Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hello :-)

Da se javimo malo. Vidim ovde ima žurke 

Mi smo ok. Na odmoru smo ali nisam izdržala da i ovde ne odem na kontrolu. Bebac je super. Razvlaci se po stomaku. Definitivno je devojcica. Moj muž porastao kao kvasac jer ima veću vojsku na svojoj strani  :-)

Ni kod nas se ctg ne radi pre termina. Uvek je prvi zakazan na dan termina , a ja nikad nisam docekala  termin. Tako da sam ga na porodjaja prvi put i radila oba puta. Nije da bas i razumem toliko potrebu za tim trcaranjem na ctg.

Ljubimo vas sve. Mi se malo kupamo, malo lutamo. Icicu kod malo da posetimo svoju baku pre nego sto se vratimo kuci. Sledeca kontrola mi je 17.avgusta. Bebac ima 1600gr. Napredniji za nedelju-dve. Kad se vratimo treba da uzmem odelce za izlazak, jaje. Te skalamerije sam sve poklonila, kao da nisam znala da planiramo jos dece. 

Bar ne moram da razmišljam o stavrima za porodilište jer se ovde samo nosi cetkica, sampon i bade mantil ako je hladno. Ostalo sve imaš svaki dan čisto . I gace i uloske, pizdame, posteljinu. Sam se sluzis ako u medjuvremenu zatreba. Bebu oblače u njihove stvari, njihov pampres, oni je i kupaju. Svaki put nosim samo neseser i sta cemo obucu kad izadjemo.

inace gorušica me sahranjuje. Od druge polovine dana ne smem usta da otvorim kako bih jela jer onda nema spavanja. Uzela sam neki lek ovde Rupurut jer sam svoj izgubila a taj lek izgleda nista ne valja. Al ajd da mu dam jos koji dan , možda počne da deluje. 

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, Earl Gray :-)

Pa nije to potreba da se trci na ctg, vec kako ti kazu tako valjda radis, kod nas je tako :-) i mene smara to cimanje svake nedelje sad ici...

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M-ovog drugara je ctg spasio. Njegova mama otišla na ctg u devetom mesecu i na ctg-u shvate da bebini tonovi slabe i odrade joj hitan carski, bukvalno su minuti bili u pitanju. Pri čemu žena je pre toga izgubila dve bebe u 6tom i 8mom mesecu...

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene! :)

Konačno se naspavah, pala kiša, zahladilo, milinica! :) 
Bebac se umirio, izgleda da mu se danas posebno ne izlazi, da ne bi morao da bude Ilija :D mada, dan je tek počeo, ko će ga više znati. Ako je po prethodnom iskustvu, možda i ovaj put prebacim 10ak dana, lenji mi ovi momci izgleda, ccc!
Earl Grey, gde ti živiš 'leba ti, kad porodilište to sve ima?! :mellow: Nama u Višegradskoj ni posetljinu nisu hteli zameniti, nego smo vrtele one podmetače i čaršafe, k'o na roštilju, dok jednoj sa debelom vezom nisu doneli i 2-3 čaršafa i par spavaćica, da se dama presvuče :huh: a nas još 5 u sobi! Uh, kad sam digla frku, na šta to liči 'lebac vam poljubim...Pa na muku i galamu, dobismo i mi smrtnici čisto. Ovako, bez pune ratne opreme, ne krećem nigde! :D  

Što se ctg-a tiče, mislim da je jako važno da se on radi, nedajbože svašta može da pođe naopako što ctg može da predupredi. Da ne mračim sa nekim tuđim lošim iskustvima, ali što se mora nije teško, ctg nemojte izbegavati, kud svi pregledi svih 9 meseci, tu i to malo cimanja pred kraj! ;)

Kako se vi borite danas?

mica 82, zeklica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja napokon da odspavam kao covek! Sad vala mogu i da se porodim :P

Sto se tice oblacenja bebica, nemojte ih pretpopljavati (a na 30' u dugim rukavima, to je pretopljavanje), mislim neka radi kako ko misli sa svojom bebom, ali one nemaju regulisanu termoregulaciju do 3. meseca, vec primaju termosenzacije od vas, kako sebe oblacite tako i nju. Njima mnogo vise mozete da naskodite ako im je pretoplo, nego ako im je hladnije. Ja razumem da su nase mame i svekrve vec odgajile decu, ali to ne znaci da su sve radile kako treba i da znaju sve kako treba. Cak naprotiv (bar iz onoga sto sam ja cula) vise stvari rade/misle kako ne treba, naravno, ne iz lose namere vec sto ne znaju... Ja sam uvek za to da pitam pedijatra/babicu/patronaznu ili da pozovem Halo bebu, ipak su to ljudi skolovani za to i koji se samo tim stvarima bave.

Gledajuci po sebi, mom bebcu ce biti vruce i samo u pampersu, pa ako bude oko 35 kako javljaju za kraj nedelje, necu mu nista ni oblaciti, samo prekriti lagano korpu tetrom, a ako bude manja T', onda bodic bez rukava. Ja sam i sinoc spavala u vesu i bilo mi je taman (bilo je 15' i fino duvao vetar) :D 

Kikiriki, mica 82 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejdi, meni kako su objasnili desava se da se par kapljica bebine krvi pomjesa sa majcinom i onda se u majcinoj krvi stvore antitijela, kao i sa virusom. E sad ta antitijela nece naskoditi bebi u stomaku, ali u sljedecoj trudnoci ukoliko bi beba bila iste krvne grupe kao prethodno dijete ova antitijela bi je napala. Ovo se najcesce desava kad majka ima negativnu krvnu grupu, ali se desava i kod ostalih pa ovdje to provjeravaju na pocetku i na kraju trudnoce svim trudnicama.

Mitko :babymommy:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo koliko znam bebina krv se stalno meša sa majčinom, Nifty test se zasniva upravo na tome vadi se majci krv iz vene i izoluje se bebina krv i iz nje se radi dnk tj analiza hromozoma. Ja mislim da su to ustvari antitela i to je problem samo ako je majka negativna a otac pozitivan i  tom slučaju samo ako je i beba pozitivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina, ti si baš izgleda jedna žustra ženska! :D Čuj u vešu na 15' sa vetrom, hahahahahahha pa da li si blesava?! Bez frotirčeta, bar preko leđa, nipošto, a-a! :D 

Elem, za bepce, obično kažu obučeš ih kao i sebe i jedan sloj preko, mada brate, to nema nikakvog smisla. Eto, ja spavam sa frotirom i moram imati majicu, a muž u donjem vešu bez pokrivke, nikad se nije požalio da ga "preseklo" preko leđa, a ja se budim čim to osetim, pri tom, nisam uopšte osetljiv tip, ne pamtim kad sam prehlađena bila. Dakle, svilena nisam. A beban je povukao na njega, pa je bio više go nego obučen, iako sam ja strepela i brinula non-stop, a da mu nije hladno, a da se ne prehladi, a da ne dobije upalu uha, jao pa kod njih je sve to blizu i povezano, jaooo promaja, jao pirnuo vetar...:huh: Sad ću biti pametnija, nadam se. Kako ćete znati da li je bebi vruće? Lepo, znoji se kao blesava po glavi, odmah skidanje. I kod nas i kod beba se termoregulacija najviše odvija preko pora na glavi, ako je glava mokra, telu je vruće. Ne pipajte toliko ni šake ni stopala, sem ako nisu led ledena, jer ona nisu baš znak toplo-hladno regulacije. Ako baš ne znate šta biste, pipnite stomak, ako je stomak mlak, sve je ok, ako je hladan, obucite bebu...Kako god, za izlazak iz porodilišta sve i da je bez rukava, u nosiljci, jajetu, sa pelenicom preko, do kola i iz kola do kuće bebi neće biti apsolutno ništa! :) Mnogo su to žilavija stvorenja nego što smo mi i svesni! ;) Da ne kažem, životinjčad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i inace stalno vruce, a u trudnoci 10x vise. Sinoc me muz pokrio laganim frotirom (inace on se pokrio onim tankim cebencetom) i budim se ja mokra, nista mi nije bilo jasno odaklee sad to, da nije spavao, izbacila bih ga naglavacke :P 

Sta da kazem, svako jutro moram da perem kosu jer bude mokraaa. Pocela sam da spavam u drugoj sobi,  jer mm hladno ako otvorimo vrata od terase, pa je nocu drzimo samo na kip :rolleyes: i onda se ja budim 300x nocu i idem da se pljuskam vodom u kupatilu. Vrhunac je bio juce, onaj period pre nego sto je pocela kisa, uvukla se sparina u kucu, a taman poceo vetric, ja sve prozore lepo otvorila i dolazi mi svekrva (videla iz dvorista) 'juuu, zatvaraj prozore, ubice te promaja, kako ces ukocena da se poradjas' :D i zatvara prozore, ja za njom otvaram, rekoh ugusicu se koliko je sparno, ne cuje ona, samo ponavlja 'promaja, promaja'. A meni stvarno ne smeta, mogu biti gola voda na najvecoj promaji, nikad mi nista nije bilo, cak naprotiv, meni to bas prija, a ako nema vazduha, odmah hocu da padnem u nesvest! :D Svi smo drugaciji. Mada ko zna, mozda to potice iz prvih dana, ja sam julsko dete, mene je mama samo u pelenama drzala, mozda je od toga :D

 

jovana_st, Kiki92 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja sam inace smrza i uvek su mi zimi noge ledene pa se grejem na muza :) A onda kad se zagrejem isijavam obicno ko furunce :) Ali evo otkad sam trudna nemam problema sa hladnocom, mada dobro evo sad je leto, ali stalno sam kuci u grudnjaku i gacama, prevruce mi... nocu isto spavam u gacama samo i prekrijem se preko bubrega i stomaka plahticom nekom...

Meni se evo vec 2-3 dana javlja povremeno gorusica, sad je nasla na kraju... mada malopre sam radila u basti u polu-sagnutom polozaju pa verovatno zbog toga, to sam primetila, kao da mi krene kiselina ili sta vec malo iz stomaka... Sinoc isto ubi gorusica, da je bar od neke hrane, nego nisa pre toga nisam jela, samo popila par casa vode... pa pre spavanja pojela  kruskice, reko pa sta bude :) mada jedino je bebac napravio zurku, izgleda da voli kruske 

mica 82 i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, meni je babica to objasnila ovako kako sam i napisala, a trazit cu joj detaljnije sad kad odem. Taj test rade ovdje svim trudnicama, nebitno na krvnu grupu i to na pocetku trudnoce i na kraju. Ja i muz smo oboje Rh-pozitivni i et opet sam radila taj test i u ovoj i u prethodnim trudnocama, a radit cu ga evo opet. Nije nista do mene vec to rade svima, i kaze da je uobicajeno da se to desava kad majka ima negativnu a dijete pozitivnu krvnu grupu ali da se ta antitijela mogu stvoriti i kod ostalih kombinacija.

Btw cestitam na trudnoci :wub:

Reina, ti ko i ja. I meni je vjecito vruce, uvijek sam bez carapa, pokrivam se samo zimi malo preko bubrega. Spavam u gacicama i tankoj potkosuljici, u trudnoci samo u gacicama, a kad dojim u gacicama i grudnjaku. Isto tako muz zatvara ventilacije, a ja pravim promahu. Svi smo razliciti. Moja jetrva u po ljeta nosi carape i priglavke(one vunene carape), zamisli kako bi ona tek svoju bebu obukla :D a mi kojim je vruce stalno kako je tek vruce sa svim ovim hormonima i adrenalinom poslije porodjaja, mozemo u majici kratkih rukava na -20 :D

Dobra je ta ideja da se korpica, jaje(u cemu ce vec izaci) prekrije necim tankim do kuce, ispod onda moze biti u bilo cemu.

Mitko, jesil polozila :D

septembar26, Earl Grey i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ko o cemu , trudnice o vrucini :D Al realno, da je dosadila -dosadila je . Ja sam isto uvijek bila smrzle, noge hladne, led, kad je svima u kuci vruce meni zima, a vatru ja kad nalozim zimi niko u kuci nije mogao da bude. Sad me trudnoca promjenila , sto rece Reina spavam sa otvorenim prozorom na sobi, da ga neko zatvori ubila bi ga. Mm i ja se nekad i odvojeno tusiramo, ne mogu da podnesem vrucu vodu , a on kaze da se ja tusiram hladnom, i onda da ne bi bilo svadje svako posebno pa kako voli. O znoju da ne pricam , to lijeva sa mene , a nikad prije trudnoce nisam imala ma ni kapljicu :D 
Juce mi je isto odgovarao dan , pa sam se i sinoc lijepo naspavala , danas sam nekako puna energije neke, ni sama ne znam otkud :D  Jutros sam po gradu hodala skoro 2 sata , nekih sitnica se nakupilo pa dok sam te sve obaveze rijesila , dodjoh kuci  a ono podne.  
Danas me slijecu poznanici ,joj koliko jos , kako je , reko super. Svi me gledaju sa 4 oci i cude se kad kazem jos 15 dana , pa onda kao i ima li kakvih simptoma. Reko jooook, lazni trudova nemam , nit znam kako izgledaju , uopste nemam predosjecaj kad bi mogla ni da li ce skoro. E jedino ako nebi bubnulo iznenada :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, natusirajte se jos zajedno pa makar se smrzli ili skuhali, poslije ce biti samo prepricavanje :D

Ja ne pamtim kad smo mi zadnji put zajedno, ono fino, da jedno drugom istrljamo ledja, da se grlimo, ili da malo legnemo u kadu i opustimo se. Par puta pokusali nakon sto smo dobili prvo dijete, i ko baksuzi, taman se smocimo a ona vrisne :babycrib: :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, jel neka od vas postane zivcana u zadnje vrijeme ? :D 
Mene nekad uhvati nesto , svi me nerviraju , ma najradije ne bi nikoga ocima da gledam par sati. Od ovih vrucina ni do mene mi ne bude, a narod ko narod svi te nesto pripituju , pricaju , a ja bi samo da mirujem i cutim. Cudno valjda narodu , ja sam uvijek bila pricalica , a sad bi najradije bila sama. Tako mi mm neko vece kaze sta je sa tobom, sva si neka cudna, reko dobra sam samo me pusti na miru , nisam raspolozena. I on vec valjda vidio , pa me ne gnjavi. Kaze on da ce proci te faze, vraticu se ja u onu staru. E da mama mazo i to za tusiranje neko vece ja zaboravila da sam pustila hladnu vodu i onako mahinalno prebacim tus na njega , joooj kad vrisnu. :lol: Kaze cekaj samo da rodis ima da te okupam u decembru kad budes smrzle hladnom vodom pa da vidis sta mi radis :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, jel neka od vas postane zivcana u zadnje vrijeme ? :D 
Mene nekad uhvati nesto , svi me nerviraju , ma najradije ne bi nikoga ocima da gledam par sati. Od ovih vrucina ni do mene mi ne bude, a narod ko narod svi te nesto pripituju , pricaju , a ja bi samo da mirujem i cutim. Cudno valjda narodu , ja sam uvijek bila pricalica , a sad bi najradije bila sama. Tako mi mm neko vece kaze sta je sa tobom, sva si neka cudna, reko dobra sam samo me pusti na miru , nisam raspolozena. I on vec valjda vidio , pa me ne gnjavi. Kaze on da ce proci te faze, vraticu se ja u onu staru. E da mama mazo i to za tusiranje neko vece ja zaboravila da sam pustila hladnu vodu i onako mahinalno prebacim tus na njega , joooj kad vrisnu. :lol: Kaze cekaj samo da rodis ima da te okupam u decembru kad budes smrzle hladnom vodom pa da vidis sta mi radis :D 

Aha :D

Nekad ujedam, a nekad kao ovih dana samo idem za mm i mazim ga, grlim, kao neko dete budem, dosadna, makar da ga pipnem ako nista drugo :D jadan on pored mene...

septembar26 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Još uvek smo sve na broju? Nešto mi se javlja da če ReinaS sledeća.

Ja danas bila na CTG i UZ. Bebac je za sada 3.000 g. Inače smatram da treba redovno raditi CTG, bar iz iskustva moje sestre. Njoj je rađen hitan carski rez jer je CTG bio loš.

MMazo i ovde se radi test na antitela. Ja sam radila u 12,20,28 i 34-oj nedelji jer sam RH-, a RH+ rade samo u 28.

ReinaS i moj sin je isti kao ti. On je i zimi i leti go i bos. Ja ga zovem nudista, jer ne trpi odeću. Inače je imao problem sa kožom i odeća ga je baš iritirala. MM kad ga vidi,naježi se. Stalno kuka kako će mali da se prehladi, a detetu ništa dosad nije falilo.

Septembar i ja sam takođe nervozna. Nervira me kad mi svi živi nešto ispituju , a mene mrzi da pričam.

Izmenjeno od strane mica 82
ReinaS, zeklica, andjelita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina svidja mi se slicica ta :D kad ce beba da povuce taj cep :D hahaha

 

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha- Ja tek sad vidim sličicu. Super je.

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, sve je moguce! Evo sad se vratila iz toaleta, opet mi ispao sluz.-krvavi cep :huh: odnosno neki ostatak (pre skoro mesec dana je ispao veci deo), mislim da ce ovaj moj mali da bude prava smizla neka (da ne kazem zaje*ant) :D Samo salje neke lazne signale ceo mesec, kako je krenuo na kraju ce posle termina, malo da tvrdi pazar... A meni vec preko glave zivkanja, poruka, pa mi non stop neko dolazi poslednjih dana, jos se najavili za danas i sutra, a meni je sad mir preko potreban (ne znam uopste kako neko i misli da je zena pred porodjaj raspolozena za drustvo i spremanje/ugoscavanje, i ovako imam previse obaveza). Celu trudnocu sam bas bila za drustvo, samo da mi neko dodje i da negde skitam, a tad svi da me nesto postede da se ne 'maltretiram' :huh: Sad su se setili, kad bih samo da samujem :P

mica 82, zeklica, MakiJana i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

MMazo i ovde se radi test na antitela. Ja sam radila u 12,20,28 i 34-oj nedelji jer sam RH-, a RH+ rade samo u 28.

 

Izvinjavam se upadam. Ja sam 14+3 nedelja i Rh- a niko mi nikakav test na antitela nije spomenuo. Pre Vto sam radila krvnu grupu i laborant mi je tada odradio nesto( neki test ne secam se sta) sto mi je rekao da ce mi to trebati u trudnoci. Jel ti to ginekolog dao da radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam i uspela da je stavim, nikako nije htelo. Ja bas ovako zamisljam ovog svog malca :D Njemu je bas zabavno, posto je mnogo nemiran i dalje, ne spava uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ženo luda, pa nemoj primati goste, nije da moraš! Ljudi generalno nemaju osećaj i gledaju da sebi ugode, a ti ako se ne postaviš drugačije, naj**a! :) Meni su tako moji umeli da se najave da će doći, ide čitava organizacija, muž radi ceo dan, ja nisam kući s posla pre 18:30h, malo dete, svekar i svekrva, stomak raste i taman sve utanačimo, kad ćemo nabavku, šta ću da spremim, kako ćemo za spavanje, ima li čiste posteljine (da se slučajno ne zeznem) itd., oni jave "E, nećemo za 3 dana nego sutra!" :huh: Dok jednom nisam pukla, ama ljudi volim ja vas, ali to tako ne može...Jes' da opet ja ispadoh rogata, ali bolje odmah postaviti pravila igre i molim lepo...Tako su se nabijali u kuću svi odreda posle prvog porođaja, a ja u raspadu živom, ne znam dal sam živa ili mrtva, a sve kao ćuti, da ne bude da sam namćor, da ne bude da se zameram, pa nisam jedina koja je imala težak porođaj, trtes-mrtes! Ma, more, sad znam kako ću! ;)

Šta ti je život, oprala prozore i pljunu ih kiša! :D

Kiki92, ReinaS, andjelita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.