Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Čestitam Lady!:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vau Lady draga pa sve cestitke :wub: Pa kad prije to obavi , jutros smo imale check in skupa a veceras bebica stigla :D Divno, divno :) Pisi kad stignes. Eto vec 3 dan za redom po bebica dnevno na forumu :D Micoo , koja li ce sutra ? Ti ili ja ? Ili neka treca ? :) 
Kako divne vijesti udjes na forum i ne vjerujes , bas je veselo ovih dana :D 

zeklica i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi rado sutra, ali nista od toga. Osecam da cu opet biti Georgina. Ti ces pre mane. Ja se samo nadam da bude lav u horoskopu.

mama maza i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma će da bidne :D  Nemoj da se sikiras :D Vidis da ni ove dve nisu imale nikakve simptome i za par sati evo druze se sa bebicama :D Tako cemo i mi :D  Ni ja nikakvih simptoma nemam -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Lady :)

bas je ovaj forum divno mesto zadnjih dana! :)

Predivno :wub:

Lejdi ljubimo vas puno :babymommy:

Ja danas bila kod babice, sve ok, stomacina raste, znaci raste i beba, nalazi ok :)

Zavirila mi je i medju noge, nisam otvorena vec zidovi mi natekli pa izletili :wacko:

Sta li se desava sa Jedangram :huh: mozda je i ona rodila :)

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je sve bilo brzinski. Oko 11 pocne da mi curka vodenjak. Stavim dva uloska i pratim, usput resavam tekuce stvari po kuci. Nalravim tortu za S i nazovem mm da pokupi S i da dodje da me vozi u porodiliste. Dodjemo tamo oko pola 3, dok smo ctg i pregled - vec 10 do 4. 5 prstiju otvorena, bolova i ne bas, malo onako kao menstrualni. Klistir i setam i setam do 5, otusiram se i jos pola sata setam, hvataju me bolovi ali ono - izdrzavam. legnem, prikopcaju me na ctg, posle nekih 20 minuta pogleda neki dr kaze 6prstiju. Ja se smorila... lezim tako i za nekih pola sata/cetrdeset minuta kazem ja ne mogu vise, jako me boli. Ali iznenada, mozda sam imala par jacih bolova. Sestra pogleda, kaze ajmo brzo.

Trebalo mi neko vreme da se skontam sa guranjem i napinjanjem, jer je jako zurila napolje ali u pola 7 je vec bila napolju :-) malo sam popucala, i malo se posteljica neckala da ide napolje, al sam u soku kako je brzinski izletela. :) Bila sam ubedjena da ce potrajati...

a da: 3900gr i 52cm :) duga crna kosica, ne lici mi na S osim kao sve bebe jedna na drugu :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

lady, meni je drago da si prosla ok, bilo je brzo, to je utesno :D

mama mazo, kako otekli, sta kako koliko?

 

moje nek bude devica, cisto da ne bude 3 lava u kucu :D

ljudi jel znate vi da je meni termin po meci 15.8.? :D

 

Izmenjeno od strane andjelita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady, čestitke :) he he kokice moje, koja je sledeća :D bogami kako ste krenule pun mesec neće imati na koga da deluje

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady, cestitam!!! To zvuci brzinski, na vreme si prelistala beleske jos i tortu napravila!! Taman da do subote izadjete i porodicno proslavite rodjendan!!

p.s. Torta mora biti vrhunska!!;)

LadyN, zeklica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady, čestitke :) he he kokice moje, koja je sledeća :D bogami kako ste krenule pun mesec neće imati na koga da deluje

Mora na mene il ima da ga nema :lol:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova Lady kraljica , sa napuklim vodenjakom tortu napravila :D :lol:

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

ljudi jel znate vi da je meni termin po meci 15.8.? :D

 

Andjelita ce mozda i prije nas  svih , aj znaj :D A ovaj drugi je po UZ ? Jel .:) 

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejdi, cestitam! Nek je ziva i zdrava Lana! Ti to brzinski i junacki, bravo!;-)
Eto pogodih da ces prije termina al omasih datum hehe
Andjelita, pusti taj termin po meci,ti ces na ovaj drugi da se porodis:-)

LadyN i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh mene opet boli ispod stomaka... Sad svaki bebin pokret osecam jako neprijatno, dole mi seva nesto i malo malo zaboli. Sad se kao smirilo evo... Nemam pojma jesu li to kontrakcije sad... Nije prijatno, e sad da malo istrpim pa vidim ili... Nista ja tu ne mogu da izbrojim koliko traje...a kad hocu da se okrenem u krevetu isto zaboli, treba mi dizalica da me okrene... Sto puta piskim evo, od velike nuzde sam mislila gotovo- to je to, bolelo dole. Evo opet to dole,taj bol, jel moguce da beba malo gura glavom dole to sto osetim? Svaki pokret njen baaas osetim. Kad ne znam ni koliku bol da ocekujem od kontrakcije. Ne bih za dzabe u porodiliste. Moze help?

septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se taj bol pojavljuje od sredine sedmog meseca, bebica udara u grlic i kao da ga gura. Poslednji put trajalo skoro dva puna sata. Srtomak mi je tad tvrd samo gde je beba, ne steze me i sl.  pa mislim da nisu kontrakcije. Prave obuhvataju ceo stomak, javljaju se u jednakim vremenskim rzmacima,  kada se pojave, odmah ces znati da je to to,,

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se u startu termini ne poklapaju, uzima se onaj po UZ. Tako su meni u prvoj trudnoći.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

I mene baš boli kad se beba pomera. Isto mi se stomak stvrdne kao kamen. Mislim da ćeš kontrakcije prepoznati. Probaj da se opustiš i prati.

Izmenjeno od strane mica 82
septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh mene opet boli ispod stomaka... Sad svaki bebin pokret osecam jako neprijatno, dole mi seva nesto i malo malo zaboli. Sad se kao smirilo evo... Nemam pojma jesu li to kontrakcije sad... Nije prijatno, e sad da malo istrpim pa vidim ili... Nista ja tu ne mogu da izbrojim koliko traje...a kad hocu da se okrenem u krevetu isto zaboli, treba mi dizalica da me okrene... Sto puta piskim evo, od velike nuzde sam mislila gotovo- to je to, bolelo dole. Evo opet to dole,taj bol, jel moguce da beba malo gura glavom dole to sto osetim? Svaki pokret njen baaas osetim. Kad ne znam ni koliku bol da ocekujem od kontrakcije. Ne bih za dzabe u porodiliste. Moze help?

tako je meni bilo nocas. od 12 do 3 nikako spavati, al isla sam logikom ako zaspem - nije to to. i stvarno jesam. jutros nista, mislim sve stare tegobe do 11 kad je poceo da curka - a ja mislila da sam pisnula :D

na ctg mi se par puta zgrcio stomak, neprijatno ali ne i neizdrzivo, pitam sestru jel to kontrakcija, kaze slabasna :) 

zakljucak: probaj da zaspes, ako ne ide setaj, dok ne dodje jutro ili pukne vodenjak pa onda idi... Ne ide to tako brzo

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lady bravo, da je ziva i zdrava mala Lana :baby: cestitamo :babymommy:

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvrd stomak znači da imate kontrakcije. Ne mora ceo da bude tvrd, može da bude kontrakcija i na delu materice. Samo dok god to nisu kontrakcije koje se pojavljuju u jednakim intervalima, to su Brakston-Hiksove kontrakcije koje je sasvim normalno da imate, one pripremaju matericu za porođaj od 7mog meseca trudnoće ali se od njih ne porodite. Kod mene su te kontrakcije prisutne od 3-4 meseca, i prve a i ove druge trudnoće, tako da smo stari znanci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro stomacici :) 
I zeklice kako si jutros? Jel prosla bol ili su se pojavile prave kontrakcije ? :)  
Ja evo ustala , doruckovala , sad sam sama kuci pa malo surfam po int i ubijam dosadu . Jutros se probudila bas rano , tel me probudio , al planiram odspavati malo kasnije i nadoknaditi to :D Sad svaki slobodan trenutak koristim za spavanje i drijemanje , bilo da je jutro , podne , vece :D Kontam trebace mi sigurno :D 

mica 82 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelita ce mozda i prije nas  svih , aj znaj :D A ovaj drugi je po UZ ? Jel .:) 

no no, ovaj drugi je po dablu. po uz je 2.9.  j... lud zbunjenog :D

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.