h stavili na sto. Do tada sam imala kontrakcile na 10 minuta i dok sam došla na red, bila sam otvorena 5 cm.Priključili su mi indukciju i posle 2 minuta morali su da je isključe, jer su pali bebini srčani tonovi. Probušili mi vodenjak i ostavili da se sama otvaram. Za tih 2 minuta otvorila sam se 1 cm. Za sat i po je sve bilo gotovo. Malo sam se pocepala jer nisu hteli da me seku. Bitno je da je bebac dobro i da smo sada kuci i uživamo.

sakovac, LadyN, zeklica i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Mico, nadam se da nisi strasno pukla i da ce brzo proci. Bitno da ste kod kuce i da se mazite:babycrib:

Ctg su meni radili tek od 38.nedelje 

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su najavili da će raditi jednom nedeljno od 34-te nedelje. Ali to je zbog gemelarne trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Alooo zene drage . Evo i mene nakon skoro 7 dana da vam se javim samo. Ne palim komp, ne stignem jednostavno , a preko tel. je nemoguce napisati post duzi od tri reda. Elem, da vam se javim sa mojim detaljnim izvjestajem. 
U utorak u 3 h noci budi me bo i traje na 5 min , onako srednja jacina , ali sam odmah skontala da su trudovi pravi :D Nije bilo dileme laznjak ili ne. :D I tako odlucim da cekam jutro i polako u bolnicu oko 9 , znaci do tad su bili na 5 min i onda pocese na 8 min. Na ctg slabe kontrakcije kazu nista cekamo da budu na 3-4 min pa ces u salu. Pitam koliko to moze potrajati kazu zavisi od 3 -5  h :D  Otvorena 3 prsta, klistiraju me i spremaju odmah tada u podne i salju me u sobu na cekanje :D Cekam i cekam i imam bolove na svakih 6- 8 min :D Svako par sati na ctg kazu nisu jaki cekaj jos, i tako cijeluuuu noc , sve cekam i cekam a nema tih cestih nit vodenjak puca :) Najgore mi je bilo ujutro , cekam vizitu , gladna , nisam smjela jesti sve cekajuci kao sad ce mozda pa da me ne klistiraju opet.  Gladna , pomalo zedna (nisam ni puno vode pila , samo pomalo) , nervozna , u bolovima , nenaspavana a tek trebam u salu i tek treba da se napatim. Dosao mm i sjedimo nas dvoje i ja placem kako ne znam sta cu . Reko treba mi tek sada  snage a ja ne mogu da stojim , i on me tjesi kaze ajde jos malo samo dogurala si dovde ,jos par sati i gotovo . Nekako mi vratio elan , i snage malo. Al mislim da je tu sve u psihickoj snazi , fizicka koliko -toliko ali mozak cini cuda. 
I tako dolazi vizita kaze dr ajmo u salu opet ctg bolovi na 8 min , a ja otvorena 5 prsta. Kaze idemo u salu, i oko 11 mi buse vodenjak. Ni osjetila nisam , a kad sam vidjela one krive kukaste makaze kad nisam u nesvjest pala. Ali kazem ni osjetila nista :D 
Od pucanja dadose mi da hodam po sobi jednoj ,i tad pocese na 6 pa na 4 pa na 3 pa na 2  i ja otvorena 8 prsta i opet na sto. To je bilo oko 13 h i tada su mi tek dali indukciju , i onda do 14:15 h jakeeee kontrakcije na minut -dva , i u 14:15h pocinjem sa tiskanjem i u 15:05 stize nasa mrvica. Doktorica kaze da sam se napinjala kako treba i da sam i slusala i da je zato sve tako super proslo . Kazu da je za prvorodku to odlicno . Uglavnom savova nemam nijednog , pukla nisam. 
Sada smo kuci , sikimo i pavamo . Imam jos malo problema sa sikama ali o tome na drugoj temi , tamo o dojenju dok stignem i malo da iscitam . Ugavnom porod mi je ostao kao jedno pozitivno iskustvo u uspomeni, da je bolilo-jeste ali sve je proslo i sad se mazimo samo i uzivamo. Mahanje svima i izvinite na kilometarskom postu , odoh da dojim bebu. :babycrib:

Izmenjeno od strane septembar26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.