Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao pa bolje idi sto pre Lady :-) da bebac ne pozuri :-)

E da nisam se "pohvalila" - dobila sam jos kilu i po za nedelju i po eto :-) sad imam 70kg mada ne bi se reklo, sitna sam sebi kad vidim druge trudnjacice tamo :-)

Idem, dosta mi je za danas, bebac se aktivirao bas, nesto me bolucka ispod stomaka malo, mislim da udara u besiku :-)

jetzel pretzel voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, ti kao ja po kilazi, a i izgledu verovatno, jer i ja delujem sitno, koliko si se ugojila do sad? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

16kg do sad :-) mada vidim kako krenulo imam ja jos fore :-) ali sam 163 visoka samo, dobila sam ja naravno i u butinama i grudima i guzi malo ali deluje kao da mi sve u stomak ode :-) veliku sam kucicu svojoj bebi izgradila, da joj bude komotno :-)

Uf, ne mogu spavati :-) samo nesto cackam na netu :-)

ReinaS i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklicu hvata panika:-p Ne sjekiraj se, neces vala prije ove dvije na listi:-)
Pohvalih li se da imam 63kg:-) Pred porodjaj sam imala 70kg. Na mojih 175cm sasvim ok kilaza...samo da ne smrsam jos, kao proslog ljeta kad sam dosla na 54kg-grozota za pogledati;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kod nas ne daju koferce a i neki dan mi rece jedna komsinica ni torbu .:huh:
Kao kazu na ulazu da se sve upakuje u plasticne vrecice i onda u ormaric sve mora da stane , kaze ona meni prepakuj odmah da ne moras u hodniku.:o
A jeste bas cu stvari za porod da nosim u kesama od "maxi-ja" :D Sve mi je u torbi a i ubacila sam par vrecica plasticnih pa ako bas budu inzistirali , prepakovacu u hodniku onda ko i ostale. Ko ih sljivi :D 

Izmenjeno od strane septembar26
andjelita i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne, opustena sam totalno kazem vam :-) znam da mi nije vreme jos :-) e sad mi se mnogo spava, stvarno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene nesto sve bolucka ispod stomaka, tj. secka, ali mali se bas razmrdao, pogotovo dole, pa ne mogu uopste da provalim da li je od njega, nikad se tako nije osetio, a opet mi je precesto (na par min) da bi mi bile kontrakcije. 

Uzgred, nema nam Jovane ceo dan, da je nisu zadrzali...? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kao ne daju ni nama al meni zaista niko ništa nije prigovorio... A i da jeste, ne bi se dobro proveo.

Odbrojavamo :)

 

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas mora kesa, velikim slovima napisano:D

Bila sam juce na ctg-u, sve ok, lepo malenom, grlic razmeksan ali se ne otvara. Dogovorila za epidural, pa videcemo ;)

U nedelju opet ctg

zeklica, andjelita i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oo jutro, kako ste zene? Evo ja se probudila kad je mm krenuo na posao i sad ne mogu zaspati. Ode malo u dnevnu da ljencarim i gledam tv. Imam nekih sitnica po kuci odraditi i rucak i to je to. Juce smo oprali dva tepiha pa bi do veceras trebali biti suvi ako bude sunca,a bice. I onda veceras da to mm vrati na svoje mjesto .

mica 82 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nameracila, pa kad sredimo sta imamo u kuci tj. muz kad izmajstorise, i ako bude naravno vremena, ima da kupim jedno 60-70kg paradajza da pravim pelat, kecap i tako to :-) nasla sam ovde neki domaci paradajz jeftin bas :-) nadam se da ce biti vremena samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

60-70 kg , svaka tebi cast :D Ja ovih dana i po ovoj vrucini  kad i rucak skuham to smatram plusom , a kamoli jos kecap na veliko. :D Jos jednom , svaka cast :)  

andjelita i jetzel pretzel volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma to je samo zelja, a i dosta otpadne kad ocistis :-) nisam pravila do sada tako nesto :-) Dobro se osecam stvarno za sad :-) pa mislim da bih mogla, samo da bude vremena

Maki Jana jesu tebi trazili neke analize za epidural da odradis? Meni nista, samo me upisao u neku svescicu anesteziolog, rekao da nekad zbog medisinskih razloga ne moze da se primi, ali da 90% zena koje su zakazale epidural i dobije... sad malo citam po netu o tome i naisla na neki podatak da treba analiza krvi, nesto vezano za koagulaciju krvi itd... a meni nista nije trazio, jel moguce da ce tako lako dati epidural ili ce to tamo da odrade te analize kad dodjem, mozda zato treba odmah da kazem kad dodjem da se porodim da sam se prijavila za epidural... 

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, uradiće ti kad odeš da se porodiš. I meni su tako, samo meni je bila problem kičma pa nisu mi dali epidural.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo ce raditi. I mene je samo pribelezio i rekao da ga zovem kad god pocne porodjaj, dan ili noc, nebitno:rolleyes: jako fin dr 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Garant se jovana otisla poroditi, cim se ne javlja... 

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto nece da mi prebaci sa tel. na prethodne strane, ali cini mi se da je od prognoza ostala samo od snowhite 8.8. i septembar-ako do ponoci uspem da sve obavim :P

Bezveze me zezaju od pocetka meseca, a ja sam znala (po svojoj racunici ;) ) da cu da prebacim.. Skratise mi ceo mesec uzivanja, ovako se samo strecam na svaku glupost je l' krenulo.. Volela bih 8.8. ali moj mali princ ima poslednju rec.

Inace i juce sam imala goste, evo i sad ce mi doci, ispostavilo se da svi odjednom odlucili da idu na odmor, pa resili da me gnjave jos malo :) pre nego sto odu. Kako nikom ne padne na pamet da mene ugosti :P nego se svi goste kod mene, a znaju da ja nema sanse da ne spremam, pa makar se i poradjala usput :D

zeklica, septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Eh prvo smo kukale secam se kako nam je vruce, i kako jedva cekamo da se porodimo, e sad doslo blizu, pa necu janecu ja, ajd ti, ti si na spisku sledeca itd :-) hahahaha

Ja i dalje jedva cekam, stvarno, al ima vremena, mada kad god i da se desi, u 9. sam :-) ne brinem, cak sam razmisljala i o keksu sad, al doktorka sad kaze da vise nema keksa :-) sad mi se i na bazen ide i sve, i jedva cekam da spavam na stomaku opet, eeeeh

Ja se malo setala danas i to malo brzim tempom, kao u fazonu mogu ja to :-) necu da se gegam polako :-) i uvek se zeznem- sad nesto ispod stomacica osecam, sa desne str. stomaka nesto kao da me pecka blago, mozda bebi porasli nokti pa grebe, hoce napolje, tacno tu joj rukica:-)

Inace kako se one ne izgrebu nokticima, one imaju nokte vec, jer znam da im se stavljaju one rukavice kad spavaju kad se rode pa razmisljam kako se ne ogrebu u stomaku kad su...

Izmenjeno od strane zeklica
septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grebu se i u stomaku, ali u stomaku su u vodi pa im nokti razmeksani. S je imala te noktice, i to kao manikir, duge, zaobljene... Al kao ne seku se prve dve nedelje, koliko se ja secam. Ne znam sto. Mislim da mi to u svesci pise. Meni nepoznati ljudi klimaju glavom, valjda u znak podrske na velikom stomaku :D Neka Romkinja na klupi je davala predvidjanja pola :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja procitala negde prvih mesec dana da se ne bi trebalo seci zbog nervnih zavrsetaka tih oseljivih, pa se stavljaju rukavicice one...

Meni se sad svi lepo bas jave :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocelo i ono zvanje tipa svaki dan , ova bliza rodbina, svaki drugi kumovi i ostali :D Svi u fazonu kako se osjecam , ima li simptoma kakvih i tako :D Meni smjesno bas , reko ne sikirajte se , cucete kad bude , za sad smo 2 u 1 :D 

mica 82, zeklica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina nista od moje vidovitosti :(  Pih znaci slucajnost :D Sala mala , ajde u ovih sat i po to rijesi :P :P  Hahah :D 

ReinaS, mica 82 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.