Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I meni je beba karlicno od pocetka,doktorka koja mi vodi trudnocu mi je rekla da cu ici na carski ako se ne okrene ali u Zemunskom porodilistu su mi rekli da oni ne rade carski nego prirodan porodjaj STRASNO :(

Pa nemoj da se poradjas u Zemunskoj. I ja sam u Zemunu, ali necu se tu poradjati. I niko me nece naterati da se poradjam prirodno ako se beba ne okrene. Ma treba da me razglave celu i da se beba muci. Ne moze!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je praksa da zenu prvo namuce satima, muci se i dete, sa se onda odluce za hitan carski rez, kad im vec dosadi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemoj da se poradjas u Zemunskoj. I ja sam u Zemunu, ali necu se tu poradjati. I niko me nece naterati da se poradjam prirodno ako se beba ne okrene. Ma treba da me razglave celu i da se beba muci. Ne moze!!!

Ma i odustala sam od Zemunskog porodilista,i tek sad ne znam gde cu da se poradjam :unsure: nikad nisam ni razmisljala o drugim poridilistima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l hoćete da vam objasnim detaljno? :D

Ne znam devojke kako vi stavljate tampone ili vaginalete, ali ja mogu da napipam svoj grlić dok to isto radim :)

A može i partner da pripomogne ako zatreba.

Zar ni jedna od vas to ne radi?

Pa ako naidješ na nešto što štrči i što se ne uklapa u ostalu "unutrašnjost", to je to :D

Dodatak: Evo pokušala sam da nadjem neki tekst o tome, pa devojke, ako neku zanima da se malo poigra a usput i nauči nešto:

http://lara-noname.blogspot.com/2009/08/an...ualnosti-i.html

:)

geravodeli,hvala na detaljnom opisu moram da probam to ceprkanje detaljnije :D

Carica si :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i odustala sam od Zemunskog porodilista,i tek sad ne znam gde cu da se poradjam :unsure: nikad nisam ni razmisljala o drugim poridilistima.

Ne znam koliko imas do termina, ali detaljno razmotri sva porodilista. A pogotovo ako je takva situacija, trazi vezu. Da te ne muce. To ti je moj savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ako imaju problem sa otvaranjem glica, onda je bolje da ga ne cackaju, mogli bi stimulisati otvaranje, to radi u beba iznutra pri porodjaju, stiska grlic da ga aktivira da se otvori.

S' oproštenjem, ali partnerova alatka ga više "čačka" no što sama sebi možeš da "čačneš". :D Da se razumem, ne treba da ga drndaš niti da guraš nešto u njega :D Samo da ga blaaago pipneš, pozdraviš i ostaviš ga gde je i bio do tad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja geravodeli nisam ti ja za ovo čačkanje, baš se ne razumem u to haha.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ja kakva sam plašljiva ne smem ni da čačnem, tebi svaka čast!

Radije ću ostaviti doci neka ima on šta da radi!! :P

Uživajte mamice danas, ja idem na izlet i nema me celi dan! Pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha :D Nema veze, lepo provod danas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S' oproštenjem, ali partnerova alatka ga više "čačka" no što sama sebi možeš da "čačneš". :D Da se razumem, ne treba da ga drndaš niti da guraš nešto u njega :D Samo da ga blaaago pipneš, pozdraviš i ostaviš ga gde je i bio do tad :D

Pa recimo moj parner ga i ne pipne, posto praktikujemo neku polu-penetraciju, bas zbog sprecavanja kontrakcija koje sam imala.

I nisam rekla da imam nesto protiv samoprovere, nego sam nagovestila da to i nije najpametnije ako neko ima problem sa glicem.

Naravno da je bezbedno ako je sve u redu i ako mozete voditi ljubav tako sto ga "pustite do kraja" onda moze i to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko imas do termina, ali detaljno razmotri sva porodilista. A pogotovo ako je takva situacija, trazi vezu. Da te ne muce. To ti je moj savet.
Do termina imam jos mesec i po dana,taman dovoljno vremena da se odlucim za neko drugo porodiliste i mozda da nadjem neku babicu.Jedino ako me ovaj moj mali u stomaku ne iznenadi pa krene ranije :o ali valjda nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da vas pozdravimo i pozelimo lepe trudnicke dane i lake porodjaje. Mi smo usli u 33 nedelju i jos ne znamo kako cemo se poroditi jer beba lepo napreduje i sve su sanse da bude velikaaa beba,ali ima vremena do tada. Inace, nosim decaka i neverovatno je aktivan ali ima i na koga :). Ja sam bivsi profesionalni sportista i zaista uzivam u ovom blagoslovenom stanju. Pratim vas, citam,retko se ukljucujem jer nisam vesta za kompjuterom ali u svakom slucaju hvala na savetima. Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dev098pr___.png

Meni se primaklo baaaaas. Mada mi nije prva trudnoca hvata me neka trema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj Dijana ..sta mi onda prvorotke da kazemo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice pre nego sto podjete u porodiliste OBAVEZNO KUPITE MIKRO KLIZMU!Mnogo ce vam znaciti nego da vas klistiraju onim debelim crevom kojim svakog klistiraju(jeste da se sterilise ali...).Kosta oko 200 dinara ne osetis kad ti je daju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice pre nego sto podjete u porodiliste OBAVEZNO KUPITE MIKRO KLIZMU!Mnogo ce vam znaciti nego da vas klistiraju onim debelim crevom kojim svakog klistiraju(jeste da se sterilise ali...).Kosta oko 200 dinara ne osetis kad ti je daju.

Pa meni je babica na vezbama rekla da to nije efikasno jer kao cisti samo nekih 10-ak cm debelog creva, a njihovim klistirom ociste vise pa su manje sanse da se uneredis za vreme porodjaja.

Nemam iskustva, ali svi razlicito pricaju. Da covek poludi.

A navodno taj kraj koji guraju je za jednokratnu upotrebu i bacaju posle svake porodilje. Tako nam je rekla.

U svakom slucaju cu kupiti to sto si ti rekla. Cula sam vec za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je babica na vezbama rekla da to nije efikasno jer kao cisti samo nekih 10-ak cm debelog creva, a njihovim klistirom ociste vise pa su manje sanse da se uneredis za vreme porodjaja.

Nemam iskustva, ali svi razlicito pricaju. Da covek poludi.

A navodno taj kraj koji guraju je za jednokratnu upotrebu i bacaju posle svake porodilje. Tako nam je rekla.

U svakom slucaju cu kupiti to sto si ti rekla. Cula sam vec za to.

Ma kakva jednokratna upotreba,lazu veruj mi.A i boli nepodnosljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo stize mail da smo usli u 39 nedelju

Cekamo bebca svaki dan ... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo stize mail da smo usli u 39 nedelju

Cekamo bebca svaki dan ... :D :D

SRECNO!!!! Mi smo tek 18-a sedmica... ali brzo ce to proci :)

Jos jednom svaku srecu zelim i ne zaboravite nas ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo stize mail da smo usli u 39 nedelju

Cekamo bebca svaki dan ... :D :D

Srećno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakva jednokratna upotreba,lazu veruj mi.A i boli nepodnosljivo.

Mene nije bolelo kad su me klistirali, ali me je bolelo kada su mi vadili mokracu ( ne znam kako se to medicinski kaze ). To su mi radili odmah posle porodjaja, jer sam ja tokom porodjaja pila vodu. Znam da ne valja, bar tako kazu, ali ja nisam mogla to da izdrzim. Posto babice naravno ne obracaju paznju na porodilje, ja sam onim studentima naredjivala da mi donose vodu :lol: Morali su, jer su me sa nekim strahom i uzasom gledali, da mi je sada prosto smesno :D :D Naravno tada je bilo sve samo ne smesno. Nista mi nije falilo sto sam pila vodu, a u tim trenucima mi je nekako davalo snage.

Izvinite, ja malo skrenuh s teme. :wacko:

Zelim puno srece svim trudnicama!

Zapamtite da sva muka se kasnije isplati :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, trudnice!

Imam pitanje. Prvorotka sam i jako je zbunjujuće kad se javljaju simptomi, a znate samo teoriju.

Mene od subote veče urniše bol u trtičnom delu, stidnom delu i kao da imam kamen između nogu, ne mogu da hodam. :( Dr kaže da mi se to telo priprema i da se beba konačno namešta. Ali da se ne može znati da li će to trajati 1 dan ili 2 nedelje. Imam poneke kontrakcije, na CTG ništa značajno. Nisam imala tokom ostatka trudnoće, niti sam imala neku Th. Grlić još nema promena.

Ima li neka takve tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia ja imam sve te iste simptome. Koliko vidim i ti si na samom kraju, zasto su ti cudni ti simptomi?

Beba je verovatno vec u porodjajnom kanalu zato to osecas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia, beba ti polako silazi u porodjajni kanal, pa telo trpi pripreme za najznačajniji dogadjaj..ja sam nedelju dana bila otvorena dva prsta, sve dok se konačno nije sve iznameštalo kako treba hehe..želim ti sve najbolje..sve muke su prolazne kada se zna rezultat istih :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, ja nova ovde.. ne znam ni da li mi je potpis vidljiv,.... B)

ja sam 28nedelja. I jos uvek ne znam pol!!! :blink:

alii... mislim da ce od tolike zelje da bude devojcica, ipak biti deckic.... :lol:

Ali, nije to ni toliko bitno. Pozzic za sve okrugle devojke... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, ja nova ovde.. ne znam ni da li mi je potpis vidljiv,.... B)

ja sam 28nedelja. I jos uvek ne znam pol!!! :blink:

alii... mislim da ce od tolike zelje da bude devojcica, ipak biti deckic.... :lol:

Ali, nije to ni toliko bitno. Pozzic za sve okrugle devojke... :P

c012.gif Dobrodosla!!! Veliki pozdrav za tebe! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.