Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa kad je neko ok i hoce da pomogne iskreno sto da mu ne dam, da mi skace po zivcima morgen bih joj dala... Nit se krevelji za sad sto se tice bebe i mog stomaka, sve normalno, pa joj dam da mi dira stomak. Kad je neko ok, iskren i normalan sto da ne- sve moze... A kad me neko uceni bukvalno- pomogne mi i onda kao ja treba to nesto da dozvolim za uzvrat-povraca mi se od toga. Kao jedan muzev bratod ujaka- stvatno hoce da mu pomogne kad bude ovo renovirao sad, ali pametuje ko da je svu pamet sveta popio... Znaci ne zove ga niko da bude glavni majstor vec da pomogne, a on se vec nasao pametan da pravi raspored sta se koji dan radi, koliko se sta dana radi, gde ce da stoji frizider i sl. E to nikako ne volim, mslm, ko voli, ako sam te zvala da pomognes nisam te zvala da mi pravis raspored po kuci i da komandujes. No to je pitanje vise licne kulture :-) Takva pomoc mi ne treba, nam ne treba, radije cemo se pomuciti sami ili platiti nekom...

Ja volim sta mogu sama naravno, volela bih u prvim danima biti malo osamljena sa muzem i bebom, no videcu kako i st, kakav ce biti porodjaj i rana... Ali ne volim usiljenu pomoc i prigovaranje posle... Ali svekrva svakako nije takva, tako da, ne brinem ja za nju...

kaficica i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim ni ja da mi petljaju po kuci, kuhinji. Tako da se nadam da cemo se sami snaci bez pomoci. 

Lady imas da kupis bas one velike nepromocive navlake, sa jedne strane frotir a sa donje najlon, imaju steznike na ivicama i ne pomeraju se niti suskaju. Oko 2500 su. Peru se na 90 stepeni. Od njih se ne znojis, mi imamo i za bracni i za deciji i za krevetac uzeli. Ta cena je za bracni, deciji su jeftiniji.

Reina, tipujem na 2.8. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim ni ja nesto po kuhinji :-) Ali zena evo juce pocupala travu u celom dvoristu i basti, a meni trenutno nije do toga i do tolikog saginjaja. Svaka pomoc je dobrodosla kad je od srca :-) 

Ja sam za krevetac platila tu nepromocivu musemicu sa gumicama i gornjim slojem od pamuka 1200. 

Uh danas baaas vruce nesto, topim se... Mogla bih se stalno tusirati, a jos sam stalno u kuci i hladovini, o izlasku napolje ni ne razmisljam...

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina 3.8. 

Zeklice gde si uzela tu musemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je ko tanki jorgancic sa najlonom u sredini. Kupila u ikei, ima samo za djecije krevete, 80x200 pa sam ja prisila lastiku i stavila ga poprijeko da prekrije dio odakle dolazi poplava :D

Imaju i veliku gdje je najlon prilijepljen za platno, ali taj najlon puca lahko, a i tesko ga oprati. Ovaj sa prilijepljenim najlonom ima kupiti i u jysku.

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam bas juce kupila tu musemu al za djeciji krevetic je ,i eto nisam ni razmisljala da je stavim na nas da se zastitim od te eventualne poplave. :D A mogla bih , veceras cu bas da napravim probu.

Joj bas sam juce razmisljala o toj sceni pucanja vodenjaka u javnosti. Setam po trgovini i onako kroz glavu mi prodje sta ako bude u javnosti i iznenada, reko ma samo se nasmijem izvinem za nered i kazem sorry zurim, stize mi beba :D Bilo bi mi neprijatno, normalno, al nista se tu ne moze. Nikad ne znas kad moze da te strefi :D 

Izmenjeno od strane septembar26
zeklica, Kikiriki i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri, čestitam!!! Nadam se da je sve prošlo u najboljem redu! :) Odmarajte i družite se ti i Ognjenka! :D Valjda ću i ja skoro, probadaju me krsta (doduše samo sa leve strane), imam kao menstrualne bolove povremeno i pojavio mi se braonkasti sekret...Stigli rezultati briseva za muža-puža, čist k'o suza, može u porodilište, pa sad samo još da se nakanim da se sredim fino, da me "ne kolju" tamo i da čekam kad će šta da se desi. Danas mi je i pomalo svićkalo pred očima, zamućenje vidnog polja, baš se uplaših...Ali je prošlo, svanulo mi čim sam skapirala da mi je danas bio poslednji dan na poslu! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba mušemica za krevetac. O pucanju vodenjaka nekako ni ne razmišljam. Prvi put su mi bišili , a imam osećaj da će i sada biti tako.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam tu musemicu, to cu da stavim. Mada ne znam hoce upiti vodenjak, ne znam koliko tu vode ima kad pukne odjednom. meni je bas puno curkalo i dugo vremena. 

U krevetac sam prvo stavila musemu pa sklonila jer se S znojila od toga. A i nije joj nikad pelena pustala, za bljuckanje sam stavljala tetra pelenu ispod glave kao trougao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana znaci bice ubrzo , moglo bi i do sutra :D Javljaj nam situaciju . 

Ni ja ne znam koliko ima vode kad pukne odjednom, ako neko zna nek pise.

zeklica i jovana_st volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana znaci bice ubrzo , moglo bi i do sutra :D Javljaj nam situaciju . 

Ni ja ne znam koliko ima vode kad pukne odjednom, ako neko zna nek pise.

Paaa meni je krevet bio potpuno natopljen, i suvozačevo sedište i lokva na podu.

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana, kod tebe je krenulo :D trk ti i sredjuj se :D

Meni kad je pukao bilo je kao da piskim a nemam kontrole da zaustavim. U tom trenutku sam skocila, zgrnula plahtu ispod sebe i "zacepila" izlaz, tako da sam opet sprijecila da madrac upije veci dio. Zacepljena plahtom odsetala do kupatila, istusirala se, stavila nocni ulozak, i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiijuu kikiriki, znaci ova musemica moozda pomogne a mozda i ne :D 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam kupila ovde kod nas u Goldiju- prodavnici decije opreme, ali je ta sto je slepljena- sa jedne strane taj nepromocivi deo a sa druge pamucni. Taj nepromocivi se rasteze onako, pise da se ne pegla, verovatno da ne popuca... :-)

 

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brinem nesto za to pucanje vodenjaka :-) pa nisam se upisala, puko vodenjak, ne razmisjam o tome nesto... :-)

MakiJana, Kikiriki i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko termina :D  Jedva cekam da vidim koji ce biti :baby:

Bogami, Jovana_st ce definitivno pre mene, taman da cujem kako se tata pokazao :)

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lele ja ne smem da tipujem ništa, ja sam baksuz :D

Kolibri piši kako je bilo ;)

Ja da prostite imam neku boljku danas- sraćku i nešto me kontrakcije piče al kao podnošljivo.

Bazen me spasao, kako uđem leđa prestanu da bole, toliko prija, ali stomak radi svejedno. U pon ćemo kući, pa brisevi, pa ctg, pa uz, pa 100 obaveza....

Ja ne stavljam ništa. Oba puta su mi prokidavali vodenjak na stolu, tkd ne verujem da će se razlikovati ovaj sad. Šta, to fora- dve iste i jedan različit :D:P

 

ReinaS i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je prirodni klistir! :lol: 

Ja ako predjem termin, moze biti i da neka od Fantastic Four (16.08.) bude pre mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoće dijareja pre porođaja, sprema se telo, čisti se. 
Ja jedva prekostah danas, toliko sam obnevidela da sam na kraju zaspala kao klada! :huh: Budi me muž-puž, koma, ne diraj me jer ako sam budna, sve me boli! :mellow: Sad sam uspela opet da se istuširam, kao lakše mi, povremeno me stisne stomak, podseti me na sve one menstrualne muke <_< i vrućina mi je brate mili, od klime hoću da ciknem, od promaje slaba vajda, doteralo cara do duvara, čim mi sve smeta! :D 

Ja takođe ne znam kako izgleda pucanje vodenjaka, i meni su ga kidali onom kukom :o a sad kako će biti, videćemo. Neko kaže mnogo vode, neko - curka, sve zavisi i koliko ima plodove vode i da li je naprsao samo ili pukao skroz. Školski, sve znam, u praksi nemam pojma! :D 

Javljam razvoj situacije, drž'te se ženske! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo mene sa izveštajem :)

Jutros u 1.30 sam se trgla da mi je dole vlažno, ja mislila da sam pišnula :) i vratila se u krevet,u 2.30 krenulo jace da curi,u 3.30 odem u bolnicu, otvorena samo 1 prst. Stave me u sobu da se plako otvaram, kao neće skoro. Kreću bolovi, oko 8 sati su bili na 3-5 min ali ne bolni kao na prvom porođaju,cak sam isla i u susednu sobu da pricam sa zenama. Nagovorile me da pitam da me pregledaju,nađem dr,otvorena 8, pravac sala i u 8.45 se rodila Maja, 3050g i 49cm. Sam porođaj mnooooogo teži nego prvi,nije htela babica da me sece,a ja nisam osecala napone,ne znam zasto. Uglavnom imala sam obilnije krvarenje posle,dr bili malo zabrinuti,ali sada je ok. Maja je super,ocena 9/9. Još nemam mleka,ne sikimo. Vene na nozi me bole najvise od svega :)

Izmenjeno od strane Kolibri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kukom?! :( Kakva je to kuka? Nama u skolici pricaju da se pincetom vodenjak prokine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sva tri puta busili vodenjak, ne brinite, i ne osjeti se;-)
Jovana, ti ces prije termina, javlja mi se:-)
Kolibri, cekamo nastavak;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte kuke spominjati, to ne zvuci lepo :-)  Hahahaha

Ja nemam ni k od kontrakcija, ma nece ovaj mali skoro, a i ima jos fore...

Danas sam opet zviznula stomak, uf, dok sam sedala- o sto... bas me zabolelo, nadam se da nisam nesto napravila bebi... nemam osecaja bas... nemam vise reci za sebe sto se udaranja o stvari tice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze do bebe, okruzena je vodom, bez brige.

Ja sam stavila nocas musemu i preko peskir deblji da upije :D Zao mi novog duseka. A sto se nocu preznojavam, smacu se. Od klime ne mogu da disem, ovako toplo, v3cno mi nesto smete. i onda sam sanjala da je Septembar predvidela  bas 12. za termin nama cetiri, a ja sam se nervirala sto bas 12,rekla  sam samo 12. da ne bude :D 

 Mene s vremena na vreme uhvati malo bol u krstima, ali ne ide u stomak napred pa mislim da nisu kontrakcije. Ma sutra na CTG ce biti opet: dosta plodove vode, nema koktrakcija,  ne planira beba napolje jos 3 meseca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dopunila sam post,sinoc mi otislo pola poruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.