Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kolibri, cestitam!! Nek vam je ziva i zdrava i nek unese puno srece u vas dom!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocele smo se i medjusobno sanjati koliko se kuckamo ovdje. Ja sanjala Jovana rodila :D I kao mi sad jos blize :D Ludnica ...

Inace zene mene cijeeeelu noc bole kukovi, tacno kosti, osjecam, nikako se namjestiti. Pa se valjam sa lijeve na desnu stranu, pa sa desne na lijevu i tako do jutra a boli stalno. Desava li se jos kojoj? Valjda se siri to dole pa zato, vjerujem da je zbog toga. :) 

Ja nemam pojma kako te kontrakcije izgledaju, dosad me nijedan laznjak nije strefio. Kad pocne znacu sigurno. Ledja me bole kad sam u nekom nezgodnom polozaju, al cim se namjestim lijepo prodje bol. Al prije trudnoce sam imala jakee menst. bolove. Bukvalno me kidalo prvi dan kad dobijem, i morala sam prelezati. Ako je tako i kad pocnu kont. ,ma znacu odmah, necu omasiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Mene nekad samo kao da peku kosti u desnoj nozi, tacnije sa desne strane- nekad me i prepona boli, ali mislim da je to od tereta :-)  Uglavnom malo sedim, malo lezim, stojim, menjam polozaje, dugu setnju izbegavam jer me onda noge bole, vrucinu takodje :-) sad jos ovo malo- 20-ak dana...  

Raskomotila sam se inace, pa dane provodim u grudnjaku i gacama, dala mi svekrva zeleno svetlo da se ne ustrucavam pred njom, dok je kod nas, tako da se setam tako po ceo dan, opustila se totalno... :-) Samo da se ne zeznem pa ne odem tako na ulicu :-) Hahaha

Sinoc sam se istripovala da su mi mokre gace... :-) bile su malo, ali onda sam stalno pipala kad se probudim, iiii nista :-) nece to jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zeklice i mene pece kost, levo blizu prepone. Bas sam se pitala da li je to normalno :rolleyes: i to kada duze stojim ili setam. Ma, vec sam sva neupotrebljiva :D jos malo, tesim se ;)

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam isti problem sa kukovima.  Noću ne mogu da spavam jer ne mogu nikako da se namestim. Kukovi me razbijaju. Takođe, već par dana me bole krsta i po nekad donji deo stomaka. Najviše me brine što me  probada na trenutak u krstima i preponu sa desne strane. Imam utisak da će mi se oduzeti noga.Juče sam se uplašila jer je bebac toliko bio aktivan, a onda sam negde pročitala da od previše šećera beba bude aktivnija. Ja se juče najela kolača.

andjelita, zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj žene, to je taj bol štp sam pisala da boli, još od druge polovine osmog meseca :(

A uz dvoje male dece, ja sam užasno troma :(

Kako ste danas žene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam baš troma. Razvlačim se po kući.Ne znam hoću li izdržati još dve nedelje.

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja pitah pre 10ak dana za taj bol u preponi, niko da se javi da ima :D

Mada mene uglavnom hvata posle 'duze' setnje (sad mi je i 15ak min dugo :( ) i to prvo u desnu, pa posle u levu. Paralizuje mi nogu i moram da odstojim min-dva... 

Nema nam Jovane, da se nije porodila :baby:

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelita, otkud ti tri tikera?:o Kucam sa kompa;)pa vidjeh...ja nisam mogla da ih stavim.

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee, snow, imam dil sa adminima :):P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedelja je, uglavnom se slabije piše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeee, snow, imam dil sa adminima :):P

 

:P:angry: 

Izvinjavam se...morala sam da citiram, da ubacim smajlice...sve ono sto ne mogu preko tel:Di da vam vidim tikere konacno,

Da se jovana nije porodila?

Odoh da probam ubaciti jos jedan tiker

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej ženske, 
Ma jok, neću ja još izgleda! :D Od jutros akcijanje, sve ono što nismo sredili, brže-bolje da ispremeštamo. Uhvatila me frka neka pa sam uprtila muža da premešta stvari a ja da potirem i bacam neko smeće i na kraju džumbus u kući! :D Dete hoće napolje, ja se upetljala oko doručka u kuhinji, u kući lom, mašina pere punom parom, a krećem se kao slonica Mica, muž mi crče od smeha! Ćutim ja i mislim se, ako, smej se ti, videću te u porođajnoj sali koliko će smešno da ti bude! :P (Što sam zla! :D
Elem, nemojte se plašiti kidanja vodenjaka! I ja sam se prenerazila kad videh tu kuku, kakva pinceta bre :D pa nije vodenjak nano- čip da ga pipavo kida pincetom :D  Čak sam doktoru dreknula "Kud ćete sa tim u mene?!" On mi se smejao, a osetila ništa sem "pak!" i vode koja curi. Drage moje, od bolova se jedva i epiziotomija oseti, a ja sam se prošli put i cepala i sekli me, a posle me ušivali 2.5h kao goblen! Sve to prođe, nema frke! 
Kolibri, dobro je da je sve prošlo kako treba! :) Doći će i mlekce, samo se vi oporavite i povratite snagu, a sve dođe na svoje! :) 

odoh da perem prozore...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jes vala, kad vidiš tu kuku, nije baš svejedno. Al ič ne boli.

Videćemo hoće li boleti mužove naše :lol:

jovana_st voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, mm misli da u vodenjaku ima sigurno 4-5 litra vode :D

I kad pukne da ide baš baš :D

Što će njemu biti zabavno na porođaju... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bljaks, ta mi se kuka nikako ne dopada, pa sve i da ne boli. Da mi niste rekle mislim da bi se onesvestila kad bih je videla! :rolleyes:

Ja se vise plasim one braunile sto ce da mi stave (a sad i te kuke) nego porodjaja :D

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina ti kao ja sa tim iglama i kukama, kad ih vidim, vec mi lose :D a taj bol je meni vise bas kao da pece, pa nisam skontala da za to pitas.

I ja sam troma, deset min mi je maksimum nekog rada, perem sudove iz dva dela, uzas :rolleyes:

zeklica i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuu jovana zar su te 2.5h sata sili?! Kako si izdrzala...svaka ti cast. Meni je i mojih 10tak min bila vjecnost-sve sam zvijezde prebrojala.
A vjerujte mi da cete zaboraviti na bilo kakav strah od igle,braunile,kuke i cega god ako vas uhvate kontrakcije one najjace kao sto su mene na prvom porodjaju.
Nego da vas ne prepadam,tek treba da se poradjate;-)tih kontrakcija i ne mora da bude(moje iskystvo sa drugog porodjaja-odmah krenuli naponi i beba brzo izasla;-)

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nekako sve racunam da cu savladati kontrakcije, prvo sto mi je prag bola bas visok (nikad ne pijem nista za bolove, kod zubara ne uzimam anesteziju, imala sam napad kamena i interkostalne neuralgije :D), a i usavrsila sam tehnike potpune relaksacije, tako da ne bi trebalo da mi kontrakcije budu bolne, ali naravno-nikad se nisam poradjala, tako da cemo videti na cemu sam ;)

Sve je to druga prica kad krene porodjaj, uostalom, cucete i moju stranu price kad prodje sve :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni ja ne uzimam anesteziju isto kad ne mora,jezim se od anestezije :-) igle ne volim, ali sta mora mora, izdrzace se :-)

Nesto me boli ispod stomaka malo... bas u toj liniji gde pocinje guma na gacama :-) a sekret opet, vratio se-zute boje i ocajno mirise-tj. smrdi... i sad do srede treba da cekam dok ne odem do doktorke i ko zna kad ce mi bris odraditi... uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowhite poradjala sam se ja vec i jeste, zaboravis na sve kada te uhvate kontrakcije, ali sada opet samo mislim na igle :D posebno sto hocu epidural ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni od braunile bila otekla ruka, ovromni mi prsti bili, pa je se bas plasim. Trazila da izvade, pa po cenu da opet vracaju. Srecom pristali. 

Ja imam neke cudne bolove danas, ne kao kontrakcije, ustvari ne zamisljam ih tako. Osecam se kao da mi prvi put. Bili moji danas, doneli ooogromnu lubenicu i ja sam jela i jela i jela i sad mi lose. ali sladja od secera. 

Montirali smo neke police za S knjige, lampu u njenu sobu i nesto za kacenje njenog ranca i jaknica, sad mi lakse. Ne znam jesam rekla u utorak imam depilaciju, i jos do kraja nedelje da se osisam i sredim pramenove i ja sam spremna :D 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sita se ismejah na "veću brigu zbog braunile i kuke nego zbog porođaja" :D Ja bih onda da me bodu braunilama i bodu kukama pre nego da mi porođaj bude kao prošli! Ali, da ne prestravljujem prvorotke, to je sve zato što sam trebala da se porađam na carski i pripremana za isti, ali je gospođa prdsednica komisije odlučila u ime 7 lekara (6 reklo da je za carski, ona jedna da nije i presekla), nisu mi krivi ovi iz porođajnog bloka nikako, oni su psovali sve živo kad su videli da su me poslali na "prvi pokušaj vaginalnog porođaja", a nemaju tu moć da me vrate, jer i iznad popa ima pop...<_< Ona je bilo, nećete vala vi meni ništa pokušavati, ili ću se poroditi ili ću da se razvežem sa onih mengela i da počnem da bijem! :D 
Tako da je moja priča prilično "heavy", utoliko je i težak porođaj bio,"suvenire" ću nositi ceo život, od zeznute simfize, uklještenog živca u levom kuku, raspalog grlića, oštećenog  vida, do izrasline na laktu benignog tipa zbog mehaničke povrede od drljanja po krevetu dok sam se napinjala...Zato me i ušivaše toliko dugo, pucala koža, prolazio konac kao kroz puter, a imalo se i šta ušivati...Prvih 10min je anestezija trajala, a posle nije smeo da mi je daje više, pa "na živo" i izdržalo se, gori sve od prokrvljenosti i adrenalin gruva, a u glavi mi je samo bilo "ma bitno da je sve gotovo i da smo živi!". Posle se svi lekari išćuđavali zašto sam porađana prirodno i kukumakali kako to nije smelo da se desi, jer sam imala kasnije i probleme pa postpartalnu kiretažu, pa problem s dojenjem itd...Ali to je kad se sala za carski normira, pa postoji tačno broj operacija koji je dozvoljen u jednom mesecu, a silne trudnice preko veze zakažu baš carski "da se ne muče" a neki prođemo jedva živi, kao moje dete i ja! ;)
Sve u svemu žene, nema mesta panici, status - neporođena - ne postoji, samo hrabro i bez brige o iglama i čudima...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.