Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

jel zna neko za betaniju da li treba za bebu poneti benkice? traze pampers i pavlovicevu ne znam dal jos nesto treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisah tamo i na spisku, Septembar i Zeklica posle mene idu, Septembar jer je omasila, a Zeklica jer sprema pelat :D 

I meni jedna zena danas (iz cista mira) preko puta ulice pita u prolazu, 'je l' decak, aa?'Ja u soku, klimam glavom, trebala sam da je pitam je l' zna kad cu! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde bre zeno! :-) Nemojte baksuzirati :-) Ja mislila porodila se pa da te obrisemo sa spiska! :-) 

HAHAHAHA e trebala si je pitati! Tako i meni jedna zena u prolazu rekla da cekam decaka :-) ja nisam nista rekla, samo se nasmejala :-)

Mene j... neki komarac, stavila ves da se pere, a stomak mi je osetljiv na svaki pokret, kako god da se okrenem u krevetu...

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklica da ceka red :D nema preskakanja. Ima nas pre nje, npr ja :P stomak mi je n butinama, toplo mi je ludim, sve sam spakovala i spremna sam, samo malac nece :D sad cu i da probijem termin koliko jedva cekam

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta to znaci bubrezi ploda b.o- ako dobro vidim, tek sad vidim da mi je to upisala izmedju ostalog u ovaj ultrazvucni karton...  u primedbe-fetalne anomalije- nije mi nista doktorka rekla... da li je to nesto lose ili je samo neka primedba, valjda bi mi rekla da je nesto lose...

a pre toga stoji- to nisam mogla procitati prosli put od 08,06, ali sad kontam da i tu pise bubrezi ploda- e sad da li je isto to-b.o. ili 3.0 to ne vidim

sta li to znaci, brinem sada... valjda bi doktorka rekla da je nesto, mozda nije htela da me brine... :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta to znaci bubrezi ploda b.o- ako dobro vidim, tek sad vidim da mi je to upisala izmedju ostalog u ovaj ultrazvucni karton...  u primedbe-fetalne anomalije- nije mi nista doktorka rekla... da li je to nesto lose ili je samo neka primedba, valjda bi mi rekla da je nesto lose...

a pre toga stoji- to nisam mogla procitati prosli put od 08,06, ali sad kontam da i tu pise bubrezi ploda- e sad da li je isto to-b.o. ili 3.0 to ne vidim

sta li to znaci, brinem sada... valjda bi doktorka rekla da je nesto, mozda nije htela da me brine... :-(

ako ti pise b.o. Trebalo bu da je bez oboljenja. Stvarn da je nesto lose rekla bi ti sigurno....

zeklica i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel zna neko za betaniju da li treba za bebu poneti benkice? traze pampers i pavlovicevu ne znam dal jos nesto treba

nisu dosad trwbale. Oblace ih u svoje. Za beby ponesi jos eventualno par tetra pelena jer nekad nemaju pa traze od mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla bi ti da je nesto, nemoj da to gledas. Oni nekad upisu da imaju sebi neku napomenu, pa ni ne gledaju gde upisuju. 

Majo, za Betaniju ne treba, oni imaju svoje benkice. Potrebno je jednokratne pelene, krema, i nama su rekli 3 tetra pelene da imamo kad prebacimo bebu kod nas. Mada imaju i oni svoje, al dobro. 

I za izlazak da  tata donese pred otpustanje, onda treba odelce za izlazak kako si zamislila i sve to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

"b.o. u lječničkoj dokumentaciji znaći ''bez osobitosti''. 
Dakle no sikiriki....sve ok!"

Uh, nasla sam ovo sad na jednom forumu, ja se uplasila, dobro je, izgleda nije nista... Hvala i tebi Ninimimididi na odgovoru! :-)
 

 
Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeklice, nalaz b.o. je dobar nalaz a napisano je tamo verovatno jer nema mesta. Meni na ekspertnom sve piše b.o. to je dobro.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sto se tice mogu iza Reine odmah , no problemo :D  Sto rece MakiJana stomak mi na butinama ,a i pucam po savovima , svake sedmice par novih strija po dnu stomaka :)  Evo ja juce dobila nesto lijepe robice , haljinice , bodici sareni , male benkice i ubacila da se opere u masini pa cu da peglam i slozim sa ovim ostatkom. Ima haljinica , ni ne znam kad cu stici sve da joj obucem, bicemo kao na modnoj reviji :D Hahah :D 
Mene jedna zena prije mjesec i po u trgovini odmjeri ,pa me gleda,gleda - inace trgovkinja na kasi ,i  kaze konacno jel djecak ? :)  Reko nije curica je , a ona pogleda kolegicu do nje i kaze a cudno mi nisam dugo vec omasila , a i nije ruzna pa sam zato mislila :D Hahah reko curica je , pa kakva sam takva sam :D 

ReinaS, zeklica i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ubacim za noktice :rolleyes:

Ne seku se bar dve nedelje,jer budu zalepljeni za jagodicu.ali nema ni potrebe,toliko su meki da se sami pokidaju.

Zatisje pred buru,vidim ja :P

Ili neko opet koci?! 

MakiJana i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina prebacila termin , dokopala se izgleda prvog mjesta i sad nece sa te pozicije, lijepo joj izgleda , planira jos da drzi tu poziciju :D :lol::P Pa zeza nas kvatro fantastiko da cemo i prije nje al niko se ne buni :D Jovane nema ni danas , nadam se da je obavila posao bez muke i da uziva sa bebacem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla bi ti da je nesto, nemoj da to gledas. Oni nekad upisu da imaju sebi neku napomenu, pa ni ne gledaju gde upisuju. 

Majo, za Betaniju ne treba, oni imaju svoje benkice. Potrebno je jednokratne pelene, krema, i nama su rekli 3 tetra pelene da imamo kad prebacimo bebu kod nas. Mada imaju i oni svoje, al dobro. 

I za izlazak da  tata donese pred otpustanje, onda treba odelce za izlazak kako si zamislila i sve to. 

e hvala hvala divna si:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisu dosad trwbale. Oblace ih u svoje. Za beby ponesi jos eventualno par tetra pelena jer nekad nemaju pa traze od mama.

hvala,hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam (valjda) glavna, pa se ne dam! :) Cekam(o) da prodje jos danas ovaj vruci dan, najavljuju cele sledece nedelje 25-27' pa da mogu bar normalno da se oporavim i koliko toliko da odspavam u pauzama dok se mali ne probudi :D

Ovako bih verovatno bila budna 24h, jer ne bih od vrucine i bebana spavala uopste.

Nadam se da Jovana od uzivanja nema vremena da nam se javi.

 

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina, mozes misliti kako je meni bilo kad sam prebacila termin...kakve prozivke sam 'trpjela' od dragih mi sapatnica;-p Jos sam ja bila debeeeeelo prebacila termin. Ti sigurno neces, stize ti bebac najkasnije u pondeljak, kazem ti ja;-)
Jovana se porodila? Nagadjate? Nije se javila?
A za noktice- ja sam ovom skratila noktice kad sam vidjela da se jedno jutro izgrebao, imao je vise od dvije nedelj;-) A sjecam se da sam prvoj cerkici stavljala rukavice prvih 40dana, sreca pa je bila zima:-)

septembar26 i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam mogla od adrenalina da spavam :D Od ponedeljka do srede :D A onda i od vrucine... 

Isle smo do Merkatora, bas smo se napesacile. Uzela sam neke knjigice za S, kao back up dok ja hranim bebu da joj citam, ako bude zainteresovana.  Koliko god mi se cini da sam se brzo oporavila, sad kad razmisljam po datumima i nisam bas. Porodila sam se 12.08., mm je rodjendan 5.9. isla sam mu traziti poklon, nisam bas bila ni fizicki ni psihicki spremna za to. Onda prva kontrola isto, sa 5 nedelja smo imali. 
Nekako ti ceo spoljni svet izgleda opasan kad prvih par puta izvedes bebu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemojte jos da me plasite, kakav opasan svet :P Ma ja verujem da ce moj lav da bude neustrasiv i mama njegova s njim :D

Snowhite, iz tvojih usta ;) Tipujemo na isti datum (prizeljkujem ga od kad sam saznala da sam trudna, valjda ce mi sincic ispuniti zelju).

snowhite i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, trebala si joj reci da zamisli kako si tek lijepa kad nisi trudna B) :wub:

Nego ja evo da se pohvalim da sam jutros polozila vozacki, sve iz prve :D

U srijedu imala testove i jutros voznju :D veliki teret skinula sa ledja i sad mogu da se porodim mirom B)

Jucer sam imala tako tesku stolicu da sam pola sata plakala u wc-u :( nikad u zivotu mi nije bilo tako :( a na kraju sam i popucala, sve krv kapala, UZAS :(:ph34r: ostalo je sve ok, pocela sam prozore prati (NAPOKON :D), treba i ovu kucu malo dotjerati B)

Nadam se da se Jovana nije napatila ovaj put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, kakvo je stanje kod tebe?? Jel i tu poplavilo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno, da li se neko porodio? :D evo ja da se javim, jos 2 u 1. Sutra ctg, stomak mi je bas nisko, a bebac zivahan, lupa li lupa :P mislim da necemo skoro napolje

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tu i nećemo skoro. :( Čekamo Rainu da se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.