Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav zenske,

Ja sam usla u 9-ti pre par dana,termin mi je za Srpsku NG :D

Ja i dalje nisam nista pripremila..ne znam..meni se cini da je i dalje prerano..pa sve moze da se uradi za dan-dva,bilo kakva kupovina,a pogotovo ova torba za porodiliste i sl..Ja ono laganica hehe

Ne pisem cesto ovde na forumu,ali vas citam redovno, kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da sam poranila, ali ne znam hoću li imati vremena kasnije. 

Neću imati vremena u januaru do 20-tog će biti guzva, dan-dva kod mojih, pa kod njegovih, pa slava, rodjendani, januar će mi proletiti samo tako. Za februar sam ostavila da sredim kuću, trebam osposobiti krevetac, korpu za iznošenje iz bolnice, ajd kolica ne trebam još. A spora sam užasno. Još sam se nameracila da pogledam sva tri dijela Gospodara prstenova i Hobita. Indijance ispratim u vrtić, muža na posao i SAAAAAMAAAA u kući, bolji odmor mi ne treba.  

*TJ*, Naxy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala zvoncice ja sam se ugojila 16kila ukupno jos nedelju dana imam do termina pa pojma nemam i ovo mi je puno osecam se kao tenk stomak mi je ogromann veci nego sa prvim detetom duplo pojma nemam kako pa se bojim da je mali krupan.... Inace mozda me je i nahvatžo neki virus mozda nije sve od trudnoce ali je gadno jedva cekam mali da iskoci:-) nemogu vise. A dosta mš je i strah nezna se sta jš gore

Super ti je kilazica, izdrži još malo biće to sve u redu. Znam da je zadnji mjesec najgori, a pogotovu zadnja sedmica. Pogledaj neki film da skrenes malo misli i da se opustiš. Držim ti fige i da što prije ugledaš bebca :angel:

lexy i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E žene ćao. Ja sam stavila na spisak šta mi treba iz apoteke i marketa i cifra je oko 15000,00 A kupila sam već pumpicu 4000,00. Polovinom januara kupim to, spakujem i to je to. Kupila sam jedno odelce za iznošenje, ostalo imam od Alekseja. A kupiću još par sigurna sam. :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E žene ćao. Ja sam stavila na spisak šta mi treba iz apoteke i marketa i cifra je oko 15000,00 A kupila sam već pumpicu 4000,00. Polovinom januara kupim to, spakujem i to je to. Kupila sam jedno odelce za iznošenje, ostalo imam od Alekseja. A kupiću još par sigurna sam. :-) 

Joj i sama sam ti takva. Sad sam za vikend isla u soping u potragu za odjelcem za iznošenje, baš je bio loš izbor. Našla sam jedino u Lindex u imaju svega. Kupim odjelce, pa curici neku haljinicu, pa sinu pidžamu i ode 50 evrića. Poludila sam. Samo njima kupujem, a ja hodam u ritama. 

Gdje nađe toliku cifru za apoteku? Meni pumpica ne pomaže, prvih 10-15 dana se izmuzam ručno dok se ne ustabili ponuda i potražnja. Sterilizator flasica imam. Kontam da su mi ostale sitnice. Sterilne gaze (njih koristim u ogromnim kolicinama), par zavoja, bivacin, plivit D3 kapi, pavlovićeva krema, kapi za nos (obicno kod zimskih beba curi malo nosić), jednu malu aventovu flasicu za početak da imam kasnije ću kupiti one veće. Meni trebaju ulošci (kod nas dozvoljavaju jedino vir 80), jednokratne gaćice u DM, papuče (za jednokratnu upotrebu), moram kupiti bar dva grudnjaka za dojenje,  aventovu kremu za bradavice sam kupila i ona mi je super, imam 4 spavaćice za dojenje od prethodnih trudnoća. 

Dopuni mi spisak, ako sam nesto zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam pelene. Ja obično kupim Pampers premium care br. 1 jendo pakovanje, a sledeće uvijek kupim dvojku. Curicu kad se rodila imala je 4 kg i pelene br.1 su joj bile knap, a dječak je imao 3400 gr na rodjenju ali je više i češće piškio i uvjek mi je bio nekako mokar, pa sam mu stavljala pelene za broj veće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam pelene. Ja obično kupim Pampers premium care br. 1 jendo pakovanje, a sledeće uvijek kupim dvojku. Curicu kad se rodila imala je 4 kg i pelene br.1 su joj bile knap, a dječak je imao 3400 gr na rodjenju ali je više i češće piškio i uvjek mi je bio nekako mokar, pa sam mu stavljala pelene za broj veće.

moj se rodio 3790 i za 10 dana dva paketica sam potrosila br1. Brzo se to kod njih trosi, cak i 10 dnevno. Ovaj moj seronja svaki cas kaki a meni zao da bude ukakan. Evo i treci paket jedinice kupila. Podmetace nisi napisala. Povidon jod ili zuti prasak.

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam pelene. Ja obično kupim Pampers premium care br. 1 jendo pakovanje, a sledeće uvijek kupim dvojku. Curicu kad se rodila imala je 4 kg i pelene br.1 su joj bile knap, a dječak je imao 3400 gr na rodjenju ali je više i češće piškio i uvjek mi je bio nekako mokar, pa sam mu stavljala pelene za broj veće.

moj se rodio 3790 i za 10 dana dva paketica sam potrosila br1. Brzo se to kod njih trosi, cak i 10 dnevno. Ovaj moj seronja svaki cas kaki a meni zao da bude ukakan. Evo i treci paket jedinice kupila. Podmetace nisi napisala. Povidon jod ili zuti prasak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam pelene. Ja obično kupim Pampers premium care br. 1 jendo pakovanje, a sledeće uvijek kupim dvojku. Curicu kad se rodila imala je 4 kg i pelene br.1 su joj bile knap, a dječak je imao 3400 gr na rodjenju ali je više i češće piškio i uvjek mi je bio nekako mokar, pa sam mu stavljala pelene za broj veće.

moj se rodio 3790 i za 10 dana dva paketica sam potrosila br1. Brzo se to kod njih trosi, cak i 10 dnevno. Ovaj moj seronja svaki cas kaki a meni zao da bude ukakan. Evo i treci paket jedinice kupila. Podmetace nisi napisala. Povidon jod ili zuti prasak. stapici za usi (verovatno imas zbog starije dece)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam pelene. Ja obično kupim Pampers premium care br. 1 jendo pakovanje, a sledeće uvijek kupim dvojku. Curicu kad se rodila imala je 4 kg i pelene br.1 su joj bile knap, a dječak je imao 3400 gr na rodjenju ali je više i češće piškio i uvjek mi je bio nekako mokar, pa sam mu stavljala pelene za broj veće.

moj se rodio 3790 i za 10 dana dva paketica sam potrosila br1. Brzo se to kod njih trosi, cak i 10 dnevno. Ovaj moj seronja svaki cas kaki a meni zao da bude ukakan. Evo i treci paket jedinice kupila. Podmetace nisi napisala. Povidon jod ili zuti prasak. stapici za usi (verovatno imas zbog starije dece)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam pelene. Ja obično kupim Pampers premium care br. 1 jendo pakovanje, a sledeće uvijek kupim dvojku. Curicu kad se rodila imala je 4 kg i pelene br.1 su joj bile knap, a dječak je imao 3400 gr na rodjenju ali je više i češće piškio i uvjek mi je bio nekako mokar, pa sam mu stavljala pelene za broj veće.

moj se rodio 3790 i za 10 dana dva paketica sam potrosila br1. Brzo se to kod njih trosi, cak i 10 dnevno. Ovaj moj seronja svaki cas kaki a meni zao da bude ukakan. Evo i treci paket jedinice kupila. Podmetace nisi napisala. Povidon jod ili zuti prasak. stapici za usi (verovatno imas zbog starije dece)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja presvlačim čim se ukaki, ali sam vrlo brzo prelazila na br.2. Za sada ću kupiti jedno pakovanje, a muž nek dokupljuje. Kao da sam rodila prije 100 god., a ne prije 3,5. Sve se zaboravi.  Kakve podmetače, to nisam nikada kupovala? Ovdje u Bosni koristimo bivacin za pupak, nisam nikad koristila povidon jod. Stapiće za uši imam. E da sapun za bebe moram staviti na spisak. On mi je nekako praktičniji od kupki, bolje se ispira. 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Zvončići, flašice, cucla,varalice,kozmetika za bebu, krema za grudi, pelene 3 pakovanja, ulošci od 20 x 8, podmetači, omekšivač, sok, voda, plazma, silikonske bradavice... Sigurno je 12000,00. E A sto se tice rita, bolje da me ne sretnete. :-)  od kako mi počeo rasti stomak ništa sebi nisam kupila, osim veša. Ali zato od sledećeg proleća pa nadalje ja stupam na scenu. ;-) 

 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se I ja konacno javim:) porodila sam se U cetvrtak, carski rez, rodio se Nikola, tri kg tezak I 54 dug. Dosli smo kuci I sad se hranimo, mazimo I volimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Puslice neka je Nikola živ i zdrav! :baby:

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitke za mamu i Nikolu. Samo nastavite da se hranite mazite i volite :babymommy:

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nek je ziv i zdrav Nikola!

zvoncice, ne znam kako drugacije da kazem, ovde tako zovu, odes u apoteku i trazis podmetace, to je da se ne ufleka posteljina ili dusek dok ktvaris. Kod nas to obavezno traze. S jedne strane upijajuce s druge kao najlon da ne probije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nek je ziv i zdrav Nikola!

zvoncice, ne znam kako drugacije da kazem, ovde tako zovu, odes u apoteku i trazis podmetace, to je da se ne ufleka posteljina ili dusek dok ktvaris. Kod nas to obavezno traze. S jedne strane upijajuce s druge kao najlon da ne probije.

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvoncice, ne znam kako drugacije da kazem, ovde tako zovu, odes u apoteku i trazis podmetace, to je da se ne ufleka posteljina ili dusek dok ktvaris. Kod nas to obavezno traze. S jedne strane upijajuce s druge kao najlon da ne probije.

Znam sada na šta misliš. To sam kupovala klincima kad sam ih odvikavala od pelena pa po noći stavljala u krevetac ako se upiške da bar ne prođe na jogi. 

Ne traže to kod nas u bolnici imaju svoje podmetače, tačnije neke mušeme ispod čaršafa. 

Nisu neki uslovi u bolnici, sve je staro i dotrajalo. Meni je ovdje hrana bila sasvim ok, nisam mojima dala da mi nose ništa od kuće što se tiče hrane a dozvoljeno je. Mlijeko mi nadođe vrlo brzo i u velikim količinama tako da mi odgovara bolnička ishrana. A i ovo je mala sredina svi se znaju, pa je i osoblje ljubazno uvjek ti izađu u susret još ako ih malo počastiš trepere nad tobom. Za razliku od većih bolnica gdje si samo broj na papiru i sve odrađuju rutinski, bez imalo emocija, empatije..Nadovezah se na tvoje iskustvo iz bolnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam puslice:-* sve najbolje:-* 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam sada na šta misliš. To sam kupovala klincima kad sam ih odvikavala od pelena pa po noći stavljala u krevetac ako se upiške da bar ne prođe na jogi. 

Ne traže to kod nas u bolnici imaju svoje podmetače, tačnije neke mušeme ispod čaršafa. 

Nisu neki uslovi u bolnici, sve je staro i dotrajalo. Meni je ovdje hrana bila sasvim ok, nisam mojima dala da mi nose ništa od kuće što se tiče hrane a dozvoljeno je. Mlijeko mi nadođe vrlo brzo i u velikim količinama tako da mi odgovara bolnička ishrana. A i ovo je mala sredina svi se znaju, pa je i osoblje ljubazno uvjek ti izađu u susret još ako ih malo počastiš trepere nad tobom. Za razliku od većih bolnica gdje si samo broj na papiru i sve odrađuju rutinski, bez imalo emocija, empatije..Nadovezah se na tvoje iskustvo iz bolnice.

da.... Nije ni ovde na svim odeljenjima isti tretman. Bejbi frendli je druga prica. Umesto da izadju u susret sirotim mamama oni se ponasaju grozno. Tu gde su me spustili je najosetljivija grupa mama, gde su im bebe u inkubatoru, na intenzivi ilu poluintenzivi. I svakoj bebi nesto fali i puno ruznih vesti a ostajes bar sedam dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam sada na šta misliš. To sam kupovala klincima kad sam ih odvikavala od pelena pa po noći stavljala u krevetac ako se upiške da bar ne prođe na jogi. 

Ne traže to kod nas u bolnici imaju svoje podmetače, tačnije neke mušeme ispod čaršafa. 

Nisu neki uslovi u bolnici, sve je staro i dotrajalo. Meni je ovdje hrana bila sasvim ok, nisam mojima dala da mi nose ništa od kuće što se tiče hrane a dozvoljeno je. Mlijeko mi nadođe vrlo brzo i u velikim količinama tako da mi odgovara bolnička ishrana. A i ovo je mala sredina svi se znaju, pa je i osoblje ljubazno uvjek ti izađu u susret još ako ih malo počastiš trepere nad tobom. Za razliku od većih bolnica gdje si samo broj na papiru i sve odrađuju rutinski, bez imalo emocija, empatije..Nadovezah se na tvoje iskustvo iz bolnice.

da.... Nije ni ovde na svim odeljenjima isti tretman. Bejbi frendli je druga prica. Umesto da izadju u susret sirotim mamama oni se ponasaju grozno. Tu gde su me spustili je najosetljivija grupa mama, gde su im bebe u inkubatoru, na intenzivi ilu poluintenzivi. I svakoj bebi nesto fali i puno ruznih vesti a ostajes bar sedam dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice brz oporavak. Dečkića dA je živ i zdrav.

 

 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li znate da li porodiljsko moze da se otvori i kasnije od 28 dana pre termina? Ja ulazim u deveti 20. januara i savetovali su me da idem na trudnicko sve do desetog februara jer se jedino tako izbegava onaj zakonski vakum kada nema plate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, cestitam! :baby: Bravo za kilazicu! :baby:Neka je ziv i zdrav. Sad' konacno uzivajte i zelim ti brz oporavak. :babymommy:

Vvj, porodiljsko bolovanje se otvara najranije 45 dana, a najkasnije 28 dana od termina - nikako preko toga.

Joooj, Nini, sad' si me preplasila sa tim tretmanom u Betaniji, a pogotovo sa bubama. :unsure:

Devojke, ja se danas javila doktoru po dogovoru koji ce mi raditi carski i 04.01. idemo kod njega da se dogovorimo oko svih detalja. Mogu vam reci da me je sad' uhvatilo neko uzbudjenje, a i blaga panika. Uzbudjenje zato sto cu ih jos malo konacno upoznati, a panika zato sto imam jos 100 stvari da dokupim i uradim, a cini mi se kao malo vremena za sve to. ^_^

Dica, Isabella i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.