Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bila danas na ctg u sve je ok u petak opet idem.... Pa u ponedeljak da se javim u bolnicu ako se ne porodim do tada. Kao na ctg mi pokazivalo da imam kontrakcije

Alex91, Naxy, *TJ* i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj samo hrabro, uz tebe smo. Ja bi ti pomogla da si malčice bliže. :-) 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, cestitam! :baby: Bravo za kilazicu! :baby:Neka je ziv i zdrav. Sad' konacno uzivajte i zelim ti brz oporavak. :babymommy:

Vvj, porodiljsko bolovanje se otvara najranije 45 dana, a najkasnije 28 dana od termina - nikako preko toga.

Joooj, Nini, sad' si me preplasila sa tim tretmanom u Betaniji, a pogotovo sa bubama. :unsure:

Devojke, ja se danas javila doktoru po dogovoru koji ce mi raditi carski i 04.01. idemo kod njega da se dogovorimo oko svih detalja. Mogu vam reci da me je sad' uhvatilo neko uzbudjenje, a i blaga panika. Uzbudjenje zato sto cu ih jos malo konacno upoznati, a panika zato sto imam jos 100 stvari da dokupim i uradim, a cini mi se kao malo vremena za sve to. ^_^

draga, ne brini, sekcije su skroz gore a tamo je i toplo i drugaciji tretman. Prizemlje je uzas!

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas na ctg u sve je ok u petak opet idem.... Pa u ponedeljak da se javim u bolnicu ako se ne porodim do tada. Kao na ctg mi pokazivalo da imam kontrakcije

ako, ako, sace to brzo. Izdrzi jos malo! Budi u pripravnosti, obicno drugi porodjaj ide brze, ja se sa drugim porodila imala bolove samo na 5min!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Puslice!!!

Danas sam dobila upute i sutra odoh u laboratoriju da ih odradim. Priblizilo se :o a i neka je, jedva cekam, sve mi nekako napeto,sve mi fali, ja kazem sutra bih otisla da odradim to ali naravno neka ona odluci :) mada ce mozda dr pre nje jer moram carski.

Sve sam spremila sem plazme i vode :)

TJ pa to je za dve nedelje ^_^

 

*TJ*, Ninimimididi i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li znate da li porodiljsko moze da se otvori i kasnije od 28 dana pre termina? Ja ulazim u deveti 20. januara i savetovali su me da idem na trudnicko sve do desetog februara jer se jedino tako izbegava onaj zakonski vakum kada nema plate.

Kako misliš nema plate? Ima, ako radiš naravno, kako god. Tj ti je rekla za porodiljsko.

Ja sam npr. bila manje od 30 dana na trudničkom pa nisam išla na komisiju. Tako sam uklopila i onda odmah porodiljsko 28 dana pre termina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jel neko mozda zna. Imam krvnu grupu i rh faktor izvadjene pre dve godine za porodjaj ali na devojačko prezime, neću valjda morati opet vaditi na venčano? Kantam ponecu venčani list i ćao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i trudnice svratim po nekad na temu i vas citam...

Cestitam na nove bebice 

Imam jedan problem pa bi htela da avs pitam sta bi moglo biti...ja sam u 33 nedelji,sinoc bila na pregledu sve ok sa bebom naprednija...problem je sto ja stalno osecam stomak zategnut po nekoliko sati obicno kad ustanem...imam bolove kad hodam u pubicnoj kosti i preponama i kao neko ziganje skroz dole u vagini...doktor reko grlic 35mm nije skracen ali da beba gura glavicom...symnja da se otvaram pa da mirujem a ja vec 3 meseca nista i ne radim samo lezim ako ustanem do toaleta a to je cesto :)ili da skuvam kafu 

Interesuje me jer normalno da osecam stomak zategnut nekako optegnut...meni prva trudnoca a i tezak sam panicar po prirodi pa stalno visila na hitnu :) al ova zategnutost bas mi stvara paniku

Nije u intervalima i nije da se stegne i opusti nego bas optegnuto osecam stomak

Izvinite na dugom postu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inna, ne bi trebalo da ti je stomak tvrd i zategnut stalno, ali ako si juce bila kod lekara i receno ti je da je sve ok, onda nemas zasto da brines. 

Ja sam juce bila na pregledu, rece mi doktorka da pazim na kontrakcije, jer drugi porodjaj obicno krene ranije i  traje krace. 

Morala sam malo tamo da lezim, jer su otkucaji bebinog srca bili brzi, pa da vidim da li moram na neki non-stress test koji se radi u tom slucaju, ali onda se primirila i bilo je ok. Kaze da je to tako ako je aktivnija, pa i otkucaji budu brzi. 

Ninimimididi, Isabella i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, neces verovati, ali bas smo o tome pricali u ponedeljak na casu u skolici. :D Ako ti na tom kartonu krvne grupe i Rh faktora pise i tvoj JMBG onda ne moras da vadis ponovo nego samo poneses i fotokopiju vencanog lista uz to, a ako ti stoji samo ime i prezime onda moras ponovo da se vadis.

Uf, Nini, dobro je! A ja jos stalno govorim kako bi bilo dobro da budem u prizemlju da bi moji mogli da mi donose hranu, ali posle tvog izvestaja, neka hvala. :D Bas mi je krivo sto si bas tamo "zapala". :unsure: Ali dobro - bilo pa proslo! Sad' si konacno svojoj kucici sa svojom decicom i mozete da uzivate do mile volje. :wub: Nego, jesi kupovala spavacice ili si ih imala od prethodnih porodjaja? Jeste da ja spavacice i pidzame inace nosim, ali ne bih bas da bacam neke velike pare na to sada.

Lexy, draga, pa ti svakog casa mozes da nas obradujes. ^_^

Dico, BgB, bogami i vas dve sitno brojite. ^_^ Joooj, al' ce u januaru da prste bebe sa svih strana. Diiivno! :wub:

Inna29, bitno je da si bila kod doktora, ali s' obzirom da ti je rekao da trebas da mirujes, jer sumnja da se otvaras, tako i uradi. Lezi tako da ti karlica bude podignuta (podmetni neki jastuk) i po mogucstvu jedi u krevetu. Ja sam lezala 3 nedelje i veruj mi da se isplatilo. Sve u svemu, nema potrebe da brines, ali bitno je da mirujes da izguras to jos malo sto ti je ostalo. ;)

Ninimimididi i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, sreća imam matični broj, ali nije problem da im kopiram i venčani i sve što treba. Ne dam više krv. :-) 

*TJ* i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala dve na bretele, dve na kratke rukave sa kopcanjem, za dojenje i muz mi kupi jos jednu jer nije mogao da nadje kod kuce.... Njima lakse kupiti nego traziti. Ponela tri u por, jedna za porodjaj a ostale za presvlacenje. Ja sam dosta krvarila, dobila inekciju za skup mat pa sam isflekala, slala kuci na pranje. Za svaki dan sam cistu morala. Procuri i mleko pa ostane fleka. Gore je stvarno toplo tako da bez problema mozes ako imas bez rukava. Ti ces biti dole mozda samo prijem jer je patologija isto dole ali sa druge strane. Posle cr ako je sve ok u betaniji se cetiri dana ostaje. Drzim fige da sve prodje glatko! I ne brini stices sve da kupis i pripremis za princeze!

*TJ* i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inna, ne bi trebalo da ti je stomak tvrd i zategnut stalno, ali ako si juce bila kod lekara i receno ti je da je sve ok, onda nemas zasto da brines. 

Ja sam juce bila na pregledu, rece mi doktorka da pazim na kontrakcije, jer drugi porodjaj obicno krene ranije i  traje krace. 

Morala sam malo tamo da lezim, jer su otkucaji bebinog srca bili brzi, pa da vidim da li moram na neki non-stress test koji se radi u tom slucaju, ali onda se primirila i bilo je ok. Kaze da je to tako ako je aktivnija, pa i otkucaji budu brzi. 

dr ti dobro rekla, sa drugim ja bila opustena pa na kraju jedva stigla na vreme. Da sam cekala jos 15min, zakasnila bi. Cim ti dodju na pet min ne cekaj ni casa.!

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam doktora za krv kaze nema potrrbe da je vadis sigurno nije bolja nista:-/ kaze vadice ti oni tamo :'( a za ultrazvuk kaze nema potrebe radice ti u bolnici:-/ kod njega nema potrebe nizačim koliko vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy nemam komentar. :-/ 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo, koliko novosti. 

Puslice, cestitam!!! Bebe samo dolaze :)

lexy, super za ctg, jos malo pa i ti... :)

Tj, kada je nama tih 45 dana do termina? Ja i racunanje...

Jeste li culi za izmene u zakonu o nadoknadi porodiljskog?! Majku im njihovu, stede na nama,a oni se razmecu! Uzas!

Sto se tice krvne grupe, da napisem svoje iskustvo za Beograd. Imala sam krvnu grupu iz Zavoda za transfuziju, na devojacko prezime, sa jmbgom. Medjutim, po prijemu u bolnicu, INSISTIRALI SU na validnom dokumentu sa novim prezimenom, bez obzira na jmbg, vencani list. Tako sam morala ponvo do Zavoda na vadjenje krvi. Cak tamo kada je ukucala moj jmbg, sve joj je izaslo: devojacko, udato, sve. Medjutim, po zakonu sam morala opet da vadim krv i dobijem nov papir. Tako da, dobro proverite to , jer moze da bude problem. Mene su zbog toga u februaru,kada sam imala spontani, taj dan skinuli s programa i oni mi vadili krvnu grupu u bolnici. Glupost, ali je tako....

Za grlic...u prvoj trudnoci ja sam od kraja sedmog bila otvorena 2 prsta i nisam se porodila, mislim na kraju carski u 38., nista nije kretalo. Cak sam se normalno ponasala. Ne savetujem da ne mirujes, ali hocu da kazem da to zaista ne mora nista da znaci. 

Ja jos nista nisam kupila za bebca, mada vecinu stvari imam. Treba oprati kolica, stvari itd. U petak odoh u bolnicu...nadam se da me nece dugo drzati jer mi je pritisak ok. Nesto me probava zeza u poslednje vreme, kao na bajnom pocetku. I grudi...a joj te grudi: svrbe, bole, napete...uzas!!! Kad pomislim, jos samo 6 nedelja, a tako mnogo :) 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da  i za kks: pila aroniju, pila i taj ferolin preparat i nista. Kks se nije makla ni gore ni dole: hmg 120, gvozdje 11 i to je to. Leukociti su mi 17, ali to je valjda od ove prehlade. U prvoj t su mi pred kraj bili 23, pa su me slali na skrining za lukemiju, debili, zivot su mi skratili i na kraju nista. Valjda je i sad tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj jel to za krvnu grupu što ste pričali u školici, važi za Betaniju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam doktora za krv kaze nema potrrbe da je vadis sigurno nije bolja nista:-/ kaze vadice ti oni tamo :'( a za ultrazvuk kaze nema potrebe radice ti u bolnici:-/ kod njega nema potrebe nizačim koliko vidim

Lexy, ne znam gde ćeš se poroditi ali nije u pravu dr da će ti vaditi tamo. Možda hoće ali ne mora da znači. Znam da sada ništa ne možeš da promeniš ali zašto, ako si u mogućnosti, ne odradiš kks privatno ili neka ti dr da uput?! Baš neodgovorno s njegove strane.

ljubim te :)

Alekseja, *TJ*, Isabella i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leleee koliko me nervoza pici komotno bi ubila nekog sve me nerviraaa pritom mi je mukaa povraca mi se moram da cistim i da spremam nemogu da sš sagnem od stomaka nema ko da mi pomogne svekrva boli je da ne kazem sta ja vucem kao konj ribam cistim odlepicuuuu koliko me nervoza tresee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto danas trese nervoza. Sinoc se zakacim sa mm, danas mi jave da mi sestricina imala opet napad laringitisa, mama dva kamena u bubregu, ja sva troma, Aleksej me zaza, sredjuj, peri, peglaj. Kontaj kad ces sta, gde, koliko, s cim, s kim. . . Pij tothemu, tabletice, kakao, kupinovo vino, limunadu, trudi se i ako ne bude nista poludecu. . .znaci bas sam nesto prsla. I sto je najgore place mi se ali ni to ne mogu. Ujedala bi. Lexy zakazujem ti fight. :) Taman da se istresemo.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozee meni dodje da pocupam kosuuu sa glaveee da placem u isto vreme da se deremmm svi me nerviraju svekrvi bi siju zavrnula ma nista me ne pitajjjj ja nemoguuu visee da budem trudna neka i, lazi mali trudna sam 18meseci:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leleee koliko me nervoza pici komotno bi ubila nekog sve me nerviraaa pritom mi je mukaa povraca mi se moram da cistim i da spremam nemogu da sš sagnem od stomaka nema ko da mi pomogne svekrva boli je da ne kazem sta ja vucem kao konj ribam cistim odlepicuuuu koliko me nervoza tresee

jesi li spakovLa torbu? Ja sam par dana pred porodjaje ujedala od nervoze!

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, zeneee. :)
Kako ste mi? 
Citala sam vas obavezno ovih dana, ali nisam imala vremena da pisem. Danas sam bila na trecem CTG-u, sve je ok. Podigla briseve za porodiliste, takodje sve ok, nema vise eserihije, jeeeej. :)
U petak ponovo CTG i dogovor sa Dr. oko porodjaja. Danas su mi ponovo rekli da je termin 31.12. Bas se priblizilo. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesi li spakovLa torbu? Ja sam par dana pred porodjaje ujedala od nervoze!

Jesam :-) hihihihihi nadam se da ce skoro...... Stvarno me ubi nervozaa :-/ neraspolozena sam bas.... 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.