Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jovana, svaka cast kada si se odlucila na drugo dete posle takvog iskustva. Kako ces se sada poradjati? Prirodno opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nemam lepa iskustva sa braunilama, generalno sa iglama uopste (ili bolje reci sa onima koje barataju njima). Zato ih ni ne volim.

Jovana ti si prava majka hrabrost i zena zmaj! Posle takvog iskustva mislim da ne bi trebalo nista u zivotu da ti predstavlja problem. Sigurna sam da ces sad da prodjes bez problema, em sto si se toliko namucila, em sto su doktori na Zvezdari (vecinom) pre svega dobri ljudi, pa onda i odlicni doktori. Svaka cast stvarno, divim ti se!

septembar26 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, jovana, meni bilo tesko i citati ovo tvoje iskustvo:-(mogu samo da zamislim kroz kakav si pakao prosla. I vjerujem da ce ovog puta biti pjesma, ne moze biti ni priblizno kao proslog puta.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas, svaka ti cast. Sad ces prirodno verovatno opet, cim nemas termin za carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad nesto gledam ove ctg izvestaje, kontrakcije mi idu do 75 (od 100), je l' to ima neke veze sa jacinom kod kontrakcija na porodjaju, je l' zna neko?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se posl. ned. ide svaki dan na ctg? Znam da prvo ide jednom nedeljno... 

Sto se tice tog peckanja u kostima i kocenja u preponi, meni se to pocelo skoro sad desavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kada prodje termin ides na svaka dva dana kod nas. I meni je nedavno pocelo to peckanje, bol i probadanje.

Isla sam da odradim sve analize za porodiliste, u petak idem kod dr, pa da vidimo sta bebac kaze :D

septembar26, andjelita i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana pocitah sinoc iskustvo i sta drugo reci nego zena , majka ,kraljica, kapa dolje, nemam rijeci :) 
Kod nas je danas kisovito , zahladilo , milina pravo :) 
Ja odoh da popeglam jos nesto malo bebecih stvarcica i nasih nesto, da iskoristim sto nije vruce :) 
Uzivajte :babymommy:

mica 82 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, hvala na podršci, suze ste mi na oči naterale! :rolleyes: 
Kako sam se odlučila na drugo? Tako što ne želim da mi P ostane sam, mislim da je imati sestru/brata ili više njih, neprocenjivo bogatstvo, taman se samo svađali! :D Uglavnom, nisam dozvolila da me pređašnje iskustvo invalidira i da me strahovi kontrolišu, kad sam to sebi osvestila i razjasnila, svaka sledeža odluka je bila utoliko lakša. Da sam pustila da me bes posle svega drži (zbog jedne jedine doktorke koja mi je presudila) vetovatno bih svima okolo govorila da bez doooobre veze, ni ne pomisle da budu trudni, a kamoli da se porađaju. Ovako, kad me već odluka te budale nije ubila, e vala neće ništa dok sama ne rešim! :P 
Šalu na stranu, da znate, što se braunile tiče, u ruci sme da stoji maksimum 3 dana (po medicinskim propisima) onda mora da se menja i braunila i ubodno mesto, za slučaj da vam zatreba informacija, jer neće da menjaju zbog rashodovanja tj.nemaštine, ali imate pravo da insistirate, naročito ako vam ruka otiče, modri ili nešto slično. One sestre umeju da zaprete da ne smete da dirate i same da vadite, ukoliko one odbiju, ali budite odlučne u nameri i ne posustajte, jer NE SMEJU da vam je drže duže od toga!!! Pričam iz iskustva, nažalost, ne samo mog.
Elem, noćas bila više budna nego što spavah, bolovi na 10min, pa na 5, pa onda pola sata ništa, pa opet na 15ak min, pa sat ništa :huh: jutros odem na ctg, ima i kontrakcija, dr samo reče "ovo je super sve" i ćaoooo! :D Dobro bre, jel zna neko koliko ovo ovako može da traje dok ne krene stvarno porođaj? Šta sad, ima da provedem 5 dana u bolovima povremenim i kao ništa? <_<

septembar26 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jovana ti zvucis kao da ces skorooo :-) imas znaci kontrakcijice... a zar se ne treba javiti u porodiliste kad su kontrakcije na 5-10 minuta?

Ja sam se iznervirala jutros, opet zvala ove iz firme za obracun plate, posto sam proverila u socijalnom- oni su uplatili firmi na racun pare 27.07. i to trudnicko za maj, a ovi jos ne isplacuju, provereno znam da su im uplacene pare a oni tvrde da jos nisu nista dobili od socijalnog... 

Izmenjeno od strane zeklica
septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrkacije koje se pojacavaju, a sve krace pauze izmedju. Ali nejednake su pripremne, takoreci lazne. Mada je i meni frka hocu ih prepoznati. Imam osecaj kao da mi prvi put sve. 

Zeklice, nazovi opet ove iz socijalnog, pitaj da li mozes doci do nekog dokaza o uplati, ili sta da radis? Bas nisu fer iz tvoje firme. Iovako se ceka sto godina i jos te zavlace. A dok te ne isplate ne mogu traziti druge pare.  

Srecan nam svima avgust :) Jos malo :)

septembar26 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, znam i ja po školski da treba da se javi u porodilište ka su ustaljene na 10-5 min, tad sam i krenula da budim muža, ali su onda prestale, pa posle nešto kasnije opet...Bila sam u fazonu, e vala nećeš da ležiš zabadava u porodilištu i čekaš da se nešto desi, nema šanse...Skraćuje mi se i grlić, pomalo sukrvica izlazi, tačno se spremam. Meni je frka LadyN baš zato što su mi prvi put indukovali porođaj, dva dana pre toga sam ja imala bolove, ali oni sa indukcijom ne mogu da se porede, hemijski izazvani bolovi, pride su jači i skraćuje se pauza između kontrakcija...Kako god, nije mi porodilište daleko, stići ću valjda! :D
E, da, neko me pita gore kako ću se poroditi. Prirodno, ako ne bude ocenjeno drugačije, pa bude morao carski, ali to prepuštam lekarima, ovog puta se nadam da se neće igrati našim životima, jer ću stvarno biti u stanju nekoga da odrobijam (ionako po zakonu ne odgovaram zbog neuračunljivosti :P ). 

Zovi socijalno, proveri za novac, neko te zeza iz firme. Koliko znam, firme čekaju po mesec dana refundaciju, ali kad je dobiju, ona leže odmah. Pu, kako su bezobrazni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana draga, tvoje iskustvo mene rasplaka. Svaka ti cast kad si uspjela da savladas negativne emocije poslije svega sto si prosla zbog te zivotinje. Mislim da bih je golim rukama zadavila pa makar i citav zivot robijala <_<

Opet hvala Bogu pa ste izvukli zivu glavu pa sad mozes da piskaras sa nama bas na ovoj temi :babymommy:

Kod mene je pocelo tako sa drugim djetetom i bolovi sad na 5 min sad na pola sata pa na 20 min pa opet pola sata...itd...su trajali oko 26h a od prvog tog bola pa do rodjenja kcerkice je proslo 35h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je svaka trudnoca i svaki porodjaj prica za sebe. Pa i kontrakcije. Ja sam sa cerkicama imala, posebno sa prvom, bas jake kontrakcije koje sam dosta dugo trpjela kod kuce, a onda pravac u porodiliste na brzinski porodjaj;-)
Sa ovim trecim nisam cekala da me tako jako 'tuku' kontrakcije vec sam se posle par ne tako jakih spremila i otisla u bolnicu. Nije mi se cekalo vise jer su me svi bili isprepadali pricom da ce trece bukvalno da mi izleti;-)
Jovana, ne znam sta bih ti rekla. Znaces vec kad krene ono pravo, ne cekaj puno a i ne trci jer svakako ti jos nij termin. Ne vjerujem da bi te zadrzali jer nisi probila termin. E, a ja(ne znam da li znas moju pricu) koja sam ga presla debelo(skoro 20 dana)nisam htjela da lezim tamo i cekam nego sam se uzdala u majku prirodu:-)i naravno otisla kad je trebalo i super prosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke. Ja noćas ništa nisam spavala. Beba se nezgodno namestila i baš me je bolelo rebro. Od pola 4 su mi krenule lažne kontrakcije na 5 minuta, ali su za sat i po prestale. Nadam se da to znači da ovog puta neću probiti termin.

Zeklice na sajtu RFZO možeš da proveriš da li je refundirano. Šaljem link.

http://www.rfzo.rs/index.php/osiguranalica/pregled-naknada-zarade

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, sve se plaća, sve se vraća a to nije moje da brinem, važno je da smo mi preživeli, moglo je i gore! ;) 
Snowhite, meni su za drugo rekli da će da izleti, čak je jedna prijateljica onako obaška pred punim stolom rekla "Ma ajde, nema mesta frci, ti si sad razrađena i razglavljena, to će samo da izleti, ima da isprdiš dete" :huh: Svi su ostali šokirani, da ne pričam o muškom svetu, pa sam morala da glumim budalu i kažem "Draga moja, da, rađala jesam, razglavila se jesam, ono morala je onolika beba izaći nekud, nije mogao na nos da mi izađe, ali vidi, imala sam tu sreću da me nakon toga sređivao vrhunski hirurg, pa zamisli kad mi se posvetio 2.5h da ušije sve to kako treba. Verovatno je uradio dobar posao čim mm kaže da sam kao devojčica! ;) Pride, ti kad budeš bila trudna pa se porađala, eto, ti tvoje isprdi, ja moju rađam!" Pu, suvislih li komentara bogihneubio! :D

Mica 82, gde se ti porađaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana, je l' su ti radili samo ctg ili i pregled? Mozda smo se i videle danas, ako si radila u Gradskoj :D

Meni je malo falilo da me dr zadrzi, otvorena 2cm, grlic na 1cm, registruju se kontrakcije, ali sam fino zamolila da ja ipak dodjem kad osetim nesto, jer osim povremenih neprijatnosti ja nista drugo ne osecam :D 

Kikiriki i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uh Mico, nist se ja ovde ne snalazim, ukucala sam PIB firme i mesec i filijalu ali za maj mi izadju  neka 2 podatka za isplatu u maju... Provereno znam da su mi uplatili ovi iz socijalno, posto nam prijateljica radi u socijalnom, ali evo ovi kao okrivljuju njih da jos nisu uplatili, a koliko znam to je namenski racun samo za to, sto znaci da ovi koriste nase pare u druge svrhe onda-a to je krivicno delo...

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina, samo ctg i ćaos! U sredu, na dan termina sve u full-u, ako se do tad nešto ne desi. Dobro je što su te pustili, meni je ubistvo ležanje.

Zeklice, naravno da koriste te pare, i jeste protivzakonito, ali mi tome ne možemo na put stati. Dobro je sve dok isplaćuju...Ja još nisam raskrstila sa prethodnim poslodavcem. Eno mi dete napnunilo 2 godine u maju, još mi duguje platu jednu i da mi zaključi radnu knjižicu. I? Ne možeš mu ništa, sem da prebiješ budalu i da robijaš! <_<

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ohoho, pa ovde se vec nazire- prvo idu Jovana i Reina, pa onda... Mico hoces ti onda? :D Znaci krenule kontrakcije, krenule... 

Pa da, a kako da znam da li su lazne ili ne kad krenu na 5-10- min? Lazne su kao nepravilne jel- u nepravilnim razmacima, znaci ipak to mora da potraje malo a ne odmah da se trci,jel? :D Ma onda ispadne najsigurnije da mi pukne vodenjak i znam na cemu sam :D

 

ReinaS i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste Zeklice, meni je tako prvi put, napuknuo vodenjak i posle dva sata sam otisla u porodiliste. Ali mislim da ako se bol kontrakcija pojacava, onda je to to. I ja sam bas htela reci da ce Mica sledeca :P ona ima bar kontrakcije, ja ni naznake :D

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da budu kontrakcije nepropraćene pucanjem vodenjaka i obrnuto, to i jes' problem, sve je individualno i svaki put drugačije! Eno čitam, neke žene su imale slabe kontrakcije, jedva stigle do porodilišta, umalo u kolima da se porode :D Svega ima! Ja ću da se osluškujem, zapisujem kontrakcije i razmake, pa ka vidim da nemam kud, odo' ja polako u porodilište, baš da se ne porađam kod kuće, da traumiram ukućane! :D 

zeklica i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana, pa sto te nisu pregledali? Mene vec treci put gledaju (otkad su videli kontrakcije na ctg-u). Kakvi da lezim, tako onda mogu da se otvaram danima i tamo bzvz lezim (s obzirom da sam otvorena vec 7 dana i da imam te kontr. koje ne osetim). 

Toliko je nepredvidivo i svaka je razlicita, da je to neverovatno-danas mi prica devojka da su nju sa prvim ostavili posle pregleda jer je bila otvorena 5cm, nista nije osecala do tad, a ni do pola sata pre napona :huh:

A drugoj je pukao vodenjak i ostala, pa tek drugi dan kontrakcije krenule ritmicno... :P Ko ce ga znati vise :D 

Meni sad zakazali na dan termina, ali nesto se mislim da ne odem, nego kad nesto konkretno krene, ne lezi mi se dzabe tamo, ali kad cujes neuobicajene price, ne mozes biti pametan sta da radis. Bice na kraju kao ona sto su je neki dan porodili u autu ispred NF tj. presekli samo pupcanu vrpcu, ona se vec porodila :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.