Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam tu i nećemo skoro. :( Čekamo Rainu da se javi.

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maki, ti bas sutra ides na ctg? misim, nedelja, pa zato ;)

mojoj starijoj sutra rodjendan, veeeeliki treci :D probi mi mozak kljucajuci kako je velika. a kad treba igracke da pokupi onda je mala :D 

moj tiker kaze 8 dana, ja se osecam... na znoj se osecam :D

sve nesto ko da ce za pola godine, ne za koji dan.

kaficica i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sutra ;) moja dr dezurna u porodilistu (a radi i privatno) pa kaze da dodjem

andjelita i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuuuj smo :)  Hihihi, mislila sam malo da vas drzim na zeravici, ali mi zao. Bili na ctg, kazu-tu je samo sto nije, zapamtili me vec svi, setam otvorena bez bolova, skoro 2 nedelje vec :D Kaze dr 'Evo je ova cuvena'. Jos se malkice otvorila, isto toliko se skratio i grlic. 

Jos dan ipo da izdrzim :wub:

 

MakiJana, LadyN, andjelita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo 2 u 1. Nisam nocas nikako spavala, sve mi smetalo i vrucina i neka muzika i zgaravica. Odvela dete danas na radionicu neku likovnu, extra nam bilo ali posle potop oblaka. Pa smo za par metara do auta pokisli kao misevi.  I uhvatila me sad opet odvratna zgaravica, nikad mi nije tako bilo. bukvalno u grlu, pece! bljak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina da se ti ne porodis hodajuci :D otvaras se, nemas bolove, haos B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma reina ce to kraljevski :D:P

nije strasno, tebi bese 4-5 bio termin? pa morace da izadje uskoro :)

ko ce te poradjati, neki odredjeni dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lady, smes li nesto od lekica za zgaravicu? cisto da olaksas sebi malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta postoji? Nisam nista nabavljala, nikad nije bilo tako kriticno. Jela sam neku pizzu juce, sve je to od nje, sigurna sam! Bljak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu kao ona iz filma 'What to expect when you're expecting' ako ste gledali, da kinem i ono ispadne beba :D  Prvo mi nije bilo svejedno sto se i otvaram i skracuje se grlic, a ja nista ne osecam, a sad kao da sam pod dejstvom nekih opijata :P ni najmanje se ne brinem, sve mi je u glavi da ce to biti gotovo pre nego sto budem svesna sta se desava.

Joj, kad ste kod pizze, ja sam se pre 10ak dana tako najela da sam mislila da cu se poroditi to vece, koliko mi nije bilo dobro :D Jos kad je krenula zgaravica, ne znam kako sam docekala jutro normalna.

Andjelita, nemam odredjenog dr, idem tamo na bum, pa ko se zadesi, nisam vodila trudnocu tamo, nisam trazila vezu, ugl. sam vecinu doktora imala priliku da upoznam-na ovim poslednjim pregledima i ctg, i svi mi se cine bas ok. Kod ove danas sam bila najvise puta, pa bi bilo lepo i da mi se ona zadesi, ali ko god... Je l' imas ti svog dr (ti ces u gradskoj, tako?).

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu kao ona iz filma 'What to expect when you're expecting' ako ste gledali, da kinem i ono ispadne beba :D  Prvo mi nije bilo svejedno sto se i otvaram i skracuje se grlic, a ja nista ne osecam, a sad kao da sam pod dejstvom nekih opijata :P ni najmanje se ne brinem, sve mi je u glavi da ce to biti gotovo pre nego sto budem svesna sta se desava.

Joj, kad ste kod pizze, ja sam se pre 10ak dana tako najela da sam mislila da cu se poroditi to vece, koliko mi nije bilo dobro :D Jos kad je krenula zgaravica, ne znam kako sam docekala jutro normalna.

Andjelita, nemam odredjenog dr, idem tamo na bum, pa ko se zadesi, nisam vodila trudnocu tamo, nisam trazila vezu, ugl. sam vecinu doktora imala priliku da upoznam-na ovim poslednjim pregledima i ctg, i svi mi se cine bas ok. Kod ove danas sam bila najvise puta, pa bi bilo lepo i da mi se ona zadesi, ali ko god... Je l' imas ti svog dr (ti ces u gradskoj, tako?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta postoji? Nisam nista nabavljala, nikad nije bilo tako kriticno. Jela sam neku pizzu juce, sve je to od nje, sigurna sam! Bljak!

nemam pojma, ja bih pitala u apoteci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha, i ja u gradsku, isto na bum :D

poradjace te onaj dr koji ti bude lupio pecat da dodjes sa stvarima :)

u sustini, svi su ok i ako ti nije bitno da te poradja ime, stvarno moze biti ok ;)

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova danas mi je napisala u izvestaju ako se pojave kontrakcije ili pukne vodenjak da se javim, a sestri je rekla da me zavede 'pod hitnost na njeno ime' je l' to onda znaci da ce ona da me poradja? :D

Ma kakvo ime, kad vidim onu gomilu trudnica koja svaki put ceka nacelnicu kao da je izmislila porodjaj, mene to samo odbija od nje... Bas danas bila jedna, rekla joj nacelnica pre 3 dana da dodje danas na prijem u bolnicu (posto je, je l' te, dezurna)... Meni to bas bezveze, pretpostavljam da ce joj izazvati porodjaj indukcijom (posto nije u pitanju carski) samo da bi je nacelnica porodila... 

Milena, dobrodoslica i od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lady, ako ti bas smeta, smes da sisas rupurut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam predstavu ko ce me poroditi, ko se zatekne tu kad banem u porodiliste... valjda necu na nekog baksuza naleteti, mada poradjacu se sama valjda po prici, uz pomoc babice a lekar ako se zatekne tu, navodno ni ne mora biti prisutan. Ja idem kod doktorke koja mi vodila trudnocu na ctg, a kod nas je to odvojeno, ovi ne poradjaju kod kojih idemo na preglede, vec drugi doktori na odeljenju za ginekologiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, dr dodje samo da presece vrpcu i (pljesne bebu po guzi ako treba) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A-a, dr je tu, samo stoji u pozadini :) u gradskoj bar. A babice rade sav posao sto se porodjaja tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nmg da se setim kako je bilo. ja sam oba puta presla termin nedelju dana. ctg je bio na dan-dva, pregledi.... da poludis. al nmg se setim kako dodjosmo do toga da dr koji da potpis na izvestaju bude glavni i odgovorni :)

mada, i oba puta sam zadrzavana gore na pracenju, jer zaboga, presla sam termin <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelita tebi je trece, divnooo, svaka cast :wub:

Ja sam vise na pregledu i ctg-u nego kod kuce :D 

A eto u Visegradskoj i NF (bar ove moje koje su se poradjale tako kazu) babica doziva doktora, min-dva pred kraj, a on taman dodje 'da pokupi kajmak' :) Nebitno je l' porodjaj preko veze ili ne.

Mene, hvala Bogu, nisu zadrzavali (i svi se cude tome jer ugl. ostavljaju pa indukuju porodjaj na ovakvu otvorenost-ali u drugim porodilistima). Neka hvala, ja bih pre lepo da mogu kuci da odlezim sta treba, pa kad prigusti-u porodiliste. Najteze bi mi bili da se odreknem sladoleda-pojedem 2-3 dnevno, jer ko zna, mozda se veceras budem poradjala (kaze mm dobra mi ta fora sa sladoledom, vec mesec dana se izvlacim na to 'mozda se veceras porodim' a jedino sto se desava je da mi pozadina raste) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemam ni ja izabranog lekara. Nadam se samo da se ovog puta neću noću porađati. Preko dana je više lekara i stalno te neko obilazi, a noću te ostave samu dok ne krenu naponi. Ja ću preko kume kontaktirati babicu da ,ako bude tada radila, da me malo obilazi češće, čisto da budem mirnija. Kod normalnog porođaja babica odradi najveći deo posla.

Milena dobrodošla.

Izmenjeno od strane mica 82
septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piiiii' sto ste se ucutale, zatisje pred buru :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad je svaki dan neizvestan :D ti prva :P

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.