Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

i da, kupinovo vino moze da se pije, meni svekrva kaze da je njoj njen doktor savetovao da pije. Jeste bilo davno ali i stari doktori nekad imaju dobre savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestice, steta sto si ipak morala na hitan carski, ali najbitnije je da se sve dobro zavrsilo. :wub:

Alekseja, za tako kratko vreme ti se sigurno nece mnogo popraviti HGB od Tot'Heme (ako se striktno pridrzavas svega), ali ne bi bilo lose da probas i sa tim kupinovim vinom ili sokom od aronije, cvekle ili onu vitaminsku bombu (cvekla, jabuka, sargarepa, med i limun) ili cak samo med i seme koprive. Sa svim tim domacim preparatima ima da ti HGB ode u nebesa. :D Ja sam pored Tot'Heme pila sok od cvekle, jela tu vitaminsku bombu (dok mi nisu zabranili med) i namirnice bogate gvozdjem. I upravu je Nini - treba to sve dovesti u red na vreme, jer na porodjaju ode dosta krvi, a ja licno bas i ne bih volela da primam transfuziju ako ne moram. Ja bih isto pila to kupinovo vino, jer je odlican i za dijabeticare, ali ne smem, jer podize gvozdje, a meni je ono vec jako visoko.

Parizanka, s' obzirom da kazes da se patis ceo zivot sa niskim gvozdjem, ti pogotovo ubaci sto vise tih prirodnih preparata kao terapiju.

Inace, ovo vam sve pricam, jer smo bas na proslom casu u skolici za trudnice pricali o tome. 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj doktor mi nije nibdao da proverim krvnu sliku pred porodjaj ja stvarno nerazumem prosli put sam im iskrvarila na porodjaju pa su mi dali dve boce krvi a sad opet nije gledao a anemicna sam. :-/ vec je kraj da ja sad nesto pocnem to nece ni da se popravi do porodjaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupujem kupinovo vino sutra i njega pijem. A inace cveklu ne mogu prineti ustima. Ja se nadam makar da od terapije tothemom neće ići dole. Nek se makar popne na 100. Šta je to 3 gore. :-)  :-P jesu i mešavinu sa medom. Baš me nervira moj organizam. :-/ 

Imam jos osam nedelja da se popravim.

Inače, sinoć sam spavala katastrofa. Mali se budio, curka mu nosić, muž hrce, najeo se kobasice, ne pomaže ni pranje zuba 3 x. Ne podnosim beli luk. :-(  tuge moje. Sva sam bzvz.

 

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ove prirodne stvari poput aronije, cvekle i sl. smeju da se piju naporedo sa preparatima gvozdja? Meni, licno, aronija nista nije pomogla. Meni je prepisala neki ferilin c, u kesici je, popije se cela kesica ima ok ukus. I to mi je rekla da pijem svaki treci dan. Moj dr S nije uopste bio ni za jedan preparat. Gvozdje mi je 11, hemoglobin 118...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj doktor mi nije nibdao da proverim krvnu sliku pred porodjaj ja stvarno nerazumem prosli put sam im iskrvarila na porodjaju pa su mi dali dve boce krvi a sad opet nije gledao a anemicna sam. :-/ vec je kraj da ja sad nesto pocnem to nece ni da se popravi do porodjaja. 

Strasno! Pa taj tvoj doktor je stvarno neozbiljan. :angry: Pa KKS je osnovna analiza koja se radi pred porodjaj. Jesi ti uopste i bila pod nekom terapijom? Jesi uopste i proveravala HGB i Fe u trudnoci s' obzirom da si anemicna? Ti svakako uradi KKS pred porodjaj bez obzira sta ti doktor kaze.

Da li ove prirodne stvari poput aronije, cvekle i sl. smeju da se piju naporedo sa preparatima gvozdja? Meni, licno, aronija nista nije pomogla. Meni je prepisala neki ferilin c, u kesici je, popije se cela kesica ima ok ukus. I to mi je rekla da pijem svaki treci dan. Moj dr S nije uopste bio ni za jedan preparat. Gvozdje mi je 11, hemoglobin 118...

Naravno da mogu, samo naravno ne treba preterivati. Meni je doktorka i preporucila da pored terapije malo obratim paznju na ishranu bogatu gvozdjem. Inace mi je gvozdje od samog starta bilo preko granice, a HGB mi je bio nizak. Cak mi je ubacila i Elevit umesto Pregnacare-a uz Tot'Hemu, a sad' mi je ostavila samo Elevit da sa njim odrzavam gvozdje. A vidis tebi je HGB dobar, a Fe ti je nisko. Mogla bi i ti malo da pijes kupinovo vino. :) 

ivalok i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene jeste žive :)

Ja vala jedva, nisam nešto posebno radila za slavu ali me svaka kost boli. I imam osećaj kao da sam popušila 2 pakle cigara koliko su oko mene pušili. I večeras gosti.

 

Lexy, stvarno me čudi taj tvoj lekar, pogotovo što si i pričala da osećaš malaksalost. Po meni ako kreneš odmah sa nekim prirodnim stvarčicama što je TJ gore pomenula, možeš bar malo da poboljšaš. A u svakom slučaju nastavi i sa tim posle porođaja jer će ti trebati.

Ja planiram da napravim sok od cvekle, limuna, pomorandze i šargarepe pa da ga pijem posle porođaja. Trebaće snage.

Sutra idem na ctg, da vidim hoće li ova moja mala skoro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene jeste žive :)

Ja vala jedva, nisam nešto posebno radila za slavu ali me svaka kost boli. I imam osećaj kao da sam popušila 2 pakle cigara koliko su oko mene pušili. I večeras gosti.

 

Lexy, stvarno me čudi taj tvoj lekar, pogotovo što si i pričala da osećaš malaksalost. Po meni ako kreneš odmah sa nekim prirodnim stvarčicama što je TJ gore pomenula, možeš bar malo da poboljšaš. A u svakom slučaju nastavi i sa tim posle porođaja jer će ti trebati.

Ja planiram da napravim sok od cvekle, limuna, pomorandze i šargarepe pa da ga pijem posle porođaja. Trebaće snage.

Sutra idem na ctg, da vidim hoće li ova moja mala skoro :)

draga, za vreme dojenja se savetuje izbegavanje limuna i uopste citrusa, pogotovo u prvim bebinim mesecima kad je beba najosetljivija i za grceve i ostalo.

*TJ* i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

nema na cemu, naucices.... Isto tako valja izbegavati tj treba guliti koricu jabuke, a jabuke su spas posle porodjaja. Meni moji doneli, kilu sam pojela.... I nama je juce bila slava a ja sam dobila danas i ribe i kolaca mmmmm....

Izmenjeno od strane Ninimimididi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E šta kažete za kakao, da se kuva kao kafa? I to sam čula da je dobro za krv.

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čula da je to dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Sutra idem na ctg, da vidim hoće li ova moja mala skoro :)

Draga, javi se cim dodjes sa CTG-a. Jako sam nestrpljiva da cujem kad' smizlica planira da se upozna sa mamom. ^_^:wub:

nema na cemu, naucices.... Isto tako valja izbegavati tj treba guliti koricu jabuke, a jabuke su spas posle porodjaja. Meni moji doneli, kilu sam pojela.... I nama je juce bila slava a ja sam dobila danas i ribe i kolaca mmmmm....

Nini, sme da se donosi hrana u Betaniju?! :huh: Ili je to samo povlastica za one koje ostanu duze? Je l' sutra konacno idete kuci?

E šta kažete za kakao, da se kuva kao kafa? I to sam čula da je dobro za krv.

Kakao je bogat gvozdjem i odlican je za HGB. Ja sam probala da ga pijem sa vodom, ali nije mi bas nesto legao tako da se posle nisam ni trudila da nastavim pored svega onog sto sam jela i pila. :) A i treba uzeti neki kvalitetniji kakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tj, pa otprilike si u pravu. Ja sam trenutno u prizemlju i uopste se ne osecam kao da sam se porodila. Cak je i hrana drugacija, niko nas ne obilazi, sve zene placu i pricaju o tome da imaju osecaj kao da su nam oteli decu. Paketi koji se nose porodiljama na sprat se predaju na informacijama i preturaju torbe i vracaju ono sto nije dozvoljeno a jedna majka je ovde dobila po nosu od sestre, rekla joj NEMOJTE DA VAM OSTAVLJAJU NA SALTERU PAKETE, KROZ PROZOR VAM MOGU DATI SVE STO HOCETE! Ja cula svojim usima. I tako nama nasi muzevi kroz prozor donose. Ne znam kako to ponasanje da prokomentarisem.... Juce zamolim sestru da mi izmeri pritisak a ona prevrne ocima i pita A ZASTO? I tako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj pa on mi samo referum tad reko da nastavim da pijem i toliko iskasirao me:-/ neznam bas me strah u utorak cu da ga pitam za krvnu sliku idiot ja i dalje pijem referum ali koliko je ob dobar neNam i pre sam ga pila ali nista posebno nije pomagao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, javi se cim dodjes sa CTG-a. Jako sam nestrpljiva da cujem kad' smizlica planira da se upozna sa mamom ^_^:wub:

Javljam naravno, draga :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi šta nam je sa Puslicom? Jel se seća neko kad se javila da je otišla u bolnicu? Ja mislim u četvrtak

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E PA DRAGE MOJE IMATE JEDNO VELIKO MAHANJE OD NAS! CEKAMO TATU DA DODJE I DA NAS ODVEDE SA OVOG GROZNOG MESTA.

DRZITE SE I BUDITE JAKE, CEKA VAS PUNO ISKUSENJA A I NAJLEPSI ZADATAK NA SVETU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prodje vikend, evo i mene :)

Veštice, čestitam na bebici.

Lexy, izdrži još malo. Koliko si kg dobila kad se tako osjećaš. Ja imam još dva mjeseca gegati, a već sam teška. Tješi me to da sam do sada dobila nekih 16 kg, valjda neću ići preko 20 do kraja trudnoće. Sa prvom trudnoćom sam se udebljala 25 kg, to mi je baš bilo previše.

Nini, SUPER NAPOKON SVI ZAJEDNO. Piši kako su sestrice reagovale na batu kad je dosao kući.

Žene, moram se pohvaliti. U toku prošle sedmice pripremila sam svu gardarobicu za bebu, oprala, ispeglala, sortirala.. 40 tetra pelena, 20 švedskih pelena, benkice, 40 bodića (vel. od 54 do 74), 15-tak gegica (u Srbiji zovete to zeke), haljinice, helankice, farmerice....sve do 3mjeseca. NIsta od toga nisam kupovala, nesto ostalo od moje djece, kuma prebacila od svojih klinaca. Zezamo se da nam je ovo 6-to djete i da mu ništa ne treba kupovati. Iznenadila sam se koliko je sve malo, kao da sam rodila prije 100 god.  Moram još napraviti spisak iz apoteke šta mi treba za bebu i mene i još bar dva grudnjaka za dojenje i polako se pakovati. Približilo se. 

lexy i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice da nisi poranila? Ja imam isto manje od dva meseca ali jos mi sve rano. Kontam operem sad i sredim sve a opet ce to za dva meseca da se "nakupi" necistoca. :) Umisljam izgleda. :) Nek si ti bila vredna, neka. Ja cu tamo posle slave 09.01. Negde oko polovine januara. :) Ja sam se sa prvom trudnocom ugojila 17 kg a sad tek 8 kg. Necu preci 17kg sigurno. 

Nini em sto je grozno jer moras biti tamo daleko od svojih, em nervoza od svih tamo, tenzija. Neka tebe kuci. Bas mi drago. Bitno da ste dobro i sad uzivajte. :* 

Kako ste danas? Jel ima nesto novo?

Inace, ja i bebac smo spavali do 10h, valjda ga izmorio nosic pa se naspavao posteno i ja sa njim. Bas samo se lepo odmorila. Odmah mi drugaciji dan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini super, sto idete kuci konacno, verujem da ti se smucilo vise.

Zvoncice ja sam kao i ti bila nestrpljiva, eno u komodi sve stoji oprano vec skoro mesec dana. Nece se to nista isprljati. Sve mirise i dalje.

 

Evo mene sa pregleda i ctg-a, zatvorena sam, grlić 1.5 cm, čvrst, uloživ za vrh prsta. Neće mala skoro, jedino što ima malo manje plodove vode pa mora da se prati. Dr mi je dežurna 30.12. i 01.01. pa možda tad bude sve. Osim ako se ne iznenadimo :)

veka73, Alekseja, *TJ* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sam se malo osamila sa bebcem pa da nabrzaka napisem koju rec.

moji strahovi sreca nisu bili opravdani i deca su poletela ka meni. Nisu me videli deveti dan. Ova mala se izbecila i vikala MAMA MAMA i nije htela od mene da mrdne, moj krpelj. A starija za brata, pa oko njega pa ga mazi pa kaze mama njemu se svidja da ja ovo radim itd...

zene moje ono je stvarno pakao gde su mame bez beba. Drugacija i hrana, tretman, u gorem smislu. U tus kabini dok se tusiras kapa ti po glavi iz nekih cevi jer je plafon otpao, bube se nocu setaju itd. Hladno je, sreca pa sam imala dzemper i trenerku da obucem nocu koliko mi je bilo zima. A dobrih vesti jako malo. Svaka zena je oplakala.

ali mi smo sad u nasoj kucici, zajedno i brzo cemo zaboraviti! Pozdravcic!

mala zvoncica, *TJ*, Naxy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini ja sam bila pre dve godine medju onima koje su oplakale. Ne zato što sam slaba već zbog komentara nekih sestrica. Sve ćutiš, gutaš jer ako te uhvate na zub, blagim rečima, GOTOV SI. nek si ti došla kući i ne misli više na njih. Uživaj!

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala zvoncice ja sam se ugojila 16kila ukupno jos nedelju dana imam do termina pa pojma nemam i ovo mi je puno osecam se kao tenk stomak mi je ogromann veci nego sa prvim detetom duplo pojma nemam kako pa se bojim da je mali krupan.... Inace mozda me je i nahvatžo neki virus mozda nije sve od trudnoce ali je gadno jedva cekam mali da iskoci:-) nemogu vise. A dosta mš je i strah nezna se sta jš gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Zvoncice draga, i ja sam danas pocela sa pranjem stvarcica za bebca. Imam srecom dosta stvari od Lakija,pa cemo bukvalno samo kupiti stvari za izlazak iz porodilista, jos jedan peskir i jedno cebence. Hocu da spremim sve do 12.01. kad ulazim u deveti, jer mi je doca najavio da je moguce da i ovaj malisa resi ranije da izadje, pa ne zelim da rizikujem. Ovih dana cu ici i do apoteke da kupim sta mi treba. Laki se bas raduje i pomaze mi oko sredjivanja.Uziva. Svakog dana me pita kada ce bato doci :-D. 

Mene inace sve cesce zaboli stomak i odmah moram da legnem ako sam kod kuce, samo da spustim stomak na krevet. ili da se nekako naslonim negde ... pijem utrogestan  2*1 vec par dana pa me i on opije, u roku od pola sata kad ga popijem, pada mi pritisak i tako mi se prispava da jedva oci drzim otvorene...             

 

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.