Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jesam :-) hihihihihi nadam se da ce skoro...... Stvarno me ubi nervozaa :-/ neraspolozena sam bas.... 

jesu te pregledli da li si i koliko otvorena?

 

da.... Ti poslednji dani trudnoce su smor, zato mi i ne nedostaje... Tu je kraj a nikako da dodje, trapave, velike, joj kad se setim mene i mojih lupanja i razbijenih kolena. Mislila sam da nemam snage ni za disanje a uspela sam eksta brzo da se porodim.

hoce li te i poroditi u pon kad te zadtze ako do tada ne bude nista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec mesec dana ne mogu zaspati pre dva. Naravno muž ne konta da ne mogu, već samo govori blago tebi ti spavaš do devet, A ne pita se kako se mučim. Nervira me. On misli da je meni lako. On kad dodje sa posla, odmara do sledećeg jutra. Dok ja i dalje radim. Moj radni dan se završava kad sklopim oci. Sad sam zakunjala i beba počela da lupa haos.

 Stomak se stvrdnuo, meni muka jer ubi želudac, kažem mu, ee muka mi i vidi stomak on meni odgovara pa sta sad. Jadna ja. Ništa ne razume. Bitno da ja uživam, po njemu. Šta kad budem trebala u Betaniju? Okrenuce se na drugu stranu i reci, šta sad! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja ću uskoro morati na carski, sinoć sam bila na ctg-u 2 puta, osetila sam kontrakcije. Prvi ctg nije bio dobar, otkucaji su išli stalno oko 170, pa onda plodova voda se još smanjila i neki protoci nisu baš najbolji. 

Ponovila sam ctg posle 3 sata i taj je bio dobar, ali dr predlaže da se ide na carski da se ne čeka prirodno jer mi je grlić čvrst i zatvoren.

Danas idem opet u 11.30 h na ctg pa ćemo videti, mislim da će uskoro i zakazati ali do termina je mnogo da se čeka.

Javljam kad nešto saznam.

BubiBi, lexy, *TJ* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, cestitke.. 

Devojke, da vas pitam-braonkasto krvarenje? Jutros u kupatilu primetim na ulosku malecki trag, malkice veci od zrna graska, i kad sam se obrisala bilo je traga na papiru.. Nekako svetlo braonkasto.. Nije ni ona sukrvica kao u ciklusu sto vuce na tamno braon nego tako neka svetlija varijanta.. Za brigu, ne..? Ja se malo uprpah.. Beba bila aktivna juce, aktivna je ovih dana bas dosta, evo javila se i od jutros par puta, a ja sam sinoc bila malo 'aktivna', pa se bojim da nije od toga.. Mimo toga, radih malo po kuci juce ali ne znam sad-nista mnogo vise nego pre.. A za danas smo mislili da idemo da prodajemo ove vencice, ikebanice i dekorativne novogodisnje stvari koje sam pravila dve nedelje unazad. Sad mi malo frka da krenemo.. :( Nismo opet planirali dugo, 2-3h, ne bih ni stajala sve vreme, menjali bismo se dragi i ja ali oakle sad znam, mo on, malo ja, malo u kolima, malo pored 'standica'.. Citah malo-ne bi trebali da bude mnogo zabrinjaavajuce.. Pisu cesta pojava.. Ja za par dana ulazim u 8.mesec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, cestitke.. 

Devojke, da vas pitam-braonkasto krvarenje? Jutros u kupatilu primetim na ulosku malecki trag, malkice veci od zrna graska, i kad sam se obrisala bilo je traga na papiru.. Nekako svetlo braonkasto.. Nije ni ona sukrvica kao u ciklusu sto vuce na tamno braon nego tako neka svetlija varijanta.. Za brigu, ne..? Ja se malo uprpah.. Beba bila aktivna juce, aktivna je ovih dana bas dosta, evo javila se i od jutros par puta, a ja sam sinoc bila malo 'aktivna', pa se bojim da nije od toga.. Mimo toga, radih malo po kuci juce ali ne znam sad-nista mnogo vise nego pre.. A za danas smo mislili da idemo da prodajemo ove vencice, ikebanice i dekorativne novogodisnje stvari koje sam pravila dve nedelje unazad. Sad mi malo frka da krenemo.. :( Nismo opet planirali dugo, 2-3h, ne bih ni stajala sve vreme, menjali bismo se dragi i ja ali oakle sad znam, mo on, malo ja, malo u kolima, malo pored 'standica'.. Citah malo-ne bi trebali da bude mnogo zabrinjaavajuce.. Pisu cesta pojava.. Ja za par dana ulazim u 8.mesec..

idi kod dr moze biti od sluznog cepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabela, koja si nedelja?

Drangulicu, idi obavezno kod dr, nije za zezanje. Moze biti nista, ali moze biti i nesto...

Ja sutra odoh u bolnicu. Poslednje pripreme pred odlazak. Kako cu bez svohe krofnice ?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, draga, sve ce to biti dobro. Jos malo ces upoznati svoju dragu devojcicu Milu. :wub: Cekamo lepe vesti s' nestrpljenjem. :wub::babymommy:

Alekseja, to za krvnu grupu i Rh faktor vazi samo za Betaniju. To nam uvek i naglasavaju u skolici kada nesto pricaju da vazi samo i iskljucivo za Betaniju kao sto je i spisak stvari za porodiliste. A sto se tice spavanja, potpuno te razumem. Ja legnem oko ponoci i zaspim odmah, ali kad' ustanem da idem u WC nema sanse da zaspim ponovo brzo, pa onda cackam telefon da me uspava - sta cu. :D

Drangulicu, najbolje bi bilo da se javis doktoru. Sto kaze Ivalok, moze biti nista, a moze biti i nesto. Nemoj se igrati.

Lexy, slazem se sa BubiBi - taj tvoj doktor je bas neodgovoran. :angry: Ti uradi KKS - nista te ne kosta (osim 400-500 dinara). ;)

Ivalok, do kad' ostajes u bolnici? Mislim da nam je 12-13.01. 45 dana, ali ja planiram da otvorim porodiljsko 28 dana pre termina. :)

Isabella i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu, ako nisi otisla do sad idi obavezno kod dr. Necu da te plasim sto rekose moze da bude nista. Ali kod mene je to bio znak da sam pocela da se otvaram, posto si ti tek 7. mesec trebala bi da proveris. Mirnija ces svakako biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja ću uskoro morati na carski, sinoć sam bila na ctg-u 2 puta, osetila sam kontrakcije. Prvi ctg nije bio dobar, otkucaji su išli stalno oko 170, pa onda plodova voda se još smanjila i neki protoci nisu baš najbolji. 

Ponovila sam ctg posle 3 sata i taj je bio dobar, ali dr predlaže da se ide na carski da se ne čeka prirodno jer mi je grlić čvrst i zatvoren.

Danas idem opet u 11.30 h na ctg pa ćemo videti, mislim da će uskoro i zakazati ali do termina je mnogo da se čeka.

Javljam kad nešto saznam.

nema sta ti vise da cekas, i da te sutra porode super, sa 38 punih ned tr si zvanicno u terminu a s obzirom da je devojcica, one su zilave, jake!

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu, ako mislis "aktivna", u smislu seksa, meni se to desilo u 32.nedelji. Par kapljica krvi i nista vise, ja sam odmah odjurila kod dr, ali je bio u pitanju povrsinski krvni sud, kapilar. Dakle, nista strasno. Ali, obavezno otidji kod lekara, bolje da te pregleda, a da nije nista, nego obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Za sad je carski u ponedeljak ali da dolazim svaki dan na ctg i pratimo plodovu vodu. Šta je tu je, ako mora tako neka bude, samo da bude sve ok. On je hteo i sutra da se sve to obavi ali je neka gužva u bolnici pa ova dr što će me porađati ne može a nije sad urgentno.

Ivalok sutra sam punih 38. nedelja

Dranguliću i ja bih otišla kod lekara, nema veze i da nije ništa, čisto da budeš mirna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabella, super još samo tri dana i stiže bebac :babymommy:

Držim palčevi, biće to sve uredu.

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, pa baš još malo. Radujem se, samo da znaš :babymommy:Eh, samo kad se setim tebe i TJ sa plusića.

Nadam se da će tako brzo i Pipi i Pilče. Fale u trimestrima :wub:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi draga,ajdeeeee:wub: Ja sam bila 37+6 a tvoja princeza ima i lepu kilazu,sve ce to biti super :)  Samo napred,jedva cekam :baby:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje na podršci, rasplakaste me :D

Nisam još svesna, prosto mi žao što se trudnoća završava ali sam srećna što konačno upoznajem moju curu :wub:

BubiBi ja se iskreno nadam da su Pipi i Pilče sledeće, fale jako -_-

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi,pa ponedeljak je 28.12., Azra je 28.11. :) , bice odlicno za pamcenje :D

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman mesec dana razlike ;) jel moguće da je toliko već prošlo?!

Ja doduše navijam da bude 29.12. na tatin rođus :)

mala zvoncica, ivalok i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moz' i tad :) Jes vala proslo,jos malo pa ce i da prohoda :lol:

Reci kako je brzo proslo ovih 9 meseci,a? Meni je bas proletelo a bila mi je divna trudnoca,mogla sam da budem i 2 godine trudna,bas je bilo lepo :) ali sada je jos lepse,  ces da vidis :baby:kada ugledas svoju princezu :wub:

Zelenooka ;-) i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman mesec dana razlike ;) jel moguće da je toliko već prošlo?!

Ja doduše navijam da bude 29.12. na tatin rođus :)

he he i nas tata ima rodjus 29.12. Za dva dana se furaju u starije godiste :) 

Ja upravo krecem u bolnicu na lezanje. Hajd da vidimo sta ce biti. 

Alekseja, Judy, Isabella i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he he i nas tata ima rodjus 29.12. Za dva dana se furaju u starije godiste :) 

Ja upravo krecem u bolnicu na lezanje. Hajd da vidimo sta ce biti. 

drzi se! Bice dobro! Jel samo zbog pritiska, ili jos zbog necega? Nece te valjda do kraja muciti bolnicom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, JESTE SE ODLUCILI ZA DRUGO IME?

SAD CU JA DA ZAGOLICAM MALO, JEL IMATE REZERVNU VARIJANTU, TJ. IME ZA DECAKA AKO TAJ NEMIRKO ILI MIRKO BUDE DECAK? MENI SA 4.5M REKLA DR DA JE DEVOJCICA I POSLE KAZE, JU PA NJOJ NESTO IZRASLO, I TAKO NAM SE RODIO DUSAN A TREBALA IRINA! A MOJA DEVOJCICA PLACE " MAMA MORAS DA MI RODIS I SESTRU IRINU"!

Trudnicanow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moz' i tad :) Jes vala proslo,jos malo pa ce i da prohoda :lol:

Reci kako je brzo proslo ovih 9 meseci,a? Meni je bas proletelo a bila mi je divna trudnoca,mogla sam da budem i 2 godine trudna,bas je bilo lepo :) ali sada je jos lepse,  ces da vidis :baby:kada ugledas svoju princezu :wub:

:D

 I ja bih mogla biti stalno trudna, osim ovog 9. meseca on mi je ipak najteži. Ali da mi je neko pričao da ću biti toliko aktivna u trudnoći ne bih mu verovala. 

Ništa Veko, oporavimo se malo i juriš na drugo ;)

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he he i nas tata ima rodjus 29.12. Za dva dana se furaju u starije godiste :) 

Ja upravo krecem u bolnicu na lezanje. Hajd da vidimo sta ce biti. 

Znači i ti se boriš sa jarcem. ;)

Drži se, biće to sve dobro, javi se kad stigneš.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.