Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Gde ste zene ja nisam imala net neko vreme :-/ jedva sam cekala da udjem bila danas na ctg u sve je ok otvorena sam jedan prst kaze da lezim da se slabije krecem da izdrzim do nedelje..... :-/ bas me je strah porodjaja:-/ 

veka73 i Alex91 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, tako sam i ja bila jedan prst otvorena, mislim da je bio negde utorak i doktorka mi rece, vidimo se mi za vikenda da se porodis i tako je i bilo. 

Nemoj da se plasis, jel te strah da ce boleti ili sta?Hoces li uzeti epidural?

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Bolnicka hrana- neprocenjivo!!! Diiiivno!!! Elem, beba super- 1750gr, sve je  u najboljem redu. Plodove vode ima u normalnoj kolicini( za mene bitno da nije povecana). Pritisak normalan sa min kolicinom metildope, takodje dobro u ovoj situaciji. Skupljam urin sad preko vikenda i u pon. ako nema proteina u urinu, u ponedeljak odoh kuci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene ja nisam imala net neko vreme :-/ jedva sam cekala da udjem bila danas na ctg u sve je ok otvorena sam jedan prst kaze da lezim da se slabije krecem da izdrzim do nedelje..... :-/ bas me je strah porodjaja:-/ 

a sto do nedelje da ne? Ti si u terminu, jos bolje kad bi samo krenuli, ja imam fantasticno iskustvo drugog porodjaja, samo krenulo i skpres se zavrsilo bez cackanja i nekih pmagala (indukcija, gelovi, ricinus....). U NSu zene bas muce s tim stvarcicama da bi ih vestacki otvorili.

 

strah ti je najnormalnija stvar.... Ko kaze da se ne boji, veruj da laze. Ja sam umirala od straha i ocekivala najgore bolove ali tolika sreca kad zagrlis svoje mace pa kad se jos gnjezdi kod mame, ponovo pozelis isto.... Srecno!

Alekseja, lexy, Alex91 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Nini, da ne razmišljaš o četvrtom :P

razmisljala jesam jer mi je najlepsa kombinacija dva decaka i dve devojcice ali posle ovog iskustva debelo cu da razmislim. Toliko su mi nedosyajali svi a sam jedva ,dziva ostala. Sto je vise dece ljubav majke se umnozava a deca budu bolja. Da sam mladja bi sigurno za jedno 5,6god, ali nikad se ne zna.... Ako nam se opet omakne....

mala zvoncica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje na podršci, rasplakaste me :D

Nisam još svesna, prosto mi žao što se trudnoća završava ali sam srećna što konačno upoznajem moju curu :wub:

BubiBi ja se iskreno nadam da su Pipi i Pilče sledeće, fale jako -_-

I ja sam imala sličan osećaj. Onda sam jedva čekala da pređem sa trudnice na ulogu mame. I sada nakon dve nedelje druženja sa mojim sinčićem, mogu da kažem da nema veće sreće na svetu! Pozdrav za sve mame I one buduće :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudnice, zavirite u caskaliste da vidite mog momka!

judy, skroz si u pravu!

Judy i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, najpre da cestitam Bozic onima koji slave, u zdravlju, miru i blagostanju da provededu praznike.. 

Bejah do bolnice jutros, juce se krvarenje to braonkasto smanjilo, curkalo periodiicno, stomak sinoc poceo malo da bolucka, onako kao da mi je puna prepuna besika-a nije, tako nekako-kao sa velikim pritiskom i tezinom dole, a jutros bas rano je to braonkasto preslo u rozikasto pa odosmo do visegradske..

Pregledala mi je grlic samo, sada me malko stomak boli od pregleda jer je malo jace pritiskala odozgo.. Toliko odvratno pise da ne mogu da razaznam sta je u onom izvestaju napisala, no svakako-kao nista strasno.Antibiotik mi je neki dala, zabranila odnose, antibiotik zbog kako sam shvatila malo upaljenog grlica koji je prouzrokovao krvarenje (nisam ni znala da moze da se upali) i to je kao to. Uzela mi je briseve da ponovi, treba jos neka dva da uzmem koje oni ne rade, nego moram privatno, tj uzela ih je ona i dala da oh odnesem negde da se urada mrdjutim kad smo odneli-odmah pravo iz bolnice u konziilijum-nisu mogli da ih prime jer je trebala da ih razvuce po nekoj plocici, a oni nisu mogli jer se uzorak osusio. Nisu smeli da.mi uzmu drugi jer mora da prodje nekoliko dana-da ne bi bio lazno pozitivan ili negativan rezultat. Fina neka zena u tom konzilijumu mi je dala te epruvete, plocice i neku tecnost i rekla samo da odem do doma zdravlja u ponedeljak da mi moj ginekolog to uzme.. Odoh da zakazem to danas-naravno ne moze, oni to ne rade kao i pitala me kao zasto mi uopste rade te briseve kad sam trudna-CT i MH-tako da u pinedeljak idem negde privatno da mi uzmu te briseve.

Rekla mi je da uradim krvnu sliku i CPR, to sam uradila-hemoglobin mi je konacno malo porastao i sad je na donjoj granici-120. Jedna ili dve vrednosti mi odskacu, ne znam tacno koje, nalaz mi je na mejlu, a ne mogu trenutno preko tel da otvorim. I zbog te upale mi je prepisala Eritromicin ili tako nesto-nadam se da ce devojke iz apoteke moci da proocitaju tamo sta pise jer ja ne uspevam ali mi se cini da je to rekla.. Eto tako.. Rezultati su mi u utorak gotovi-ti njihovi, i sad mi je bas krivo sto i ta dva nece biti do tad gotova da ih pogleda sve zajedno. Nije mi pogledala bebu, sto znaci da ja opet nisam videla moju smizlu-evo vec dva, dva ipo meseca.. Od expertskog ultrazvuka.. :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomacici, slobodno mi se smejte, ali ipak moram da pitam - koja je original Pavloviceva krema? :D Je l' ovo?
ja6-kamili.png 
Svi govore o nekoj pravoj Pavlovicevoj kremi, a ima ih (bar da ja znam) tri: ova na slici, Pavloderm i neka sto prave u apoteci, pa ne znam koja je prava.

Ivalok, ti i ja smo danas zvanicno usle u 8. mesec. :baby:

Nini, na meni je da smislim kako ce se druga devojcica zvati, ali nisam jos uvek odlucila. :D Mislim da cu se prepustiti trenutku kad' ih budem ugledala da odlucim kako ce se koja zvati. :) A musko ime vec imam u rezervi od pocetka trudnoce - Luka. ^_^

Lexy, je l' sutra taj dan upoznavanja mame i bebe? :wub:

Drangulicu, jesi uradila briseve? Verovatno ti je trazila te briseve na Hlamidiju i Mycoplazmu zbog upale cerviksa, jer upalu uzrokuju bakterije i gljivice, a mi trudnice smo sada previse osetljive ma koliko god se pazile.

lexy i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, to je ta. 

Ja je koristim prvoj cerki od rodjenja i super nam je. Nikada nije imala osip, mozda i nije do kreme, ali eto:)

Kod nas ime mora da se smisli uskoro, jer u bolnici vec popunjavamo sve papire sa podacima i moramo da imamo ime. Imacu par imena, pa kad ugledam bebu odlucicu :) 

 

veka73, Ninimimididi i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomacici, slobodno mi se smejte, ali ipak moram da pitam - koja je original Pavloviceva krema? :D Je l' ovo?
ja6-kamili.png 
Svi govore o nekoj pravoj Pavlovicevoj kremi, a ima ih (bar da ja znam) tri: ova na slici, Pavloderm i neka sto prave u apoteci, pa ne znam koja je prava.

Ivalok, ti i ja smo danas zvanicno usle u 8. mesec. :baby:

Nini, na meni je da smislim kako ce se druga devojcica zvati, ali nisam jos uvek odlucila. :D Mislim da cu se prepustiti trenutku kad' ih budem ugledala da odlucim kako ce se koja zvati. :) A musko ime vec imam u rezervi od pocetka trudnoce - Luka. ^_^

Lexy, je l' sutra taj dan upoznavanja mame i bebe? :wub:

Drangulicu, jesi uradila briseve? Verovatno ti je trazila te briseve na Hlamidiju i Mycoplazmu zbog upale cerviksa, jer upalu uzrokuju bakterije i gljivice, a mi trudnice smo sada previse osetljive ma koliko god se pazile.

ja koristim tu za guzu a sa pavlodermom (ima pantenol u sebi) maze celo telo

i od te original pavloviceve ima tri vrste, ta roza, srebrna i plava. Plava je za decu preko tri god a srebrnu nikad nisam koristila. Bekolino mast je jako slicna original pavlovicevoj, i nju sam probala.

 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene necu izimati epidural nego prirodno nisam jos sigurna da moze da se poradja kod nas epiduralom:-/  joj sutra idem tako da mozda i bude upoznavanje:-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene necu izimati epidural nego prirodno nisam jos sigurna da moze da se poradja kod nas epiduralom:-/  joj sutra idem tako da mozda i bude upoznavanje:-) 

lexy, ti si hrabra zena i bice to sve kako treba, bices nagradjena! A mozda ti epidural ni ne treba ako porodjaj bude brzo isao! Javljaj se! Gde se poradjas?

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, i ja sam se osetila prozvana pa ti odgovorila jer jos uvek imam "stomacic"

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos jedna informacija za betaniju, ovo vazi kad mame i bebe nisu zajedno (znaci i carski), sestrice scako vece obilaze mame i uzimaju osam pelena za 24h i pavloviceva treba. E sad, ono sto je mene iznerbitalo je sto sam dala pampers za moju bebu a videla sam fa su mu stavili neke sasvim druge..

e to mi nije fer, ja mu kupila i platila a dobio neke bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy samo hrabro i pozitivno, biće sve super :wub:

I kod nas se epidural ne koristi često pa ja isto ne bih rizikovala, tako mi barem dr reče. 

Ti se javi sa vestima kad budeš mogla.

Ja u porodilište ništa ne nosim za bebu, zapravo ne znam ni da li treba dok je tamo. Kako je to bezveze što svako porodiliše ima svoju politiku. Ili što barem ne stave na svojim sajtovima šta sve treba. 

Kad me mm bude ostavio u porodilištu videću šta treba pa neka donese.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy samo hrabro i pozitivno, biće sve super :wub:

I kod nas se epidural ne koristi često pa ja isto ne bih rizikovala, tako mi barem dr reče. 

Ti se javi sa vestima kad budeš mogla.

Ja u porodilište ništa ne nosim za bebu, zapravo ne znam ni da li treba dok je tamo. Kako je to bezveze što svako porodiliše ima svoju politiku. Ili što barem ne stave na svojim sajtovima šta sve treba. 

Kad me mm bude ostavio u porodilištu videću šta treba pa neka donese.

ju, pa kako to? Zar ni pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam bila sa jednom devojkom koja se porodila pre 2 meseca i pitala šta treba. Nije mi rekla ništa za bebu da treba. 

Pelene sam kupila pa sad ako treba doneće mi mm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, zenice moje! t4624.gif Kako ste mi danas? Mi smo danas malo bili vredni - mm je usisavao, brisao prasinu, stavio ves da se pere, a ja sam nadgledala. :D Idemo predvece na neki 18-i rodjendan i kazu sutra je za mlade, a danas za nas starije. Ja se rastuzila - pa tek mi je 26 godina. t2358.gif
Sto se tice Pavloviceve kremice, svi su nam uglavnom nju preporucili (i u skolici takodje). A i ja sam odrasla na njoj tako da je odluka definitivno pala na nju. :D A koje vlazne maramice koristite (vi sto vec imate decu)? :) Vidim da dosta hvale neke Bambo pelene i vlazne maramice, jer su ekoloske.

Nini, to za pelene mi je i kuma rekla. To je bas bezobrazluk. <_< Meni su rekli da racunam 10 pelena po detetu dnevno odnosno da ponesem odmah ceo paket sto cu i uraditi, ali ako ne mogu da dobiju pelene koje sam donela za njih onda cu kupiti neke najjeftinije i bas me briga.

Lexy, srecno danas! :baby:Pisi nam kad' budes mogla.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tj, imas pampers vl maramice baby senzitiv, belo je pak, 56kom u pak. A mislim da ti za betaniju ne treba jer kad sam dala vratili mi. Racunaj da ces ostati najmanje cetiri dana, tako na cr ostaju, a s obzirom da si iz NS sve ti lako mogu doneti.

ja gledam kad su akcije u aksi pa kupim vise imam aksa katricu i na pola god se dobija poklon bon a budu i nagradne igre pampers i aksa (do sad smo dobili stolicu za hranjenje, i tri chicco igracke).

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ baš ste vredni nema šta ;) Pa mora neko i da nadgleda nije ni to lako :P

Kod mene se situacija promenila, ne idem sutra na carski, plodova voda se povećala, grlić razmekšao a beba spustila. Pa ćemo pratiti situaciju i dalje. 

Psihički su pući jer sam se taman pripremila za sutra ali ajde neka ipak Mila odluči. Nije još ni izašla a već zeki :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isa, jel onfa cekas prirodno? Bas te zavitlavaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pratiće i dalje ctg, plodovu vodu i grlić pa ćemo videti da li ima šanse za prirodno. Ako nema, carski me čeka u svakom slučaju.

Ninimimididi i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj, Izi, bas vas maltretiraju. :unsure: U svakom slucaju, bitno je da je sve u redu, pa i ako krene prirodni porodjaj, jos bolje. Sad' smo svi svaki dan k'o na iglama zbog male Mile. :wub:

Nini, nisam ni mislila za Betaniju nego da odmah pripremim kuci sta mi treba. I tih 56 kom. ce mi biti malo za pocetak. Sve mora puta 2. :D Nivea vlazne maramice mi i nisu bas nesto osim onih Toddies, a izbor je bas veliki, pa ne znam ni sama koje bih izabrala za pocetak. :wacko:

Isabella i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.