Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni dr briseve nije ni spomenuo. :huh: Pojma nemam zasto ni kako. Jel treba ja da trazim uput. ili negdje privatno ,pojma nemam. Uglavnom ja sam po savjetu Sanje uzela Polygynax i stavljam svako 3 vece :) A i kandidu da kucam u drvo i pu ,pu ,pu, nemam vec preko mjesec dana. Jos jednom pu,pu, da ne ureknem  nek je djavo nosi ,mrzim je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala briseve prosli put, a ni test na zuticu. Ne znam ni za sta je taj test za zuticu. Pitacu dr jel mi treba ovaj put ako ne zaboravim. Bogami, i meni se cini daleko, ali eto toga :rolleyes:

1. avgusta imam CTG

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al ste se vi ispisale :D

Neka samo nek je veselo :D

Ovdje ne traze niti rade ikakve brisove pratnji na porodjaju nit treba kakva specijalna oprema. U cemu dodjes u tome si i dosao. A ni ja nisam radila nikakve brisove u prethodnim trudnocama(kroz cijele trudnoce), u ovoj sam radila samo na samom pocetku, ali vjerujem da je to i zbog e-coli koji sam tad imala.

Sex :huh: sta ono to bijese :huh:

Ovaj put smo bas katastrofa. Prije smo bar jednom sedmicno do samog kraja trudnoce, a sad ima mozda i 3 sedmice da nismo. A i skroz smo urijedili od kako sam usla u peti mjesec. Ceste kontrakcije, bolovi dole, moj umor, dvoje djece,,,

I moja se bebica okrenula glavicom prema izlazu, namjestila se i ceka :wub:

Od jutros pisem jedan post :ph34r:

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću 2 avgusta na CTG. Briseve sam odradila još preprošle nedelje, analiza krvi, test za žuticu. Još samo da bebac krene, Počela sam i ja da otičam, ali nije strašno u poređenju sa prvom trudnoćom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa ne, znam da briseve cervikalni i vaginalni valjda treba da mi odradi do porodjaja i da to ne bude starije od 2 valjda nedelje ako ne gresim, to mi treba za porodiliste, jel tako? Mislim da sam to negde procitala, a i ona rekla da ce mi raditi bris u 9. mesecu, to mi obecava kad god je pitam, pa ajd reko da vidim :-) A to za zuticu i hiv sam radila na staro prezime... Hbs Ag to je za zuticu jel... moracu opet izgleda... Stavljam i ja Polygynax na svoju ruku posto od njih leba nema, ko da imam zmiju dole pa nece da me pregleda ni bris uradi celu trudnocu... ni ona ni doktor pre nje. Stavljala sam 6 dana pa mislila onda onako na tri dana da krenem, medjutim opet mi se pojavio onaj miris cudan malo pa sam i preostalih 6 stavila dan za danom. Pa cu videti sta i kako, to navodno ne sme da se stavlja duze od 14 dana... antibiotik je to,ne znam, a ja sinoc zadnju stavila, i sta cu sad, dok ne dodje sreda, i dok mi ona uradi taj bris, da li da stavljam i dalje na svoju ruku svaki treci dan sad?... Da ne preteram sa lekom, mislim da je pisalo u uputstvu ne duze od 14 kom...

Pu, pu da se ne ureknem, ono malo 2-3 dana kao krenulo oticanje i sad nista, mazem konjski balzam i dalje, pa ne moze da odmogne :-) u svakom slucaju

Izmenjeno od strane zeklica
septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dana bila na prvom ctg/u sve ok dobila i uput za betaniju i za 10 dana da uradim analize krvi ukoliko se ne porodim heehee...sutra ce mi muzic podici rezultate testa na zuticu u higijenskom i to je to nikakve briseve ne radim..doktor mi rekao da stavljam poliginax svako drugo vece 6 kom i to je to.a sto se tice onih mojih ospica povlace se bila kod dermatologa opet i dobila drugu kremu i ispiram bornom kiselinom i super susi se i nestaje bogu hvala.htela doktorica da mi da inekciju kortikosteroida al nisam pristala strah me kao od nje ce me odmah proci osip koji je opet tvdi od znoja i takoooo zene moje udavih ja sa pisanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahaha, pozz iz banje Vrdnik :)

Vidite po vremenu da mi se ne da spavati <_<

Baš ste se raspisale. Ovde se svi čude što sam došla u 9 mesec, i što naravno čekam treće, al to je standard. Kupala sam se u bazenu, šta ću, nmg mm-a samog da pustim s oba deteta, popiše pola vodurine iz bazena :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je pitao ne znam ali test na zuticu se radi iz krvi. Ni moja dr meni nije radila briseve, kontam da je pitam kada budem isla na pregled 5. Mada da kucnem nemam smetnje dole :rolleyes:  u ponedljak cu da odradm sve te analize pa na pregled i onda ce mi valjda ukinuti utrogestan pa da se poradjam :lol:

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pitala al mi nejasno sta se meri? jesi imao vec nekad zuticu ili sta? S mi je dobila zuticu posle porodjaja, i to produzenu, bas nam se bila oduzila ...

Ima li kakvih novosti, Kolibri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Msm da li trenutno imas zuticu. Ali nisam sigurna :rolleyes: znam da sam to radila i pred prvi porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiiiiiiii ništa i dalje :), još jedna mirna noć je prošla.

Ja sam odradila bris grla i nosa, urinokulturu i koprokulturu i taj test na žuticu, još kad sam ušla u deveti, u nosu sam imala bakterije ali sam izlečila.

septembar26 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ovaj tvoj tiker predoseca nesto. 39+ 6, a kaze jos 5 dana :D  Znaci 3. 8. :D

MakiJana, andjelita i Kolibri volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni obratila pažnju :D Danas je 39+5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali i dalje otkud mu 5 dana :D Zbunjen neki tiker

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis taj bris grla i nosa sam mogla traziti kad vec budem isla za vadjenje krvi... Ionako me zeza grlo vec duzi period,mora da su bakterije neke...

O, Andjelita u Vrdniku, Tamo mi je svekar, on radi u Termalu :-) Mogu da idem kad hocu na bazen, medjutim, sve se nesto bojim, otkud znam, sad ima dosta ljudi, da neku infekciju ne pokupim slucajno... a ionako ne znam plivati, samo plutati na ledjima onako :-) Sredili su bazen, bar unutrasnji, nisam dugo bila. Negde sam citala da kao zbog razlike u pritisku vode i plodove vode treba izbegavati, e sad da li je tacno, uglavnom ja se ne usudjujem... a i zbog prevoza, tamo nema organizovanog prevoza preko leta kada nema djaka, jedino taksisti ali ni oni ne voze stalno, pa sve mislim sta ako i krene porodjaj sta cu onda :-) Blizi Novi Sad onda :-)

andjelita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene! :) 

Što se briseva tiče, oni bi trebalo da se rade 15-ak dana pre termina, da kad dođete u porodilište imate napismeno da nemate neke bakterije od kojih bi beba mogla da se zarazi pri prilasku kroz porođajni kanal. Pride, rade se samo baketrioloski ali ne i mikološki brisevi (na gljivice), što je po mom mišljenju jako glupo s obzirom da svaka druga trudnica, ako ne i svaka, zapati gljivice u trudnoći bar jednom! Ali dobro, nećemo se mešati u tuđu struku! ;) 
Elem, neko pomenu čudan miris, samo da napomenem da može da bude i od bakterija u mokraći, što se vaginaletama ne leči, samo se blago maskira dok ih stavljate, pa budite oprezne i ne preterujte. Meni je sve bilo u redu, ali sam imala povećane proteine u urinu, pa su me poslali da radim urinokulturu, izolovali bakteriju, koju sam morala da lečim antibiotikom oralno, i svaki drugi dan da stavljam kanesten, preventivno...

Što se tiče testa na žuticu, i njega je poželjno raditi HBsAg je test na hepatitis B grupe, a radi se jer neke žene mogu da budu kliconoše pa da zaraze decu a onda ona nose rizik od ozbiljnih bolesti jetre...

Tako da, ako mene pitate, ja ništa od tih analiza ne bih izbegla, čak bih i insistirala. A doktori često previde da daju upute, što zbog nezainteresovanosti. što zbog norme koju imaju sa uputima i receptima, što je posebna tema.

Izvin'te drage dame na davljenju! :D 

zeklica, andjelita i Kolibri volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajme ja se tripujem da mi je mali stomak i sad sretnem drugaricu i ona me ladno pita da li su blizanci koliki mi je stomak :D kukuu kako li ću ja izgurati ovu bebu, prva mi bila 2300, a ova je toliko imala na kraju osmog,ne smem ni da razmišljam o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajme ja se tripujem da mi je mali stomak i sad sretnem drugaricu i ona me ladno pita da li su blizanci koliki mi je stomak :D kukuu kako li ću ja izgurati ovu bebu, prva mi bila 2300, a ova je toliko imala na kraju osmog,ne smem ni da razmišljam o tome

Pa kolika si ti? :D Suprug? Mislim, visina, težina, pa te drugarica pitala da li nosiš dvojke? Moj prvi je bio 4250, 55cm i 38cm glavica (da ne kažem glavonjica) i još izašao kao supermen sa rukom pored glave...To je trebalo izgurati...Sad i ne znam šta da očekujem, s obzirom da mi je poslednji UZ bio pre mesec i po, pa i ne znam na koliko se procenjuje beba, a nisam sigurna i da želim da znam! :D 

andjelita i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mi smo prosečni :D ja 167 visoka i 60 kg pre trudnoce, sad 70 kg na kraju, a i muž mi malko viši od mene i mršav, nego nisam se mnogo ugojila pa je možda stomak došao do izražaja na nogama kao čačkalicama, tešim se :D a prva ćera mi je bila tako sitna zbog mog visokog pritiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa dobro, onda ima smisla da je vizuelno verovatno izgledao stomak veće, mada realno, nije ti svih 10kg otišlo u stomak sigurno. :D Možda ti ta drugarica ima malo problem sa vidom ili nije znala šta da kaže pa je tako bupnula! :D 
I ja sam u prošloj trudnoći imala visok pritisak, pa je bio krupan, šta bi bilo da nisam?! :huh:

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cekajte- kakve veze ima pritisak sa velicinom bebe? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako su meni objasnili,posteljica trpi zbog visokog pritiska i beba ne dobija dovoljno kiseonika i hranljivih materija,što je kod mene bio slučaj u poslednja dva meseca trudnoće. Zato visok pritisak može da bude opasan ako se zanemari.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cekajte- kakve veze ima pritisak sa velicinom bebe? :-)

Utiče na razvoj bebe, kao i šećer u trudnoći ili teži oblik regulisanja šećera, pušenje u trudnoći, konzumiranje alkohola i neki oblici poremećaja štitne žlezde...Prosto je u korelaciji sa "gojenjem" bebane. Kao što Kolibri reče, posteljica nije dovoljno prokrvljena i selektivno je propustljiva što se tiče hranljivih materija a to sve utiče na napredovanje bebe. 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kolibri u porodilištu,jutros oko 1.30 mi pukao vodenjak,sad sam u sobi,pustili su me da se polako otvaram,kažu biće u toku dana. Javljam novosti čim ih bude. Inače,imam dosta jake kontrakcije,ali nisu ravnomerne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.