Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro(dobar dan) zenskice. :DI ja malo kasnije ustala... Ova moja curica je aktivna veoma... Kako ste mi vi?

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja konačno ustala. Jutros su me probudile lažne kontrakcije. Čekala sam neko vreme da vidim da li je konačno to to , međutim one prestale i ja nastavila da spavam.  Bač me nerviraju ti lažnjaci. Septembar, još smo tu?

 

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila epidural, sve pohvale za taj vid olaksanja :D koja god moze da ga dobije ,neka se ne dvoumi, zaista je mnogo lakse i nema nikakvih nuspojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, još smo tu?

 

Jos smo tu Mico :D Ja te laznjake jos nisam osjetila , ili mozda jesam a ne znam da je to to :) U svakom slucaju kad pocnu prave , nece biti sumnje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam rezervisala epi. Samo me upisao anesteziolog u neku svescicu. Kaze da 90% zena koje se prijave i dobiju epideral. Jedino kao iz medicinskih razloga, e sad ja cula i da kao kad si previse otvoren ne daju, kao kasno je. Znam da je on napomenuo samo da moram odmah kad stignem u porodiliste da im napomenem da sam rezervisala epi, da bi on mogao da dodje,da mi da. Nadam se da ce biti tako... Ja se prvi put poradjam evo jos malo al ne bih da trpim bol ako ne moram. Kontam ono da se sve to zaboravi kad uzmes bebu, al sto bi ako vec imam mogucnost a sad se ne placa. Mozda to zene koje pre nisu mogle da biraju pre malo bojkotuju, ne znam, ili iz straha nekog ili neko hoce sve skroz prirodno, ali to je anestezija kontam i mozda meni tako bude mnogo lakse da bebu izguram pa samim tim i njoj... U svakom slucaju svako po svom nahodjenju nekom radi ili kako je u mogucnosti. Ali sad se ne placa, pa zto ne iskoristiti to, da se placa ne znam ni ja da li bih mogla uzeti epi. I daje se pored kicme koliko sam citala a ne u kicmu kao spinal. A sad svako bira, ja bih da dobijem.:)

mica 82 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom gradu nema te mogucnosti,a i nisu mi preporucili bas nikog kome bih dozvolila da mi petlja oko kicme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad imas mogucnost da biras,svako neka odluci za sebe. Ko hoce nek si olaksa, ko nece nek trpi, ko ne moze iz nekog razloga- nema drugu opciju i tako je to. :) 
Zeklice kako napreduju radovi ? :) Ja sam bila poludila posto smo krecenje i pranje tepiha ostavili bili za kraj 8 mj . i pocetak 9, al kako je tebi mogu misliti samo. Nadam se da cete brzo sve smontirati i da uzivas. :) 

mica 82 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh a hormoni me izludjuju ovih dana. Poludecu, i stvarno je to strasno, mozda zato neke zene padnu u depresiju posle... Samo treba pricati otvoreno sa muskarcima tj. Muzevima, jer oni to izgleda mogu tesko razumeti... Ja sam danima plakala, onda sam bila besna na dragog sto nista ne primecuje, pa sam mislila cak da me on namerno kulira pa je to kulminiralo i onda sam postala strasno besna, svasta mi je i palo na pamet, priznajem. Al srecom nekako skontah da nisam pocela ludeti i da se to jednom recju zove- hormoni- i stvarnk je strasno to stanje neko, nadam se da ce brzo proci stvarno... Mada kazem pricali smo jutros. Nocas sam ga gleDala dok spava i resila da ga ne budim da razgovaramo vec da mu napisem sve to na papir da procita posle. Tesko mi bilo nesto, sad je sve ok, pricali smo... Ja sam pre toga mislila da ce on skontati to moje stanje posto se inace jako dobro razumemo i ddlimo misljenja ali eto, on nista nije skontao da se samnom desava... Samo treba otvoreno pricati o svemu da se ne iskomplikuje... A i ne mogu muskarci da pretpostave sta nam se desava uopste... Jel se i vama desilo nesto tsko- hormonalno? Ja ili sam ljuta ili razmisljam o keksu :) znam, nesnosna sam, samo jos malo da me muz prezivi...:)

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja taj ubod za epidural nisam ni osetila. Zeklice odmah kreni u porodiliste kada osetis ili bolove ili pukne vodenjak, epidural se daje do 5 prsta, posle ne.

andjelita, zeklica i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radovi dobro, posto sam poludela i pozvala majstora, ne mogu vise da cekam. Evo majstor malterise, gotova struja, pa izgletovati i okreciti jos, podovi na kraju, ali to me ne interesuje, hocu prvo soba u kojoj mi i beba spavamo bude gotova... Pa onda mogu da se porodim :) naravno ispala sam azdaja, nisam bila bas smirena kad sam zahtevala majstora od muza, al dobro, bitno da je dosao i evo radi covek. Ko prezivi mene pricace, mada kontam da je to moje u stvari normalno, ne mogu nista cekati vise... Pa svaki dan se sad mogu poroditi...

andjelita i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nemoguća cak i sama sebi poslednih mesec dana. Cas bi plakala,cas se smejem kao manijak... Sinoć kazem dragom da posle posla ostane u kafiću sa drustvim koliko hoće, da se opusti malo i na kraju se naljutim sama na sebe sto sam mu to rekla a on hteo samo na pivce jedno da ode. Zaspala sam od muke jer sam samu sebe iznervirala.

zeklica i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno da je normalno zeklice sto si ne raspolozena i ljuta. Pa sto kazes mozes da se porodis svaki cas, a kucu ti sad gletuju i krece. Ja ti kazem ,bila sam posizila sto smo ostavili krecenje za kraj 8 mj , a ti pred terminom. Al probaj se opustiti sto vise , , ne vrijedi, nista ne mozes sada , sta je tu je. Samo sebe stresiras bez potrebe. Nista ne mozes nego nadati se da ce vrzo biti gotovo , bar sobica. Uh ti muski , nikad nas razumjeti nece, a sa hormonima pogotovo. 

zeklica, mica 82 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nas muškarci inače ne razumeju, a kamoli kad se radi o hormonima. Moj nikad ne primećuje kad mi nešto fali, a i ako kažem, on kao razume ali ne vidim da se ponaša shodno tome. Jbg, ima jedna studija koja kaze da se najveći broj ljudi razvede upravo jer se ne razumeju, npr žena misli da je muž ne voli jer stalno gleda fudbal a on ni ne zna da joj nije posvetio dovoljno pažnje. Bizarno, zar ne? Ali tako je.

Uglavnom, ne brinite, proći će ti napadi hormona, a do tada izdržite :)

zeklica, mica 82, Milen@ i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da dozivljavam zajeban deza vu :D

sto se epija tice, ja se zaista pitam da li bi moglo, [posto mi se prsljenovi spojili, tj priblizili u prvoj trudnoci jos, i od onda tako bleje :D

i eto to mi je jedini strah. da znam da je sve u redu, trazila bih, zasto da ne. pa prosli put sam izdrzala i naravno da mora a i moze, ali pitanje je da li bih mogla da izdrzim da je duze trajalo.

mm je neka balkanska sorta umiksovana s nekim zapadnim vrednostima.  ipak je on balkanac, a i majstor :) . takav vam uvek ceka zadnji trenutak. evo sad sam ga pustila da odluci sta ce i kako za deciju sobu. verujte da ni prstom mrdnula nisam, a u prve dve t sam bljuvala vatru, na sve sto mi se svidja i ne svidja.

a sto se razumevanja tice, tu je jako bitno da snizite kriterijume. mozda smatrate da jeste ( a i jeste) fer da i vi odremate i odmorite nakon sto oni preuzmu bebu, ali imajte na umu da nismo u Zemlji cuda, i da se m naprimer uplasi da drzi tako malu bebu, lupam. ili da budu ljubomorni, iako nece to da kazu...  i oni su nam ko deca :)

uglavnom, najgore je cutati. pokusajte odmah da razresite sta god da vas tisti.

bas sam se raspisala, bas sinoc smo se mm i ja posvadjali, jer oboje cutimo. deca su bica cudnovata... izvuku vam energiju i ljubav i opet ih volite vise od icega :)

mica 82 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je najgore sto mogu uraditi cutati i pustiti da tece i da se gomila to u meni. Sad je lakse kad smo popricali, mnoogooo. Opet je sve po starom. Ja pitam svekrvu kako to da ona kao zensko,aj sto njen sin nije prepoznao, al kako ona nije sta mi se desava- posto se nazalost ona nasla tu u toku jedne zustre svadje- pitam je jer ona nije imala problema sa hormonima. Ona kaze prvo nije. Onda kaze jeste, ali drzala sam to sve u sebi. Islreno mislim da to moze biti jaako loda opcija i da treba resiti stvari odmah inace se ljudi odalje i svasta nesto lose. A i mozda je ona zaboravila kako joj je bilo, ipak je to bilo pre 30 i nesto godina. Ma morala je ona ndkad biti u sl. Situaciji ali ispadne da smo mi novije generacije svasta nesto izmislile od bolesti, ne razumem- jel hormoni nisu postojali u to vreme :) mozda oni to nisu znali imenovati kao takvo. I da, najvise me nerviraju ta neka poredjenja starijih generacija i nas mladih, mi ispadosmo pekmezi, kontam da su se stvari promenile i bili su oni stameniji od nas sigurno ali svako vreme nosi nesto svoje... Uglavnom, htedoh joj reci da se to zapravo zove generacijski jaz i da je normalna pojava- to nerazumevanje medju generacijama, to je valjda znak da staris. Pa i mi cemo tako jednog dana. Ne ljutim se ja na moju svekrivu, razumem je. A i kontam da je normalno da je na str. Sina,i to je normalno. Nista strasno, gadno je sto se nasla tu u toku rasprave, to nije lepo sto smo tako to pred njom,al ajd. Inace se nikafa ne svadjamo stvarno, utoliko mi je sve ovo bilo strasnije i stresnije... Razuman je dosta inace, slicno razmisljamo i evo tokom ovih jos malo 7 god smo se dosta stopili i usaglasili. Ma bice to sve ok, samo kad sam ja skontala sta je i kako... Uh, koje olaksanje... Sad mozda i keks padne ko zna,haha. Ja ne odustajem, necu da mi hormoni budu izgovor sad za sve, al neka stanja i situacije mozda treba i iskoristiti, sto da ne... Videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelita, sex samo ako imaš spakovanu torbu za porodilište :D ja sam pričala kako je meni krenuo porođaj sa M.

septembar26 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam kikiriki :) odavno, nego nisam ja te srece vidim sto se keksa tice :) bar veceras, ali ne odustajem tako lako, osim ako se ne porodim u medjuvremenu. Mslm. to do sad i nije bilo bitno uopste, sad je nesto postalo, a posle nista opet neko vreme... Ugl. ne moze biti nista od toga, jedino sto moze mozda kontrakcije izazvati, a ja se svejedno uskoro poradjam :) e da mi je znati koji je to hormon sto mi konce mrsi...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace danas sam pocela tu kandida dijetu,pa sad koliko izdrzim. Znaci bez slatkog, kvasnog testa, voca, seceri nikakvi u stvari, cak procitah ni pasulj, mleko moze kao ograniceno ali bolje ne ni ml. Proizvodi, gljive i sve sto moze gljivice sadrzati. To sam nasla doktorka nije pominjala... Ali kao da bude efikasnija terapija a vremena malo... Napravila sam pastu od kurkume- 50 g u 150 ml vode mada treba vise vode, stavi se da baci kljuc i pri tlm se mora stalno mesati- bude gusto kao jogurt, moze i redje jer se zgusne jos. Cuva se u frizideru oko 7 dana i stavlja po 1 kasicica u caj 1-2 x dnevno- eto ako nekom treba. A pocecu i probiotik piti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je zene sto ste zatajile....garant se neka poradja :-)
Mico, jel ti ili mozda septembar,a?:-)
Aj vidjecu ujutru, kad bude cekiranje hehe

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je zene sto ste zatajile....garant se neka poradja :-)
Mico, jel ti ili mozda septembar,a?:-)
Aj vidjecu ujutru, kad bude cekiranje hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar je jos tu , odoh sad na kupanje pa spavanac. Vidjecemo ujutro sto kaze S. na cekiranju jel koja otisla sa spiska . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam i ja. Nesto sam danas bljak. Necu ja skoro.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još četiri dana do lansiranja :) stiže vam pun mesec i onda sve kao sve poštene veštice na metlice i u porodilište :D hihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja sam kao juce dopakovala koferce. nesto mi cudno sto tako malo stvari al ok. (vrv sam navikla na masu decijih stvari, i ono "moze da zatreba" a u stvari je nojevo pero s levog pod-krila) :D

sex nisam ni viodela na tvu vec mesec, mozda i jace, ne stize se a bolovi zajebani. izmuljam masazu i odem da spavam :D

Izmenjeno od strane andjelita
zeklica, LadyN, mica 82 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.