Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj ne znam MakiJana , sta god da je to bubne kao prava, zigne i  tacno iskoci sa strane loptica i onda kad se povuce nestane :D  Kao kazu beba se pred porod umiri , ako je tako mi necemo jos :D Jer se peglamo sve u 16 :D 

zeklica i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne bih da vas oneraspolozim, ali ova moja br. 2, se pomerala cak i izmedju kontrakcija na porodjajnom stolu. bas sam obratila paznju. tukla me tad, tuce me i sad :D

jutro, zvanicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, ona moze da se vrti i oko svoje ose, mislim glava da ostane gde je bila. Ali ne brini, mala je verovatnoca da se okrenula, nemaju oni vise mesta, prva ti trudnoca, i jos plus glava im je najtezi deo tela, a gravitacija radi svoje. Jednom kad prevagne dole, bas tesko se vraca :D

Ja sam od jutros odvela dete u vrtic, otisla u nabavku i na pijacu i sad planiram da skuvam 2-3 rucka, pa da nesto i zamrznem. 

Obavila sam juce depilaciju, sad mi ostalo jos da sredim i frizuru ali izgleda nista od toga. Predugacka mi je kosa. Potrazicu posle moje skolica beleske da vam prenesem znanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelita, i moja mladja cerkica isto tako :-)))
Sjecam se samo - ja kod kuce, kontrakcije jedva uspijevam da predisem, a ona mlati po stomaku,razvlaci ga na sve strane i ja se nislim u sebi 'eto ti ga sad,a kazu da se beba umiri pred porodjaj...ma vaaaazi;-)
Inace,dobro jutro! Cekamo javljanje;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne bih da vas oneraspolozim, ali ova moja br. 2, se pomerala cak i izmedju kontrakcija na porodjajnom stolu. bas sam obratila paznju. tukla me tad, tuce me i sad :D

jutro, zvanicno.

Ma kakvi oneraspoloziti :D Kad god da krene , vrijeme je vec :D Eto a svi kazu kao umirice se pred porod, reko onda ima da se nosamo jos. A vidi vaseg iskustva. Nema Jovane i Reine jos, Jovani danas termin jel da ? :) A Reina napomenu juce da joj ispada cep kako mi se cini .

 

ReinaS i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malac jeste manje aktivan ali mislim da je to zato sto nema bas mesta, ali kada lupi, lupi posteno :P

I moja mala se koprcala na porodjaju, i lupala me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo zene javljajte se , sad je svako jutro prozivka da vidimo ko je tu a ko je otisao sa torbicom za porodiliste? :D Nema zeklice jos a ona je uvijek tu , a ni maje.dejanovic vec par dana njoj termin bijase 19.08- par dana iza nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha :D Lako je vama da prozivate, imate jos dve nedelje :P Videcu vas na dan-dva od termina, na svaki sat cu da pitam gde ste. 

Ja imala goste do ponoci (valjda su hteli da se poradjam pred njima, pa nece kuci), jos posle nisam mogla ni da spavam, jutros malo kasnije ustala, pa sam do sad sredjivala haos od sinoc. Kod mene sve po starom, razvlacimo se i mi u stomaku, onako ljudski, a ja se sve uzdam u to da ce se smiriti, ali ocigledno nema tog predznaka koji ce mi reci da sam blizu (cep mi je u dva navrata ispao, otvaram se, a ne osecam kontrakcije, ne mogu ni na prirodni klistir da se oslonim-jer i inace ga imam 2-3x dnevno:rolleyes: ), moracu da nadjem negde kako se preseca pupcana vrpca, za slucaj da ovaj vrtiguz odluci da mu se ne ide do bolnice :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još samo Jovana da se javi.;)

Ja nemam pojma kako izgleda taj sluzni čep. Meni to u prvoj trudnoći nije ispalo, bar ne do porođaja. Da li mora da bude krvav?

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu krvavo sluzavi cep :D ni meni nije prvi put ispao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onako kao belance sa malo krvi. ali bas malo. Meni je ispao, mada su nama u skolici rekli da je to znak  da ces se poroditi : da li taj dan ili za 2 nedelje :D nije bas pouzdan. Ali eto, meni je ispao i onda napukao vodenjak. 

Kazu mi da mi dete ima temp, al ja merim - nista. Ali ima neku modricu na celu, mozda im je zbog toga bila razdrazljiva :angry: U svakom slucaju, sutra i prekosutra ne mogu da se poradjam, nema ko da mi cuva S :)

andjelita, MakiJana i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvi (veci) deo ispao pre tacno 4 nedelje, a ovaj mali pre 2-3 dana, mozda da sacekam jos 2 nedelje :D Jos od tog prvog puta penjem se uz stepenice non-stop kao da ubrzam to malo, ali sam samo nabacila misice, nista od ubrzanja :) 

Nadam se da je bar Jovana u fazi porodjaja :D

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Necu ja jos da se porodim :-) 

Samo sam bila na ctg, ultrazvuku i rastrcala se svuda :-)

Bebac ima 3kg, ja mislila ma imace vise, mada nemam pojma, ovo je ok isto valjda :-) kaze opet 37. ned- u stvari 38. jer taman do termina imam te 3 nedelje-38,39,40 :-) Mada posle cujem, pa sam se zabrinula, da ovde kad beba dodtigne 4kg, nece da poradjaju prirodno vec mora carski kazu... jedna poznanica se skoro poradjala pa je bukvalno 50 gr falilo do 4 kg, medjutim porodise je eto prirodno... nadam se da nece ipak preci 4kg, pa da mogu i ja tako :-)

Prijavila sam se za epidural, nista nisu trazili, samo otisla i anesteziolog me upisao... Ali rece da obavezno moram da naglasim kad odem tamo da se porodim da sam se prijavila za epidural... da bi on dosao. Nego nisam jos nacisto sa tim da li cu ili necu, ja se upisala pa sad videcu jos...

Uradila mi je bris i pregled, kaze nisam otvorena jos, ali ici ce to bar tako kaze ok... Rekla mi da vise ne praktikujem keks :-) valjda jer je odradila te briseve... i dala mi uput za porodiliste... pa ovo kao treba da bude sad ozbiljno :-) moram se uozbiljiti malo, ja jos ladovina totalna.

Nekako sam se danas rastuzila tamo dok sam cekala kod doktorke i to dok sam cekala na ctg i posle na uz... Nekako se osecam tako skromno- nekako mislim da mi nista posebno ne treba ni sto se tice stvari za bebca ni mene, i nekako ja se i dalje sklanjam drugim ljudima da prodju iako sam trudna, ne guram se nesto u redovima i strpljivo cekam uglavnom... ne volim da skrecem paznju mnogo na sebe, a mozda bi trebala drugacije jer eto sad sam ipak trudna, ali nekako imam osecaj da ne zelim ni na koji nacin da se razmecem :-) bilo bi mi krivo da je drugacije opet, to ne bi bila ja :-)nekako imam osecaj da mi mnoge stvari ne trebaju materijalne na ovom svetu i da ne zelim da skrecem mnogo paznje na sebe...  tako da me ta neka skromnost i rastuzuje a opet ne bih mogla bez nje... ne mogu opisati... Mora da su hormoni, ne znam :rolleyes:

Udavih

Uglavnom tu sam jos ja, necu jos nigde :-)

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Zeklice,naravno da je ok sto beba ima 3 kg , pa ne mogu oni to tacno da pogode, sigurno ona ima i nesto vise , a i imas jos 3 nedelje do termina , taman da bebica bude kolika treba. Ne treba tim mjerama da se uopste zamara , samo ih treba uzeti onako sa rezervom, jel dok se beba ne rodi ne znas kolika ce biti.  Kao sto pise u jednom prirucniku ovdje za trudnocu : ,,Svaka beba je jedinstvena i neponovljiva i nema potrebe govoriti o idealnim tezinama i duzinama"  :D To mi bas nekako lijepa recenica :baby:

mica 82, LadyN, andjelita i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa septembrom :D

zeklice, bice kako bog da. lako reci, ali ne brigaj puno :)

da vam sapnem nesgto u poverenju?  jos nisam spakovala koferce za porodiliste :D sramota stvarno. ali sutra ce stignu ulosci, narucila sam iz akse, pa bih mogla sutra da pakujem malo...

danas sam isla sa starijom da mi uzmu briseve i krv... u sred prepune cekaonice se prodrala kako "mami cackaju pipicu"  :D jooooj zemljo progutaj me.....  sto te rodjena deca mogu izblamirati, niko ne moze.

eto, pa cu u utorak po rez, a u sredu na uz u gradsku :)

cep moze a i ne mora da vidis da je ispao. ja svoj nisam vid'o i da jesam, onesvestila bih se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam torbu spakovala pre 7-10 dana, kad sam videla da ih je vecina ovde spakovala, a bar 2 nedelje nam razlika u terminu, sramota me bila :D

Ma bitno da imas spisak, spakujes sve to za 5min ;) Je l' znas Andjelita za gradsku da li treba za bebu da se nose pelene, pavloviceva i to, jer mi neki kazu treba, a neki da ne-nego za izlazak, jer imaju to vec u bolnici sve. A neki dan sam procitala u novinama da su dobili donaciju od 15 000 pelena, pa kontam da se to koristi za bebe tamo.

andjelita i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nzm, do sada se nosile pelene, pavlovic (sudokrem) i vl. maramice za bebu.

oni imaju benkice i pelene i pokrivke, malo su tanki s tim stvarima ali trazis dok ti ne donesu :D

a da ti kazem, da u paketima promotivnim dobijes uzorke sudokrema i/ili pavloviceve...

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaboravim svaki put da ih pitam.. Torba mi je prepuna, a bas sam minimalno gledala da ponesem, ali su oni mrezasti ogromni, zauzmu 2/3 torbe, mm ce mi doneti ono sto mi nije bas neophodno odmah tih sati (rivanol, povidon penu, lanolin, jos dve spavacice) mislila sam da mi donese i te potrepstine za bebu, ali ne znam da li to odmah treba, pa da onda popakujem u neku kesu taj ostatak, ali mi bzvz da nosim i kesu i torbu ili dve torbe... Nisam pametna.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zato ja sve u mini koferce. spakujem odma za bebu i mene sta mora, a ostalo pp. a i deluje fensi da ga vucem ko da sam na odmor posla, ne na porodjaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koferce ono malo sa tockicima. Ne znam sto vam traze povidon i rivanol, ovde to ne traze. 

Meni ostalo da ubacim licnu higijenu, to kao hocu da stavim podsetnik na kofer.

Boli me noga nesto, valjda sam se danas preforsirala. Bas je neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni rekli da ne moze koferce, nego kesu ili nesto da moze da stane u onu njihovu komodicu pored kreveta :huh: A povidon i rivanol ne traze, nego to ja za odrzavanje rane, penu za pranje, a rivanol za prskanje na ulozak.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam dosla malo sebi, sta mi bi danas :-) Neke bube me uhvatile, nadam se da je prolazno.

Ja sitnice nisam stavila tipa licna higijena, pampers, dokumenta- imam spisak sta jos treba da stavim, da ne mozgam kad dodje taj tren :-) 

Zamislite setili se da mi danas uplate za maj... vau i to posto sam ih smarala i zvala opet da pitam i zvala ih ta zena iz socijalnog... posto su oni njima isplatili pare a ovi meni nikako, e sad da li je slucanjnost ili zbog toga sto sam ih smarala ne znam :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, kofer sam drzala pod krevetom. U komodici samo najnuznije. Ni ne secam se komodice. 

Oni su tamo imali nesto svoje za prskanje, a Octanisept sam kuci pocela koristiti. Prija :D

Zeklice, makar maj ti legao, meni ni to jos. Verovatno jer si zvala, u slucajnosti ne verujem. Ja moram knjizicu overiti, istice mi 9.8. ona markica, ne mogu neoverena na porodjaj :D

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.