Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Andjelita ce mozda i prije nas  svih , aj znaj :D A ovaj drugi je po UZ ? Jel .:) 

no no, ovaj drugi je po dablu. po uz je 2.9.  j... lud zbunjenog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice kako je?

meni je tako bila nisko beba br. 2 :D celu trudnocu, cim se mrdne, osetim je na grlicu, bas je neprijatno bilo.

zene? kako te?

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice nema , garant stize jos jedna beba danas :D Ja dobro , odspavala jos jednu turu od sat vremena i sad opet kuci , dosadjujem se. Posla nesto nemam imam neki ves samo ispeglati i ljencarenje. 
Tebi andjelita nadavali termina ko u prici :D Na kraju ce biti ovaj srednji najvjerovatnije :D 

 

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne tu sam :) nego kakve li su tek onda prave kontrakcije pitam se... Nisam znala da ove lazne bole, mada mozda je beba sto kazete. Naterala muza sinoc da mi pripremi nesto sta cu obuci za svaki slucaj, jadan on, ujedala sam. A vece pre toga da mi potrpa sitnice jos u torbu. Sad sam spremna. Svako vece generalna proba :) da, eto uvece se javi taj neki bol,mora jer je beba tad aktivna bas. A preko dana juce po malo menstrualni bol. Mada danas ctg ne mora nista ni pokazati. :) i dalje sam opustena, ma prepoznacu vec kad dodjw, neiskusna, sta cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dancic zene, upadam sa jednim pitanjem:)

Sta ste sve pripremile za bebine prve dane, mislim na pelene, benkice, pantalonice i koliko? Stize nam beba u familiju uskoro:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spremila 5 bodića kratkih. 5 dugih rukava, 4 donja dela, 20 tetra pelena, 5 kapica, 10 pari čarapica, portikle. To su najmanji brojevi. 

Kako si septembar. Ti beše sutra na redu?;)

Zeklice, kad porođaj krene, prepoznaćeš. Beba sad ima jako malo mesta, zato i bpli kad se mnogo mrda.

Anđelita i meni su prvi put korigovali termin za 9 dana po dabl testu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, nije meni frka oko termina, vrv cu preci nedelju dana. tako mi je bilo sa obe.

ja nisam brojala nista, nemam pojma, odvojila sam neke stvarcice sto su ove dve nosile a da nisu bas roze roze, imam punu vanglu. doduse, sve je nagurano i zguzvano ali ne znam gde cu s njegovim stvarima, jos smo u premestanju rasporeda po sobi...

jbt, prosli put, par dana pred porodjaj, sama sam ispomerala sav namestaj u sobi. sama. sve. sa stomakom do zuba. :o:o:o

ne razumem kako.

zeklice, dosta su neprijatne i te lazne... meni se npr desi da izgubim dah kad pocnu. ali realno, mozes da izdrzis ;)

ja strpala devojke da spavaju, vu-huuuu :D:D:D  sloboda :D sad cu i ja da se izvrnem ako uspem da se namestim. ne leze mi se jer ne mogu da se dignem posle ko baba sam jaoooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pripremila sve sto sam dobila od robice a dobila sam toga dosta. Sve sam oprala i ispeglala pa nek stoji od viska glava ne boli. Ima oko 15 bodica kratkic ruk ,15-20 dugih rukava , majica na vezanje 10 ak , pa onih hlacica sa stopalima 10 ak , 15 tetra pelena , 15 svedskih za siroki povez. Ima kapica 6-7,  carapica ima 10 ak.   Pa gegica i haljinica ni ne znam broj . Jedino onih malih kao cipelica za obuti bebi imam 3 para. Al to je samo za dekoraciju :D  Bebi sam kupila samo odjelce za izaci novo , i tetra pelene su nove , i peskiri. A robica je polovna al sam sve otkuhala i ispeglala. 
E za ove pelene da kazem da smo dobili veliki paket 1 pampersa 89 komada i taman dok to potrosi uzecemo 2. A od te jedinice sam odvadila 15 kom za bolnicu , jel kod nas se i pampers pelene nose , pa da bez veze ne uzimam mali paket bas za bolnicu , ja nacela veliki , isto je. Eto ja utusi , al mozda pomogne . I da , sve je to velicina od 0-3 mjeseca , ima mozda nesto i za 4 i 5 zavisi kolika beba bude :D 
E Mico dobra sam , malo me bole kao ledja kad sjedim za komp duze al cim legnem popusta. Kontam od stomaka sigurno. Nista jos , a da meni su prognozirali sutra , a tebi 15 og :D  :baby:

broccoli, mica 82 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da imam jaku zgaravicu danas , beba mi se gura u zeludac, a one dvije sto se zalise prije par dana na nju se vec porodile. Valjda vise i bebi ponestaje mjesta pa mora malo i mama da dura :D

andjelita i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, super, hvala zene;)

Nosite li bodice dok ne otpadne pupak? Posto ja nisam, nego benkice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zgaravica, užas. Mene to baš muči. Noćas mi se beba toliku istezala i šutirala, da me je bolela i bešika, rebro i želudac. Na kraju sam povraćala i kiselina mi je bukvalno krtoz nos izašla. Užas. Jedva sam jutros nekako zaspala.

Biće super ako se porodim pre 16-og.

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam isto ovo za bodice ? Pa molim iskusne mame da napisu ? Al kontam da bi smjeli se nositi jel ima na pupku ona gaza ii sta vec bude pa nebi smetalo. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je bilo lakse sa benkicama prilikom presvlacenja, da slucajno ne zakacim prilikom povlacenja bodica, ali ako je neko radio drugacije neka napise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najveca frka bila kako prevuci bodic preko glave :D do tad sam benkice koristila... ne secam se jel imalo veze sa pupkom...

Nikako da mi krene mleko, tj kolostrum. bukvalno dve kapljice i to je to. prvo je ona bljuckala plodovu vodu do malopre pa su rekli da ne dajem, sad mislim da je vec gladna, a ne ide... Sa S nisam imala problem na pocetku. Neki savet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz iskustva najbolja stvar za pocetak su bodici na preklop, kao benkice samo imaju i dole za kopcanje kao bodi. Meni su se benkice stalno podizale. Tih bodica ima svugde sjajni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prvoj oblacila benkice, drugoj iskljucivo bodice... nervira me sto se izvlaci sve, bolje da mi je gola onda....

al sto kaze zoe, ima ovih zgodnih na preklop...

 

lady, samo sto cesce stavljanje na sisu, i vise puta dnevno, nesto valjda mora da navuce

i me ni je kasnije doslo mleko sa mladjom, ne znam zasto, i nije ga bilo mnogo kao sa starijom... samo na sisu i to je to

septembar26 i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej, nemoj da strahujes i od ad, pa ako nece nece, nek joj daju ad. najvaznije je da se psihicki ne mucis.

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam svim novim mamama i bebama, krenulo je :baby:

MakiJana i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila samo bodiće. Što se tiče mleka, ni meni nije odmah krenulo u prvoj trudnoći. Sad mi je  u 7 mesecu krenulo po malo kad pritisnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila samo bodiće. Što se tiče mleka, ni meni nije odmah krenulo u prvoj trudnoći. Sad mi je  u 7 mesecu krenulo po malo kad pritisnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas se niko ne poradja? A bas nam je lepo krenula nedelja.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brocili, za kolicinu ne bih znala da ti odgovorim, nakupilo se vremenom svega ali sam oba puta koristila bodice, jest kad prodje kaka mora sve da se menja, ne smeta za pupak jer je on pod gazom, ali zato je stomacic uvek topao..:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam pripremila sve sto sam dobila od robice a dobila sam toga dosta. Sve sam oprala i ispeglala pa nek stoji od viska glava ne boli. Ima oko 15 bodica kratkic ruk ,15-20 dugih rukava , majica na vezanje 10 ak , pa onih hlacica sa stopalima 10 ak , 15 tetra pelena , 15 svedskih za siroki povez. Ima kapica 6-7,  carapica ima 10 ak.   Pa gegica i haljinica ni ne znam broj . Jedino onih malih kao cipelica za obuti bebi imam 3 para. Al to je samo za dekoraciju :D  Bebi sam kupila samo odjelce za izaci novo , i tetra pelene su nove , i peskiri. A robica je polovna al sam sve otkuhala i ispeglala. 
E za ove pelene da kazem da smo dobili veliki paket 1 pampersa 89 komada i taman dok to potrosi uzecemo 2. A od te jedinice sam odvadila 15 kom za bolnicu , jel kod nas se i pampers pelene nose , pa da bez veze ne uzimam mali paket bas za bolnicu , ja nacela veliki , isto je. Eto ja utusi , al mozda pomogne . I da , sve je to velicina od 0-3 mjeseca , ima mozda nesto i za 4 i 5 zavisi kolika beba bude :D 
E Mico dobra sam , malo me bole kao ledja kad sjedim za komp duze al cim legnem popusta. Kontam od stomaka sigurno. Nista jos , a da meni su prognozirali sutra , a tebi 15 og :D  :baby:

 

isto i ja sto se tice robice- polovno imam dosta, tetrica sam 5 uzela samo za siroki,pa cu lako dokupiti. A mi dobili 2 pak. Za pocetak pampersa ta od 88 premium 1, pa cemo posle platnene krenuti. A isto zam 10 kom samo odvadila od tog velikog pakovanja za porodiliste :)

Inace ctg ne pokazuje kontrakcije, kaze doktorka da su mi to verovatno lazne sto mi se javlja uvece.

I da, blago meni imam kandidu... Ginodaktanol dobila, eto a da mi je ranije radjen bris,sad ko zna da li cu izleciti pre nego beba dodje, a naravno i slatko makljala u posl vreme...

Izmenjeno od strane zeklica
septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini zeklice zbog kandide.Dosta trudnica je ima. Ginodaktanol je super. Ako planiraš da stavljaš široki povoj, mislim da ti je malo 5. Inače ja ne stavljam široki povoj, već mi služe za druge stvari. Ja sam kupila pampers 2 i spakovala 15 kom za porodilište.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.