Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da,slazem se,tetrica ti treba vise,ne samo za sp vec za svasta nesto drugo jos.
A sto se tice velicine pelena ja sam sa svo troje pocinjala sa 2. I do skoro mislila da je to najmanja velicina hahah

mica 82 i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,slazem se,tetrica ti treba vise,ne samo za sp vec za svasta nesto drugo jos.
A sto se tice velicine pelena ja sam sa svo troje pocinjala sa 2. I do skoro mislila da je to najmanja velicina hahah

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sad uzela 1cu malo belo i 2ku veliko belo i dobila jos jednu 2ku pampers zelenk... tetra imala 40, ato za siroki povoj, za brisanje bebe, pokrivanje, za kadicu za kupanje... najpotrbnija stvar. al mozda zeklica misli na one svedske pelene? 

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske bila sam danas na kontrolu, bebac je super napreduje... Teski smo 1158g a dugacki 34cm ,a 28nedelja tj usli smo u 29nedelju.. Posteljica je na zadnjem zidu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki super za bebaca :) 
I ja cu morati uzeti jos tetra znaci , znala sam da ovo ce biti na knap. Vidjela sam na internetu imaju one sa printom , fazon hello kitty i tako to , pa mozda uzmem tih 10 ak. Da ne budu sve bijele. 

Kiki92 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki super za bebaca :) 
I ja cu morati uzeti jos tetra znaci , znala sam da ovo ce biti na knap. Vidjela sam na internetu imaju one sa printom , fazon hello kitty i tako to , pa mozda uzmem tih 10 ak. Da ne budu sve bijele. 

hvala puno ja sam brinula jer mi je reko dr kao da bebac malo kasni kao sa razvitkom duzine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajd da mi ko objasni sta je tetra a sta svedska pelena :huh:

Ja sam kupila 2 paketa Libero 2. Imam 15-ak presvlaka br.56 i 8 br.62., uglavnom kompletici body+hlacice. Meni su bodiji zakon i uopste ne smetaju pupcicu, onako sve fino se prekrije, mada koliko mi se da primjetiti ovdje i dole ne vezu pupak na isti nacin. Ovdje je neka plastika kojom se pupak pricvrsti i to se osusi i otpadne u roku 7-10 dana. Nema potrebe za odrzavanjem, ciscenjem, gazama, jodom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM, aj ne zezaj da ne znas koja je koja pelena:o

Aj kucaj na gugl da ti ne objasnjavam sad:P;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbg.mogla sam odmah na gugl :D

Ma sta ga znam, ja koristim za svoju djecu jednoupotrebne(Libero), znam da imaju i pamucne, one cetvrtaste, al koje zovu tetra a koje svedske to nemam blage :D

Odoh guglat pa da sta naucim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

hvala puno ja sam brinula jer mi je reko dr kao da bebac malo kasni kao sa razvitkom duzine...

Evo meni u ovoj jednoj knjizi sto imam o trudnoci za 28. nedelju pise da beba ima oko 1000 gr a duzina od 35-37 cm . Eto bas sam sad namjerno isla da trazim. Ma to je sve mislim malo , ima ona vremena da sve stigne i nadoknadi :)  Svaka beba je drugacija :)  

Izmenjeno od strane septembar26
andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace jutro i od nas :) Evo ustala  , pa ode jos malo doruckovati ,mm na poslu :) Kontam sta danas praviti rucku i tako :) Ima li ostalih , kako ste ? Kako stomacici ? :baby:

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 Ako planiraš da stavljaš široki povoj, mislim da ti je malo 5. Inače ja ne stavljam široki povoj, već mi služe za druge stvari. 

Ja ih imam oko 30 i nekad mi se cini malo, a sirok povoj gotovo da nisam praktikovala, al nekako za svasta nesto trebaju. A za sirok povoj,Zeklice mozs da iskoristis uloske od platnenih, dok ne krenes sa njima, tako sam ja , pampers , pa ulozak pa svedska, nekako mi bilo lakse. Sa platnenim ti sirok povoj ni ne treba. :)

Izmenjeno od strane jetzel pretzel
mica 82, septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kod nas je takodje kako kaze Mama Maza: na pupak stavljaju neku plastiku i onda to ubrzo otpadne, ničim ne treba da se tretira. Isto tako, niko ne stavlja široki povoj, to ovde jednostavno ne postoji, samo obične pelene tipa Pampers. Ja sam i prvo dete dobila ovde, pa ni ja nemam mnogo pojma koje su koje pelene.

Zapravo, mnogo stvari je potpuno drugacije nego u Srbiji. Evo npr posle carskog reza se kupamo odmah sledeći dan, rana se ničim ne prekriva osim na samom početku, rana je zaheftana i samo je bitno da se dobro osuši nakon tusiranja. Carski je uvek sa epiduralom ili intraduralom, osim ukoliko ne postoje kontraindikacije, pretpostavljam. Posle carskog se leži tri dana u bolnici ako je sve ok.

Izmenjeno od strane Cintia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lady, krenulo mlekce?

jutro dzemske :P

ja raspolozena iako se nisam naspavala- drogiram se kofeinom :)

vi kako te?

septembar26, zeklica i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, odbija dohranu, pa je navukla sebi, sad ga bas ima. Al sad malo malo hoce da sisa :D pustaju nas danas kuci, jupiii, idemo seki na rodjendan :) 

Sutra ce doci neka zamenska patronazna, razmisljam se da joj kazem da je ne kupa, vec da sacekamo do ponedeljka ujutru. nema ni 48h kako se rodila, prebrisacu je malo mokrom pelenom, al zboh tih zastitnih slojeva da ostane malo duze... Sta vi kazete, jel ima ko iskustva? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady,moja se nije kupala punih 6 dana,nista joj faliti nece. A i nije pretoplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zenskice... Kako ste, ajde  i ja malo da se ubacim u razgovore :)

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste vi imale problem sa bradavicama dr mi juce rekao da moram da ih masiram i izvlacim kaze male su bradavice  beba kad pocne da vuce ima da ti krvare. Da li da uzmem ad kapi da mazem i izvlacim sa tim jer boli uzas cim ih pipnem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da,slazem se,tetrica ti treba vise,ne samo za sp vec za svasta nesto drugo jos.
A sto se tice velicine pelena ja sam sa svo troje pocinjala sa 2. I do skoro mislila da je to najmanja velicina hahah

samo da znas postoji i manji od 1 da li 0 il kako vec za prematuruse lakse od 2 kile.

Izmenjeno od strane jetzel pretzel
snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor rekao da masiram i mažem, ali mene je to naravno mrzelo. Možeš  uzeti lanolin u apoteci. 

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I danas smo sve tu? :P Mene od jutros boli grlo, tako da ću i na ovaj porođaj da odem prehlađena.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady srecan rodjendan S. :) Sve najbolje i nadam se da cete smazati cijelu onu tortu :D Kad je toliko truda u nju ulozeno :D 

andjelita, LadyN i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je bre ovo, još se niko nije porodio :) kakvo je ovo zabušavanje :D ajmo devojke, otvaranjeeeee

andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koga tipujemo prvog?  Septembar jer damice imaju prednost ili mica82 zbog broja 1? :) 

e drugari, mi idemo kuci danas, S na rodjendan :wub: bas se radujem :) dobili smo otpusne liste, sve ok, gatrijev test i sve po redu samo moramo sluh prekontrolisati na levom uvu za mesec dana kod orl. to ovi novi aparati iz blic fondacija, a kaze kod beba koje imaju manje od 3 dana cesto se to desava zbog slepljene sluzi koja nije stigla da izadje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.