Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Maki Jana.. Bravo za vas dvoje :) Čestitamoooo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mojih beleski iz skolice: 
Predznaci porodjaja: Bol u karilici, cesto mokrenje,  beba se spusta, laznje kontrakcije, krvavo sluzavi cep

Znaci porodjaja: Prave ritmicne kontrakcije, krecu na 20 minuta, traju 20 sekundi, vremenom se skracuje vreme pauze, setanjem manje bole, normalna pojava dijareje, pucanje vodenjaka, ako je naglo pucanje - za 1 sat u porodiliste, ako je napukao - 4h. Ako je voda zelenkasta ili na svako krvarenje odmah se ide u porodliste. 

Boravak u porodilistu: 8 sati od porodjaja se mora mokriti. Ne jesti naglo, ne ustajati naglo, otusirati se uz pomoc sestre. Rana od porodjaja prati vodom, jednom u toku dana sapunom, susiti tapkanjem peskirom ili uloskom. Bitno da je suva i cista.  Prilikom lezanja ulozak drzati spusten izmedju nogu i menjati sto cesce. Za ranu je dobro umereno se kretati. Po potrebi koristiti mrezaste gace.  
Nakon 4-5 dana max mora velika nuzda. 

Beba moze da nije gladna i do 24h nakon rodjenja.  U prvih mesec dana moze da kaki i do 8 puta dnevno.  Ako kaki zuto-zeleno, i piski - to znaci da nije gladno.       
To je za boravak u porodlistu, ostalno se vec odnosi na dojenje i boravak kuci.

 

zeklica, septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo ne slusaj gluposti porodjaj nema veze sa polom deteta. Ja imam sina i cerku oba porodjaja brzinska izgurala ih u tri napona. Tebi je trece i kosti se lakse sire koza elasticnija ne brini nista i pusti glupe price koje nemaju medicinskih osnova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja samo da se javim. Moja beba ne planira da izađe. Baš je aktivan. Osećam se kao da ću zauvek biti trudna.:(

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja samo da se javim. Moja beba ne planira da izađe. Baš je aktivan. Osećam se kao da ću zauvek biti trudna.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, čestitaaaaaaaaaaaaaam! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, meni muz prognozirao 2,3 septembar, pa ima da puknem do tada :ph34r:

Ja se nekako nadam da rodim u 38.sedmici jer i djevojcice su izasle prije termina pa kontam i ovo ce i sve preko 38.sedmice ce mi biti kao da sam prenijela :ph34r: mislim osjecaj ce biti takav :unsure:

Nego ja cu 18.fino u jedan gradic blizu mene, ima neko izletiste i stepenice visoke 427 koraka :D bas se pitam na kojem koraku ce krenuti :D LUDA GLAVA BLESAVA :lol:

Zoe, iskreno se nadam da je tako jer naprica se ona meni jucer o jacim i tvrdjim kostima kod muska, vecoj glavi....itd...babine price, ovo-ono...,bas me istraumirala :unsure:

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini Mama mazo. Moja mama se viša namučila oko mene i moje sestre, a bile smo sitne( 2,8 i 2,5 kg), nego oko mog brata. On je bio treći. Otišla je u 21 i već u 21:30 su nam javllida se porodila. Imao je 3,2 kg.

Meni svi prognoziraju da ću prebaciti termin kao i prvi put.

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej zene. nisam znalal dal da pisem, tako sam se razljutila i pobesnela, itd, i sl.

jutros otisla u gradsku na uz, i posto mi bebac kao kasni maaalo vise od 2 nedelje dezurna dr krava je odlucila da me ostavi da lezim bez ikakvog pregleda. znaci nije htela da me pregleda a trazila sam.

naravno ja odbijem da idem gore na patologiju jer znam da je bebac ok, i drugo nemam stvari, i trece, termin mi u ponedeljak a ja cu da lezim bezveze.

i tako mi sestra na salteru kaze da ako odbijem ne mogu da dodjem da se porodim tu jer sam odbila ustanovu, mos misliti....

i eto, kuljam od besa, nemam nikakve nove info o bebi i nzm sta da radim....

mica 82, septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako te nije pregledala? Ctg? Vaginalno? Šta ti je rekla zašto bi te ostavila da ležiš, mora da ima razlog sem tog da bebac kasni 2 nedelje?

A da, to jeste fora da skidaju odgovornost sa sebe jer si odbila da ostaneš da ležiš na predlog lekara. Realno, ako ti porođaj krene, ne mogu te odbiti, nemaju pravo, sem ako nemaju dovoljno fore da te pošalju u neko drugo porodilište...

Možda je ipak bilo pametno da ostaneš, m?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš dobro da pritisneš dr. da ti kaže zašto hoće da te ostavi. Ako ima razloga, spakovaće te muž, to bar nije problem. Idi kod načelnika, traži mišljenje drugog lekara..Ne mogu da te odbiju pa da im se porodiš pred vratima, ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije me ni pogledala, a kamoli pregledala. nikako ni rucno ni uz, a imala sam zakazan uz.

bebac kasni od starta 2 nedelje, ali je veci nego sto bi trebalo. ako neko ovo razume nek mi objasni. inace bebac je apsolutno zdrav i vitalan, a i ima ga.

ja sam otisla kuci ko popisana u suzama jer sam kreten koji ne ume da se izbori za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćeš br. tel. dr.-a iz Zvezdare da ga zoveš i pitaš šta da radiš? (ako mu je i posle 5g i dalje isti...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu andjelita, pa zar imaju pravo da se tako ponasaju?! Ne vjerujem. I pritom ti nisi presla termin, zar ne? Bezobrazluk! Ni ja ne bih pristala da lezim tamo bzvz, naravno ako je sa bebom ok. Znas moju situaciju - otisla na ctg u cetvrtak, rekli mi da dodjem u petak da me smjeste na patologiju, ja se naravno nisam pojavila i u subotu se porodila.
Tako da ti je moj savjet da ignorises tu lujku od dr, ides na ctg da provjeravas je li sa bebom sve ok i porodices se kad bebac tako odlyci. A ko ce odbiti zenu koja se poradja;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, ne brini, sve su to gluposti, vjeruj mi;-) U pravu je Zoe.
Mico82, ti si 82.godiste? A sestra? Brat? Nesto mi mirise na moju situaciju pa zato pitam;-)ja sam 82, sestra 83 a brat 94.:-)

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo ukratko da vas izvestim ;) bila otvorena 2 prsta juce ujutru kada mi je moja dr i rekla da dodjem na ctg, kontrakcije imala i posto sam htela epidural dr me primi da ostanem. Setala pola sata, otvorila se jos jedan prst, dr probusila vodenjak, krenule ritmicne kontrakcije, dosao anesteziolog kada sam bila 4 otvorena i od tada bolovi prestaju :D epidural zakon! Sva sreca da sam ga uzela jer se bebac ramenom zaglavio pa sam ga dobrih sat i po gurala napolje uz pomoc moje divne dr koja je sve od sebe dala da izbegne vakum i uspeli smo :babymommy: malo su me secnuli ali ni to nisam osetila kao ni usivanje. Nema nuspojava epidurala, niti boli glava, ni kicma, kao da ga nisam ni dobila.  Bebac ima 3460 i 52 dug. Ljubimo vas sve i pratimo razvoj situacije :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, ne brini, sve su to gluposti, vjeruj mi;-) U pravu je Zoe.
Mico82, ti si 82.godiste? A sestra? Brat? Nesto mi mirise na moju situaciju pa zato pitam;-)ja sam 82, sestra 83 a brat 94.:-)

Ja sam 82,sestra 85, a brat 95. Tu smo negde.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 82,sestra 85, a brat 95. Tu smo negde.

Hehehe eto vidis kako sam predosjetila;)

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja od sinoc imam kao menstrualne bolove povremeno. Ali ne mogu tacno odrediti koliko traju, nisam bas sigurna da li su to kontrakcije, uglavnom mslm, kad bude ono pravo znacu. I sinoc mi se javio u desnom kuku neki bol- jeza,trajalo kratko pa prestalo...

 

sutra imam ctg pa cu videti sta kaze :)

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljudi umirile ste me, hvaala.

ja zvala zastitnik prava pacijenata i pitala i kaze covek da ne mogu da mi zabrane... e sad, jos jedan ctg radim u dz-u, posle kako cu i gde cu ne znam, ne verujem da cu u terminu, mozda dobacim do dabl termina? ko ce ga znati.

inace, posle sam cula da je ta dr koja je radila u amb hapsena 2puta za mito :o znaci bas na neku vesticu naidjoh i nije mi jasno kako i dalje radi ako je to istina. mada, ruku na srce, nije ubila nikog,...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Lady ♡

Lepo ste krenule  :)

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.