Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

lejdi, super sto idete kuci  :)  jeste bili 3 dana? ili 2? (slabo mi ide matematika, a i zbunjena sam s ovim oko merenja sluha)

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 dana. cak ni 48h nego tipa 44 :D

verovatno sam bzvz napisala, koji deo je nejasan? malo sam sludjena

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej sigurna sam da je moj mozak zakocio ne brini :D

extra sto idete kuci tako brzo. imam tremu od tvog dolaska kuci, i donosenja bebe kao poklon veikoj :D

meni je kroz glavu tada sevalo samo kako je velika "veeeelika" :D nekako i dalje moje dete, malecko a tako veliko.... cudan fil totalno

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej sigurna sam da je moj mozak zakocio ne brini :D

extra sto idete kuci tako brzo. imam tremu od tvog dolaska kuci, i donosenja bebe kao poklon veikoj :D

meni je kroz glavu tada sevalo samo kako je velika "veeeelika" :D nekako i dalje moje dete, malecko a tako veliko.... cudan fil totalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni trip bio kad sam rodila S da svi ljudi imaju dzinovske glave i ako pomazim mm po kosi bilo mi nekako cudno :D 

Kontam da ce mi se sad S ciniti velikom, a zao mi, ona je moja beba #1 :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao to sam zaboravila skrooooz. najjace mi bilo kad legnemo svo troje, a ona je bila njegova kopija, pa je bilo ko da gledam mini mm-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad vise ne spavam sa mm om :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad vise ne spavam sa mm om :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice moje drage, samo na brzaka da se javim, juce stigli kucici (3 dana se ostaje u Gradskoj), nisam sve uspela da ispratim, videla sam za MakiJanu i LadyN-cestitam vam mame!

Pisem cim ugrabim vremena, sve u svemu, namucili su me jer nisu dobro procenili bebu, do napona je bilo bez problema, uz disanje i relaxaciju kontrakcije sam savladala, a naponi-katastrofa, sat vremena se napinjala, na ulazu bebac, a nikako da ga poguram, a ja guram li, guram! Nece da me seku, mene naponi lome sar vremena, na kraju kao morace epiziotomiju, izgurala sam ga posle seckanja za sekund-4500kg i 55g!

Oni u soku, ja u jos vecem! Dr jos sve vreme 'ljuta' na mene jer ne guram dovoljno, a ustvari njihova losa procena. Sta da vam kazem, pre trudnoce sam imala 51kg, na 166cm, sitna skroz, dobro sam ga i izbacila prirodno! Inace, poradjala me je S.E. doktorka koja je uz S.Dj. (to je ta tvoja Andjelita) po meni dok sam odlazila na ctg, jedine koje su tamo u Gradskoj 'lose'-nadmena, nezainteresovana i eto, zalomi mi se ona... Zavrsila sa hematom, epiziotom ni ne osetim koliko me ovo boli, uhvati me u trenucima da ne mogu da stojim, hodam. Ali za mog Simona, imam nadljudsku snagu i kao da sam ceo zivot mama, iznenadih samu sebe kako sam se snasla.. Samo pozitivne misli imam, nista mi nije tesko, osecaj je stvarno neopisiv.

Inace, noc pred pirodjaj budim se u 2h, ne spavam uopste do 6, u 5:59 pogledam na tel i ono pokaze 6.00 i tog trena mi puce vodenjak. U bolnici bila oko 7, u sali oko 9, porodila se u 15h. Mogla sam sigurno i sat do dva ranije, ali eto... 

Samo lagano, pravilno disanje, potpuna relaksacija i lako cete sa kontrakcijama, a verujem da su i naponi laksi kod manjih beba, tj normalnih uslova za porodjaj.

Ljubim zenske!! Pisem vec! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne, imam samo 5tetri koje ce sluziti za siroki povoj, malo jeste, zbog pranja mslm, a ionako idu sa ove str. pampersa pa mislila kao dosta je to. Uzecu jos 5 zbog pranja-susenja eto. Mada sto kaze jetzel imam te uloske dodatne za mpp.

ja bas navalila na slatko posl. 3 dana,uf,uf,uf. Ovih par dana su mi stresni jako zbog radova u kuci koji se slabo pomeraju, pice me hormoni, stalno se svadjam sa muzem. Srecom, ubedih ga da sutra dodje majstor. Sad se lakse dise. Doduse mogla sam to lepse predloziti,eto, al kad sam nervozna mnogo zbog haosa. Pa bebo nemoj mnogo da zuris :) da zavrsimo sobicu makar,kad je tako bzv. ispalo...

Inace kad hoce,hoce- sad i masina nesto krenula zezati, a nova... Sutra dolaze cike da pogledaju.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej Reina, jesu te gledali uz pred porodjaj ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni dete namazalo nokte na nogama, sad mogu da odem da se poradjam ahahaahha :D:D

Kikiriki i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci , svaka cast :D Velika beba ,prva na listi dugo bila  , mozda zato nije htjela van par dana :D :P Sala mala :) Mi bili u setnji skoro dosla kuci , zahladilo lijepo , sto meni bas odgovara . :D Kako ste vi veceras ? 

Andjelita kod nas ne daju lak u porodilistu , kazu ako ga vide salju rodbinu po aceton i brisanje odmah :) Ja svoje drzim bez laka vec ima 20 dana , sve kao da ne bude u zadnji cas da trcim i brisem. 

mica 82 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina, bravo! Veliki momak! Tebi je to prvo dijete? Ne vidim tikere, Cudi me da te nisu odmah secnuli, ovdje to rade gotovo svim prvorotkama. Ne bi se vjerovatno toliko namucila. Ali ajd sad...bitno je da ste se razdvojili i da je sve u redu.

Inace, mene su sjekli kad sam se poradjala prvi put...kontrakcije ubitacne, napone nisam ni osjecala. Tako da mislim da je to bio pravi potez. Olaksali su mi vjerovatno. I sto je najbolje, usivanje nisam ni osjetila dok 2. i 3. put kada sam sama popucala...usivanje je boljelo kao djavo.

septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina nemam reči. Stvarno velika beba. Svaka čast kako si pregurala. :baby:

Moje prvo dete je imalo 3550 g, a mene su i sekli i pocepala sam se, pukao mi je grlić, ali su me odmah ušili i ja to nisam ni osetila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Reina. Poljubac za velikog momka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam od srca devojke! Prva mi je beba (evo sikimo sad) :) Pa koliko sam ukapirala, izbegavaju seckanje do samog kraja. Isto su uradili devojci koja se pre mene porodila, cula sam dok sam bila na stolu, njoj 4100, isto se iznenadili koliki je, ja jos mislim u sebi svaka njoj cast, nije se cula do tij napona i nju su isto tako pustili sat i vise da se muci u naponima i na kraju je sekli. Nemam reci stvarno. Verujem da dr nije ni gledala mere koje su nam uzeli, ne znam sta drugo da mislim. Bbilo bi sve drugacije da su odmah uradili epiziotomiju. Ali dobro, stvarno se sve zaboravi.

Jedino sto ce oporavak duze trajati, ali uz ovakvog dasu nista nije tesko. Bio je atrakcija u porodilistu ;) 

Andjelita, gledali su na uz dan pre, ja pitala je l krupna beba, dr je samo rekla-nista posebno, nije za intervenciju. I lak skidaj obavezno, babica je vristala na jednu sto je imala na nogama, ja sam skinula po savetu divnih mojih trudnica ovde.

Ljub. Ljub! Cekam sledecu, neku princezu po mogucstvu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Reina!

Tako su i mene pustili da se patim,pa me jos i peckali da se prenemazem jer su bebu procenili na 3500, a ispade moja cupava devojka od 4200!

ReinaS, septembar26 i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel ja to kapiram dobro, nijedna od vas ne koristi epidural? Ako je tako, koji je razlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa misim stvARNOI, mislite li da bih dala detetu da mi maze 50 nijansi sarene ? :D:D:D

sljokice neke mi macnula, na noge. obrisacu ako se dohvatim :D

reina, blago tebi kad si zaboravila :D

epi? pa ja zeno nisam stigla, mislim, nisam. NIsam se ni raspitala. Prosli put bih ga dobila iako nisam nista imala od testova koje traze, samo da nije bila subota.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia kod nas u bollnici u kojoj cu se poradjati ni nemas mogucnost da dobijes epidural. Tako da sve ide "natural" :D  
Jutric inace od mene , jutros sam malo lenja, kasnije ustala , mm kuci pa se uspavali. Sad ove sitnice po kuci i kasnije ljencarenje. Kako ste vi zene ? Kako stomacici? :D 
 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.