Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja od juce hvatam ta 140/80. Mislim da cu morati sutra u bolnicu da vidim sta ce reci.

samo prati mislim da je gornja granica dozvoljenog 140/90, a nije ni cudo ako si imala frku sa detetom! Kako je proslo, jeste bili u bolnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeja, cestitam! :baby:

Izi, masala za kilazicu. :baby:Neka, neka - samo neka ona nama raste. :wub: Joooj, draga, sad' vec sitno brojimo. :wub:

Ja sam inace dobila rezultate nalaza i KONACNO su dobri. :) Sada mi je dobar i insulin i hemoglobin mi je 117. Vuhu! :D Sada i ja imam ketone u urinu, ali to mi je sigurno od ove dijete na kojoj sam bila zbog IR. Moracu malo da korigujem ishranu, ali svakako cu videti sta kaze doktorka (u cetvrtak imam kontrolu i kod ginekologa i kod endokrinologa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Jeja!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sitno TJ nego šta :)

A kao da smo se juče kuckale na temi laparoskopije, kako vreme leti. 

 

Bravo za dobre rezultate! :baby:

Bila si disciplinovana mora se nagraditi, nadam se da ćeš moći malo da odahneš sa ishranom.

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEJA,JUDY, NINI cestitamo vam od srca :-* Ljubite nam bebice i uzivajte sa njima

Ja sam u subotu usla u osmi mesec. Bebac je jaaaaaaaaaaako aktivan, udara li udara, mnogo vise od Lakija. Stomak me cesce zaboli, nekako sa strane, a i kao da je pocelo da me bolucka u donjem delu stomaka-kao kad treba da dobijem m. TO mi se sa Lakijem nije desavalo. Nadam se da ce sve biti ok. SUtra idem da vadim ponovo krv, ponavljam elektrolite, jer nisu bili dobri prosle nedelje a i hormone stitne posto idem u cetvrtak na kontrolu.heh,usput mi kardiolog dala da radim i kks jer sam joj "nesto jako bleda" . Ima da mi ispuste krv sutra kao vampircici. 

E, a sto se tice kontrole kod ginekologa, moj doca je genije, zakazuje mi preglede na 6  nedelja. Tako da sledecu imam tek sledece srede. Ne mogu da iscekam... A i sledecu kontrolu ce mi garant za nekih 4-6 nedelja zakazati.Hahaha, ako se ne porodim pre toga, kao sto mi je bilo sa prvim detetom :-D. Inace on ne zakazuje ctg uopste, to rade tek kad odes u porodiliste. A i briseve nikakve nisam radila ni u jednoj T...samo na redovnim godisnjim pregledima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabella, meni su pred porode oba puta pogriješili u kilazi, govorili su da je manje teska beba nego kad se rodila. Za curicu je bila procjenjena tezina 3600-3700gr, a rodila se sa 4000. A za djecaka 3250, a rodio se sa 3400. UZV sam radila na dan poroda. Tako da ocekuj da ce biti malo teza od procjenjene tezine, opet sve zavisi od aparata i dr, ali u vecini slucajeva oni procjene manju kilazu. U svakom slucaju cestitke za kilazu i sad je nebitno da li ides prirodno ili na CR, bitno je da ste vas dvoje zivi i zdravi.

Alekseja, ne brinem se ja toliko za hemoglobin, koliko sam ljuta na sebe sto nisam krenula na vrijeme, a fino mi je dr rekla. Nego ja sam se opustila, kao trece je znam sta me ceka...

Naxy, ja uvijek radim briseve u 8 mj. i ako idem na CR. Isto sam iz BiH iz Banjaluke udala se u Prijedor. 

Naxy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Zvoncice :-D....

 

Drago mi je, ja sam iz Vršca, zivela u Bg-u neko vreme, a onda dosla u Zvornik, udala se pre 4 godine  :-D....

 

 Ma kod ovog mog doce se brisevi uopste ne rade, u toku trudnoce. Doduse, poslednjeg puta sam radila briseve, papa, kolposkopiju pocetkom godine na redovnoj kontroli. Valjda ne trazi da ih radim jer su onda bili ok. Ma ko ce ga znati. Malo je cudniji. On nije pristalica cak nikakvih dodatnih vitamina. Jedino sto mi stalno daje da pijem to je feroglobin, i magnezijum u poslednje vreme, sto zbog trudnoce, to i zbog srca moram da ga uzimam. Ctg se kod njega ne radi, tek na porodjaju. Nikad mi nije merio struk, da vidi koliko sam se prosirila u toku T,, iako znam da drugi dr to rade. Samo klasika, izmerim se na vagi (heh, i to koja nije tacna), a onda sledi uz....i to je to...Inace sam i ja isla na CR, pa automatski i sad moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi je i sinoc bilo u groznom stanju: 41,5, gusenja, celu noc u Torsovoj, prsla sam!!! Inace, danas sam bila kod dr. Zakazao mi je prijem u bolnicu 25.12, pustice me za Novu godinu, a potom se vracam i do daljneg cu biti u bolnici. Eto...stres je pokrenuo poligu i sad nema nazad. Samo da doguramo do devetog i bez posledica!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga, bas mi je zao sto ste se maleni  a i ti namucili nocas. Sta kazu, jel to zbog gripe,prehlade. Dusica mala, zelimo mu brzo ozdravljenje i oporavak! A i tebi zelim da ti ostatak trudnoce prodje u najboljem redu. Znam da ce ti biti tesko da budes odvojena od malise, ali ce te doktori pratiti i starati se za tebe. Kad ulazis tacno u deveti?

Ljubimo te puno i mislimo na tebe da ostatak T prodje bez komplikacija!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabella, meni su pred porode oba puta pogriješili u kilazi, govorili su da je manje teska beba nego kad se rodila. Za curicu je bila procjenjena tezina 3600-3700gr, a rodila se sa 4000. A za djecaka 3250, a rodio se sa 3400. UZV sam radila na dan poroda. Tako da ocekuj da ce biti malo teza od procjenjene tezine, opet sve zavisi od aparata i dr, ali u vecini slucajeva oni procjene manju kilazu. U svakom slucaju cestitke za kilazu i sad je nebitno da li ides prirodno ili na CR, bitno je da ste vas dvoje zivi i zdravi.

da obično greše u tim procenama a zanimljivo da sam ja na istoj kilaži već mesec i po dana, samo beba dobija :)

koliko to nema pravila da se najviše dobija u 8. i 9. mesecu

 

joj Ivalok baš mi je žao :( zašto toliko visoka temperatura? jel spala sad malo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, bas mi je zao sto prolazite to... Nadam se da ce ti dete danas biti bolje, da je to iza vas...

 

Izabela, bas velika bebica...

 

Ni moja doktorica ne radi briseve U toku trudnoce...

 

I ja imam ovih Dana taj menstrualni bol. Juce bila na ctg I U cetvrtak bolnica... Najverovatnije carski U petak...

 

joj kuckam na tel.

Naxy, *TJ*, Isabella i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u petak? 

au čoveče kako vreme leti, javljaj se Puslice :)

 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da u bolnici nemam net, juce nisam ni pitala, bila zbunjena. Ona je meni bila najavila za sledecu nedelju. medjutim, juce kaze ne bi bilo dobro cekati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, saljemo grl za tebe i malenog.. Primiri koliko mozes zbog bebirona u stomaku.. Kako je bata danas, je l' spala temperatura..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, je l' verujes da cesto svratim na temu laparoskopije da malo bacim pogled sta smo sve pisale. Kao da je juce bilo. Svasta smo pregurale i sada smo konacno stigle do skoro samog cilja. :wub: Nego, za ta odstupanja u kilazi - retko kad' oni mogu da odrede pravu kilazu bebe, ali isto tako znaju da izmere i vise, a da beba po rodjenju ima manje kila. Ni to nije retkost. :)

Ivalok, bas mi je zao sto vas je sve to snaslo... :( Kako ti je sincic danas? Je l' mu bar malo spala temperatura? I kako da ti se ne poremeti pritisak od tolikog stresa?! Pa i u bolnici ces se isto nervirati, ali 'ajde opet je bolje da im budes na oku da mogu da te prate. I naravno da ces dogurati do 9-og - evo vec sledece nedelje smo osmi mesec. Ima da proleti - videces. Drzi se, draga. t4621.gif

Puslice, jos 3x spavas i konacno ces drzati svog bebirona. ^_^:wub: 

Drangulicu, jesi bila kod doktora po terapiju?

Meni je doktorka radila briseve u 18-oj nedelji i mislim da ce mi raditi i sada pre porodjaja.

Isabella i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, bila sam, kanesten 3vaginatele, kada zavrsim sa terapijom, sacekam koji dan pa idem da proverim briseve ponovo.. Sinoc stavih prvu, vec sada mi je lakse.. :) inace-sutra ulazim u 30tu nedelju, ta cifra mi je na pocetku trudnoce bila kao planina i evo sad je polako osvajam.. :)) priblizava nam se big day i toliko sam uznudjena da je to neopisivo.. Sve se samo bojim da nesto bitno ne zaboravim u toj euforiji.. :)

mala zvoncica i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, bila sam, kanesten 3vaginatele, kada zavrsim sa terapijom, sacekam koji dan pa idem da proverim briseve ponovo.. Sinoc stavih prvu, vec sada mi je lakse.. :) inace-sutra ulazim u 30tu nedelju, ta cifra mi je na pocetku trudnoce bila kao planina i evo sad je polako osvajam.. :)) priblizava nam se big day i toliko sam uznudjena da je to neopisivo.. Sve se samo bojim da nesto bitno ne zaboravim u toj euforiji.. :)

Dobro je - sad' ce Canesten da pobije te dosadne gljivice. ;) Znam kako se osecas. Ja sam toliko sad' postala nestrpljiva da ti ne mogu opisati. Bas kazem mm-u kako cemo za par nedelja konacno upoznati nase mrve (kao da je par dana upitanju). A on mi na tu moju konstataciju juce doneo kofer i stavio mi ga kod nocnog stocica i zamolio da ovih dana obavezno spakujem sve sta nam treba za porodiliste. :D 

Isabella i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Nini, Judy i Jeji, nek' su zive i zdrave bebiceee.

Izi, i meni je termin 02.01.  :) A ja sam rodjena 03.01. hahaha :) 

Bila sam na prvom CTG-u u petak, tada mi je napisao da mi je termin 31.12. pa cemo videti sta ce biti. :) Sutra ponovo idem na CTG.

*TJ*, Isabella i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajceZmajce, mislim da bi ti to bio najlepsi novogodisnji poklon u zivotu. :wub: Ja sam sad' nesto pocela da razmisljam o tome kako bi bilo lepo da se porodim 14. februara na Dan ljubavi. I jos kad' bi taj dan pao i sneg - ma milina! Kao iz filmova. :D;)

Naxy, MajceZmajce3, Alex91 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajceZmajce, mislim da bi ti to bio najlepsi novogodisnji poklon u zivotu. :wub: Ja sam sad' nesto pocela da razmisljam o tome kako bi bilo lepo da se porodim 14. februara na Dan ljubavi. I jos kad' bi taj dan pao i sneg - ma milina! Kao iz filmova. :D;)

Pa daaa ili rodjendanski. :)
I ja volim sneg, nekako daje car praznicima. :):wub:

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajceZmajce, mislim da bi ti to bio najlepsi novogodisnji poklon u zivotu. :wub: Ja sam sad' nesto pocela da razmisljam o tome kako bi bilo lepo da se porodim 14. februara na Dan ljubavi. I jos kad' bi taj dan pao i sneg - ma milina! Kao iz filmova. :D;)

Veruj da neces znati ni koji je datum, ni kakvo je vreme. Tebi ce svejedno sve biti kao u filmu kad njih dve vidis.

MajceZmajce3, *TJ* i Alekseja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene, kako ste? Ja radila ctg pa mi doktor rekao da su slabe oscilacije srca pa mi reko da ponovim ctg, da li se nekom to desavalo? Bas sam se prepala bila:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene, kako ste? Ja radila ctg pa mi doktor rekao da su slabe oscilacije srca pa mi reko da ponovim ctg, da li se nekom to desavalo? Bas sam se prepala bila:-/ 

Jesi li ponovila. Ja sam mislila da je bolje da su slabije oscilacije :huh: Pojma sad nemam.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene, kako ste? Ja radila ctg pa mi doktor rekao da su slabe oscilacije srca pa mi reko da ponovim ctg, da li se nekom to desavalo? Bas sam se prepala bila:-/  

Lexy, ja se bas i ne razumem u CTG posto jos nisam stigla do tog dela. Nadam se da ce se neko javiti ko se razume, ali verujem da nije nista strasno cim te je doktor pustio da ides kuci.

I naravno, kao sto sam i pretpostavila, moj pupak je postao Sunce. <_< A i sija kao Sunce. :D Pojavilo mi se par strija tacno oko pupka, ali se ne vide iz svih uglova. :D Tu mi se njih dve stalno guraju i tu mi je najvise zategnuta koza, a na ostatku stomaka ima jos dosta materijala za rastezanje. Hvala Bogu nisu crvene, ali je dovoljno sto su tu da me nerviraju. <_<

Ivalok, kako ste ti i dete? Kako je prosla noc?

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, hvala na pitanju. Mnooogo bolje! Pregurasmo noc bez t, opstrukciju ima i dalje, ali su pocele da deluju inhalacije. Mnogo je raspolozeeniji i vraca se lagano. Meni je juce pritisak bio ok celo popidne i noc. Ipak sam popila metildopu zaxsvaki slucaj. Da li je to zaista moglo biti na nervnoj bazi? U svakom slucaju, sve je bolje.

Sto se tice strija, ne brini mnogo. Mazi redovno. One se posle toliko usitne i izblede da se i ne vide. 

Kako ste vi ostale, mamice?

Ko nam je sledeci? :babymommy:

 

Isabella, *TJ* i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.