Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jesi li ponovila. Ja sam mislila da je bolje da su slabije oscilacije :huh: Pojma sad nemam.

meni je bilo tako nekoliko dana  za redom, pa su me porodili.U tom slucaju proveravaju doplerom protoke kroz pupcanuk u bolnici. Jednom ako je takav ctg, moze znaciti da beba spava. Ipak, ako se par dana ponavlja takav ctg( slabe oscilacije-slabiji tonovi ploda), znaci da bebi viwe nije dobro unutra i da mora napolje. Svakako, nije za paniku, dr znaju sta rade. 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamice drzite se, jos samo malo! Najtezi i najlepsi posao na svetu je biti MAMA! UZASNO TESKO! BITO JAK I PODNETI SVE I URADITI ZA NJIH!

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo nazalost jos u betaniji, malo se zakomplikovala situacija. Ovaj put sam ja ok, ulttazvuk potvrdio, sve je cisto, ali mi je zato bebac na posmatranju. Malo ubrzano disao pa ga praye, sad je miran al nam ne gine do nedelje! Nismo ni zajedno al ga donose na podoj.

inace, za one radoznale, jelovnik se nije promenio od pre cetiri god, jestivo je ali malo! Ponesite dosta plazme ili stapica ili tako nesto. Uzine su samo na papiru! Dorucak npr hleb marg dzem i jogurt. Ja pukla od smeha. Bolje da su caj skuvali!

sestrice su uglanom ok 95%. Doktori u viziti fini. Ludnica je totalna i spavanja vam nema jedino ako se sestre smiluju pa odnesu bebu i ugase vam svetlo da se odmorite posle yri dana nespavanja. Neke ce pomoci ako ih zamolite a neke ce vas otkaciti da morate sami!

ako se dvoumite oko pumpice, kupila sam chicco, bila 3500 i zadovoljna sam, ekstra radi posao. Kao i avent.

na baby friendly nije losa higijena. Ovde gde sam sad je ocaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini nice to sve u redu, ne brini. Izdrži još par dana u bolnici.

Ivalok, najgore ste pregurali jos malo pa će dječak ozdraviti. Ja sam skoro zaglavila sa curicom u bolnici 5 dana, visoka temp. bolovi u stomaku, dehidrirala, nije ni jela ni pila 4 dana. Uradili pretrage i kao dr rekli da je pokupila neki stomacni virus i to je to. Joj samo nek su zivi i zdravi pa neka skacu do mile volje, nek dube na glavi, nek se svadjaju.... samo da nisu bolesni.

Kod nas u vrtiću epidemija dječijih glista. Pavle ima gliste, a Milica nema sad sam podigla nalaze. Znači terapija traje 1.5 mjesec,  za to vrijeme ne idu u vrtić, a ja sam na bolovanju od 01.01. LUDNICAAAAAA.

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nini to 95% mi nije bas realno za betaniju. Mozda to vazi za one koje imaju neku VEZICU a za one koji nemaju sam osetila na svojoj kozi. Sestrice su bile uzas. Doktori i pedijatri ok ali zato sestre koje umisljaju da su visi nad doktorima, katastrofa. Ni blizu 50%. Nadam se da je sad bolje i da nije kao pre dve godine.

Ivalok drago mi je da je detence bolje. Sestricina mi ima laringitis i jednom sam bila kad je zavrsila u NSu i nikad vise. Htela sam da iskocim iz svoje koze. Nadam se da ce to ubrzo proci i biti sve ok.

Citala sam skoro da je neko pisao da ima i dalje preglede na 6 nedelja. Imam ih i ja. Sad tek idem 18.01 kad ulazim u deveti. Isreko mnogo mi razmaka za pred kraj ali ona kaze nema potrebe ranije, skolska hje trudnoca. Ajde dobro. Ako slucajno nesto osetim cudno da joj se javim. :) Hvala Bogu za sad nismo cudni. :)

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj dan su mi ponovili i bilo je bolje nego prvi put, a sutra opet idem pa cemo da vidimo. Neznam bas mi je bilo grozno kao samar da mi je raspalio, bolje bi se osecala:'( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alekseja mozda si bas naletela na neku lujku nije ni njima lako. Zavisi i kakav dan je. Babice su grozne na porodjajnom. Tamo trpis bolove a oni se istresajy na tebi to ne sporim.

zvoncice razumem te skroz. Pitali me kako cu sa njih troje, ma sve je reko lako samo da su zdravi!

lexy verujem ti a tebi jos teze, zbog predhodne bebice verovatno. Meni je tako bilo al oni onda trazili da se trudnica razmrda i da se beba razmrda i probudi da bi bio realan nalaz. U toku ctga bi trebala da se pomera ponekad a ne da miruje.

drzite se.

a pokloncici sto smo dobili su hit, uzorci sudokreme, jonson vl mar., ulje za bebe uzorak 2komada pelena rosa voda i to je to!

Alekseja i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice draga, zelim ti srecu i da bude brz i lak porodjaj,nemoj da si nervozna,bice to sve super :wub: 

Ocekujemo tvoje javljanje i prelazak u Caskaliste na druzenje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice drži se, verujem da si nervozna ali želim ti da što pre proleti i da uživaš sa bebcem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice, zelim ti svu srecu i da sto pre zagrlis svog bebirona. :wub: Verujem da si nervozna, ali opusti se - sve ce to biti dobro. ;) Javi nam se kad' budes mogla. :babymommy:

Ivalok, drago mi je da vam je bolje. Dusa mala, sigurno ga je iscrpela ta temperatura. :unsure: A sto se tice pritiska, naravno da moze da bude na nervnoj bazi - meni svaki put skoci pritisak kada se jako iznerviram ili potresem.

Nini, ja sam sigurna da je sa bebicom sve u redu. Ipak i njima treba vremena da im se organizam adaptira na spoljne uticaje, ali u svakom slucaju je bolje da ostanete koji dan duze. Ja sam inace planirala da ponesem neki caj, kafu (bar one kesice 2u1) i bez maske za oci za spavanje svakako ne idem nigde. :D Vise volim da ponesem sve, pa da nista ni ne iskoristim nego da mi nesto zafali.

Lexy, javljaj sutra kako je proslo na CTG-u. Drzimo fige!

Ja, devojke, sutra imam expertni i kontrolu kod endokrinologa. Ne mogu da docekam jutro da vidim moje mrve. :wub: 

ivalok i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Alekseja, draga, ja sam pisala da imam kontrole na 6 nedelja. U prosloj T mi nije smetalo jer mi je bila skolska T,kao tebi-hvala Bogu, ali mi je sad bzvz jer mi je teza i malo komplikovanija T. ALi ok, jos malo, nemam toliko puno bas do porodjaja (hehhe, to se ja tesim :-D ). Na sledeci pregled cu ici 23.12. nakon tacno 6 nedelja.

Ivalok, drago mi je sto je malisi bolje!!! LJubac za vas!

Ninimimididi, mislimo na vas,i ljubimo! Bice bebac ok, ne brini!

Lexy, drzi se, bice sve ok, jos malo pa ces i ti drzati svoju bebicu u rukama! :-*

Puslice, zelimo ti svu srecu, da ti porodjaj prodje sto bezbolnije i da uzivas sa svojim bebcem u narucju!

TJ, super mila, sutra ces videti svoje dusice kako napreduju! Blago tebi, ja moram da cekam jos nedelju dana, a ubija me ovo nestrpljenje :-). Eh, i ja idem sutra kod endokrinologa na kontrolu, radila sam juce hormone, pa mi se nesto povecao STSH, a i FT3 nije u granicama. Bas me zanima da li je to sto se priblizavam kraju T polako ili je opet stitna nesto pobrljavila :-/....

Mene inace nesto bolucka stomak, cesto osecam neke bzvz bolove u donjem delu stomaka, kao da cu svakog casa dobiti. Bebac mi se okrece cesto i udara kao niko, a kao i da opet imam kontrakcije s vremena na vreme :-(. Da li se to i  nekoj od vas desavalo? Sad sam 8 mesec,pocetak, a znam da to dolazi tek u devetom....

lexy i ivalok volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako sve da iscitam. Vezano za gljivice, ja muku mucim sa bakterijskim i gljivicnim infekcijama. Bas sam juce bila na pregledu pa mi je doktorka uzela bris, kaze da sad u devetom mesecu mora da se proverava. Gljivicne nisu opste stetne po bebu, tako da ne brinete. Bakterijske izazivaju prevremeni porodjaj pa ih treba leciti. Za gljivicne mi je rekla da pijem dosta probiotik jogurta i da mogu dole da ispiram sodom bikarbonom. 

Sad su krenuli pregledi na svakih nedelju dana. Mene ova malena sutira samo tako, izgleda da joj je tesno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, evo i mene.. Bebe nam se samo redjaju.. :) Tj, javljaj kako je bilo na expertskom.. Sto se tice gljivica-sinoc sam stavila trecu vaginaletu i to je to.. Vec posle prve mi je bilo mnogo bolje, a sada da ne pricam.. Kontrakcije imam i dalje ali dosta proredjenije nego pre 10ak dana kad sam bila u Visegradskoj ali opeet ne znam ni da li je ovo ok-dnevno ih imam od 5 do 10 puta... Bolne/mucne u nepravilnim razmacima.. To je valjda ok.. 

Ja nemam zakazan nikakav pregled, a vec sam se uzelela da vidim moju smizlu. Za 10dana ulazim u 8mi mesec tako da sam planirala tada mozda da vidim da zakazem u bolnici neki pregled jer ova u domi zdravlja nece ni da cuje da me pregleda.. Nisam je videla vec mesec ipo i jace.. Ali zato udara kao prava.. :)) Inace-skontah da smo dragi i ja jos za ovaj docek sami i os sledece godine krece zezanje.. :) Ove godine necemo nigde, mislim da cemo biti bas, bas sami pa se razmisljam da ga iscimam da odemo do nekog vidikovca oko ponoci, da sa nekog lepog uzvisenja gledamo vatromete u ponoc po celom gradu.. Mozda do kosutnjaka da odemo.. To mi zvuci nekako lepo, a plus sto sam zaljubljenik u vatromete tako da mi pade to na pamet.. Mozda posle da iznenadimo nase i da im banemo da ih izljubimo i da se vratimo kucici.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenice moje drage.

Evo i ja napokon da se dokopam kreveta i kompa :-D

Danas sam isla na kontrolu kod endokrinologa i mog ginekologa, usput i do porodicnog...hehehe,bas sam imala putesesvije po lekarima. Sto se tice hormona stitne, kaze dr da je to normalno jer je vec velika beba i trudnoca . Povecala mi je terapiju i zakazala opet za mesec dana kontrolu sa nalazima.

Nisam mogla da cekam sledecu nedelju da idem kod doce da vidi bebca, jer me u poslednje vreme sve cesce boli stomak.Sinoc me bas bas boleo. kaze doca da je bebac super, bas lepo napreduje. Tezak je cak 2064 gr :-D. A to sto me boli stomak, to je zbog toga sto su mi skraceni ligamenti sa strane pa se sad jako rastezu. I odatle taj bol. Bebac je okrenut glavicom na dole, ali nije u kanalu ,sto je dobro. Grlic mi je ok, kaze da sam samo malo otvorena, pola prsta. I kako mi je rekao, da vec za par nedelja kod mene opet moze krenuti porodjaj. Heh,vec mi je dao uputnicu za bolnicu, kao i da odradim vec posle 10.januara analize potrebne za carski. Tad ulazim u 36 nedelju,pa moram da idem cim prikupim nalaze i izvestaj interniste u bolnicu na dogovor. Rekao mi je da se ne sekiram cak i ako tad krene porodjaj, sta god da osetim cudno ili bolno, ili da mi pukne vodenjak, da odmah idem u bolnicu. Heh, s njim vise nemam nista do tromesecne kontrole nakon porodjaja :-D.

Dao mi je da sledece tri nedelje opet uzimam utrogestan, rekao da sto vise mirujem, da ne smem vise da se vozim autom, da skacem, da trcim, jurim, naglo ustajem ili dizem tesko (heh, kao da ja to mogu sve :-D )...I da moram da pazim, da se cuvam, pogotovo zbog prvog carskog, jer se sad stomak najvise rasteze i materica, pa postoji sansa da mi pukne rez na samoj materici :-(... hmhm, nije mi bas bilo svejedno kad sam to cula, iako sam vec znala za to, citala sam o tome vec...

Tako da drage moje, ja definitivno ovog vikenda polako pocinjem sa pripremama :-D...

Odoh da peglam stvari muzicu za posao sad i da proverim Lakija (mnogo se otkriva  nocu, nemirno spava, a i meni ne da mira, svaki cas me zivka da dodjem kod njega u sobicu i to samo da me pita da li ga volim, da me zagrli i ljubi i da mi kaze kako se on puno brine za mene i Cvrleta :-(. Dusa mala, mnoooooooooooogo je osecajan <3 , valjda i on oseca da sam blizu i zna da necu biti s njim par dana kad odem u porodiliste)...

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas konacno da se javimo. Doktorka je prezadovoljna sto se tice svega. Bebe su super i uopste ne zaostaju sa kilazom s' obzirom da ih je dve - jedna ima 1370g, a druga 1312g. Grlic mi je 35mm (na proslom je bio 36mm) i zatvoren celom duzinom tako da se lezanje isplatilo i doktorka je odusevljena time. Kaze da krenem polako u setnju od 10-15 min., pa da polako produzavam vreme zbog misica na nogama, jer su mi se opustili od lezanja. Trenutno sam na +15kg i kaze da cu do porodjaja imati nekih +18kg sto je idealna kilaza za blizanacku trudnocu. Jedna beba je postavljena karlicno, a druga poprecno. Cula se i sa doktorom koji ce mi raditi carski i treba da mu se javimo najkasnije do Nove godine, pa da odemo kod njega na pregled i da se dogovorimo oko svih detalja vezanih za carski. Inace, ukinuta mi je Tot'Hema (konacno!), jer mi je gvozdje bas jako visoko i taman ce mu trebati vremena da spadne do porodjaja. ^_^ Utrogestan koristim jos dve nedelje 3x200mg i onda ga smanjujem na 2x200mg do kontrole kod doktora za cr. Kolicina plodove vode je normalna i obe posteljice su postavljene i dalje nazad visoko. E sad', sto se tice onog mladeza na bradavici (mislim da sam ga spominjala) pitala sam doktorku za savet i rekla je da sam svakako trebala to ranije resiti, ali s' obzirom da sam skoro celu trudnocu prelezala, nije bas ni bilo nekih sansi za to. :D Sve u svemu, nije problem ukloniti vec je problem sto rana nece zarasti kako treba do porodjaja, pa me je uputila kod doktorke koja je bas specijalista za te mladeze kod trudnica da ona to pogleda i da da misljenje, ali veruje da ce mi sigurno dati da na tu dojku stavljam silikonsku bradavicu. Sto se tice insulina, endokrinolog kaze da su mi super nalazi, ali u naredne 3 nedelje nastavljam sa terapijom kao i do sad' (2x500mg), pa dve nedelje 2x250mg i onda mi se ukida. Zakazala mi je kontrolu 25.01. da vidi kakvi ce mi biti rezultati glikemije, jer ako secer opet skoci pod smanjenom terapijom, do porodjaja cu primati injekcije insulina u stomak (kao dijabeticari), jer ne smem da idem na porodjaj sa povisenim insulinom. Do tada nastavljam sa ovom ishranom (malo sam se ovih dana opustila, ali nema veze) :D i od porodjaja smem da jedem bukvalno sve sto mi je do tada bilo zabranjeno i onda se vidimo posle 6 nedelja da vidimo sta i kako dalje. E sad' bez obzira sto mi je KKS u redu, MCV (zapremina eritrocita) mi je povisen i kaze da to obicno ukazuje na anemiju koja nije vezana za nedostatak gvozdja vec nedostatak vitamina B12 tako da mi je i to uvela (1x1000mg svaki drugi dan do daljnjeg). Sreca u svemu tome je sto sam na terapiji od samog pocetka i sto smo reagovali na vreme, jer za sada ne utice na bebe tj. kolicinu plodove vode, jer je i dalje ima u normalnoj kolicini, sto je najbitnije od svega. I mislim da je to to sto se tice danasnjih izvestaja. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo TJ za male princeze,bas lepo napreduju i super su kilazice :wub: I odlicno sto sada mozes da se setas,pa lepo to iskoristi:D Steta sto nije mogla da ti ukine i tu dijetu,al brzo ce da prodje :) 

Da,za taj mladez bi mogla silikonsku bradavicu ali prvo dr.da ti kaze jer su te bradavice po meni velike i nezgodne,ostane dosta lufta izmedju. Kupi small velicinu,ja uzeh Aventove standard a one king size pa sam uzela i ove small ali malena nije bila ljubitelj :) 

Uzivaj,setaj i mazi svoje princeze :baby::baby:

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veštice čestitam!!! :baby:

Želim ti brz oporavak i obavezno nam napiši svoje iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestice, cestitam od srca! :baby: Nadam se da je sve u redu i da uzivas sa bebicom. :wub: Zelim ti brz oporavak i s' nestrpljenjem cekamo izvestaj. :babymommy:

Joj, Veko i ja sam se malo rastuzila kada mi je rekla da moram da nastavim sa dijetom, ali izdrzacu sve zbog njih dve. :wub: A i ostalo je jos malo do kraja. Jos malo i eto mene kod vas u caskalistu. ^_^ A sto se tice tih silikonskih bradavica, nadam se da mi i small velicina nece biti velika. :D:P;)

Drangulicu, sto se tice kontrakcija, moja doktorka bi te u takvoj situaciji zavezala za krevet (vidis da sam i ja bila vezana vise od 3 nedelje). :D Ali se i isplatilo to silno lezanje. Kontrakcije ti razmeksavaju grlic i mozes, ne daj Boze, da krenes da se otvaras. Kada si vec dogurala dovde, nemoj se igrati vec lezi i odmaraj. Da lezis samo 2 dana bez prestanka kontrakcije bi ti nestale. Ne zelim da ti pametujem vec ti samo govorim iz iskustva, jer sam i ja zbog tih bolnih i nepravilnih kontrakcija zavrsila u krevetu. Lezi, uzivaj i naredjuj dok mozes. ;)

Naxy, samo polako. Jos malo i gotovooo. :wub:

Naxy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nini kako je bebac? Kad ćete kući?

Lexy javi kako je bilo na ctg-u :)

Puslice čekamo i tebe 

 

Evo TJ pokloniću ti ja puder i maskaru kupila novo a baš me mrzi da se šminkam. <_<

Meni je mm smešan, kad se ne našminkam on pita što nisam (jer sam bleda) a kad se našminkam - što sam se našminkala. Pa ne možeš im ugoditi, mada se i ne trudim, radim kako ja hoću.

*TJ*, Makikiss, veka73 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CESTITKE ZA NOVE BEBICE!

isabella beban nam je super, donose ga na podoje, smirio se skroz. Napravili su uzbunu bez veze, pupcanuk mu bio oko vrata pa nije uspeo lepo da se nadise i da voda izadje iz pluca. Pedijatrica mi je rekla da idemo u ponedeljak kuci. Malo je jos na suncanju. Uglavnom je kao malo mace kad se nasisa. Videcete kako je to lep osecaj kad bebu stavis na grudi a ona se skuplja uz majku! To je osecaj da nikad ne zazalis sto si se odlucio na tako nesto! Meni su i suze danas krenule dok sam ga drzala.

TJ, trebace ti pre cepovi za usi! A mislim da ces moci prosvercovati koju kaficu! Super su ti bebice! Slomice mami kicmu, videla sam slicicu! Gde je tebi bre stalo 15kg?

ne javlja se ni judy....

*TJ*, Isabella i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E cao zene, ja vas citam ali sve na brzinu. Sva sam nesto uzrujana. Valjda dolaze praznici a i slava. Kolaci, salate, pokloni. Moram polako da kupujem stvarcice za novog clana, pa sam izgleda od svega toga prsla. Daj ovo, daj ono. . . Idem danas da vidim pumpicu.  Inace danas sam usla u 32 nedelju. Brzo ovo sve proslo. Naravno sa vama je bas lepo.

TJ, koliki ti je hgb? Kod nas ne rade nalaz Fe pa me zanima jel ti ista pomoglo oko hgb. Koliko si pila Tothemu? Ja je vec pijem 10 dana i verujte mi muka mi je. Kad treba da popijem vitamin c ja grcam. Jedva progutam. A treba da pijem do sledeceg vadjenja kks, 14.01. Inace svaka cast za bebice. Prelepo je citati tako lepe vesti.

Nini sad ces kuci jos malo. Mora da nedostajes decici kuci kao i oni tebi. Ne mogu da zamislim kako ti je. Izdrzi jos malo. Joj citam te za dojenje ali bi volela da bude i meni tako lep osecaj. Jos sam pod traumom od proslog puta. Jedna bradavica mi je blago izbacena a druga ravna. Valjda cemo uspeti u dojenju.

Vestice da ste zivi i zdravi. Puno srece. Brz oporavak.

Izvestaji ostalih molim. :)

Naxy i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na ctgu sve je bilo sada dobro u utorak opet idem :-) 

Vestice cestitam:-* 

*TJ*, BgB, Naxy i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.